Chriss pet 3.12.2021 04:08

Bok ekipa...

 

Gledam prebaciti starce na A1 pretplatu, što mislite hoće li biti kakvih akcija oko Božića ili mogu slobodno sada...?

 

Isto, s obzirom da im uzimam mobitele kojih nema na A1, bacam na prodaju uređaje s pretplate, čini mi se da su trenutno najisplativiji što se zarade na uređajima tiče Samsung A12(+Amazfit GTR 3 sat 250kn jednokratno) i Poco X3 Pro, znam da mi je lakše prodati Poco ali što mislite kakvo je tržište za A12, kupuje li itko to? :)

Išao bi na nekih 800-900kn za A12, valjda se može brzo prodati za toliko?

 

Uglavnom, više novca mi ostane od A12 samo se bojim da će biti teško prodati...

 

 

kapljica pet 3.12.2021 09:34

 

Da li je dovoljno uzeti mob sa 128gb u današnje vrijeme?

Uzela bi s21, a s21+ gledam jedino zbog mogućnosti 256gb.

Međutim s21+ mi je velik mob, ne volim te današnje velike i teške mobitele.

 

Ako netko ima prijedlog mobitela, otprilike iste cijene i veličine i specifikacije, slobodno recite 

Schweinsteiger pet 3.12.2021 21:37

Pozdrav svima,

 

u zadnjih mjesec dana aktivno tražim novi mobitel pa bi svaki savjet bio odličan jer trenutno više ni sam ne znam koji mobitel kupiti, izgubio sam se u tolikoj ponudi i prednostima/nedostacima istih.

 

Trenutno imam huawei p10 lite ali ima već neko vrijeme kako mu je baterija "propala" i ne može izdržati cijeli dan nikako kao što se i redovito zna zamrznuti na 10+ sec pa me to počelo živcirati poprilično.

 

Prvo sam gledao samo da kupim kompaktni telefon pa sam se već bio odlučio da kupim Asus Zenfone 8 ali sam eto naletio na činjenicu da Z8 ima problema sa matičnom (ili čim već) pa se često događa da se samo pojavi error i crni ekran i ne možeš više ništa na njemu napraviti nego u servis. Slično kao plavi ekran u windowsima. Preskupi rizik za 5000 kn.


Znači tražim mobitel između 4000 i 6000 kn, volio bih kompaktni mobitel ali eto spreman sam ići i na onaj do 160 mm ako nema nešto podjednako dobro u toj kompaktnoj klasi mobitela. Volio bih kupiti ovogodišnji model mobitela, ne stariji.

 

 

Što preporučate od kompaktnih a što od ovih do 160 mm?

 

 

zuper pet 3.12.2021 22:29
Schweinsteiger kaže...

Pozdrav svima,

 

u zadnjih mjesec dana aktivno tražim novi mobitel pa bi svaki savjet bio odličan jer trenutno više ni sam ne znam koji mobitel kupiti, izgubio sam se u tolikoj ponudi i prednostima/nedostacima istih.

 

Trenutno imam huawei p10 lite ali ima već neko vrijeme kako mu je baterija "propala" i ne može izdržati cijeli dan nikako kao što se i redovito zna zamrznuti na 10+ sec pa me to počelo živcirati poprilično.

 

Prvo sam gledao samo da kupim kompaktni telefon pa sam se već bio odlučio da kupim Asus Zenfone 8 ali sam eto naletio na činjenicu da Z8 ima problema sa matičnom (ili čim već) pa se često događa da se samo pojavi error i crni ekran i ne možeš više ništa na njemu napraviti nego u servis. Slično kao plavi ekran u windowsima. Preskupi rizik za 5000 kn.


Znači tražim mobitel između 4000 i 6000 kn, volio bih kompaktni mobitel ali eto spreman sam ići i na onaj do 160 mm ako nema nešto podjednako dobro u toj kompaktnoj klasi mobitela. Volio bih kupiti ovogodišnji model mobitela, ne stariji.

 

 

Što preporučate od kompaktnih a što od ovih do 160 mm?

 

 

 S21 je kompaktan i ukupno gledajući top uređaj.

Možeš probati i iPhone 13 Mini i to je baš najbolji kompakt. Uz to su popravili mnogo bateriju i kameru ove godine.

Pixel 6 bi meni bio izbor kod Androida.

dzelo sub 4.12.2021 09:42

Pozdrav svima,

 

Polako je doslo vrijeme za novi mobitel. Poceo sam polako gledati navedene telefone: Asus Rog Phone 5,  Xperia 5 III i Pixel 6. Sony bi rado i fan sam Xperia mobitela, kojih imam evo vec 10 godina. Ali kad vidim cijenu i citam komentare, mislim da je polako doslo vrijeme za promjenu marke mobitela. 

 

Uzeo bi Xperia 1 III, ali je preskupa. 

 

Kakva su vasa iskustva sa novim mobitelima od Sonyia? ako ih neko uopste vise ima hahah. Rog 5 znam da ima odlicne performanse, ali mi se ne svidja tezina i mobitel izgleda glomazno, a iskreno ne trebaju mi te performanse, jer vjerovatno necu instalirati neku igru na mobitel. Zenphone mozda?

 

Pixel 6 izgleda kao doslijedno rjesenje...

 

 

Interland sub 4.12.2021 10:24

@CroAtTheTop 

 

I ja sam upravo razmišljao između tih mobitela. Izabrao sam Mi 11 lite 5G. Prezadovoljan sam. Sve radi kako treba, instalirao sam i gcam (ne treba rootati mobitel) iako i stock aplikacija ne radi loše, no google ipak radi najbolje kamera aplikacije. Kako sam prije radio sa starijim (Mi5s) mobitelom godinama, koji još uvijek radi savršeno, bilo mi je malo neobično priviknuti se na novi MIUI (12.5). Nevjerojatno je lagan i tanak. Odličan zvučnik (zvučnici), ako ti je bitno ima premium izgled i osjećaj u ruci. Samo kod mene odmah idu u masku i dobivaju kaljeno staklo ili gel foliju, zlu ne trebalo. Meni je smetala selfie kamera - volio bih imati potpun ekran, ali naviknuo sam se već.

 

Mislim da nećeš pogriješiti kojeg god da odabereš.

 

toma20 sub 4.12.2021 12:06

Pozdrav sta uzeti do 5 tis. kn? Trenutno imam samsung note 9,mobitel je super jedino je baterija pocela dosta zezati i burin ekrana...mislio sam uzeti note 20 ultra sa njuskala,ali nekako mi se ne daju ti novci za koristeni mob,uglavnom samusng ima prednost,ali ako se stvarno da naci nesto dobro od ostalih,moze sve osim iphona 😄

Nemo nemo sub 4.12.2021 12:54
Chriss kaže...

Bok ekipa...

 

Gledam prebaciti starce na A1 pretplatu, što mislite hoće li biti kakvih akcija oko Božića ili mogu slobodno sada...?

 

Isto, s obzirom da im uzimam mobitele kojih nema na A1, bacam na prodaju uređaje s pretplate, čini mi se da su trenutno najisplativiji što se zarade na uređajima tiče Samsung A12(+Amazfit GTR 3 sat 250kn jednokratno) i Poco X3 Pro, znam da mi je lakše prodati Poco ali što mislite kakvo je tržište za A12, kupuje li itko to? :)

Išao bi na nekih 800-900kn za A12, valjda se može brzo prodati za toliko?

 

Uglavnom, više novca mi ostane od A12 samo se bojim da će biti teško prodati...

 

 

 A12 se prodaje jer je Samsung! Još uvijek je masi ljudi važno ime! Koliko teško ga budeš prodao, ovisi koliko češ tražiti za njega. Mislim da bi za A12 mogao dobiti 1.000,00 kn. Recimo, novi Poco X3 Pro na njuškalu se da naći za 1.600,00 kuna. 

Tomo001 sub 4.12.2021 14:30

Lijep pozdrav svima. Kupujem Honor 50 ili Realme Gt Master Edition ako netko prodaje. Mobitel je za poklon pa mora biti tvornički zapakiran i sa garancijom. Do max 2800kn za Honor te do 2500kn za Realme. Hvala svima. Kontakt broj 098/166-9321

zuper sub 4.12.2021 15:50
toma20 kaže...

Pozdrav sta uzeti do 5 tis. kn? Trenutno imam samsung note 9,mobitel je super jedino je baterija pocela dosta zezati i burin ekrana...mislio sam uzeti note 20 ultra sa njuskala,ali nekako mi se ne daju ti novci za koristeni mob,uglavnom samusng ima prednost,ali ako se stvarno da naci nesto dobro od ostalih,moze sve osim iphona 😄

 OnePlus 9 Pro 256GB sa Tradingshenzen za 600 eura

Alex Mercer sub 4.12.2021 18:49
kapljica kaže...

 

Da li je dovoljno uzeti mob sa 128gb u današnje vrijeme?

Uzela bi s21, a s21+ gledam jedino zbog mogućnosti 256gb.

Međutim s21+ mi je velik mob, ne volim te današnje velike i teške mobitele.

 

Ako netko ima prijedlog mobitela, otprilike iste cijene i veličine i specifikacije, slobodno recite 

Uzmeš S20 FE 128GB i ako jednog dana dođe do toga da ti je malo prostora onda jednostavno kupiš sd karticu.

Chriss sub 4.12.2021 21:40
Alex Mercer kaže...
mariolla79 kaže...

Sto nije na 20fe baterija koma?

Na SD-u je vrhunska, a exynos verzija se više ni ne proizvodi. Svi novi modeli (mislim od lipnja ove godine) su SD, uključujući i 4g.

 

Svejedno, treba paziti jer zaliha sa Exynosom još uvijek ima...

 

 

Schweinsteiger sub 4.12.2021 22:36

@DaNiTo,

 

hvala na preporuci, koliko ti baterija izdrži u nekom normalnom korištenju?

 

@zuper,

 

hvala na preporuci, nakon pogledanih današnjih recenzija, svakako ste mi preporučili odličan mobitel i stvarno sve više naginjem za s21.

 

Ipak imam još par pitanja pa bih volio čuti mišljenje. Da li se možda isplati pričekati još par mjeseci na samsung s22?

 

I da li moram brinuti oko kvalitete mobitela ako bih kupio preko njuškala pošto su tamo zaista jeftiniji nego u dućanima? Isto pitanje koje me brine kao što je @Slow Rodriguez pitao par postova iznad.

Hexfire sub 4.12.2021 22:58

Što konkretno te brine oko kupnje s njuškala? Najviše tih uređaja su ljudi uzeli kod operatera prilikom produljenje ugovora. Nema nikakve razlike između tog uređaja i onog kojeg kupiš u Sancti npr. Ja sam kupio prošli tjedan s njuškala i mob je stvarno super. Još ću dobiti slušalice i punjač gratis jer je trajala Samsung promocija u trenutku kad je čovjek kupio uređaj. U teoriji ako prodam to dvoje biti će to baš isplativa kupnja.

Razmišljao sam i ja pričekati S22 jer će navodno biti još kompaktniji. Ali ne znam kad točno dolazi i sigurno bih ga platio više nego ovog sada. A ako se baš pokaže velikim napretkom uvijek mogu prodati S21 i uzeti ga.

Slow Rodriguez ned 5.12.2021 17:59

Prijateljica uzima novi mobitel, gledamo na oglasniku, to su većinom telefoni kupljeni kod operatera, a ne iz slobodne prodaje, pa ju sada zanima uzela bi A72, ako uzme od nekog operatera, jesu oba slota za SIM-karticu, tvornički otključani? Ili je jedan otključan, a drugi ne? Treba ju joj dvije kartice(jedan je strani broj, a jedan HR), pa zato ju zanima..

thebatman ned 5.12.2021 19:18
Slow Rodriguez kaže...

Prijateljica uzima novi mobitel, gledamo na oglasniku, to su većinom telefoni kupljeni kod operatera, a ne iz slobodne prodaje, pa ju sada zanima uzela bi A72, ako uzme od nekog operatera, jesu oba slota za SIM-karticu, tvornički otključani? Ili je jedan otključan, a drugi ne? Treba ju joj dvije kartice(jedan je strani broj, a jedan HR), pa zato ju zanima..

 Sve je otključano. 

Korny1603987 ned 5.12.2021 22:38
Nullified kaže...

Jel netko možda naručivao mobitel preko Amazon. De?

Jel to sigurno? Negdje sam pročitao da Hr pošta dostavlja njihove pakete za Hr. Oni mi nisu baš najpouzdaniji. 

 

Naručio sam stolac od 20 kila sa Amazon.de. Platio sam cifru + 10 eura poštarine i to je to. Stolac došao kamićem do ulaznih vrata i uz pozdrav vozaču preuzeo paket.

assassin.st pon 6.12.2021 20:35
Nullified kaže...

Jel netko možda naručivao mobitel preko Amazon. De?

Jel to sigurno? Negdje sam pročitao da Hr pošta dostavlja njihove pakete za Hr. Oni mi nisu baš najpouzdaniji. 

Ja sam uzeo Poco F3 i to preko mailboxde, ali ispalo je da ima virtualni proximity senzor i to mi majku izludjuje te cu ga morat vratit.

Sad se javio na support, prijavili povrat (imam pravo do 31.01) i platit ce postarinu natrag i vratit lovu. 

 

Sad gledam sto da uzmem, Galaxy S20 FE je bio u opciji dok nisam skuzio da i on ima isti tip senzora. 

Kakva su inace iskustva s tim problemom? Ovaj Poco se cudno ponasa na pozivu, voice poruke s WP-a gase ekran itd.. uglavnom katastrofa..

 

EDIT: dodajem link: https://www.reddit.com/r/Android/comments/on7b0y/avoid_android_devices_with_virtual_proximity/

 

thebatman sri 8.12.2021 10:15
toma20 kaže...

Oneplus 9 pro ili xiaomi 11 ultra? Gledao sam nesto do 5 tis kn,a xiaomi se da naci za 5800 jel se isplati dati 800kn vise?

Ja bi osobno pricekao mjesec dana pa onda kupovao, iz dva razloga.

1) Iza nove godine po oglasnicima, radi manjka potražnje/kapitala cijene telefona padaju. Prvi mjesec je idealan za kupovanje po njuskalu.

2) Sad kroz 12. mjesec bi trebao biti najavljen xioami, motorola, realme sve bazirano na novom qc chipsetu, pa bi vidio što će ti telefoni doprinjeti. 

 

thebatman sri 8.12.2021 10:16
assassin.st kaže...
Nullified kaže...

Jel netko možda naručivao mobitel preko Amazon. De?

Jel to sigurno? Negdje sam pročitao da Hr pošta dostavlja njihove pakete za Hr. Oni mi nisu baš najpouzdaniji. 

Ja sam uzeo Poco F3 i to preko mailboxde, ali ispalo je da ima virtualni proximity senzor i to mi majku izludjuje te cu ga morat vratit.

Sad se javio na support, prijavili povrat (imam pravo do 31.01) i platit ce postarinu natrag i vratit lovu. 

 

Sad gledam sto da uzmem, Galaxy S20 FE je bio u opciji dok nisam skuzio da i on ima isti tip senzora. 

Kakva su inace iskustva s tim problemom? Ovaj Poco se cudno ponasa na pozivu, voice poruke s WP-a gase ekran itd.. uglavnom katastrofa..

 

EDIT: dodajem link: https://www.reddit.com/r/Android/comments/on7b0y/avoid_android_devices_with_virtual_proximity/

 

 Imao sam s20fe 5g i nije imao nikakvih problema sa proximity senzorom. A xiaomi vec generacijama koristi takav senzor i ne mogu ga usavršit - konstatno zajebaje. 

toma20 sri 8.12.2021 13:15
thebatman kaže...
toma20 kaže...

Oneplus 9 pro ili xiaomi 11 ultra? Gledao sam nesto do 5 tis kn,a xiaomi se da naci za 5800 jel se isplati dati 800kn vise?

Ja bi osobno pricekao mjesec dana pa onda kupovao, iz dva razloga.

1) Iza nove godine po oglasnicima, radi manjka potražnje/kapitala cijene telefona padaju. Prvi mjesec je idealan za kupovanje po njuskalu.

2) Sad kroz 12. mjesec bi trebao biti najavljen xioami, motorola, realme sve bazirano na novom qc chipsetu, pa bi vidio što će ti telefoni doprinjeti. 

 

 Vidim da je na tradingshenzhen.com xiaomi na popustu 777€,a nisam vidio nigdje da je manja cijena pa reko dok jos traje popust