Zgusrcu uto 23.3.2021 19:09

Predstavljen danas i došle prve recenzije.

 

NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / LTE / 5G
LAUNCH Announced 2021, March 23
Status Coming soon. Exp. release 2021, March 31
BODY Dimensions 163.2 x 73.6 x 8.7 mm (6.43 x 2.90 x 0.34 in)
Weight 197 g (6.95 oz)
Build Glass front (Gorilla Glass), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
DISPLAY Type LTPO Fluid2 AMOLED, 1B colors, 120Hz, HDR10+, 1300 nits (peak)
Size 6.7 inches, 108.4 cm2 (~90.3% screen-to-body ratio)
Resolution 1440 x 3216 pixels, 20:9 ratio (~525 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass
Always-on display
PLATFORM OS Android 11, OxygenOS 11
Chipset Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 (5 nm)
CPU Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 680 & 3x2.42 GHz Kryo 680 & 4x1.80 GHz Kryo 680
GPU Adreno 660
MEMORY Card slot No
Internal 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM
UFS 3.1
MAIN CAMERA Quad 48 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.43", 1.12µm, omnidirectional PDAF, Laser AF, OIS
8 MP, f/2.4, 77mm (telephoto), 1.0µm, PDAF, OIS, 3.3x optical zoom
50 MP, f/2.2, 14mm (ultrawide), 1/1.56", 1.0µm
2 MP, f/2.4, (depth)
Features Hasselblad optics, dual-LED flash, HDR, panorama
Video 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, Auto HDR, gyro-EIS
SELFIE CAMERA Single 16 MP, f/2.4, (wide), 1/3.06", 1.0µm
Features Auto-HDR
Video 1080p@30fps, gyro-EIS
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
24-bit/192kHz audio
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD
GPS Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, SBAS
NFC Yes
Radio No
USB USB Type-C 3.1, USB On-The-Go
FEATURES Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, color spectrum
BATTERY Type Li-Po 4500 mAh, non-removable
Charging Fast charging 65W, 1-100% in 29 min (advertised)
Fast wireless charging 50W, 1-100% in 43 min (advertised)
USB Power Delivery
MISC Colors Morning Mist, Forest Green, Stellar Black
Price € 899.00 / £ 829.00
TESTS Camera Photo / Video
Loudspeaker -24.1 LUFS (Very good)

 

https://www.gsmarena.com/oneplus_9_pro-review-2241p6.php

 

Nazalost previše "consa":

 

Pros

  • Great display performance
  • Relatively clean software and great UI performance
  • Powerful loudspeakers
  • Good performance from the main wide and ultra-wide cameras
  • Excellent 4K 120fps mode
  • Fast charging

Cons

  • Curved display still registers accidental touches
  • Rear camera performance still behind the competition
  • Outdated front camera
  • No pro video features or true HDR recording
  • Hasselblad partnership mostly a marketing gimmick
  • Monochrome camera is useless
  • Worse battery life performance than previous models
  • Most games still locked to 60fps

 

Za mene osobno razočaranje, čekam još 7 dana za Xiami mi 11 ultra/pro i ako to neće biti kak spada kupujem Mi 11.

 

 

mp3david čet 2.12.2021 12:36

Dali Oneplus 9 ima isti izbornike za odabir mreze kao moja osmica,ili ima opciju samo 4G ?

Jer otkad imam ovaj oneplus i otkad sam na bonbonu,cesto mi nestane mreze i prebaci se na EDGE,mislim preloše.
Na samsungu ako nemam signala bude oznaka mreze posivljena ne prebacuje mi se cesto da na 2G mrezu da moram stalno ici pretrazivati na rucno.
Bas mi je to iritantno.

191x7 uto 7.12.2021 11:21

Ja sam iznimno zadovoljan s OnePlus 9 kojeg koristim već nekoliko dana. Prije toga sam 3.3 godine koristio OnePlus 6 i prelazak s LG G3 na OP6 je bio puno veći skok nego prelazak s OP6 na OP9.

Uzeo sam OP9 256/12 GB Winter Mist jer tokom Black Friday akcije "niskih cijena" nije na stanju bilo crnog 256/12. 

 

Studentski popust na uređaj je 10%, ako uspiješ proći verifikaciju tj ako ti pođe za rukom uvjeriti StudentBeans da si student (treba ti službeni mail koj isi dobio od fakulteta). Do 30% je na dodatnu opremu i možda starije telefone ili nižu kategoriju.

 

Proslijedio bih ti Invite kod s 10€ popusta na mob ako si za (ako već nemaš OnePlus od prije). Mislim da imam i u kupon za free shipping ili nešto tome slično. A 30€ popusta može dobiti ako se prijaviš u mobilnu aplikaciju i na newsletter njihov.

Reci, pa ti šibnem na PP ili na mail.

assassin.st uto 7.12.2021 11:33
191x7 kaže...

Ja sam iznimno zadovoljan s OnePlus 9 kojeg koristim već nekoliko dana. Prije toga sam 3.3 godine koristio OnePlus 6 i prelazak s LG G3 na OP6 je bio puno veći skok nego prelazak s OP6 na OP9.

Uzeo sam OP9 256/12 GB Winter Mist jer tokom Black Friday akcije "niskih cijena" nije na stanju bilo crnog 256/12. 

 

Studentski popust na uređaj je 10%, ako uspiješ proći verifikaciju tj ako ti pođe za rukom uvjeriti StudentBeans da si student (treba ti službeni mail koj isi dobio od fakulteta). Do 30% je na dodatnu opremu i možda starije telefone ili nižu kategoriju.

 

Proslijedio bih ti Invite kod s 10€ popusta na mob ako si za (ako već nemaš OnePlus od prije). Mislim da imam i u kupon za free shipping ili nešto tome slično. A 30€ popusta može dobiti ako se prijaviš u mobilnu aplikaciju i na newsletter njihov.

Reci, pa ti šibnem na PP ili na mail.

 I ja gledam taj OP9, bio jucer na amazon.nl za 549€ al mi je promakao, a sad mogu na njihovom pageu uzet za 629€ (50€ newsletter kupon i njihov standardni popust 50€)..

 

Sjebao sam se s kupnjom jer sam za black friday uzeo Poco F3 koji se pokazao da ima fatalnu manu (virtualni proximity senzor) i sad ga vracam nazad, a popusta nema vise kako je bilo. 

Ako nije tajna koliko te taj ispao, oko 650€ jel se dobro sjecam?

 

Mozes invite na PP poslat :)

 

 

191x7 uto 7.12.2021 11:44
assassin.st kaže...

 I ja gledam taj OP9, bio jucer na amazon.nl za 549€ al mi je promakao, a sad mogu na njihovom pageu uzet za 629€ (50€ newsletter kupon i njihov standardni popust 50€)..

 

Sjebao sam se s kupnjom jer sam za black friday uzeo Poco F3 koji se pokazao da ima fatalnu manu (virtualni proximity senzor) i sad ga vracam nazad, a popusta nema vise kako je bilo. 

Ako nije tajna koliko te taj ispao, oko 650€ jel se dobro sjecam?

 

Mozes invite na PP poslat :)

 

 

Poslao invite i kupon.

 

Da, nekih 4900 Kn, malo preko. I imao sam kupon za popust an dodatnu opremu pa me bežični punjač, kaljeno i type-c na 3.5mm koštalo nekih 5€.

 

Newsletter kupon je 30€ ako se ne varam, jedino ako su povećali na 50€ bez da sam za to čuo.

Sil uto 4.1.2022 14:24
Igormaric kaže...

Pozdrav ekipa, vidim da je sada Oneplus 9 oko 460e na oglasima pa mi izgleda kao odlican deal. U razmatranju je i Pixel 6 ali vidim da ima dosta problema. Koja su vasa iskustva sa OP 9?

 Jedini realni problemi na Pixelu 6 po mom mišljenju su:

 

1. nešto starija tehnologija OLED pa nije na razini premium flagshipova

2. autobrightness problem u slabijim svjetlosnim uvjetima (preko dana je sve uglavnom ok; vjerojatno povezano sa ovim prvim i ne znam da li se može softverski popraviti u budućnosti)

3. nešto veći bezeli (subjektivno)

4. ne podržava 5G u zemljama gdje se ne prodaje, pa tako i kod nas (ovo se vjerojatno neće promijeniti)

5. ostvarivanje jamstva je siva zona i uglavnom se svodi na to da šalješ u zemlju gdje je kupljen pa preko nekoga riješavaš (neka me netko ispravi ako ima druge informacije)

 

Sa zadnjim patchem je došlo i do problema slabijeg signala ali to će navodno uskoro popraviti jer nema razloga da bude slabiji od Samsung modela koji koriste isti modem.

 

Uglavnom, to je to što se tiče primjedbi na Pixel 6. Pixel 6 Pro eliminira prve tri stavke, ali je i bitno skuplji... Za OnePlus ne znam jer sam prestao preatiti. Imam osjećaj da od interesantnog uređaja postaje generički kinez, na žalost.

Garak1138 čet 3.2.2022 08:25

Pozdrav!

Moj Oneplus 7T je prije nekoliko dana otišao u vječna lovišta (pao i ekran više ne reagira...) tako da sam u potrazi za novim mobitelom.

9 Pro mi je zapeo za oko, posebno što će sad izaći 10, tako da bi 9 Pro trebao biti jeftinij...

Zanimaju me iskustva nekog tko ga ima. Kako se ponaša u svakodnevnim aktivnostima, baterija, kamera... Čitao sam da je update na OOS12 dosta problematičan.

Kad sam imao 3T (prije 7T) mijenjao sam Custom ROMove, ali baš više nisam u tome, tako da ne znam da li se ispalti rootati i staviti neki custom ROM na njega?

zuper čet 3.2.2022 11:53

10 Pro ima problematičan procesor i lošiju UW kameru od 9 Pro. Po meni, bolji mob od 10 Pro kako god čudno zvučalo.

Uzmi u obzir i običan 9 jer ima iste kamere, manje tele. I flat ekran.

Naravno, ne uzeti po punoj cijeni. Prati Tradingshenzen ako se tamo nađu na zalihi

 

Van OnePlus pogledaj Pixel 6

Igormaric pon 28.3.2022 10:49

Ja sam na toj C.47 verziji trenutno i ne mogu reci da imam vece probleme. S vremena na vrijeme me zeza tastatura pa nece da se prikaze u full velicini ali ako ponovim unos onda se vrati. Takodjer nekad ukljucivanje ekrana nakon viber ili whatsapp poziva zasteka.

mp3david čet 18.8.2022 13:23

Sta mislite hoce li ikoji od premium Oneplus uredaja biti kod nas u prodji ikako?
Ima ga na mobileshopu ali je preskup,kod operatera ga nema nikako.
Novi Oneplus 10T mozda bolje da ni ne pitam iako je povoljniji uredaj.

Jedino sto mi de za sada cini ok da bih mogao naci devetku, nade se na njuskalu ili za 4100kn 12/256gb model.

Ako Oneplus dobije zabranu u europi kao i u njemackoj kako je pisalo na netu prije par dana, onda ovo ispada posljednja sansa za Onplus da se nabavi..