domac5 čet 12.5.2022 22:18
thebatman kaže...
domac5 kaže...

Kakav je s20 fe sa sd procesorom naspram p40? Najvise me zanima kamera

Imao sam oba, mislim da mi je p40 ostao u nesto boljem sjecanju sta se tice fotografije. Veci senzor, night mode na svim kamerama, pro mod na svim kamerama.

Doduse navodno one ui 4.1 donosi te neke stvari i na s20fe tako da...

Isao bi sa s20fe radi toga sto je kompletniji telefon, veci i svjetliji ekran, 120hz, google...

 Kakav je danas s20 fe sa exynos procesorom nakon toliko azuriranja? Nemoguce je naci na njuskalu snapdragon model, nudi mi se jedan dobar s20 fe za malu lovu no ne znam da uzmem ili se strpim dok naleti neki sa snapdragonom.. Ako nista mogu prodat i malo zaradit cak ako je bas toliko los kako se pise po internetu 

thebatman pet 13.5.2022 08:06
domac5 kaže...
thebatman kaže...
domac5 kaže...

Kakav je s20 fe sa sd procesorom naspram p40? Najvise me zanima kamera

Imao sam oba, mislim da mi je p40 ostao u nesto boljem sjecanju sta se tice fotografije. Veci senzor, night mode na svim kamerama, pro mod na svim kamerama.

Doduse navodno one ui 4.1 donosi te neke stvari i na s20fe tako da...

Isao bi sa s20fe radi toga sto je kompletniji telefon, veci i svjetliji ekran, 120hz, google...

 Kakav je danas s20 fe sa exynos procesorom nakon toliko azuriranja? Nemoguce je naci na njuskalu snapdragon model, nudi mi se jedan dobar s20 fe za malu lovu no ne znam da uzmem ili se strpim dok naleti neki sa snapdragonom.. Ako nista mogu prodat i malo zaradit cak ako je bas toliko los kako se pise po internetu 

 Iskreno cekaj SD, exynos je bas sa baterijom koma. A tu su i blagodati gcama na SD varijanti.

maks0806 pet 13.5.2022 10:17

Exy 990 je baš meh procesor. Uz poznate nedostatke nadodao bih da hvata signal dosta lošije. Ne znam je li takva situacija sa s20fe, ali Note 20 ultra mi je u centru Zg u stanu jedva hvatao 4g, s20 ultra mrvicu bolje ali opet puno lošije od recimo s21+ i s21 ultre sa exy 2100

domac5 pet 13.5.2022 12:56

Njuskalo prepuno exynos verzija.. Doslovno nijedan sd nisam nasao, jedan je prodan nedavno ali 3000 kn je trazio.. Idem dns po s20 fe exynos star god dana ispod cijene u mint stanju pa ako nebu dobro prodam i spremim si kojih 300-400 kn u dzep dok naletim na sd verziju.. Media markt u njemackoj prodaje novi sd za 2600 cca

speedy56 pet 13.5.2022 15:40

Zato jer u toj klasi oko 2500kn nema zaokruženijeg moba, a da nije neka cigletina. Ako netko ima neki bolji prijedlog tak do 2500kn - slušam.

Dobiš dobar software i dobiš vrh kamere za te novce (poštena telefoto i uw kamera, dok ovi ostali obično nude poluupotrebljivu uw i neupotrebljivu makro).

Ja sebi isto opasno gledam da si tak neke uzmem. Gledao sam i P40, ali nemam se naprosto živaca zezati s googleom u današnje vrijeme.

S21 mi čak još bolje odgovara dimenzijama, ali je skuplji i ima taj exynos.

 

domac5 

To pričaš o ovoj 4g SD verziji za 360ojra?

 

Edit:

Kolko vidim, S21FE je išao za 385€ na amazon.it. S obzirom na tu cijenu vs cijena S20fe, možda bi se moglo i zašmiriti na Exy, naravno, ako se uspije uloviti za te novce.

 

domac5 pet 13.5.2022 15:43
speedy56 kaže...

Zato jer u toj klasi oko 2500kn nema zaokruženijeg moba, a da nije neka cigletina. Ako netko ima neki bolji prijedlog tak do 2500kn - slušam.

Dobiš dobar software i dobiš vrh kamere za te novce (poštena telefoto i uw kamera, dok ovi ostali obično nude poluupotrebljivu uw i neupotrebljivu makro).

Ja sebi isto opasno gledam da si tak neke uzmem. Gledao sam i P40, ali nemam se naprosto živaca zezati s googleom u današnje vrijeme.

S21 mi čak još bolje odgovara dimenzijama, ali je skuplji i ima taj exynos.

 

domac5 

To pričaš o ovoj 4g SD verziji za 360ojra?

 

 Da.. Imam i sam p40 ali mi se poceo rusiti gmaps non stop a bez toga nemrem funkcionirat.. Inace topcina od moba oces od baterije, brzine, kamera, dimenzija.. Sve to mi nudi za iste novce s20fe

mp3david pet 13.5.2022 15:52

Tcom

Tarifa L uz akciju Galaxy S21 FE + TAB S7 FE 5G (140kn mj)

Na tarifu mogu dobiti 10% pa bi me izaslo 179.10 + 140kn mj = 319.20kn

Sta mislite,meni se ponuda cini super, upravo gledam vec je rasprodano sve,ali mi je agnetica rekla da je rezervirala do 20h pa da joj do tada javim ako bih uzeo ili ne inace ce ga ponovo staviti u opticaj.

speedy56 pet 13.5.2022 18:17
zuper kaže...
Dok god ima na zalihi A52s za manje od 2500kn, nema boljeg zaokruženijeg moba.
Za oko 3000 na oglasu već ima S21 FE. On ima SD 888, a ne Exynos.

 A52s spada u onu kategoriju mobova koje sam naveo s "poluupotrebljivom uw kamerom", zato sam to i naglasio. Telefoto kamere nema. 

S jednog takvog moba pišem ovo, tak da znam zake sam naglasio to.

S20 i S21 fe imaju i telefoto i kolko-tolko poštenu uw kameru. 

 

Da, ima i Snap 888, ali taj proc je opet priča za sebe, više put ponovljeno i na ovom forumu na više mobova.

I kaje god recenzije sam čitao o S21 fe, svi su naglasili da batka drži lošije nego na S20 fe.

 

Tak da, sve u svemu, S20 fe 5g (snap) za novce za koje se Exynosu kreću (dakle cirka soma kuna manje od S21 fe, kaj nije malo) po njuškalu bi bio top kupnja, problem je da su Snap verzije jako rijetke, kak je i kolega ranije rekao. 

zuper pet 13.5.2022 18:46

A52s i S20 FE imaju potpuno istu UW kameru. Ako ti je "poluupotrebljiva" na A52s, onda ti je i na S20 FE. S21 ima puno bolju UW
A koja je to priča sa 888? I što očekuješ da će autonomija na S20 FE biti upola bolja nego S21 FE

Mislim, ako nađeš S20 FE SD za 2000kn, dapače uzmi. Ali to ti je problem, što je raritet. A nije da nema dobrih mobitela u toj cijeni...

domac5 pet 13.5.2022 19:48

Uzeo 2 komada s20 fe cca god i mj dana stari za 1500 kn po komadu mint stanje.. Kamera je ipak bolja malo na P40 ovo malo sto sam slikao po stanu u mracnijim uvjetima, prednja pogotovo.. 

Vjerojatno ce autonomija bit losija na samsungu, probat cu koristit tjedan dva pa vidit jel cu preprodavat, idu po 1800-2200.. 

Samsungov ui mi je bas sjeo na prvu bolje nego emui kod kojeg su me neke sitnice zivcirale ali dobro barem je sve ko podmazano islo na njemu bez nekih problema za razliku od miui i realme..

Jedino sam razocaran zasad s tom prednjom kamerom, bas dosta izrazen noise naspram hauweia.. Ostalo moram tek vidit kroz koristenje 

 

speedy56 pet 13.5.2022 20:10

Da, sad sam išao uspoređivati uw kamere... Mene je smotala telefoto s ois na S20 i S21 fe pa sam ih zamijenio.... Hvala na korekciji. 

Snap 888? Pregrijavanje - svugdje se spominje. U manjoj mjeri nego s novim 8G1, ali se spominje, na to sam se referirao. 

Naravno da ne očekujem 50% razlike, ali 20ak % da, barem ako je vjerovati recenzentima, kaj nije zanemariva razlika.

Iako, ovo kolegino iznad mene ne izgleda lose... 

 

Flas1987 pet 13.5.2022 23:47

Je je. 8 sati i 16 min SOT-a. 😂 Ja toliko nisam dobivao na Mi Note 10 koji je imao jako dobru autonomiju, i toliko ne dobivam na ajfonu 13, na kojem svi hvale bateriju. Po tome, na ta dva navedena bi imao po 12 sati SOT-a 😂 Tak da mi to bas nije mjerodavmo kaj si stavio. 

marushin pet 13.5.2022 23:57
zuper kaže...
marushin kaže...

Eto S21 FE (Snapdragon 888 verzija) sa ekranom na 60Hz..

 Zašto 60 Hz?

 Jer ne skrolam ko naspidirana vjeverica nego sam na YT ili čitam pa mi nije bitno tih famoznih 120Hz😄 Baterija mi je zahvalnija..

marushin sub 14.5.2022 00:00
Flas1987 kaže...

Je je. 8 sati i 16 min SOT-a. 😂 Ja toliko nisam dobivao na Mi Note 10 koji je imao jako dobru autonomiju, i toliko ne dobivam na ajfonu 13, na kojem svi hvale bateriju. Po tome, na ta dva navedena bi imao po 12 sati SOT-a 😂 Tak da mi to bas nije mjerodavmo kaj si stavio. 

 Ne igram igrice.. tak da moguće da nije mjerodavno.. U svakom slučaju meni od pune baterije ostane navečer za pogledat neke gluposti po YT prije nego ga stavim na punjač. Ako znači nešto, korisrim Dark mode.. nisam neki fanboy tak da nemam zašto lagati..

Kao što rekoh, radim testove po željama pa stavim tu rezultat 😎