The_Fichek sub 23.10.2021 11:04

Ima neka tema za probleme s MIUI 12.5 i Android 11. Ocekuje li se fix sa MIUI 13 pocetkom iduce godine..

Neki kaze da nove verzije ne drainaju vise bateriju, ima ko nedavnih iskustva, se poboljsalo kaj?

Kakvi su custom ROM-ovi za nove Xiaomije?

 

Dvojim se izmedju Mi 11 Lite 5G i tog Samsunga A52S..

Razlika je oko 300-400kn polovno vs polovno, s time da Samsung ima los punjac.

 

ocean77 sub 23.10.2021 11:23
The_Fichek kaže...

Ima neka tema za probleme s MIUI 12.5 i Android 11. Ocekuje li se fix sa MIUI 13 pocetkom iduce godine..

Neki kaze da nove verzije ne drainaju vise bateriju, ima ko nedavnih iskustva, se poboljsalo kaj?

Kakvi su custom ROM-ovi za nove Xiaomije?

 

Dvojim se izmedju Mi 11 Lite 5G i tog Samsunga A52S..

Razlika je oko 300-400kn polovno vs polovno, s time da Samsung ima los punjac.

 

 

 

Nemoj misliti da je One UI bezgrešan SW.

quickr sub 23.10.2021 12:09
The_Fichek kaže...

Ima neka tema za probleme s MIUI 12.5 i Android 11. Ocekuje li se fix sa MIUI 13 pocetkom iduce godine..

Neki kaze da nove verzije ne drainaju vise bateriju, ima ko nedavnih iskustva, se poboljsalo kaj?

Kakvi su custom ROM-ovi za nove Xiaomije?

 

Dvojim se izmedju Mi 11 Lite 5G i tog Samsunga A52S..

Razlika je oko 300-400kn polovno vs polovno, s time da Samsung ima los punjac.

 

 Što znaći "loš punjač"?

 

Punjač puni sporije, što je totalno nebitno jer baterija izdrži cijeli dan komotno. I kad ga navečer staviš puniti, tak svejedno jel mu treba pola sata, sat ili 3 da napuni bateriju.

 

 

Imao sam istu dvojbu i par postova gore sam napisao zašto sam se odlučio za samsung. Tek je prošlo par dana od kad ga imam ali sam prezadovoljan.

 

Druga stvar, cijena. Ljudi, cjenkajte se. Njuškalo je prepuno A52s. Pošalješ liku poruku "daš za 2000?", ako kaže ne, boli te kiki, ideš dalje. Netko će spustiti. Da se razumijemo, taj mobitel vrijedi definitivno 2300 koliko većina traži, ali oglasnik je prezasićen.

The_Fichek sub 23.10.2021 14:42

Meni nije svejedno napuni li se za sat ili 3 sata. Naviko sam da se Mi8 napuni dost brzo sa stock punjacem.

Pod los punjac sam mislio ciganski punjac jer A52S ima skoro 2x put veci kapacitet punjenja u odnosu na ono sto pruza stock punjac.

 

Znam za 2000kn A52s 5G, ali Mi 11 Lite 5G ide od ~1700kn, mozda i malo nize..

Nez di si nasao Samsung A52S za 1800kn, dobra cijena za isti da. Sad se preprodaju barem od 2000kn nadalje da ljudi budu u plusu..

 

Ono sto me mami kod Xiaomi je sto je tanji i laksi i sto sam navikao na MIUI, iako imam 12.0.1 verziju. Nisam imao nekih bugova u 2 godine koristenja.

 

Prednosti koje ima Samsung su ustvari minimalne u odnosu na Xiaomi meni kao prosjecnom useru: malo/malkice bolja kamera / baterija / optimizacija.

Vjerojatno glavna prednost, 120Hz, mi ustvari nije tak vazna i vjerojatno pojede bateriju prije nego 60 ili 90Hz.

 

Ono sto me najvise odmamljuje od Xiaomija su potencijalne mušice radi kombinacije Android 11 i MIUI 12.5.xx, ali postoje updateovi, drugi ROM-ovi ili ga u najgorem slucaju prodam dalje.

 

Ovo mi je bila kul recenzija za usporedbu:

https://www.youtube.com/watch?v=wghKN4lJUlY

*sto se tice 3.5mm jacka imam 3.5mm->USB C DAC/AMP, naviko sam se vec ne koristit 3,5mm lol

mzopg sub 23.10.2021 17:17
The_Fichek kaže...

Ono sto me mami kod Xiaomi je sto je tanji i laksi i sto sam navikao na MIUI, iako imam 12.0.1 verziju. Nisam imao nekih bugova u 2 godine koristenja.

 Ako nisi imao problema sa 12.0.1 nećeš ni sa 12.5, pogotovo ako ti MIUI odgovara. Ja sam trenutno na 12.5.4, već duže na A11 i 12.5 i to na medium uređaju i sve mi radi bez ikakvih problema, što više 12.5 mi je do sada daleko najbolji MIUI. Sada stiže i Enchanced verzija i priča se da su je vrhunski odradili.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6_KUVMzSKfc

Smretko pon 25.10.2021 09:47

Best buy mobitel za iznos max 4000kn.

Zadnjih par mjeseci sam prosao od s20 ultra, note 20 ultra, s21 ultra...prije toga mate 20 pro itd...ugl vise manje se uvik nekako vracan na samsung ali eto igrom slucaja moram gledat nesto za "manji" iznos od navedenih.

Po oglasima gledam S21, One plus 9 ili nesto trece...

Kamera mozda na prvom mistu mi je bitna, nocnih slika vrlo malo i tu ne ocekujem nista wau, tokom dana pretpostavljam oba da bi bila super, brzina okidanja da nemoram cekat par sekundi itd...

One nisam nikad koristio tako da me jedino to vuce da probam nesto novo ali da se ne razocaram oko necega ako ga netko ima...

Moze i preporuka necega treceg

vepar pon 25.10.2021 13:14
Smretko kaže...

Best buy mobitel za iznos max 4000kn.

Zadnjih par mjeseci sam prosao od s20 ultra, note 20 ultra, s21 ultra...prije toga mate 20 pro itd...ugl vise manje se uvik nekako vracan na samsung ali eto igrom slucaja moram gledat nesto za "manji" iznos od navedenih.

Po oglasima gledam S21, One plus 9 ili nesto trece...

Kamera mozda na prvom mistu mi je bitna, nocnih slika vrlo malo i tu ne ocekujem nista wau, tokom dana pretpostavljam oba da bi bila super, brzina okidanja da nemoram cekat par sekundi itd...

One nisam nikad koristio tako da me jedino to vuce da probam nesto novo ali da se ne razocaram oko necega ako ga netko ima...

Moze i preporuka necega treceg

 Vivo X60 Pro

 

https://tradingshenzhen.com/en/vivo-x60-x60-pro-x60-pro/vivo-x60-pro-12gb256gb-exynos-1080-periscope-camera

 

Chriss pon 25.10.2021 16:38

Ekipa, gledam za starce A52 i A52S i naišao sam na SAR vrijednosti na GSM Areni, zna li netko zašto je ovolika razlika između A52S 5g i A52 4g?

 

Imate na slici vrijednosti, znači više nego duplo za glavu...

 

Jel moguće da je do procesora ili 5g modula?

Ostalo je ja mislim sve isto...

sirka666 pon 25.10.2021 17:06
Chriss kaže...

Ekipa, gledam za starce A52 i A52S i naišao sam na SAR vrijednosti na GSM Areni, zna li netko zašto je ovolika razlika između A52S 5g i A52 4g?

 

Imate na slici vrijednosti, znači više nego duplo za glavu...

 

Jel moguće da je do procesora ili 5g modula?

Ostalo je ja mislim sve isto...

 Sad si me baš zaintrigirao da bacim pogled na SAR vrijednosti 4G i 5G uređaja.

 

A32 4G vs A32 5G

0.45 W/kg (head) / 0.33 W/kg (head) - 5G uređaj čak manje zrači

 

A52 4G vs A52 5G

0.35 W/kg (head) / 1.05 W/kg (head) - ogromna razlika u zračenju.

 

S20 ULTRA 4G vs S20 ULTRA 5G

0.94 W/kg (head) / 0.94 W/kg (head) - zračenje jednako u obe verzije uređaja

 

 

Očito je da nema nekog pravila niti razloga zašto neki više ili manje zrače. Vjerojatno je stvar u cijelom dizajnu uređaja, položaju antena, SOCu i takvim stvarima.

Chriss pon 25.10.2021 18:43
sirka666 kaže...
Chriss kaže...

Ekipa, gledam za starce A52 i A52S i naišao sam na SAR vrijednosti na GSM Areni, zna li netko zašto je ovolika razlika između A52S 5g i A52 4g?

 

Imate na slici vrijednosti, znači više nego duplo za glavu...

 

Jel moguće da je do procesora ili 5g modula?

Ostalo je ja mislim sve isto...

 Sad si me baš zaintrigirao da bacim pogled na SAR vrijednosti 4G i 5G uređaja.

 

A32 4G vs A32 5G

0.45 W/kg (head) / 0.33 W/kg (head) - 5G uređaj čak manje zrači

 

A52 4G vs A52 5G

0.35 W/kg (head) / 1.05 W/kg (head) - ogromna razlika u zračenju.

 

S20 ULTRA 4G vs S20 ULTRA 5G

0.94 W/kg (head) / 0.94 W/kg (head) - zračenje jednako u obe verzije uređaja

 

 

Očito je da nema nekog pravila niti razloga zašto neki više ili manje zrače. Vjerojatno je stvar u cijelom dizajnu uređaja, položaju antena, SOCu i takvim stvarima.

 

Pa to, ogromna je razlika u SAR-u, a prednost A52s-a teško da bi moji starci primjetili(fejs, whatsapp, yt,...), pa ne vidim potrebu za A52s al opet, izluđuje me to što im je cijena na njušci više manje ista a A52s je dosta bolji, naravno za onog tko će iskoristiti tu dodatnu snagu...

 

 

 

BTW. Što kažete, imam zapakirani Redmi note 10 Pro 8/128gb, ograničena serija (Mi Fan Festival), a bitna mi je kamera, posebno za video, pa nez, zadržati Redmija ili ići na Samsung A72 ili nešto treće?

vepar pon 25.10.2021 20:45
Pezer kaže...
Pozdrav svima, zadnjih dvije godine slabije pratim, a onda u međuvremenu izađe sto modela mobitela...
Trenutno koristim iphone 11 i prilično sam zadovoljan osim sto nema dual sim(klasicni, esim mi ne igra ulogu)..
Sad je plan uzeti opet neki flagship, ali polovan, tako da prodajom iphonea pokrijem vecinu cijene...

Glavni uvjeti su:
Dualsim
Brzina/fluidnost
Baterija
Ekran
Min 128gb memorije

U sustini najmanje bitna je kamera tako da nju mozemo izbacit iz jednadzbe i volio bih manji mobitel koliko je to moguce danas...

Gledao sam OnePlus 9,s21+,Mi11,P40 pro,eventualno nekim cudom oneplus 9 pro ako se nadje...

Budzet je cca 600eura, jel oneplus tu nekako najlogičniji izbor posebno ako uzmem u obzir i veličinu ekrana ili ipak Mi11 recimo vrijedi vise bez obzira na Miui(nije mi strano instalirati ni custom rom po potrebi)

OnePlus 8T ima sve što tražiš. Koristio ga 4 mjeseca i apsolutno zadovoljan. Vrhunske performanse, dobra baterija (neću reći odlična), i dobiješ  65W punjač. Ekran je odličan, dovoljno svijetao, 360Hz odziv i 120Hz refresh. Sve doslovno leti...

 

S OnePlus 9 ne dobivaš ništa. Snapdragon 888 je krš, koji jako troši bateriju i pregrijava se. Kod Mi11 je stvar još gora...P40 Pro sam imao i stvarno dobar mob, ako ti ne fali Google.

Chriss pon 25.10.2021 20:48
zuper kaže...
A tko još daje pažnju o SAR na mobitelima? S razlogom nitko jer nemaju apsolutno nikakvog utjecaja te vrijednosti.

 

A jel se može znati koji je taj razlog?

Zašto nemaju utjecaja?

 

Ozbiljno pitam, jer dosta puta se provlačila ova tema i uglavnom se odgovori svode na to da je to glupost, nitko ne daje potvrdu za bezbrižnost...

 

Nisam ja radio ta testiranja nego neovisna(valjda :) ) tijela i sami proizvođači, ako je nebitno odnosno nema utjecaja, zašto bi se proizvođači bavili tom temom?

Pezer pon 25.10.2021 21:05

Ne fali Google, ono sto mi treba necu imati problem instalirati..
Vidis nisam to znao, znam da se zadnjih par godina Snapdragon hvali, pa sam pretpostavio da su modeli sa najnovijim procesorom bestbuy

tzvhdsse uto 26.10.2021 14:16

https://www.makromikrogrupa.hr/mobitel-xiaomi-mi-11-lite-6gb-128gb-dualsim-boba-black?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

Pozdrav je li se isplati uzeti mobitel s ove stranice, ima li itko iskustva ćini mi se dobra cijena na svim drugim stranicama je oko 2500. Je li po vama uzeti bolje ovaj mobitel ili a 32 koji 200- tinjak kuna jeftiniji. Nisam nikada imao šaomi pa me zanima je li ima puno problema sa softverom koliko svi pričaju

Edit: zanima me je li 4250 mAh prmealo za 128 gb i 6gb rama i hoće li se baterija nakon dužeg vrmena početi jako brzo trošiti

 

mzopg uto 26.10.2021 14:20
tzvhdsse kaže...

https://www.makromikrogrupa.hr/mobitel-xiaomi-mi-11-lite-6gb-128gb-dualsim-boba-black?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

Pozdrav je li se isplati uzeti mobitel s ove stranice, ima li itko iskustva ćini mi se dobra cijena na svim drugim stranicama je oko 2500. Je li po vama uzeti bolje ovaj mobitel ili a 32 koji 200- tinjak kuna jeftiniji. Nisam nikada imao šaomi pa me zanima je li ima puno problema sa softverom koliko svi pričaju

 

Makro Mikro je provjerena firma i tu su već jako dugo, tako da tu nemaš straha.

Xiaomi ima jedan od najboljih Android UIa i nikakvih problema nemam s njihovim softwareom, uzorak desetak Xiaomija u mom okruženju.

Uzmeš online, probaš, ako nisi zadovoljan imaš 14 dana za povrat.

Alex Mercer sri 27.10.2021 13:49

Dvoumim se između P30 Pro New Edition i S20 FE (snapdragon verzija). Cijenom su mi tu negdje tako da me samo zanima koji je bolji.

 

Kod S20 FE mi se sviđa ravni ekran, 120 hz, plastičan otraga, snimanje 4k 60fps, bolja selfie kamera, one ui i pretpostavljam da će biti bolji u pogledu updatea sustava i sigurnosnih zakrpa. Najveći minus mi je što ne samo da je brzi punjač dosta sporiji od huaweija nego ga još ni ne dobijete u kutiji.

 

P30 Pro pretpostavljam da i dalje ima bolji night mode i telephoto, ali ne znam je li ga u kameri općenito samsung dostigao (ili čak prestigao) pošto je New Edition više manje identičan og p30 pro-u, a otad je prošlo 2,5 godine. Najprimamljiviji dio je sigurno brzi punjač od 40w koji dobijete u kutiji i to mi je glavna prednost nad s20 fe-om. Sviđa mi se urez notcha umjesto punchholea na galaxyju, ali zaobljeni ekran je za mene mana.

 

Ima li itko da je koristio oba mobitela da mi kaže koji je bolji izbor?

 

mzopg sri 27.10.2021 14:41
Alex Mercer kaže...

Dvoumim se između P30 Pro New Edition i S20 FE (snapdragon verzija). Cijenom su mi tu negdje tako da me samo zanima koji je bolji.

 

Kod S20 FE mi se sviđa ravni ekran, 120 hz, plastičan otraga, snimanje 4k 60fps, bolja selfie kamera, one ui i pretpostavljam da će biti bolji u pogledu updatea sustava i sigurnosnih zakrpa. Najveći minus mi je što ne samo da je brzi punjač dosta sporiji od huaweija nego ga još ni ne dobijete u kutiji.

 

P30 Pro pretpostavljam da i dalje ima bolji night mode i telephoto, ali ne znam je li ga u kameri općenito samsung dostigao (ili čak prestigao) pošto je New Edition više manje identičan og p30 pro-u, a otad je prošlo 2,5 godine. Najprimamljiviji dio je sigurno brzi punjač od 40w koji dobijete u kutiji i to mi je glavna prednost nad s20 fe-om. Sviđa mi se urez notcha umjesto punchholea na galaxyju, ali zaobljeni ekran je za mene mana.

 

Ima li itko da je koristio oba mobitela da mi kaže koji je bolji izbor?

 

Bilo je tu u temi par kolega koji su koristili S20 FE i zamjerka je bila na grijanju uređaja i kratkom trajanju baterije, prednost je vrlo dobra kamera.

Sad stiže i novi Redmi Note 11 Pro pa baci oko na njega, cijenom će biti povoljniji od ova dva koja gledaš, a imati će 120W punjenje, dobru glavnu kameru i dobru bateriju.

Cijena u Kini bi trebala biti oko $250, a kod nas oko 2000-2200kn.