zvonac ned 6.3.2022 12:29
zabranjeniples kaže...

zvonac još uvijek imaš ovaj telefon ?

Kakva je situacija s battery drainom, vidim dosta se piše o tome ?

Mislim se malo za promjenu vratit na OP, a ovaj model mi se čini nekako best buy.

 Bok. Imam. Nisam primjetio neki znacajni bd, sad je mob pobral neki update, pa bum vidio jel ima pretjeranog curenja baterije.

zabranjeniples ned 6.3.2022 12:39
zvonac kaže...

 Bok. Imam. Nisam primjetio neki znacajni bd, sad je mob pobral neki update, pa bum vidio jel ima pretjeranog curenja baterije.

Vidim dosta ljudi i na njihovom community sajtu i okolo po forumima je spominjalo taj battery drain, pretpostavljam da ih je neki update poremetio.

Kakav mu je display, ima kakvih nedostataka i sl. ?

Ma 99% ću ga roknut, pa da vidim iz prve ruke kakav je.

Želja mi je opet isprobat neki OP, a osim Nord 2 telefona i za cijene po kojima se prodaju, ništa me drugo pretjerano ne privlači.

zvonac ned 6.3.2022 19:15
zabranjeniples kaže...
zvonac kaže...

 Bok. Imam. Nisam primjetio neki znacajni bd, sad je mob pobral neki update, pa bum vidio jel ima pretjeranog curenja baterije.

Vidim dosta ljudi i na njihovom community sajtu i okolo po forumima je spominjalo taj battery drain, pretpostavljam da ih je neki update poremetio.

Kakav mu je display, ima kakvih nedostataka i sl. ?

Ma 99% ću ga roknut, pa da vidim iz prve ruke kakav je.

Želja mi je opet isprobat neki OP, a osim Nord 2 telefona i za cijene po kojima se prodaju, ništa me drugo pretjerano ne privlači.

 Dobar je display, nisam primjetio neke nedostatke.. A gle, drain je nekad prisutan, al ne sjecam se kad mi je smartfon potrosio u deep sleepu 1-2%, ipak je to android:D

Obicno je 3-4% potrosnja..

 

Odlican je Nord 2...

 

 

 

 

 

 

zabranjeniples ned 13.3.2022 22:10
omomomomoomm kaže...

Jel se isplati uzeti ovaj telefon? Ima li nekih izrazenih mana? 

Zapeo mi je za oko i za 3000kn mi se stvarno cini odlican izbor.

 

Ja sam ga koristio tjedan dana i sad sam prešao na 8T model.

 

Najveća mana po mom guštu je displej i to je ona ušteda što mi nikako nije legla.

Bez obzira što netko govorio, displej nije na razini recimo 8T (kojeg sam maloprije tek upalio) ili pogotovo na razini nekog Samsunga visoke klase.

Pogotovo me smeta taj refresh rate od 90hz, koji radi na nekoj auto postavci, nešto kao adaptive i to se osjeti.

Nakon dužeg peglanja 120hz, razliku na lošije u ovom slučaju osjetim.

Iz tog razloga sam danas prešao na 8T, jer sam ipak htio malo ostat na OP, ali mi je displej nekako najviše bio trn u oku na ovom modelu.

Na 8T sve to izgleda ljepše i fluidnije.

 

EDIT: eh da, zaboravio sam spomenuti i samu snagu chipseta.

Koliko sam shvatio, dimensity 1200 u ovom telefonu je po defaultu na nešto nižim performansama, radi smanjenog zagrijavanja.

Ako se telefon stavi u high performanse mode, zagrijavanje se osjeti u gornjem dijelu telefona.

Mislim da to nisu velike razlike u performansama, ali eto.

 

Uglavnom, kad se to sve rečeno spoji, dobijete osjetno slabije fluidan telefon u odnosu na recimo S20FE, OP 8T ili Xiaomi 11T.

 

 

zabranjeniples pon 14.3.2022 11:26
omomomomoomm kaže...

Znaci 11T bi bio bolji izbor? I on je slicne cijene tako da mogu i njega uzeti.

Ne bih puno trošio riječi na Xiaomi, pogotovo ne u ovoj temi, a i sve sam već rekao gdje je trebalo.

Jedino ti mogu reć svoje mišljenje i svoje gledanje obzirom na iskustva, ne bih ih više uzeo u obzir ni da mi daju telefon mukte.

Zeppe čet 17.3.2022 00:11

Pozdrav ekipa. Evo jucer kupio OnePlus Nord 2 i za sada odusevljen. Brzo, fluidno i ugodno za koristenje, veliki 👍

 

Imam samo jedno pitanje, koji USB C na 3.5mm adapter da kupim, cisto da imam za žičane slušalice i aux u autu.

 

Hvala vaaam ☺️

zvonac čet 17.3.2022 05:33

Ne treba ocekivat cuda od N2, u tom cjenovnom rangu, za ono sto nudi i te novce, tesko da mu se moze naci neka ozbiljnija mana..

 

Ukoliko se trazi nekaj bolje, onda cijena ide gore, al to onda vise nema veze s N2 i njegovom cijenom koja je prihvatljiva, nudi dost toga za privlacnu cijenu..

Naravno, trazenje dlake u jajetu nije pozeljno, posto taj sistem mozemo primjenit i kod flagsip smartfone i di smo onda, nigdje.

Kompromis uvijek postoji, pitanje je, sto je za samog covjeka prihvatljivo..

 

Za te novce Nord 2 je super mob..

Apachy čet 17.3.2022 08:02

mene jedino smeta potrošnja baterije prek noći - skuri mi i po 8-9%, a ne radi niš. nije neka mana, jer puknem ga na punjač kad treba i za 20-ak min napuni 50% kaj mi je dovoljno za komotan dan korištenja.

ili ja imam neki šitni primjerak ili ovi dimensity soc-ovi više troše. 

 

s

zabranjeniples čet 17.3.2022 09:35
zvonac kaže...

Ne treba ocekivat cuda od N2, u tom cjenovnom rangu, za ono sto nudi i te novce, tesko da mu se moze naci neka ozbiljnija mana..

 

Ukoliko se trazi nekaj bolje, onda cijena ide gore, al to onda vise nema veze s N2 i njegovom cijenom koja je prihvatljiva, nudi dost toga za privlacnu cijenu..

Naravno, trazenje dlake u jajetu nije pozeljno, posto taj sistem mozemo primjenit i kod flagsip smartfone i di smo onda, nigdje.

Kompromis uvijek postoji, pitanje je, sto je za samog covjeka prihvatljivo..

 

Za te novce Nord 2 je super mob..

A gledaj, za mene je ozbiljna mana fluidnost, odnosno rad u auto 90hz.

Dal u tu fluidnost spada i Dimensity 1200, ne vjerujem, jer rođak ima 11T sa istim chipsetom i radi fluidnije od njega.

Prije njega sam imao SD865 i sad nakon njega SD865, ali oba sa 120hz i razlika se osjeti.

Opet kažem, refresh rate nije na razini, a uz to su i performanse Dimensitya u ovom telefonu mrvicu smanjene u svrhu zagrijavanja, zato imaš onaj high performanse mode za koji sam te pitao preko PM.

 

Dal je Nord 2 loš telefon, svakako da nije, samo je bitno tko šta želi.

Evo, ja svoga prodao za 2500 i uzeo 8T za 2000kn, kupljen 22.07.2021 i dosta sam zavodoljniji.

Ekran bolji osjetno, performanse bolje osjetno, čak mi se čini da je i autonomija nešto bolja (moguće jer i nešto manje troši bateriju u fazi mirovanja (preko noći npr.).

Glavni senzor kamere je bolji na Nord 2, ali meni je i ova kamera ok, jer mi to ne igra nekakvu presudnu ulogu.

Svakako da Nord u kombinaciji sa Dimensity chipsetom ima još mjesta za napredak, kroz recimo nekakve buduće nadogradnje, ali ja pričam o viđenju sad/trenutno.

 

Nord 2 košta oko 2900-3000 pa na više u dućanu, a tu se već može diskutirat dal je moguće kupit šta bolje za nekakvu cca cifru.

Pa čak i na njuškalu je oko 2200-2500.

Tu se već ulazi u mogućnost kupovine nekih telefona tipa S20FE i sl., koji su osjetno bolji telefoni.

Čak je i S20FE sa Exynosom u svemu osim u autonomiji i brzini punjenja, osjetno bolji telefon.

Iznenadilo me što se Nord 2 sa uključenim performanse modom zagrije, što sa Exynosom više nije slučaj (na Exynosu je to recimo riješeno vrmenenom kroz ažuriranja, pretpostavljam nešto smanjenim performansama, koje se u svakodnevnom radu apsolutno ne osjeti).

Verziju sa Snapdragonom ne treba ni spominjat, apsolutno odlična kupovina, iako u dućanima cca 3500-3600 (na njuškalu se dalo nać za 2500-2800kn).

 

Kako god, volim reć što mislim o telefonu, bez obzira koliko je koštao i šta nudi.

To je nekakvo moje mišljenje, obzirom na zadnje telefone koje sam koristio S20FE (exynos/snapdragon), Nord 2, pa sad 8T.

Dal sam navedeno mišljenje složio jer sam prešao sa boljeg telefona, moguće je i to.

 

robogo čet 23.6.2022 09:51
mijanB kaže...
Što je sa Android 12? Vidim po webu se spominje da je nord 2 dobio update za android 12 al moj kupljen prije par dana javlja da nema novih ažuriranja i još uvijek je na android 11

Ako se dobro sjećam, to je regionalni update (Indija) i ima nekih sitnih problema, pa je moguće da su povukli/obustavili rollout dok se ne ispeglaju bugovi.