Chriss čet 14.10.2021 10:18
sirka666 kaže...

 https://www.gsmarena.com/lg_v60_thinq_5g-10103.php

 

Bitno ti je da podržava naše frekvencije te da je otključan za sve mreže, ako je sve to ok možeš ga slobodno koristiti.

 

Evo o čemu se točno radi:

 

https://www.ebay.com/itm/LG-V60-ThinQ-5G-128GB-LM-V600AM-GSM-Unlocked-6-8-8GB-RAM-Smartphone-/274821643476?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

 

Ima i iz Kine ali se bojim jer od tamo često budu refurbished...

 

Bio je neki prodavač iz Njemačke koji je imao verziju s 256gb i dual screenom za cca 500eur al trenutno nemaju na stanju.

mzopg čet 14.10.2021 12:25
Chriss kaže...
mariolla79 kaže...

Sam pazi da ti nepuknu carinu na njega posto je iz Us..pa da nebude totalno neisplativ...

 Dobro, mogao bi progutati pdv...

 

Ili misliš da bi na taj iznos opalili baš i carinu?

Nema carine na tehniku, ali ćeš uz PDV platiti troškove papirologije.

Ako možeš pronađi trgovca koji koristi global shipping program onda ćeš odmah vidjeti kompletnu cijenu poštarine sa pdv-om i svim troškovima.

 

Postoji li određeni razlog za kupovinu uređaja od tvrtke koja više ne proizvodi mobitele?

Zhnu pet 15.10.2021 11:30

To je ponuda za korisnike Telemacha jer je Telemach imao određenih problema u zadnje vrijeme zbog migracije tehničkih sustava itd. Neki su dobili taj popust od 750kn, a neki su dobili flat net za Listopad.

E sad, eventualno bi možda mogao ako znaš nekog pretplatnika sa Telemacha koji je dobio ovaj popust od 750kn, a ne planira ga iskoristiti tj ne planira uzesti mobitel eventualno možeš možda preko njega nabaviti jeftinije ta 3 modela koja su u toj ponudi, ti njemu novce, on tebi mob. Al nisam detaljno upoznat sa uvjetima ponude.

sirka666 ned 17.10.2021 16:06
The_K kaže...

Može preporuka mobitela do 2500 kn, do sad koristio poco f1 sa kojim sam bio prezadovoljan, ali sam ga razbio pa ga moram zamijeniti.

 Xiaomi Redmi Note 10 PRO 6/128. Po meni best buy za te novce.

sirka666 ned 17.10.2021 22:46
DDavorin kaže...

xiaomi mi 11 litle 5G

 Ako mu ne treba 5G onda mislim da je bolji izbor REDMI NOTE 10 PRO.

Ima bolji ekran (120hz vs 90), vecu bateriju i nešto bolji kameru, doduše ima nešto slabiji procesor ali mislim da ima više pluseva nego minusa.

 

Također ima 3,5mm jack, ovisno koliko mu je to bitno.

bodija pon 18.10.2021 09:44
sirka666 kaže...
DDavorin kaže...

xiaomi mi 11 litle 5G

 Ako mu ne treba 5G onda mislim da je bolji izbor REDMI NOTE 10 PRO.

Ima bolji ekran (120hz vs 90), vecu bateriju i nešto bolji kameru, doduše ima nešto slabiji procesor ali mislim da ima više pluseva nego minusa.

 

Također ima 3,5mm jack, ovisno koliko mu je to bitno.

 Bolji je mi11 lite 5g .

Chriss pon 18.10.2021 12:55
mzopg kaže...
Chriss kaže...
mariolla79 kaže...

Sam pazi da ti nepuknu carinu na njega posto je iz Us..pa da nebude totalno neisplativ...

 Dobro, mogao bi progutati pdv...

 

Ili misliš da bi na taj iznos opalili baš i carinu?

Nema carine na tehniku, ali ćeš uz PDV platiti troškove papirologije.

Ako možeš pronađi trgovca koji koristi global shipping program onda ćeš odmah vidjeti kompletnu cijenu poštarine sa pdv-om i svim troškovima.

 

Postoji li određeni razlog za kupovinu uređaja od tvrtke koja više ne proizvodi mobitele?

 

Nema razumnog razloga, ljubav je to 😂

 

LG G2, G3, G4, V40.

 

mariolla79 kaže...

500eura za lg..hmm puno mi se cini...sto nema kod nas boljih telefona za tu cifru...i novijih? Mozda kolega voli lg mobitele tko zna

 

A nekako uvijek zavrsim na LG-u 😁

 

Nez, kamere, sucelje odnosno mogucnosti...

 

A ovaj V60 za promjenu ima brutalnu bateriju odnosno trajanje...

 

 

Sto preporucujete s dobrom kamerom i baterijom?

Za cca +-400eur a isto i za cijenu blisku ovom V60...

DDavorin pon 18.10.2021 15:36
Chriss kaže...
mzopg kaže...
Chriss kaže...
mariolla79 kaže...

Sam pazi da ti nepuknu carinu na njega posto je iz Us..pa da nebude totalno neisplativ...

 Dobro, mogao bi progutati pdv...

 

Ili misliš da bi na taj iznos opalili baš i carinu?

Nema carine na tehniku, ali ćeš uz PDV platiti troškove papirologije.

Ako možeš pronađi trgovca koji koristi global shipping program onda ćeš odmah vidjeti kompletnu cijenu poštarine sa pdv-om i svim troškovima.

 

Postoji li određeni razlog za kupovinu uređaja od tvrtke koja više ne proizvodi mobitele?

 

Nema razumnog razloga, ljubav je to 😂

 

LG G2, G3, G4, V40.

 

mariolla79 kaže...

500eura za lg..hmm puno mi se cini...sto nema kod nas boljih telefona za tu cifru...i novijih? Mozda kolega voli lg mobitele tko zna

 

A nekako uvijek zavrsim na LG-u 😁

 

Nez, kamere, sucelje odnosno mogucnosti...

 

A ovaj V60 za promjenu ima brutalnu bateriju odnosno trajanje...

 

 

Sto preporucujete s dobrom kamerom i baterijom?

Za cca +-400eur a isto i za cijenu blisku ovom V60...

 Xiaomi Mi 10T brutalna baterija i dobra kamera

monsieur pon 18.10.2021 20:19

Pozdrav. Sto uzeti u rangu od 1800-2500? Do sada posljednih 5 godina Huawei P10/P30 (prvi rip lani, drugi rip danas). P40 znam da se mogu sloziti google usluge, ali iskreno ako sve tvornicki nije kak treba rade bi zaobisao. Iphone preskup, Samsung se pregrijava (ili se varam?). Xiaomi ima probleme sa senzorima/softwerom? Mobitele gledam imati 2,3 godine ako to ista znaci. Iskreno najvise nudi Xiaomi i on me najvise privlaci, ali ako ce mi doc svaki dan da ga lupim u pod jer poludi sam od sebe onda bolje ne.

 

EDIT: Da navedem moje koristenje mobitela sto bi olaksalo izbor. Igrice ne igram uopce na mobitelu, vecinu vremena je to surfanje fejs,instagram i gledanje youtube/twitch/filmova. Baterija nije presudna nesto previse jer vecinu vremena imam pristup punjacu, ali opet bolje ako moze izdurati cijeli dan za navedeno.

hardcoree pon 18.10.2021 22:17

Na gornjem rubu budžeta (mrvu preko)

Samsung A52s. Preporuka. Odličan telefon. Snapdragon procesor. Nema pregrijavanja. 

Xiaomi Redmi note 10 pro nešto jeftinije.

Još jeftinije, Poco x3 pro.

Pogledaj si specifikacije/recenzije i odredi prioritete. 

 

CoKsA uto 19.10.2021 10:02

Kupio bih mali mobitel, a da ima što bolju kameru. Dakle kamera mi je izuzetno bitna. Ostalo je malo Youtubea, Whatsapp, Messenger i sl.

 

Gledao sam Iphone 12 Mini, ali čini mi se da bi mogla cijena još malo pasti? Neke druge preporuke?