domac5 pon 13.9.2021 22:46
zoharbizo kaže...
hardcoree kaže...

Mislim da je Realme 6s za 1000kn još uvijek best buy u ovoj klasi. 

Dobio android 11 jučer, doduše 6-ca, a i 6s je dobio isto.

Telefon je još nešto brži, i dobio je dosta featurea, uključujući onaj za smanjeno degradiranje baterije, smart learning sa ciklusom spavanja pa se uspori punjenje.

Telefoni su top za te novce, imam ga godinu i pol, i dosta poznanika ima 6s koji je praktički isti, svi prezadovoljni.

 Jel u igrama ostao isti? Neki na 7 pro modelu javljaju fps drop u igrama, na ui 1 tih problema nije bilo.. Necu azurirati dok ne bude skroz ispeglano

pavlovs_dog čet 16.9.2021 00:22

Ne pratim mobitele pa ne znam što je trenutni best buy za mene. Cijena mi je apsolutno nebitan faktor, kamera također, telefon koristim za razgovore, poslovne mejlove, teams, glazbu-bt, povremeno surfanje i netflix. Trebam nešto pouzdano, da baterija dugo traje i da ekran nije totalni šrot. Trenutno imam Huawei Mate 10 star 4 godine koji je za moje potrebe do nedavno bio sasvim ok, ali načeo ga je zub vremena, počeo je malo štekati pri određenim radnjama. Vjerujem da neće biti problem pronaći upgrade. 

hardcoree čet 16.9.2021 07:29

Uz Nord2 možeš pogledati i poco F3, Samsung A52s 5g ili jeftinije A52 i Redmi Note 10 pro. Tim redoslijedom. 

Mada bi navedene potrebe zadovoljili i jeftiniji mobiteli, a pošto ti je cijena nebitna imaš još i dosta skupljih opcija. :-)

Furymaker sub 18.9.2021 10:16

Jel netko nabavljao sa trading shenzen? Koja je razlika izmedju global modela i kineskih kod Xiaomi modela poput Mix 4, Mi 11 Ultre ili kod Oppo Find X3 il Viva X70 Pro+ ?
Vidim da imaju razlicite verzije softwarea i pise vecinom da sve fercera, al da li se na te uredjaje moze staviti globalni rom pa da bude prakticki global model ili ima nesto drugo sto ce uvijek ograditi proizvodjace od importa?

Meni se ovaj Vivo X70 Pro+ pravo svidja i znam da ga sad ima na nasim prostorima, al ne bi zelio kupiti mob koji ce me ograniciti na ikakav nacin..

 

mzopg sub 18.9.2021 14:37
Furymaker kaže...

Jel netko nabavljao sa trading shenzen? Koja je razlika izmedju global modela i kineskih kod Xiaomi modela poput Mix 4, Mi 11 Ultre ili kod Oppo Find X3 il Viva X70 Pro+ ?
Vidim da imaju razlicite verzije softwarea i pise vecinom da sve fercera, al da li se na te uredjaje moze staviti globalni rom pa da bude prakticki global model ili ima nesto drugo sto ce uvijek ograditi proizvodjace od importa?

Meni se ovaj Vivo X70 Pro+ pravo svidja i znam da ga sad ima na nasim prostorima, al ne bi zelio kupiti mob koji ce me ograniciti na ikakav nacin..

 

Kad je Xiaomi u pitanju onda treba znati da su globalne verzije pokrivene i globalnom garancijom, što znači ako se pokvari možeš ga servisirati i kod nas, dok kinesku verziju moraš slati u Kinu.

Da bi stavio custom ROM moraš otključati bootloader što može praviti probleme sa raznim servisima za plaćanje poput Google Paya ili bankarske aplikacije.

 

Hardware je obično isti, mada i tu zna biti razlike tako da i na to treba obratiti pažnju, odnosno provjeriti prije kupovine.

Kini sub 18.9.2021 18:00

Pozdrav svima! Molila bi pomoc oko kupnje mobitela. Ono sto mi je bitno jest da tecno radi, da ima dovoljno memorije, da je malo manji ( koliko to u danasnje vrijeme moze biti ), i da ima pristojnu kameru. Do sada sam imala Huawei P9 lite...dakle jaako dugo me i dobro sluzio pa bi opet nesto slicno, tj.da mi duze traje a da za godinu dana ne postane previse spor. 1500kn plafon. Zahvaljujem na pomoci!

vepar sub 18.9.2021 18:18

Realme 7 6/64, 1390kn u Neutrinu. Na akcijama bude ispod 1200kn.

5000 mAh baterija, brz proc i 90Hz, pa sve radi glatko. Dobiješ i 30w punjač. Jedino su kamere tek za poslužiti, ali tako je to u ovom cjenovnom rangu. Nije to loše, ali nemoj očekivati čuda...Memoriju proširiš micro SD karticom, a imaš i odvojen dual SIM.

Pazi da ne pomiješaš s Realme 7i, nisu isti.

vepar sub 18.9.2021 20:29
Kini kaže...
Hvala! Pogledala ga, cini mi se dobar za mene, samo vidim da nema radio a njega sam zaboravila navesti medju svoje zelje.. I jel znate da li ima notifikacijsko svijetlo?

 Nema notifikacijsko svjetlo, to je danas rijetkost. Mislim da Redmi Note 10/10S imaju FM radio....

Furymaker ned 19.9.2021 00:58

hm, hvala na odgovorima, pricekat cu global verziju viva da izadje i pixele 6, ako bude ogromna razlika u cijeni, mozda se i odlucim za ovaj vivo s trading shenzena.
Nekako me odbija snapdragon 888 s obzirom na pregrijavanje, throttling, efikasnost i trajanje baterije. Nekako losa godina za ove flagshipe, snapdragon 888 puno problema ima, a samsungov exynos opet inferioran u odnosu na njega (manje nego ikad).
Sad mi je taj pixelov custom chip neka nada da cu dobiti efikasni cpu s dobrom baterijom i brutalnim kamerama, bio bi biran iduce 3-4god.

vepar ned 19.9.2021 09:30

Kad pričamo o SD888 i trajanju baterije, evo primjer...

Usporedba Realmea GT (SD888) i Realme GT Master Explorer (SD870). Oba imaju istu bateriju (4500 mAh), s tim da Master ima veći ekran 6,55" vs 6,43".

Na Gsmareni endurance rating je kod Mastera veći za 19h, 117h vs 98h. Xiaomi Mi 11 ima 89h rate, 4600 mAh i 6,81", OnePlus 9, 87h, 6,55" i 4500 mAh, Poco F3 (SD870), 114h, 6,67" i 4520 mAh.

SD870 je manje rastrošan i puno efikasniji pod dugotrajnim opterećenjem, i dosta se manje grije....

hardcoree ned 19.9.2021 13:17
Kini kaže...
Hvala! Pogledala ga, cini mi se dobar za mene, samo vidim da nema radio a njega sam zaboravila navesti medju svoje zelje.. I jel znate da li ima notifikacijsko svijetlo?

Nema led notifikaciju, ali imaš aplikacije koje pretvore selfie kameru u to pa dođeš na isto. Samo google realme 7 notification light ili redmi note 10, što već bude izbor.  

 

domac5 ned 19.9.2021 14:12
Kini kaže...
A sto kazete na Redmi note 9 i 9 T u tom rangu do 1500kn?
Dodju oko 1200-1400kn, kazu u trgovini da ima lampicu led obavj., imaju radio... Ili radje Realmi..

 Ja bi radije realme jer je taj sustav slicniji cistom androidu i ne treba nista dodatno prckati da bi osnovne stvari radile a opet ima puno korisnih dodataka, miui je postao koma na androidu 11.. Zadnji dobar fluidni miui mi je bio na androidu 10

hardcoree kaže...
Kini kaže...
Hvala! Pogledala ga, cini mi se dobar za mene, samo vidim da nema radio a njega sam zaboravila navesti medju svoje zelje.. I jel znate da li ima notifikacijsko svijetlo?

Nema led notifikaciju, ali imaš aplikacije koje pretvore selfie kameru u to pa dođeš na isto. Samo google realme 7 notification light ili redmi note 10, što već bude izbor.  

 

 Mislim da to ima smisla samo na amoled ekranima, lcd bi trosili previse baterije.. 

tomislav10 pon 20.9.2021 12:37

Mogu, kao službeni mobitel dobiti jedan o slijedeća dva urteđaja:

Samsung A32, ili

Xiaomi redmi note 9 pro.

 

Samsung ima Amoled od 90Hz za razliku od xiaomijevog IPS-a, i to  mi je jedina velika mana Xiaomia.

 

Što bi preporučili?

 

P.S. Radi se o Samsungu A32 5G!