mzopg pet 23.7.2021 23:20
vepar kaže...
Ne bi se ja zezao s gcam. Ubode Mate 20 Pro za 1300kn i ima još uvijek prilično dobru kameru.

Nije nekakav problem na te starije uređaje staviti GCam, 5min. posla, za njih već postoje provjerene i potpuno ispravne verzije.

 

Mislio sam napisati i Huawei Mate 20 Pro, ali ga nisam vidio ispod 1500kn pa sam preskočio jer je to 50% iznad budžeta koji je naveo, ali taj model ima i moju preporuku i ako ga može nabaviti za 1300kn ili manje svakako se isplati.

MSN sub 24.7.2021 00:50
mzopg kaže...
MSN kaže...

Može preporuka za mob s odlicnom kamerom, solidne perfomanse i da je bar 6.5" veličine po mogućnosti i može veći.

 

Skoro 2 godine imam realme x2 pro, i zadovoljan sam s njime, osim kamere, cura ima s20, i njena kamera je dosta bolja od mene. Često putujem, a neda mi se nositi extra fotić, pa bih radije imao mob s odlicnom kamerom.

 

Znaci kamera da je bar u rangu s20, po mogućnosti i bolja. 

 

Također da ima high refresh ekran, bar 128gb memorije i ako ima brzo punjenje slicno mojem x2 pro, to je velika prednost. Max cijenu neću imati, znam da mogu kupiti tipa s21 ultra, ali radije bih nesto i usparao ako mob ima kameru sličnu s21. Gledao sam mi 11, samo nisam ga vidio uživo, pa ne mogu procijeniti kakve su mu perfomanse/kamera.

 

Ako može neka preporuka, bio bih zahvalan :)

 Ako ti nije problem flashnuti eu ROM pogledaj Xiaomi Mi 10 Ultra, može se nabaviti za oko 4500kn i za te novce je super mob. 120Hz display, 120W brzo punjenje i vrhunske kamere.

Imaš kupiti i verzije sa eu ROMom, ako ti se ne gnjavi s tim.

 Gdje ga mogu naći za te novce :) 

mzopg sub 24.7.2021 14:12
MSN kaže...
mzopg kaže...
 Ako ti nije problem flashnuti eu ROM pogledaj Xiaomi Mi 10 Ultra, može se nabaviti za oko 4500kn i za te novce je super mob. 120Hz display, 120W brzo punjenje i vrhunske kamere.

Imaš kupiti i verzije sa eu ROMom, ako ti se ne gnjavi s tim.

 Gdje ga mogu naći za te novce :) 

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-10-ultra-8-256-ceramic-black-oglas-34115444

 

https://tradingshenzhen.com/en/mi-10-mi-10-pro-mi-10-ultra/xiaomi-mi-10-ultra-8gb128gb-120x-zoom-120w-charging

 

Naravno oprezno s trgovcima na njuškalu, a za trading shenzen provjeriti šalju li iz EU.

Ico_Zg sub 24.7.2021 18:32

Tražim preporuku za novi smartphone do 1300kn.
Najviše ga koristim za internet, e-mail i navigaciju, igrice ne igram.
Obzirom da dosta koristim navigaciju jel bolje ići na model sa IPS ekranom, bojim se da će AMOLED brzo otići.
U tom cjenovnom rangu je Realme 7 (IPS) i Redmi Note 10 (AMOLED), eventualno nešto treće?

domac5 pon 26.7.2021 19:53
thebatman kaže...
domac5 kaže...

S20 fe star 6 mjeseci ili poco f3 star mjesec dana za iste novce? Volim malo bolju kameru po noci i nije mi tesko potrudit se za gcam na mobitelu 

 izbjegavaj fe, baterija ajme. 

 4500 mah imam i sad, osim ako je softwer lose optimiziran pa jede bateriju

Dud uto 27.7.2021 10:28

Ja sam pisao, da baterija je koma. Mislim da će joj ovo biti mobitel koji je najbrže zamijenila drugim. I da pregrijava se. Neki dan je došla doma iz grada i mob je pisao da je overheatan i da čeka da se ohladi i nakon pol sata ga je tek mogla koristiti. Bio joj je u torbici, ne na suncu. Tak da ono izbjegavajte ga. Osim ako nađete snapdragon 5g verziju.

MSN uto 27.7.2021 16:09
zuper kaže...

Ako ti se sviđa S20, možda da ideš na ziher pa recimo S21+. Sa Samsungom ćeš uvijek dobiti konstrantno dobre fotke.

OnePlus 9 ima jaki hardver kamere, a i softver su dosta poboljšali zadnjim updateima pa je kamera stvarno dobra. Provjeri fotke na netu ili yt. 

Mi 11 već 3. godinu koristi tu kameru tako da vjerujem da su i oni ispolirali softver. Po viđenom daje vrhunske fotke glavnom kamerom.

 

 

 Na kraju uzeo s21 ultra, nasao ga za dobru cijenu, pa ga uzeo :)

 

Za sada jako zadovoljan, jedino šteta što nema brzo punjenje kao realme x2 pro, ali sve zajedno odličan mob, kamera definitivno puno bolja nego na starom mobu :)

hardcoree uto 27.7.2021 23:25

A da nije Xiaomi nemaš baš izbora. Samsung kojih oko 2000 kn baš i nema i Realme.

Samsung je preporuka A52 koji je super, ali 2500kn i ima slabiji procesor od poco-a, a realme si proguglaj koji ima najjači procesor za budžet.

 

Gleeson sri 28.7.2021 21:25

Ekipa, zamolit ću vas za preporuke prema malo izmjenjenim kriterijima. Malo sam razmislio, malo istražio pa mi se iskristaliziralo što točno tražim.

Evo ovako u natuknicama:

- budžet: cca 1200 kn (voljan sam ići 100-200 kn gore, ako ima nešto značajno bolje)
- može rabljeni
- najvažniji kriterij: što bolja prednja kamera (tj. što bolji selfiji - znam da tipa Pixel nekad daje bolje slike od mobova s boljom kamerom zbog softvera - dakle, naravno slika je bitna, ne kamera)
- manje važan kriterij (ako treba prelomit između 2 opcije): da ga što dulje budem mogao koristiti (dakle što jači mob)
- ostale karakteristike nebitne

vepar čet 29.7.2021 14:21
Arai kaže...

Planirao sam uzeti Xiaomi Redmi Note 10 ali sad imam priliku uzeti Realme 8 Pro za 1700kn. Dal se isplati i ima li što bolje za te novce?

 Odličan mob. Nema 120Hz ekran, ali sve drugo je super.

mzopg čet 29.7.2021 22:39
milanji kaže...
Huawei P40 Pro ili Xiaomi Mi11?

Ako ti problemi sa google servisima nisu bitni onda P40 Pro, kompletniji uređaj, naravno ako je ista cijena po kojoj ih dobiješ.

Mi 11 Ultra bi bio ekvivalent P40 Pro modelu.

hardcoree pet 30.7.2021 07:48
igre19 kaže...

Pozdrav, planiram kupit novi mobitel, au u užem krugu su mi Redmi note 10 Pro i Poco f3 , što mislite koji je bolji. Naravno zainterensiran sam i za alternative.

 

 Zavisi šta ti je bitnije. F3 je odličan uređaj. Jedino ima slabiju kameru od 10 pro, ali puno jači procesor. Ako je jako bitna kamera, onda 10 pro. Od alternativa, Samsung A52. Slabiji procesor, bolja kamera, softver, vodootporan, jeftiniji. 

mzopg pet 30.7.2021 13:25
mrzech kaže...
mzopg kaže...
milanji kaže...
Huawei P40 Pro ili Xiaomi Mi11?

Ako ti problemi sa google servisima nisu bitni onda P40 Pro, kompletniji uređaj, naravno ako je ista cijena po kojoj ih dobiješ.

Mi 11 Ultra bi bio ekvivalent P40 Pro modelu.

Ne znam po čemu? Mi 11 šiša tog zastarjelog P40 Pro u svakom pogledu

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10152&idPhone2=10656

 

Pa nije baš da je zastarjeli to je još uvijek aktualni flagship Huawei model iz P serije, P50 stiže tek sljedeći mjesec. Ovako kako pišeš ispada da je P40 Pro stara kanta. 

P40 Pro je bolji po danas mnogim korisnicima najbitnijim stvarima, kamere i baterija.

 

Mi 11:

+ bolji display

+ bolji SoC

+ bolji zvučnici (stereo)

+ ima google servise

 

P40 Pro

+ bolja prednja kamera

+ bolje zadnje kamere (Mi 11 nema telefoto kameru)

+ bolja baterija

+ IP68

+ manje se grije

 

Punjenje baterije je gotovo identično, bez obzira što Mi 11 prima veću voltažu. Razliku u brzini procesora će primijetiti mali broj korisnika, većini će jedan i drugi raditi super brzo.

Druge sitnice nisam nabrajao, ovo su po meni najbitnije stvari.

mrzech pet 30.7.2021 15:26
mzopg kaže...
mrzech kaže...
mzopg kaže...
milanji kaže...
Huawei P40 Pro ili Xiaomi Mi11?

Ako ti problemi sa google servisima nisu bitni onda P40 Pro, kompletniji uređaj, naravno ako je ista cijena po kojoj ih dobiješ.

Mi 11 Ultra bi bio ekvivalent P40 Pro modelu.

Ne znam po čemu? Mi 11 šiša tog zastarjelog P40 Pro u svakom pogledu

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10152&idPhone2=10656

 

Pa nije baš da je zastarjeli to je još uvijek aktualni flagship Huawei model iz P serije, P50 stiže tek sljedeći mjesec. Ovako kako pišeš ispada da je P40 Pro stara kanta. 

P40 Pro je bolji po danas mnogim korisnicima najbitnijim stvarima, kamere i baterija.

 

Mi 11:

+ bolji display

+ bolji SoC

+ bolji zvučnici (stereo)

+ ima google servise

 

P40 Pro

+ bolja prednja kamera

+ bolje zadnje kamere (Mi 11 nema telefoto kameru)

+ bolja baterija

+ IP68

+ manje se grije

 

Punjenje baterije je gotovo identično, bez obzira što Mi 11 prima veću voltažu. Razliku u brzini procesora će primijetiti mali broj korisnika, većini će jedan i drugi raditi super brzo.

Druge sitnice nisam nabrajao, ovo su po meni najbitnije stvari.

Mi 11 ima jaču bateriju s bržim punjenjem, tak da ne znam kako p40pro ima bolju bateriju.

Ovo za grijanje je subjektivno, a kamere su upitne.

Uvijek bih išao na Mi11, plus je godinu dana noviji mobitel.

Kad dođe p50, vidjet ćemo cijenu