Juksi čet 4.8.2022 22:35
maks0806 kaže...

A nije ni na s20 bajna baterija, pogotovo na 2-3 godine starom uređaju

 

vepar kaže...
Tako je. Ni na novom nije bila bajna, a šta onda očekivati nakon 2-3 godine. Za zahtjevnije korištenje bolje potražiti nešto drugo...

 

 

Koje je vaša preporuka? Tražim neki relativno mali mobitel, manji od prosjeka (ispod ~15cm). Specifikacije nisu toliko bitne (samo da nije teški šrot), bitna je samo cijena.

R36 čet 4.8.2022 23:02
Berkut kaže...

Pozz grupi...

Molim savijet,dvoumim se izmedju Samsung Note 20 Ultra ili S21 Ultra ?

Sad vec trecu godinu imam Samsung Note 10+,pa je već vrijeme za zamijenu...

Tnx na odgovorima

 S21 Ultra..ne vidim razloga Note 20 Ultra uzimat (imao sam ga)

hardcoree pet 5.8.2022 08:16
Juksi kaže...
maks0806 kaže...

A nije ni na s20 bajna baterija, pogotovo na 2-3 godine starom uređaju

 

vepar kaže...
Tako je. Ni na novom nije bila bajna, a šta onda očekivati nakon 2-3 godine. Za zahtjevnije korištenje bolje potražiti nešto drugo...

 

 

Koje je vaša preporuka? Tražim neki relativno mali mobitel, manji od prosjeka (ispod ~15cm). Specifikacije nisu toliko bitne (samo da nije teški šrot), bitna je samo cijena.

 Za tu lovu gotovo ništa, a da je novije. Huawei p30 upada. Isto stariji model. 

ocean77 sub 6.8.2022 09:36
Berkut kaže...

Pozz grupi...

Molim savijet,dvoumim se izmedju Samsung Note 20 Ultra ili S21 Ultra ?

Sad vec trecu godinu imam Samsung Note 10+,pa je već vrijeme za zamijenu...

Tnx na odgovorima

 

 

 

Trenutno koristim Note 20 Ultra i nekam nikakvih zamjerki, usudio bih se reci da je ovo mozda i najbolji mob koji sam ikad koristio.

Ima vrhunske kamere (izuzev UW koja je losa), ima fantastican ekran, One UI koji je najkompletniji android skin.

Sto se baterije tice ja dobivam 5-6 i pol sati SOT.

Ne koristim QHD i SOT je na nivou ostalih u klasi.

SOT ti moze biti uzasan samo ako ces hedonisticki koristiti mob i staviti sve na max, ali ja tako ne koristim niti jedan mob.

Sve koje sam tako koristio davali su mi 5-7 sati SOT pa ne vidim neko pretjerano odstupanje ovog Notea.

Meni S21 Ultra ima smisla ako hoces nesto svestranije kamere ali opet moras ju vise platiti pa mi Note 20 Ultra ima vise smisla jer je podjednako dobar mob.

maks0806 sub 6.8.2022 10:08
R36 kaže...
Berkut kaže...

Pozz grupi...

Molim savijet,dvoumim se izmedju Samsung Note 20 Ultra ili S21 Ultra ?

Sad vec trecu godinu imam Samsung Note 10+,pa je već vrijeme za zamijenu...

Tnx na odgovorima

 S21 Ultra..ne vidim razloga Note 20 Ultra uzimat (imao sam ga)

 Imao oba (note 20u sam imao 3put), sad imam s21u. Nemoj ni u ludilu Note 20u uzimati pored s21u. 


S21u ima bolji: ekran, chipset, bateriju, kameru, signal, podrška

N20u ima s-pen

 

Exynos 990 je smeće od čipa, i na s20u i na note 20u sam imao katastrofalne dipove u signalu. Gdje bi na s21u imao 3 crtice, na ovima bih jedva hvatao jednu (gradilište na Aveniji Dubrava u Zagrebu, što nije baš vuko*ebina). Baterija na s21u pere svaki samsung flagship koji sam imao dosad (imao sam ih sve?), a Note20u mi ne bi izržao dan. Osim toga, pregrijava se prebrzo. 

Ovo ostalo je sve logično, kamera je bolja, ekran je bolji, mob je noviji i dobit će podršku do Androida 15, dok je Note20u gotov sa 13. 

 

Ukratko, definitivno s21u bez dileme

 

 

vepar sub 6.8.2022 17:20

A33 je loš, isključivo zbog Exynosa 1280. Taj čip ne samo što je sporiji od SD778G, nego se više grije, više troši, a u igrama je smiješan (nekima je to jako bitno 😁)
Za neko nezahtjevno korištenje nije toliko loš, ali čim ga upregneš, vidiš koliko je limitiran...

maks0806 ned 7.8.2022 14:03
vepar kaže...
A33 je loš, isključivo zbog Exynosa 1280. Taj čip ne samo što je sporiji od SD778G, nego se više grije, više troši, a u igrama je smiješan (nekima je to jako bitno 😁)
Za neko nezahtjevno korištenje nije toliko loš, ali čim ga upregneš, vidiš koliko je limitiran...

 Za neki mob od 1500kn nov, ip67, 90hz Amoled, softversku podršku i OIS ne bi rekao da je taj exy toliki dealbreaker. Ovisi što krajnji korisnik očekuje na kraju krajeva. Kolega je uzeo A53 jer nije više bilo A52s-ova u ponudi i ok mu je iako sve stoji za chipset što si rekao 

Izbor je stvarno mali, pogotovo unutar tvojeg budžeta. Nema stvarno ništa pametno. Zenfone 8, iphonei, Xperie, sve je puno skuplje

 

 

Berkut uh to je model sa 16gb rama, nisam ih viđao u ponudi kod nas u trgovinama niti na njuškalu. Sretno!

ocean77 ned 7.8.2022 16:44

U predhodnom postu sam napisao za SOT Notea 20 Ultra ali nisam stavio slike koje potvrđuju napisano pa evo naknadno.

Znaci, baterija je uzasna samo ako se mob koristi sa svim zivim upaljenim...svjetlina ekrana na 100%, ukljucen AOD, QHD rezolucija, ugasene sve stednje...dobije se 3 sata SOT.

Drugi screen shot je moj uobicajeni nacin koristenja moba, AOD ne koristim jer imam smart watch, svjetlinu ekrana drzim između 50-70%, razliku izmedu QHD i FHD ekrana ne primjetim pa ekran drzim na FHD i upalim onu najosnovniju stednju baterije koja salje app koje duze ne koristim u deep sleep...takav nacin koristenja mi uopce ne narusava iskustvo koristenja moba i baterija tako traje oko 6 sati...nekada bude malo ispod 6, a nekada malo iznad...neki lupaju minuse jer se to ocito ne poklapa sa njihovom percepcijom pa odgovaram na to dokazima.

Ako imate dokaze da je drugacije od ovoga sto ja pisem demantirajte to dokazima a ne minusima ko neke curice.

 

Sestra ima S22 Ultra i kod nje je slican SOT, Exynos jednostavno nije procesor za hedonisticko koristenje moba...vrlo vjerojatno je tako i na S21 Ultra iako nisam bio s njim u doticaju pa necu izricito tvrditi.

Ako se mob koristi na umjereniji nacin Exynos nije uopce los...ja mogu zivjeti sa 5-6 sati SOT.

vepar ned 7.8.2022 18:23

A šta tebi smeta što neko lupa minuse? Ko to uopće gleda 😁

Ja recimo sve volim koristiti na max, jer tako najbolje iskoristim ono što nudi. AOD obavezno, stalno 4g, jer mi je WiFi u kući sporiji. GPS po potrebi, BT stalno uključen (spojen sa satom). Obavezno 90/120Hz ako je dostupno. To troši bateriju, ali neki to rade bolje od drugih. Samsung je tu među lošijima, jer imaju rastrošne procesore. Imao sam Note 10+ i Edge 20. Oba jedu bateriju i nisu za zahtjevnije korištenje, iako je tu Note 10+ bio nešto bolji.
SD865 je i dalje bog i batina dok ne isprobam Dimensity 8100 i SD 8+ Gen1 🤔

maks0806 pon 8.8.2022 10:29
ocean77 kaže...

U predhodnom postu sam napisao za SOT Notea 20 Ultra ali nisam stavio slike koje potvrđuju napisano pa evo naknadno.

Znaci, baterija je uzasna samo ako se mob koristi sa svim zivim upaljenim...svjetlina ekrana na 100%, ukljucen AOD, QHD rezolucija, ugasene sve stednje...dobije se 3 sata SOT.

Drugi screen shot je moj uobicajeni nacin koristenja moba, AOD ne koristim jer imam smart watch, svjetlinu ekrana drzim između 50-70%, razliku izmedu QHD i FHD ekrana ne primjetim pa ekran drzim na FHD i upalim onu najosnovniju stednju baterije koja salje app koje duze ne koristim u deep sleep...takav nacin koristenja mi uopce ne narusava iskustvo koristenja moba i baterija tako traje oko 6 sati...nekada bude malo ispod 6, a nekada malo iznad...neki lupaju minuse jer se to ocito ne poklapa sa njihovom percepcijom pa odgovaram na to dokazima.

Ako imate dokaze da je drugacije od ovoga sto ja pisem demantirajte to dokazima a ne minusima ko neke curice.

 

Sestra ima S22 Ultra i kod nje je slican SOT, Exynos jednostavno nije procesor za hedonisticko koristenje moba...vrlo vjerojatno je tako i na S21 Ultra iako nisam bio s njim u doticaju pa necu izricito tvrditi.

Ako se mob koristi na umjereniji nacin Exynos nije uopce los...ja mogu zivjeti sa 5-6 sati SOT.

 

Ne mislim da se moram dokazivat sry. Dobio si minus jer hvališ svog konja naspram po svemu superiornijeg uređaja. Ja recimo hedonistički koristim mob i na N20u baterija jednostavno nije dobra. Govoriš o umjerenom korištenju mobitela koji je bio svojedobno najskuplji Samsung uređaj! Da, na takve stvari ćeš dobiti minus. Curica si ti koji cmizdriš na to. Koliko minusa ja dobijem, pa naravno nekad nisam u pravu oko gluposti koje pišem, ali ovo su činjenice. Neću kupiti mob za 1000+ eura i koristiti ga kao entry level šklopociju. Sot screenshotovi znače goli k*rac. Kolega poslovođa na gradilištu ima N20u i ima 2h sot do podneva kad je već na 30%. Je li mjerodavno? Nije, stalno je u pozivima, nemamo isti usercase scenarij. Govorim iz iskustva sa oba moba. Od Samsung flagshipa u zadnjih godinu dana imao sam s22 ultru dva puta, imao sam s20u, N20u, S21+, S21u i vratio sam se na kraju na s21u kao najbolji balans, a i zbog bolje baterije nego na s22. Mislim da imam veće pravo komentirati i uspoređivati uređaje nego ti koji si na n20u i nagađaš kako radi na drugima. 

Živ ti meni bio kralju 

ocean77 pon 8.8.2022 15:05

Sta hvalim, napisao sam kako je...jesam rekao da je UW kamera smece, jesam napisao da mob nije za hedonisticko koristenje jer procesor ocito nije za to...i da, preporucio sam taj mob jer je bitno jeftiniji (novih nema vise i nadje ih se za pola te cijene koliko si napisao) i od S22 Ultra kao i od S21 Ultra a sa baterijom se nece ionako usreciti sa niti jednim Exynos Samsungom.

Ja ga ne koristim punim potencijalom pa je meni bat OK...i sta sada tebi iz napisanog nije jasno, mozda trebam pisati laganije jer sporije shvacas...ili probaj sporije citati, zaista ne razumijem koji je tvoj problem.

ocean77 pon 8.8.2022 17:48
Flas1987 kaže...

Ti si već poznat na ovom forumu da samo svog konja hvališ. Kada imaš Xiaomi onda je isti najbolji, sada kada imaš Samsung, onda je on najbolji.

 

 

Haha, koristim Huawei unazad 3-4 godine gotovo 80% ukupnog vremena, imao sam par izleta na Xiaomie i samo sam komentirao da me nije dopao niti jedan sa neispravnim proximity senzorom i da sam generalno bio zadovoljan s njima.

Ovo mi je prvi Samsung nakon Galaxy Notea 9 pa i po tome možeš zakljuciti sto mislim o Samsungu iz predhodnih godina...da ga hvalim i ne bas...da mi odgovaraju imao bi ih kroz period zadnje 3-4 godine.

Za ovaj Note mogu reci da je najbolji mob koji sam do sada koristio kada to i je jer je najnoviji, ima najbolji ekran, odlicne kamere...bilo bi zaista nakaradno da napisem da nije bolji od Mate 20 PRO, P40 PRO ili P30 koje sam najfriskije koristio.

Ovaj Note je bolji, nema bolju bateriju, sporije se puni ali je generalno bolji mob...na ovom mobu se ne mislim zadrzavati pa cu nazad na Huawei iako je ovo po meni bolji mob tako da tvoja teorija pada u vodu posto cu nastaviti sa Huaweiem koji ne smatram najboljim ali mi za cijenu koju kosta pruza dovoljno zadovoljstva.

 

Branimir2412 pon 8.8.2022 18:33

Pozdrav ekipa, odlučih da postavim upit ovdje s obzirom da se ne mogu odlučiti koji mobitel da uzmem, previše je to modela i brandova u današnje vrijeme.

Trenutno imam Galaxy S7, kupljen početkom 2016g i dan danas me odlično služi i baterija je s "zdravljem na kojih 88%" tako da uz moje minimalno korištenje uspijem i dan danas iz njega izvuči 2-3 dana (ugl su to pozivi,chat app-ovi, sitno youtube i gmaps po potrebi), no skužio sam da se za razliku od prije, dosta više zagrijava prilikom gledanja jubita i facebook videa, brijem da je to do njihove neoptimiziranosti i gladi za novijim i jačim hardware-om. 

Cifra bi bila kojih 4500kn, od bitnih stvari su mi, obavezna mogućnost wireless punjenja, da je vodootporan kao što je i trenutni, android, kvalitetna izrada jer bi htio da mi traje što duže je moguće. 

Za oko mi je bila zapela Motorola Edge 20 Pro 5G, privuklo me 12GB rama, no na žalost nema mogućnost punjenja bežično, update softwera praktički nepostojeća, te nema IP rating.

Idući što mi se čini kao mogući dobitak je Galaxy S21 FE jer ima wireless, vodootporan je i gledao bi verziju sa snapdragonom 888, kamere su mu kako sam vidio čist ok i ne tražim ništ više od toga, jedina mana je što možda ima 6GB pa nije toliko "futureproof".

Ako netko ima bolji prijedlog neka se izjasni.

 

Napomena ne zanimaju me zapakirani i s garancijom mobiteli preko njuškala da su ne znam koliko jači i flagship modeli, kao ni kupnja izvana. U obzir dolaze samo neki od naših pouzdanih shopova tipa neutrino, mobis, sd, instar i sl,... 

 

nikonja uto 9.8.2022 09:58

Kakvo mišljenje imate o Xiaomiju redmi note 11 jer je na amazonu oko 190-200 eur, jel ima išta bolje za te pare pošto tražim za tineđerku nešto a da nije opet govno. Osobno mi je nekako Samsung bliže srcu ali ništa pametno nema u tom taboru za te pare a ovoga sam imao u ruci i radi sasvim solidno.

MrDD uto 9.8.2022 13:40

Solidan mobitel, ja sam ga uzeo na Prime Day kad je bio bas dobar popust.

Super baterija, oled, 33W punjac, maskica i slusalice se dobiju uz mobitel, proces i memorija ok za normalno koristenje.

Od nekih zamjerki jedino sto kamera funkcionira dobro samo u idealnim uvjetima i ponekad iskoci neka reklama kad koristis nesto od Xiaomi software-a(nije cesto, pa i nije neki problem). I battey app pokazuje neke cudne/fake potrosnje, ali posto baterija traje 2 dana, zakljucio sam da se ne treba s tim zamarati.



mzopg uto 9.8.2022 13:53
MrDD kaže...
i ponekad iskoci neka reklama kad koristis nesto od Xiaomi software-a(nije cesto, pa i nije neki problem).

 Tri točkice unutar te aplikacije - settings - show recommended content staviti na off i više nema reklama.

pugot sri 10.8.2022 00:35

Pozdrav ekipa,

Otkako sam prvi puta uzeo OnePlus 2 zaljubio sam se u taj mobitel. Imao sam skoro svaki novi model do šestice
Trenutno imam OP 6T i za svoje "godine" još radi poprilično dobro, ali došlo je polako vrijeme za novi. Sve čekam neki novi OnePlus model koji će me oduševiti kao i ovi prije, ali koliko čitam recenzije ispada da im je svaki novi model nakon sedmice sve lošiji. Devetku sam preskočio i isčekivao desetku. Kontam to je to. Sad je vrijeme za novi.

Prije par dana je izašao 10T i po recenzijama ispada da je lošiji od prethodnog modela. Zar je moguće da se OP toliko pokvario?

Šta uzeti a da je "flagship killer" (jer to mi se najviše svidjelo kod njega) kao što je nekad bio OnePlus kod ranijih modela?

 

zuper sri 10.8.2022 10:06

10T je po meni odličan uređaj ako ne tražiš vrhunsku kameru. Najbrži proc i punjenje garantiraju godine bezbrižnog korištenja.
Jedino što bi zasmetalo je rade tranziciju sa Oxygen OS na Color OS pa pogledaj jel bi ti takav skin pasao.

klokan057 sri 10.8.2022 10:12

Molim preporuku mobitela:

-Ekran manji od 6" (5-5,5" bi mi bilo idealno)

-Zadnja kamera bar 40MP

-do 1500 kn (rabljeni ili novi)

-super bi bilo kad bi bio i vodootporan/rugged ali može i bez toga.

 

Sad imam King Kong Mini 2 sa kojim sam uglavnom zadovoljan.

Nezgodan je za tipkanje teksta radi malog ekrana ali najviše mi smeta slaba kamera.