domac5 čet 20.1.2022 17:04
Chriss kaže...

Btw. Valjda mogu pitati ovdje, vezano za Samsung A52...

 

Majci sam sve detaljno namjestio na mobu i postavio i rasporedio aplikacije na desktopu odnosno home screenu(dvije stranice), u app draweru većinu aplikacija ubacio u foldere tako da zauzimaju samo jednu stranicu...

 

I danas restartao mob kad ono sve se poremetilo, na home screenu sve aplikacije zbrčkane i većina nedostaje, u app draweru se vratile dvije stranice i nema foldera...

 

Jel netko imao slično iskustvo?

 

Što je još gore, postavio sam onu opciju da se aplikacije/raspored ne može mijenjati na home screenu dok se ne makne ta opcija u postavkama.

 Nova launcher i nemas nikakvih problema.. I svaki put kad promjeni mob nema namjestanja ispocetka, samo restoras iz backupa

ministar čet 20.1.2022 17:19
assassin.st kaže...
zuper kaže...

S21 FE ima Snap 888. Baterija je veća i sumnjam da ima lošiju autonomiju od 2 i po godine starog mobitela. Ja na One UI Android 12 nemam nikakvih trzaja

Općenito, S21 FE je definitivno bolji mob. Velim, ako je dobar popust, može uzeti i probati.

Plus još napomena da navodno i S22 izlazi sa Snapdragonom što bi bio vrhunkski razvoj događaja za sva tržišta gdje su uvijek slali to svoje smeće od Exynosa.

 

Nakon nekoliko generacija korištenja S flagship serije jednostavno sam odustao od njih upravo radi slabe baterije koja je nuspojava njihovog procesora.

 

 

Ništa od toga.

assassin.st čet 20.1.2022 17:34

Aj super. Nadam se da ce im to utjecati na prodajne rezultate u EU.

Ja sigurno necu nikad vise uzeti mob s Exynosom dok se drasticno ne poboljsaju. Lijepo cekas FE edition ili uzmes drugi model. 

 

Nazalost, sve sto je na nasem trzistu je na jedan ili drugi nacin okljasteno. Ispada da jedino Apple daje puni paket. 

mariolla79 čet 20.1.2022 18:34

Ja nakraju uzeo mami a52s violet..ona sretna ko malo dijete...hahahaha..vidim nema foliju..koju foliju ili staklo da uzmem? Maska bu spigen najvjerojatnije bila,jer ovi orginal su skuplji...jedino me zivcira ima 25w fast charge a oni dali 15w punjac

Chriss čet 20.1.2022 19:26

Ovo je dobro sjelo, taman veličine i ima okvir za precizno postavljanje...

 

https://a.aliexpress.com/_mq7Py6g

 

2x staklo

+

1x kvalitetna prozirna maskica

=

80ak kn

 

 

 

Btw. 2 stakla drugih marki sam isčupao jer nisu dobro sjela, jedno je kao lagano zakrivljeno na rubovima a drugo nisam siguran, možda je i ono bilo lagano zakrivljeno...

 

A ovdje ne samo da su 2 stakla u pakiranju koja su dobro sjela uz pomoćni okvir koji olakšava stvar nego još dobiješ kvalitetnu slikonsku maskicu, gratis. 😊

Chriss čet 20.1.2022 19:36
domac5 kaže...
Chriss kaže...

Btw. Valjda mogu pitati ovdje, vezano za Samsung A52...

 

Majci sam sve detaljno namjestio na mobu i postavio i rasporedio aplikacije na desktopu odnosno home screenu(dvije stranice), u app draweru većinu aplikacija ubacio u foldere tako da zauzimaju samo jednu stranicu...

 

I danas restartao mob kad ono sve se poremetilo, na home screenu sve aplikacije zbrčkane i većina nedostaje, u app draweru se vratile dvije stranice i nema foldera...

 

Jel netko imao slično iskustvo?

 

Što je još gore, postavio sam onu opciju da se aplikacije/raspored ne može mijenjati na home screenu dok se ne makne ta opcija u postavkama.

 Nova launcher i nemas nikakvih problema.. I svaki put kad promjeni mob nema namjestanja ispocetka, samo restoras iz backupa

 

A znam al eto, nekako im odlučio ostaviti originalni...

 

Al prečudno, namješteno i korišteno tako 2dana i nakon restarta puff.

 

Ima li rješenja za to? :)

Chriss sub 22.1.2022 10:02

Za S20 FE vlasnike, veliki popust na original Samsung maskice...

 

Bijela silikonska mekana: 25kn

i

Prozirna od tvrde plastike sa mekim obrubom i stalkom na izvlačenje: 30kn

 

Inače su preskupe, po 200-300kn, a sad su na razini maskica iz Kine :)

Chriss sub 22.1.2022 16:39
mariolla79 kaže...

Ak kupim superfast 25 w kao za s21 jer ce radit i punit brze od 15w a52s? Ili da nebacam novce? Nasao sam ga u proximi ta 800 s usb c na c za 142.50

 

Punit će ti na 25w, inače A52s ima brzo punjenje od 25w ali eto, Samsung uz mobitel daje 15w punjač, al dobro je i to s obzirom da sve više uređaja dolazi bez ikakvog punjača...

 

Ako ti nije bitno da je Samsung punjač, imaš jeftiniji(101kn) Xiaomi 33w s 2 ulaza(A i C) ako ti treba za još nešto:

 

https://aloalo.hr/mi-33w-wall-charger-type-ac-proizvod-17345/

ocean77 sub 22.1.2022 20:06
mika2210 kaže...

Koji mob uzeti, S21 FE ili Mi11i?

Kamera mi je najbitnija, to mi je najvazniji kriterij.

 

 

 

Imao oba, kamera mrvu bolja na SE a overall mi je Mi11i ostavio bolji dojam, pogotovo ekran i fluidnost.

 

mika2210 uto 25.1.2022 11:24

Teško, pixeli koriste praktički istu kameru od dvojke pa do petice, samo se softwear mijenja. Na taj stariji pixel se mogu instalirati razni GCAM-ovi i 99% sam siguran da budu slike bolje nego na A52S.

 

Imao sam A52S i nisam bio nešto oduševljen sa slikama.

omomomomoomm čet 27.1.2022 18:27

Bok ekipa. Sto uzeti u rangu od 3000-3500kn. Svida mi se xioami 11T.  Ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? 

 

Vazno mi je da ima dobar ekran i solidnu bateriju. Bilo bi dobro da ima i bezicno punjenje jer to imam u autu. Npr xiaomi 11t to nema. Hvala unaprijed. Prihvacam sve projedloge osim samsunga.

 

Chriss čet 27.1.2022 22:14
omomomomoomm kaže...

Bok ekipa. Sto uzeti u rangu od 3000-3500kn. Svida mi se xioami 11T.  Ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? 

 

Vazno mi je da ima dobar ekran i solidnu bateriju. Bilo bi dobro da ima i bezicno punjenje jer to imam u autu. Npr xiaomi 11t to nema. Hvala unaprijed. Prihvacam sve projedloge osim samsunga.

 

 

https://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s20/samsung-s20-fe-plavi-cloud-navy-128gb-vakumirano-garancija-oglas-36515907

 

 

Haha, taman tipkam i vidim da ne prihvaćaš Samsung 😂

Nisam ni ja bio ljubitelj al eto, it ticked all the boxes for me 😊

Zapravo skoro sve, šteta što nema 3.5mm jack.

Isto svojima uzeo A52ojke.

Mislio sam da nikad neću uzeti Samsung al eto, kad nema LG-a... 😌

 

Ako se predomisliš, u tom cjenovnom rangu je ja mislim S20 FE i dalje najbolji izbor a i ima bežično punjenje koje ti je poželjno...

 

Bitno je da je Snapdragon verzija, ovo je 4g SD865, za slučaj da ti treba 5g onda zanemari ovo s njuškala odnosno taj model.

J(CRO) pet 28.1.2022 12:37

Bok, ekipa trebam savjet naime imam Iphone 12 zaključan na austrijski A1. Ovi naši iz A1 me vozaju okolo i ne znaju kako da riješe problem, otišao sam u privatni servis i rekli su da otključavanje mreže dođe 1500kn, prijatelj mi je preporučio R-SIM međutim koliko vidim ima dosta problema od pristupa internetu do slanja sms poruka. Jel se itko susreo sa sličnim problemom i ako jeste kako ste na kraju riješili. Mobitel sam kupio od drugog vlasnika znači nemam račun.

mzopg pet 28.1.2022 17:24
J(CRO) kaže...

Bok, ekipa trebam savjet naime imam Iphone 12 zaključan na austrijski A1. Ovi naši iz A1 me vozaju okolo i ne znaju kako da riješe problem, otišao sam u privatni servis i rekli su da otključavanje mreže dođe 1500kn, prijatelj mi je preporučio R-SIM međutim koliko vidim ima dosta problema od pristupa internetu do slanja sms poruka. Jel se itko susreo sa sličnim problemom i ako jeste kako ste na kraju riješili. Mobitel sam kupio od drugog vlasnika znači nemam račun.

 https://en.wikipedia.org/wiki/SIM_lock#Austria

omomomomoomm sub 29.1.2022 07:21
Chriss kaže...
omomomomoomm kaže...

Bok ekipa. Sto uzeti u rangu od 3000-3500kn. Svida mi se xioami 11T.  Ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? 

 

Vazno mi je da ima dobar ekran i solidnu bateriju. Bilo bi dobro da ima i bezicno punjenje jer to imam u autu. Npr xiaomi 11t to nema. Hvala unaprijed. Prihvacam sve projedloge osim samsunga.

 

 

https://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s20/samsung-s20-fe-plavi-cloud-navy-128gb-vakumirano-garancija-oglas-36515907

 

 

Haha, taman tipkam i vidim da ne prihvaćaš Samsung 😂

Nisam ni ja bio ljubitelj al eto, it ticked all the boxes for me 😊

Zapravo skoro sve, šteta što nema 3.5mm jack.

Isto svojima uzeo A52ojke.

Mislio sam da nikad neću uzeti Samsung al eto, kad nema LG-a... 😌

 

Ako se predomisliš, u tom cjenovnom rangu je ja mislim S20 FE i dalje najbolji izbor a i ima bežično punjenje koje ti je poželjno...

 

Bitno je da je Snapdragon verzija, ovo je 4g SD865, za slučaj da ti treba 5g onda zanemari ovo s njuškala odnosno taj model.

 Hvala ti ali nebi samsung iz razloga jer 3.5 godina i.am S9+ i definitivno zelim nesto drugo.

domac5 sub 29.1.2022 08:59
omomomomoomm kaže...
Chriss kaže...
omomomomoomm kaže...

Bok ekipa. Sto uzeti u rangu od 3000-3500kn. Svida mi se xioami 11T.  Ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? 

 

Vazno mi je da ima dobar ekran i solidnu bateriju. Bilo bi dobro da ima i bezicno punjenje jer to imam u autu. Npr xiaomi 11t to nema. Hvala unaprijed. Prihvacam sve projedloge osim samsunga.

 

 

https://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s20/samsung-s20-fe-plavi-cloud-navy-128gb-vakumirano-garancija-oglas-36515907

 

 

Haha, taman tipkam i vidim da ne prihvaćaš Samsung 😂

Nisam ni ja bio ljubitelj al eto, it ticked all the boxes for me 😊

Zapravo skoro sve, šteta što nema 3.5mm jack.

Isto svojima uzeo A52ojke.

Mislio sam da nikad neću uzeti Samsung al eto, kad nema LG-a... 😌

 

Ako se predomisliš, u tom cjenovnom rangu je ja mislim S20 FE i dalje najbolji izbor a i ima bežično punjenje koje ti je poželjno...

 

Bitno je da je Snapdragon verzija, ovo je 4g SD865, za slučaj da ti treba 5g onda zanemari ovo s njuškala odnosno taj model.

 Hvala ti ali nebi samsung iz razloga jer 3.5 godina i.am S9+ i definitivno zelim nesto drugo.

 Pazi da nebi pozelio samsung nazad vrlo brzo.. Mobitel nije samo harver na papiru, od xiaomija sam se maknuo jer ne mozes vjerovat da mobitel stuca kad se povuce status bar dolje (ne stalno ali ponekad sto znaci da softwer ne valja), a na papiru hadver bajka, problema sa obavijestima nisam imao ali za to sam morao sam rucno namjestati sto je opet nedopustivo za 80% populacije koja si nezna ni sifru od maila..

Ne znam, previse je to novaca za nesto kaj moras dodatno sam fusarit da bi bilo donekle kako treba u radu, nije to vise kompromis mobitel za 1500 kn pa ajde oprostis mu zbog cijene. Kod svakog azuriranja softwera moras cekat koji tjedan da cujes iskustva drugih kaj su novoga sjebali, tek onda se usudis azurirat.. Po meni to je jadno i ne vracam se na to dok god ne cujem da su se popravili u tome 

hardcoree sub 29.1.2022 09:53

@omomomom (Zaboravio sam quotati)

 

Pogledaj si i OnePlus nord 2 i Realme gt neo 2. 

Bežično punjenje, ne baš.

Jedino Samsung s20 fe sa Snapdragon procesorom ti ima sve što tražiš. Dobru bateriju, ekran i bežično punjenje...

omomomomoomm sub 29.1.2022 12:35

Hvala decki. Bas sam i mislio pitati za taj one plus nord 2 5g 8/128.  Kosta 3097kn na jeftinije hr.  Prozvakati cu bezicno punjenje iako sam navikao na to na samsungu,pogotovo u autu. 

 

Sto mislite jel taj one plus bolji telefon od 11T? Oce li imat bolju autonomiju?

hardcoree sub 29.1.2022 13:16

Pročitaj si recenzije na gsmarena.

Op ima bolji battery score. Kažu da i xiaomi ima ok bateriju, ali da je loš u standbyu. Xiaomi nešto bolji ekran, ali zanemarivo, OP bolji sa kamerama. Sve u svemu Oneplus po meni, bez previše razmišljanja. 

thebatman sub 29.1.2022 16:24
omomomomoomm kaže...

Hvala decki. Bas sam i mislio pitati za taj one plus nord 2 5g 8/128.  Kosta 3097kn na jeftinije hr.  Prozvakati cu bezicno punjenje iako sam navikao na to na samsungu,pogotovo u autu. 

 

Sto mislite jel taj one plus bolji telefon od 11T? Oce li imat bolju autonomiju?

 Jeftinije nije web shop, nego daje cijene od svih web shopova u hr.

Koliko vidim imaju ga samo mobileshop i extreme digital, a oba bi izbjegavao u širokom luku.