btomaso8 sub 17.9.2022 15:13
Swipsich kaže...
Pozdrav, na ovom linku su cijene dijelova, ne znam koliko to pomaže.

https://www.oneplus.com/hr/support/pricing/detail?code=25

Ne piše koliko košta sama promjena, ali dobro dođe za okvirno razmisliti isplati li se.

 Hvala na postu. Koliko sam vidio sam rad dođe 30e plus poštarina tamo ovamo 20e i ekran to je oko 270e ako nisu poskupile cijene dijelova. Od Oneplusa je jedini odgovor, pošalji mob nama i onda cemo mi donijeti cijenu popravka i onda odlucis da li pristajes ili ne. Nekako sam vise da kupim Oneplus 9pro, sad je pao na 600e. To mi je 330e vise,ali imam novi mobitel.

btomaso8 pon 19.9.2022 07:32
simeparanoja kaže...

Kad ste spomenuli ovih 10% popusta,zna li tko do kada to traje? I akcija na 9pro?

Nisam nasao na stranici....

 

Hvala

 Popust je jedino preko mobilne aplikacije Oneplus store. Na prvoj stranici (home) aktivira se kupon 10% i odmah kad se ide na placanje automatski se kupon upiše. Cijena izađe 566e. Ja sam ga sinoć narucio. Ima crna boja i pine green. E sad do kada to traje ne znam. Zato sam odmah sinoc išao to iskoristit.

Ziga sri 2.11.2022 19:44

Ekipa pozdrav,

 

Imam one plus 8T - u zadnjih 2 tjedna imam problem s konektorom za punjenje

 

mobitel se uredno puni, warp charge radi ALI kabel od original punjača hoće ispasti sam od sebe

kupio drugi kabel = ista stvar

očistio dobro konektor četkicom s dugačkim vlaknima + ispuhao kompresorom = ista stvar

 

može preporuka nekog servisa u Zg koji bi mi to popravio?

 

hvala

 

ibirkic čet 3.11.2022 08:04

Vjerojatno će samo novi konektor pomoći, čišćenje ponekad pomogne, ali ne previše. Tako je kod mene na Xiaomi Note 3 nakon 4 godine. Pa sam spletom okolnosti morao naručivati novi dio matične sa konektorom. Razlika je evidentna, možeš ga objesiti za kabel od punjača i neće ispasti. 

 

Daten007 pon 14.11.2022 19:56

Pozdrav,


imam problem s Oneplus 8 i pozivima, vrlo vjerojatno da je problem u nekoj postavci, ali ne mogu naći postavku.


Kad mobitel stoji na stolu i netko me nazove ekran se upali i imam opciju za prihvatit ili odbit poziv i to mi je ok.


Kad mobitel držim u džepu i netko me nazove, kad izvučem mobitel iz džepa mobitel je več zaključan jer sam prst stavio na ekran, vidi se da me netko zove ali moram prvo otključati mobitel da bi se mogao javiti na poziv.


Ima li neko rješenje za moj problem?

mp3david pon 21.11.2022 11:53

Mislim da je.
Meni se ne pojavljuje jos kroz izbornik, ali kroz oxygen updater je odmah nasao azuriranje.
Nista,idem skinuti pa da da vidim.
Nadogradnja na 12icu mi je sjebala bluetooth cija mi ikona samo treperi kao da se gasi i pali, pa da vidim ocel ga popravit il ce sjebat i dalje nesto

Edit:

Nakon nadogradnje, bluetooth mi i dalje ne radi.
Sucelje je prelijepo, podsjeca na iPhone u postavkama.

cauchy čet 24.11.2022 21:39

Također sam jučer ujutro nadogradio na Android 13. Došla mi je obavijest za nadogradnju sama od sebe. Nadogradnja je neočekivano kratko trajala, oko 3 minute. Nemam nekih problema s novim Androidom, čini se da je mobitel nekako brži/glađi. A ovaj notifications bar jako podsjeća na iPhone što nije loša stvar.

cauchy pet 25.11.2022 13:52

Factory reset ne rješava bugove/glitcheve koji su greškom kodirani u OS-u i aplikacijama. Factory resetom možeš samo eventualno riješiti probleme s konfiguracijom i datotečnim sustavom. Ako je proces nadogradnje dobro osmišljen tada nikad ne bi trebalo biti potrebe za factory resetom, tome bi se trebalo težiti. Govoriti da factory reset rješava sve probleme je pogrešno.

cauchy pet 25.11.2022 16:43

Factory resetom ne možeš promijeniti izvršni kod OS-a ili aplikacije koja sadržava glitch/bug. Resetom ćeš samo izbrisati stare konfiguracijske fajlove i datoteke, ali opet će se ista aplikacija/OS instalirati s istim izvršnim kodom koji sadrži početni bug.

Niti kod jedne službene nadogradnje Androida (tako i kod ove zadnje) nisam vidio obavijest da je preporučeno resetirati mobitel na tvorničke postavke. Zamisli koliko bi to bio naporan proces za krajnjeg korisnika da svaki puta mora reinstalirati sve aplikacije nakon nadogradnje, a nadogradnje često mogu biti i sigurnosni patchevi od samo par MB. Korisnici bi dobili dojam da nije pametno raditi nadogradnju jer im oduzima vrijeme koje ne žele trošiti na ponovnu instalaciju aplikacija, a ustvari je pametno redovito instalirati sigurnosna ažuriranja. Nadalje, postoji dosta aplikacija koje se moraju specijalno konfigurirati nakon tvorničkog reseta (primjer su bankovne aplikacije i autorizacijske aplikacije) pa gdje bi stigli kad bi morali svakih nekoliko mjeseci ovo ponovno konfigurirati.

Uvijek se novi bugovi donose novim softverom. Novi softver može ispraviti postojeće stare bugove kroz tzv. patcheve i bug fixeve, ali i takvi patchevi / bug fixevi nažalost mogu donijeti nove bugove. A da ne govorim o novim featurevima koji često donose nove bugove, ali opet ovisi o proizvođaču.

Nekad ima smisla raditi factory reset, ali uzeti ga kao lijek za sve probleme je pogrešno.

Softver i dalje pišu ljudi koji griješe tako da bugova će i dalje biti.

mp3david pet 25.11.2022 23:08

Uskoro ce osmica na prodaju, iako mi se tolko sviđa mob nakon nadogradnje na novi android, mob leti kolko je brz, a novi mob mi je u kutiji i ceka.

Kad ga budem vracao na tvornicke, vidjet cemo dali ce bluetooth proraditi.

ATJLučko sri 30.11.2022 18:07

Ubija me ovaj One+ Pro1! 

Opet sam u problemima, kud sam skinuo (valjda) Android 13 verziju, kada sam potražio gdje ću aktivirati update, on mi ponudi neki 12.1 verz! 

Vidim da još uvijek mogu taj 4ikusur GB veliki update aktivirati ALI GA JA NE MOGU NAĆI!!!!!!! 

 

Molim za pomoć, taksativnu po mogućnosti, hvala unaprijed! 

mp3david sri 30.11.2022 21:57
ATJLučko kaže...
mp3david kaže...
A gdje skidas update?

Ovaj koji tražim je preko "Oxygen updatera", a ovaj 12.1 je izgleda neki redovni, bio je veličinom manji od 1GB! 

 Možda se azuriranja moraju redom instalirati.

Probaj preko redovnog updatea instalirati 12.1 a onda android 13 kroz oxygen installer, tako sam i ja

ATJLučko čet 1.12.2022 06:36
mp3david kaže...
ATJLučko kaže...
mp3david kaže...
A gdje skidas update?

Ovaj koji tražim je preko "Oxygen updatera", a ovaj 12.1 je izgleda neki redovni, bio je veličinom manji od 1GB! 

 Možda se azuriranja moraju redom instalirati.

Probaj preko redovnog updatea instalirati 12.1 a onda android 13 kroz oxygen installer, tako sam i ja

Ukakio sam izgleda i postaju i šefa i cijelu prugu kolega.

Ja sam prvo instalirao 13 pa kada sam krenuo u ”System nešto” tamo mi nije dao nikuda bez instalacije onog 12.1. 

Kako sada ”ponovno instalirati” 13 kada vidim ona četri instrukcijska prozorčića, onaj kratki manual! 

Najvjerojatnije ću morati čekat 13.1 ?!

mp3david pet 2.12.2022 14:53

Downloadsi iz oxygen updatera se spremaju u obliku mape i ostaju u mobitelu dok rucno ne obrises.

kad ides kroz oxygen instalirati prvo ti unzipuje mapu i onda kroz postavke azuriranja odaberes tu unzipanu mapu i onda ti se sve instalira i resetira.