toma20 sri 8.12.2021 15:17
zuper kaže...

11 Ultra je zvijer za tu cijenu. Najbolji setup kamera. Sumnjam da će druge godine netko bolje napraviti. Jedino Xiaomi sa 12 Ultra, ali neće tako skoro.

 super najvjerovatnije cu uzeti,e samo jedno pitanje ako kuzis mozda,sta mi je bolje uzeti link firmware: original ili EU mislim ne znam u cemu je razlika

thebatman sri 8.12.2021 15:36
toma20 kaže...
zuper kaže...

11 Ultra je zvijer za tu cijenu. Najbolji setup kamera. Sumnjam da će druge godine netko bolje napraviti. Jedino Xiaomi sa 12 Ultra, ali neće tako skoro.

 super najvjerovatnije cu uzeti,e samo jedno pitanje ako kuzis mozda,sta mi je bolje uzeti link firmware: original ili EU mislim ne znam u cemu je razlika

 defintivno eu, integrirani svi gapps u njega, unlockan bl, najstabilniji xiaomi rom

thebatman sri 8.12.2021 18:03
Korny1603987 kaže...

Meni su za oko zapeli Realme 8 i Xiaomi Note 10s. Hoće li biti nekih popusta za Božić nakon što je black friday bio promašen u potpunosti što se tiče popusta?

 Prije da nece nego da oce, nestasica telefona na eu trzistu, cijene samo rastu. Ako neki webshop i stavi kakav popust dobar, to ce bit na neku smijesnu kolicinu i stari lager.

R3nchi pet 10.12.2021 14:56

Zato sto ima soft sranja nekih.

Cito malo temu na benchmark forumu..

 

Ja nisam pametan.Neda mi se novu 5t po 2xc popravljat s govnjivim aftermark ekranom.

E sad trazim novi mb. Volio bi da je sto manji al ta opcija otpada u startu  ocito. budjet je negdje do 2200kn

Vrtim se oko mi 11 lite 5 g, poceo gledat i poco f3  (naso za ga 300e novi)

Te me ovi nordovi cimaju jako. Nord 1. i ovaj Nord CE..Al on nema gorilla glass

 

Znaci najbitnije mi je da ima goriilla glass, dobar zvuk i trajanje baterije i da nije prespor.

Ne gejmam, ne gledam  filmove na mbu.

 

Osim gore navedenih nista pametno na gsm areni naso nisam,. 

ocean77 pet 10.12.2021 15:13
assassin.st kaže...
Nullified kaže...

Jel netko možda naručivao mobitel preko Amazon. De?

Jel to sigurno? Negdje sam pročitao da Hr pošta dostavlja njihove pakete za Hr. Oni mi nisu baš najpouzdaniji. 

Ja sam uzeo Poco F3 i to preko mailboxde, ali ispalo je da ima virtualni proximity senzor i to mi majku izludjuje te cu ga morat vratit.

Sad se javio na support, prijavili povrat (imam pravo do 31.01) i platit ce postarinu natrag i vratit lovu. 

 

Sad gledam sto da uzmem, Galaxy S20 FE je bio u opciji dok nisam skuzio da i on ima isti tip senzora. 

Kakva su inace iskustva s tim problemom? Ovaj Poco se cudno ponasa na pozivu, voice poruke s WP-a gase ekran itd.. uglavnom katastrofa..

 

EDIT: dodajem link: https://www.reddit.com/r/Android/comments/on7b0y/avoid_android_devices_with_virtual_proximity/

 

 

 

S20FE 5G koristio do neki dan, nikakvih problema...odlican mob.

Trenutno sam na Mi11i... proximity senzor radi bez greške kao i sam mob počevši od notifikacija i svega ostalog.

Toliko citam da na Xiaomiu ne valja ovo ne valja ono...i koji god uzmem svi rade bez greške.

Ovaj Mi11i me posebno ugodno iznenadio, nisam imao nikakva posebna ocekivanja....a mob ispao najfluidniji mob koji sam ikada koristio...S888 i 120hz u kombinaciji su win-win za fluidnost.

mzopg pet 10.12.2021 16:23
ocean77 kaže...
Toliko citam da na Xiaomiu ne valja ovo ne valja ono...i koji god uzmem svi rade bez greške.

 Također. Nije da ne vjerujem drugima, ali opet mi je čudno da mi je barem desetak modela prošlo kroz ruke i s niti jednim nikakvih problema. Možda je razlika u načinu korištenja? Ali opet i ostatak obitelji ima Xiaomije i nitko nema problema. Teško da ih svi koristimo na isti način, sa istim aplikacijama i navikama.

zabranjeniples pet 10.12.2021 16:37

Lol, da način korištenja hahahha.

Evo recimo taj famozni proximity problem, dali postoji u uputstvima kako koristit telefon da se navedeni problem ne manifestira u određenoj mjeri ?

Mi10T PRO ima navedeni problem, stari ima redmi note 8 (ne znam točno koji) s istim problemom, prijatelj ima redmi note 9 pro s istim problemom.

Ostale softvetske mušice neću niti spominjat, jer smatram da nema smisla.
A već sam prije ako se ne varam spominjao i regular Mi10 kod trećeg prijatelja i njegou kalvariju.

Isto tako sam spominjao i razgovor sa ovlaštenim servisom u HR (bjelić).

Pa oni su sami priznali da imaju navedene probleme na gro uređaja.

 

Koristite li vi te telefone više od 2mj. ?

 

Ne osporavam da vi možda nemate problema, ali kad pričaš o načinu korištenja, dojma sam da vrijeđaš moju inteligenciju.

Zanimljivo kako svaki drugi telefon nema problema s ''načinom korištenja''.

 

Pa recimo i taj S20FE kojeg pojedinci spominju, ima zanimljivo ovu stvar (iako nije potrebno) softverski riješenu, gdje kod nebrojeno puta zaključa zaslon kod razgovara, čisto da ne bi bilo problema.

To se zove kvalitetan softver, nešto za što ljudi u Xiaomiu nisu čuli.

vepar pet 10.12.2021 18:30

Kod buraza tri Xiaomija. Najbolje radi Redmi Note 8T na softveru s kojim je kupljen. Nikad nijedan update i radi sasvim dobro. Ostala dva (Redmi Note 7 i Redmi Note 8 Pro) puni su bugova...Klinci od buraza kukaju,ali ne da im se to prodavati da ne bi ne daj bože bili dan-dva bez mobitela 

assassin.st pet 10.12.2021 23:50
mzopg kaže...
ocean77 kaže...
Toliko citam da na Xiaomiu ne valja ovo ne valja ono...i koji god uzmem svi rade bez greške.

 Također. Nije da ne vjerujem drugima, ali opet mi je čudno da mi je barem desetak modela prošlo kroz ruke i s niti jednim nikakvih problema. Možda je razlika u načinu korištenja? Ali opet i ostatak obitelji ima Xiaomije i nitko nema problema. Teško da ih svi koristimo na isti način, sa istim aplikacijama i navikama.

Sve 5 zasad s Xiaomi mobitelima (zadnji je bio Redmi Note 8 Pro), ali evo Poco F3 ide natrag amazonu radi to proximity senzora.

Kupili smo i S20FE s istim featureom, ali nije prijavljen nikakav problem. Navodno Xiaomi to jedini loše rjesava. 

 

Ne postoji ova tema bezveze: https://www.reddit.com/r/Android/comments/on7b0y/avoid_android_devices_with_virtual_proximity

 

Nakon ovog iskustva, ja sam odlucio da nema sanse da kupim mobitel koji nema fizickim proximity senzor. Vi koji imate mobitele s ove liste, samo probajte pustit glasovnu na whatsappu i malo vrtite mobitel pa cete vidjeti kako to izgleda kad navodni "AI" pretpostavlja kad treba paliti i gasiti ekran. 

 

Sad u potrazi za novim mobom kao zamjenu, u uzem izboru su Realme GT Master, Galaxy A52s i OP Nord 2..

nansale pet 10.12.2021 23:55

Dosad sa koristio Samsung A51 ali bi išao na neku promjenu.. Cijenom su mi tu negdje (sindikalna ponuda) tako da me samo zanima koji je bolji te što odabrati između ovih modela Motorole i Xiaomia

Ne smatram se zahtjevnim korisnikom, treba mi za društvene mreže, da radi fluidno, baterija da drži što više i po mogućnosti solidna kamera..fala unaprijed.

mzopg sub 11.12.2021 00:24
zabranjeniples kaže...

Lol, da način korištenja hahahha.

Evo recimo taj famozni proximity problem, dali postoji u uputstvima kako koristit telefon da se navedeni problem ne manifestira u određenoj mjeri ?

Mi10T PRO ima navedeni problem, stari ima redmi note 8 (ne znam točno koji) s istim problemom, prijatelj ima redmi note 9 pro s istim problemom.

Ostale softvetske mušice neću niti spominjat, jer smatram da nema smisla.
A već sam prije ako se ne varam spominjao i regular Mi10 kod trećeg prijatelja i njegou kalvariju.

Isto tako sam spominjao i razgovor sa ovlaštenim servisom u HR (bjelić).

Pa oni su sami priznali da imaju navedene probleme na gro uređaja.

 

Koristite li vi te telefone više od 2mj. ?

 

Ne osporavam da vi možda nemate problema, ali kad pričaš o načinu korištenja, dojma sam da vrijeđaš moju inteligenciju.

Zanimljivo kako svaki drugi telefon nema problema s ''načinom korištenja''.

 

Pa recimo i taj S20FE kojeg pojedinci spominju, ima zanimljivo ovu stvar (iako nije potrebno) softverski riješenu, gdje kod nebrojeno puta zaključa zaslon kod razgovara, čisto da ne bi bilo problema.

To se zove kvalitetan softver, nešto za što ljudi u Xiaomiu nisu čuli.

Da, način korištenja kod debuggiranja je jedna od bitnijih stavki.

Evo ti primjer, kod žena mobiteli često imaju problema sa senzorima zbog "fasade" koju nanose na lice i koja se "preslika" na uređaj.

Frend ne zna pravilno staviti mobitel na uho, nije Xiaomi u pitanju, ali isto bi bilo, stavlja ga tako da mu je zvučnik uvijek iznad uha i onda stalno pojačava do maksimuma zvučnik jer naravno ništa ne čuje i tada naravno svi oko njega slušaju njegove razgovore, a sve što treba napraviti je spustiti mob 5cm niže kad priča.

Ekipa sada ima običaj dok priča na mob držati ga pod kutem od skoro 90 stupnjeva, valjda računaju da tako manje zrači, pa samo vrhom mobitela dodiruju uho. Kako bi proximity trebao raditi u takvim situacijama? I ovo nije rijetkost vidio sam hrpu ljudi da na sličan način koristi mob.

 

Stavljaju se razno razne zaštite, skupi se prljavštine, ljudi to ne očiste i eto problema. Stave se zaštitne maske koje prekrivaju senzore... razloga može biti milijon, ali korisnicima je uglavnom uvijek kriv prvo cijeli svijet, a tek onda oni sami i njihov način korištenja uređaja.

 

Hoćeš o softwareu? Pa kad bi krenuo nabrajati što su sve korisnici u stanju napraviti mogao bi knjigu napisati. Navike su različite i to uvelike utječe na rad uređaja.

 

Xiaomi koristim tamo od Redmi 4, znači sad će od toga biti 6-7 godina. Imao sam sve tipove od low budgeta do premium Xiaomi flagshipa. Uz mene ih koristi cijela obitelj, znači još desetak osoba i svima rade ok.

Po ćemu su tvoje anegdote veće vrijednosti od mojih?

 

Navođenje nekakvih linkova nema apsolutno nikakvog smisla jer garantiram ti da za svakog drugog proizvođača ćeš pronaći iste ili slične probleme.

 

Što će ti software za zaključati mob? Pa imaš gumb sa strane, ako te to muči.

Kad smo kod S20 FE, vidi čuda i njegovi korisnici se žale na probleme sa proximity senzorom:

https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s20-s20-plus-s20-ultra/1012068-s20-fe-proximity-sensor.html

https://forum.xda-developers.com/t/proximity-sensor-issue.4179011/

 

https://www.reddit.com/r/samsung/comments/m82z6d/proximity_sensor_issues_with_s21_ultra_5g/

https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s21-s21-plus-s21-ultra/1020991-anyone-having-trouble-proximity-sensor-while-phone-call-base-s21.html

 

https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s21-s21-plus-s21-ultra/1023840-buggy-software.html

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s21-series/s21-ultra-problems-after-android-12-update/m-p/4404843

 

Čisto kao primjer sam uzeo Samsung mogao sam bilo kojeg drugog proizvođača i rezultati bi bili isti ili slični.

zabranjeniples sub 11.12.2021 00:36

Daj nemoj bit smiješan, pa nismo valjda mala djeca.

Kakav crni način korištenja.

I opet kažem, sami su priznali probleme, što u bjeliću, što i službeno iz Xiaomia (najavili ispravke u budućnosti).

 

O softveru neću puno pričat, za mene je MIUI ko započet projekt od strane djeteta.

Već sam spominjao, Emui, Oxygen i One UI su mi miljama ispred.

 

Moj stav je da Xiaomi ne bih preporučio više nikome.

Viši segment ni u snovima, a Bogu hvala, danas je i srednji segment itekako bogat ponudom.

 

 

assassin.st sub 11.12.2021 03:08
mzopg kaže...
zabranjeniples kaže...

.....

Da, način korištenja kod debuggiranja je jedna od bitnijih stavki.

Evo ti primjer, kod žena mobiteli često imaju problema sa senzorima zbog "fasade" koju nanose na lice i koja se "preslika" na uređaj.

Frend ne zna pravilno staviti mobitel na uho, nije Xiaomi u pitanju, ali isto bi bilo, stavlja ga tako da mu je zvučnik uvijek iznad uha i onda stalno pojačava do maksimuma zvučnik jer naravno ništa ne čuje i tada naravno svi oko njega slušaju njegove razgovore, a sve što treba napraviti je spustiti mob 5cm niže kad priča.

Ekipa sada ima običaj dok priča na mob držati ga pod kutem od skoro 90 stupnjeva, valjda računaju da tako manje zrači, pa samo vrhom mobitela dodiruju uho. Kako bi proximity trebao raditi u takvim situacijama? I ovo nije rijetkost vidio sam hrpu ljudi da na sličan način koristi mob.

......

Hoces da ti snimim video kako se Poco F3 ponasa sa svojim AI proximity senzorom?

 

U ovom slučaju se ne radi o nijednom od ovih debug problema koje navodis, nego se senzor ponaša "retardirano". 

Dosta je uc u aplikaciju koja taj senzor testira da bi shvatio zbog čega u pozivu isti mutea poziv, tipka brojeve, stavlja na cekanje itd.. 

vedri2 sub 11.12.2021 07:47

Trebao bi produžiti ugovor sa A1, pa me zanima preporuka mobitela ako izuzmemo one elitne modele (iPhone, Google Pixel, Samsung S serija). Ono što mi je svakako bitno jest kvalitetna kamera, više za fotke, manje za video. U obzir bi došli mobiteli sa njihovog webshopa za korisnike na pretplatu (https://www.a1.hr/webshop/mobiteli-na-pretplatu) a također i neki drugi koje bih kupio van A1 webshopa a u cjenovnom rangu do 3000 odnosno do 4000 kuna. Ima li prijedloga?  Hvala!

ocean77 sub 11.12.2021 11:46
zabranjeniples kaže...

Daj nemoj bit smiješan, pa nismo valjda mala djeca.

Kakav crni način korištenja.

I opet kažem, sami su priznali probleme, što u bjeliću, što i službeno iz Xiaomia (najavili ispravke u budućnosti).

 

O softveru neću puno pričat, za mene je MIUI ko započet projekt od strane djeteta.

Već sam spominjao, Emui, Oxygen i One UI su mi miljama ispred.

 

Moj stav je da Xiaomi ne bih preporučio više nikome.

Viši segment ni u snovima, a Bogu hvala, danas je i srednji segment itekako bogat ponudom.

 

 

 

 

Ja kao netko tko mijenja mobitele na tromjesecnoj bazi se ne slazem s tim.

Unazad svega tri mjeseca sam koristio EMUI, One UI i MIUI i nikako nebi isao tako daleko i rekao da MIUI nebi preporucio nikome jer zaista nemam loše iskustvo.

Dobro znam sto je pos proximity senzor jer sam imao problem sa njim na Realmeu.

Ne kazem da ne postoji takav problem i sa nekim modelom Xiaomia ali ja se nisam susreo s njim a ovo pisem na bazi cca 5-6 Xiaomia sa kojima sam bio u doticaju u zadnje vrijeme.

Evo sada sam na Mi11i, mob sam uzeo pod racun u zamjeni za jedan drugi i mislio sam da se ne radi o nikakvom posebnom mobu vrijednom paznje i uopce sumnjam da bi ga gledao da sada kupujem i na kraju mi je taj mob najugodnije iznenađenje u zadnje vrijeme.Presao sam sa Snapdragon S20 FE na njega i sa Samsunga mi jedino fali 3X kamera...po svemu ostalom ovo mi je bolji mob....responzivniji, brzi, ekran mi se čini za klasu bolji...kada vidim kako radi ovaj mob itekako bi gledao i dalje Xiaomie najviseg ranga.

zabranjeniples sub 11.12.2021 12:15
ocean77 kaže...

Sve 5, ali zato ti i kažem, očito su iskustva različita.

Ja s kojim god Xiaomi telefonom da sam došao u kontakt u zadnje vrijeme, svi u problemima.

I fascinantno je da ti problemi nisu toliko na značaju u početku korištenja.

 

I opet ti kažem, dopisivanje sa Bjelić servisom mi je sve reklo.

Oni sami kažu da su upoznati sa problemom na gro uređaja  i kad je konkretno proximity u pitanju, kažu da negdje stvar riješe zamjenom displeja, negdje to ne pomaže, nego se treba nadat nekakvoj ispravci u nadogradnjama softvera.

Na Mi10T PRO sam imao i određenih softverskih problema, ali kao što sam rekao, pun net je svega i svačega, pa je lako provjerit.


Prijatelju na Mi10 (regular) rikne ploča (obrazloženje servisa) i to nakon niti mjesec dana od kupovine.

Nakon što se telefon vratio sa servisa, xxbe mi sve po spisku (kupio ga mojom preporukom), jer vodi bitku sa notifikacijama (malo radi kako treba, malo ne).

Inače, ovo mu je prvi Xiaomi, a prije njega je bio uglavnom na Samsungu.

 

Osobno sam imao ili moji bližnji imaju Mi5 (problemi sa displejom), A2 (problemi sa wifi signalom), Poco F1 (strašno bugovit softver), Redmi Note 9 PRO (bugovit softver, proximity), Mi9 (sitni i ne toliko strašni bugovi, ali od svih ovih navedenih primjera telefon radi daleko najurednije), Redmi 8 neki (proximity), Mi10 (hardverski i softverski problemi), Mi10T PRO (softverski problemi i proximity).

Pa pogledaj net, najviše žalopojki je vezano upravo uz Xiaomi telefone.

Realno, Xiaomi je sinonim za jeftino, a ''dobro'' na papiru i to je ono što privlači kupce.

 

Očito je onda problem u kontroli kvalitete, jer nema logike da imaš 5 telefona i da 3 ne rade kako spada, a 2 rade savršeno.

Ovo je naravno pod pretpostavkom da si međusobno vjerujemo.

Ali kad mi netko počne maslat o načinu korištenja (šminka, maske i sl.), na to mogu samo odgovorit na isti način sa .

 

Kažem, ovo su moja iskustva i za mene je to, od zadnjeg primjera, jedan obični kineski poluproizvod.

Kad kažem kineski, ne mislim ništa loše, jer dapače, Huawei, OP (vjerovatno i ostali proizvodi iz BBK grupacije) su po meni uglavnom primjeri kvalitetno odrađenih telefona.

 

Btw., neke telefone sam odmah riješio/prodao (A2, Poco), pa ne znam koliko je šta kasnije ispravljeno softverski.

Ali čisto sumnjam, jer čitajući komentare po netu, nadogradnje su im malo bitnije od dešavanja u zadruzi.

ocean77 sub 11.12.2021 12:43

Sve je to relativno, netko tko ima odbojnost prema necemu smetat ce mu i najmanja sitnica.

Ono sto je činjenica je da Xiaomi nudi vrhunski hardware (Snapdragon, senzori kamera, ekrani i sve bitno) po OK cijeni a isto tako je činjenica da poneki modeli imaju bugova...to naravno nije pravilo jer da je ja odavno nebi uzimao Xiaomi.

Meni se svidjaju i uvijek im se rado vracam jer me ne vezu losa iskustva.

Masa prigovara za kamere da SW ne valja...s tim se slazem djelomično, ali meni je bitan hardware i tu ne rade kompromis, stave uvijek neke high end komponente pa tko ima znanja u pro mode će izvuci maksimum.

 

Znam da mnogi ne vole povlaciti paralele sa autima ali ja cu povuci opet...npr BMW, s njima imam poprilično iskustva...mnogi pustaju vodu u kabinu, najpopularniji diesel motor ima lanac koji zahtjeva izmjenu na svega 150 tkm...rizik pucanje...unatoc takvim glupostima i dalje je to marka koja nudi puno veselja i drugih kvaliteta...da sam sada iskljuciv kao neki, rekao bi smeće...nikada više...svi, bas svi proizvođači imaju neke probleme.

 

Huawei je dobra marka, ali ne mogu s njim dalje, probao sam ali mi fali full gms support... jednostavno ne mogu bez toga.

Samsung previse kosta za ono sto nudi (top modeli), Oneplus je otisao cijenom u nebo, Apple me ne zanima...tako da me uopće ne cudi sto se vracam na Xiaomi povremeno.

domac5 sub 11.12.2021 13:08
ocean77 kaže...

Sve je to relativno, netko tko ima odbojnost prema necemu smetat ce mu i najmanja sitnica.

Ono sto je činjenica je da Xiaomi nudi vrhunski hardware (Snapdragon, senzori kamera, ekrani i sve bitno) po OK cijeni a isto tako je činjenica da poneki modeli imaju bugova...to naravno nije pravilo jer da je ja odavno nebi uzimao Xiaomi.

Meni se svidjaju i uvijek im se rado vracam jer me ne vezu losa iskustva.

Masa prigovara za kamere da SW ne valja...s tim se slazem djelomično, ali meni je bitan hardware i tu ne rade kompromis, stave uvijek neke high end komponente pa tko ima znanja u pro mode će izvuci maksimum.

 

Znam da mnogi ne vole povlaciti paralele sa autima ali ja cu povuci opet...npr BMW, s njima imam poprilično iskustva...mnogi pustaju vodu u kabinu, najpopularniji diesel motor ima lanac koji zahtjeva izmjenu na svega 150 tkm...rizik pucanje...unatoc takvim glupostima i dalje je to marka koja nudi puno veselja i drugih kvaliteta...da sam sada iskljuciv kao neki, rekao bi smeće...nikada više...svi, bas svi proizvođači imaju neke probleme.

 

Huawei je dobra marka, ali ne mogu s njim dalje, probao sam ali mi fali full gms support... jednostavno ne mogu bez toga.

Samsung previse kosta za ono sto nudi (top modeli), Oneplus je otisao cijenom u nebo, Apple me ne zanima...tako da me uopće ne cudi sto se vracam na Xiaomi povremeno.

 Kaj nije da se moze gms na huawei instalirat? 

vepar sub 11.12.2021 13:12

Xiaomi izbjegavam već duže vrijeme s razlogom. Puno toga utrpaju za malo novaca, ali džaba kad dosta toga ne šljaka kako treba.

Naprimjer, Redmi Note 10 ima loše stereo zvučnike, kao da ih i nema. Ali bitno je da kupac vidi da su to ugradili. Kupac prije kupnje ako se ne informira, ne vidi loš Wifi (domet i stabilnost), na koji se mnogi žale.

SD678 je čista prevara, prepakirani SD675, i daleko lošiji od recimo Helio G90T. Ali kupac vidi Snapdragon i misli nema greške....Zato su izbacili Redmi Note 10s, i još više zbunili kupce....😡

Kupiš lijepi tanki Mi 11 Lite, a baterija drži do 15h. Umjesto da kupi Motorolu G60 sa 108 MP kamerom i baterijom koja drži dva dana. Ali Motorola nema Amoled i nije baš pogodna za žensku torbicu...

Osobno sam razmišljao o M11, ali kad sam vidio da peče pod prstima dok surfaš, zamislite tek kakav je u igrama. Uostalom, kolega ga se riješio upravo zbog toga i očajne baterije.

Mene Xiaomi ne može kupiti specifikacijama, jer ispod toga se krije poludovršen proizvod koji će mi dizati tlak dok ga nekom nesretniku ne utrpam na njuškalu....😁





ocean77 sub 11.12.2021 13:24
domac5 kaže...
ocean77 kaže...

Sve je to relativno, netko tko ima odbojnost prema necemu smetat ce mu i najmanja sitnica.

Ono sto je činjenica je da Xiaomi nudi vrhunski hardware (Snapdragon, senzori kamera, ekrani i sve bitno) po OK cijeni a isto tako je činjenica da poneki modeli imaju bugova...to naravno nije pravilo jer da je ja odavno nebi uzimao Xiaomi.

Meni se svidjaju i uvijek im se rado vracam jer me ne vezu losa iskustva.

Masa prigovara za kamere da SW ne valja...s tim se slazem djelomično, ali meni je bitan hardware i tu ne rade kompromis, stave uvijek neke high end komponente pa tko ima znanja u pro mode će izvuci maksimum.

 

Znam da mnogi ne vole povlaciti paralele sa autima ali ja cu povuci opet...npr BMW, s njima imam poprilično iskustva...mnogi pustaju vodu u kabinu, najpopularniji diesel motor ima lanac koji zahtjeva izmjenu na svega 150 tkm...rizik pucanje...unatoc takvim glupostima i dalje je to marka koja nudi puno veselja i drugih kvaliteta...da sam sada iskljuciv kao neki, rekao bi smeće...nikada više...svi, bas svi proizvođači imaju neke probleme.

 

Huawei je dobra marka, ali ne mogu s njim dalje, probao sam ali mi fali full gms support... jednostavno ne mogu bez toga.

Samsung previse kosta za ono sto nudi (top modeli), Oneplus je otisao cijenom u nebo, Apple me ne zanima...tako da me uopće ne cudi sto se vracam na Xiaomi povremeno.

 Kaj nije da se moze gms na huawei instalirat? 

 

Moze, ali fale neke funkcionalnosti...nije sve bas idealno...bar je meni tako bilo.

Najviše problema sam imao sa maps...sve ostalo je ok radilo.

 

 

 

vepar kaže...
Xiaomi izbjegavam već duže vrijeme s razlogom. Puno toga utrpaju za malo novaca, ali džaba kad dosta toga ne šljaka kako treba.

Naprimjer, Redmi Note 10 ima loše stereo zvučnike, kao da ih i nema. Ali bitno je da kupac vidi da su to ugradili. Kupac prije kupnje ako se ne informira, ne vidi loš Wifi (domet i stabilnost), na koji se mnogi žale.

SD678 je čista prevara, prepakirani SD675, i daleko lošiji od recimo Helio G90T. Ali kupac vidi Snapdragon i misli nema greške....Zato su izbacili Redmi Note 10s, i još više zbunili kupce....😡

Kupiš lijepi tanki Mi 11 Lite, a baterija drži do 15h. Umjesto da kupi Motorolu G60 sa 108 MP kamerom i baterijom koja drži dva dana. Ali Motorola nema Amoled i nije baš pogodna za žensku torbicu...

Osobno sam razmišljao o M11, ali kad sam vidio da peče pod prstima dok surfaš, zamislite tek kakav je u igrama. Uostalom, kolega ga se riješio upravo zbog toga i očajne baterije.

Mene Xiaomi ne može kupiti specifikacijama, jer ispod toga se krije poludovršen proizvod koji će mi dizati tlak dok ga nekom nesretniku ne utrpam na njuškalu....😁




 

 

Prigovori su koliko vidim uglavnom na najjeftinije i mid range...s njima imam najmanje iskustva.

 

Sto se grijanja tice, evo upravo tipkam sa Snapdragona 888 i nema nikakvog grijanja... pogotovo ne kod surfanja...igre ne igram pa to ne znam....surfanje....hladan mob.

Baterija traje oko 7 sati...sve na max, 120 hz...ako je to lose onda nemamo istu percepciju loseg.

djhuby sub 11.12.2021 13:50
vedri2 kaže...

Trebao bi produžiti ugovor sa A1, pa me zanima preporuka mobitela ako izuzmemo one elitne modele (iPhone, Google Pixel, Samsung S serija). Ono što mi je svakako bitno jest kvalitetna kamera, više za fotke, manje za video. U obzir bi došli mobiteli sa njihovog webshopa za korisnike na pretplatu (https://www.a1.hr/webshop/mobiteli-na-pretplatu) a također i neki drugi koje bih kupio van A1 webshopa a u cjenovnom rangu do 3000 odnosno do 4000 kuna. Ima li prijedloga?  Hvala!

 Samsung A52S odlicna kamera i mob opcenito

vedri2 sub 11.12.2021 16:36

Evo baš gledam, hvala, čini se poprilično pristojan, dobra kamera, dosta memorije 

 

Gledam recenziju na T3

 

PRO: 

+5G support
+64MP main camera is excellent
+Long-lasting battery and fast charging

 

CONTRA: 
-Thick design
-10x digital zoom is very grainy
-Slower than pricier handsets

 

Ovi minusi, zoom nikad na mobu nisam ni tražio, a ostalo mi je nebitno, pretpostavljam da ovo "slower" znači samo u usporedbi sa skupljim.