btomaso8 čet 28.4.2022 09:03

Ja sam jučer nadogradio ovu verziju C16 i koliko do sad vidim baterija mi je bolja!  Sacekat cu jos dan-dva pa cu napisat moje korisnicko iskustvo. Ima stvari koje su bolje, neke su stvarno zabrljali, ali ono najvaznije mobtell radi normalno i brzo i kazem po pitanju baterije do sad zadovaljan. Vidit cemo jos koji dan. 

mp3david čet 28.4.2022 20:59

Zadnja dva dana mi je baterija bila vidno slabija, ceprkao sam po postavkama baterije i sve aplikacije stavio da mi bude na automatska optimizacija.
Dobio 4sata on screen.

Sinoc sam to iskljucio i sad mi se cini se vratilo u normalu sve.

Neznam koja je fora

cauchy pet 29.4.2022 18:09

Danas sam bio u žurbi i brzo sam otključao mobitel s otiskom prsta, zatim stisnuo odmah na Chrome i smrznuo se kompletan mobitel. Pojavio se crni ekran i ne reagira na ništa. To mi se dosad dva puta dogodilo. Baš u prikladnom trenutku.

Mogu reći i da je baterija na Androidu 12 puno lošija nego prije. Prije je mobitel često držao po 48 sati na jednom punjenju, a sada jedva dan i pol.

btomaso8 sub 30.4.2022 08:26

Baterija može 48 sati jedino ako mobitel držis na polici i iskljuciš sve funkcije. Nadogradio android 12 verziju C16 i mobitel radi bez ikakvih poteskoca, sve funkcionira. Otissk prsta puno bolje radi, Dolby Atmos ima više funkcija, sve u svemu sviđa mi se novi izgled. Najgore mi izgleda Galerija fotografija, tu su totalno zabrljali, ruzno izgleda, sve nekako umanjeno. Ali navikne se covik na sve. Ja imam dvi sim kartice. Prije sam imao mogucnodt da za svaki kontakt odredim karticu koja ce mi bit primarna za zvanje. Sad nema vise tw mogucnosti, nego za sve kontakte mogu jedino odredit primarnu karticu ili da me svaki put pita koji poziv zelim. To su mi dvije najvece zamjerke, galerija i pozivi. Ali da mob ima nekih bugova,  nema, sve radi bez ikakvih problema. Zbog ovih prica po forumima i ja samnse mislio oko nadogradnje, ali samnjenipak napravio i nije mi žao. Malo se osvježi mob, neke nove funcije, da nije uvijek isto. Ove priče o bateriji su mi smijesne. Imam dvije sim kartice,  uvijek upaljen wifi i mobilni podaci, uoaljen bluetooth koji je uvijek spojen na sat i na radio u autu, jer puno vozim. AOD, 120Hz, ekran na Q hd rezoluciji. Puno razgovora, slušanja glazbe. I sad pricat o nekim danima trajanja baterije mi je smijesno. Zato imam brz punjac, za 15-tak minuta i eto 50%. Svw u svemu zadovoljanns andoidom 12.

cauchy sub 30.4.2022 12:31
btomaso8 kaže...

Baterija može 48 sati jedino ako mobitel držis na polici i iskljuciš sve funkcije. Nadogradio android 12 verziju C16 i mobitel radi bez ikakvih poteskoca, sve funkcionira. Otissk prsta puno bolje radi, Dolby Atmos ima više funkcija, sve u svemu sviđa mi se novi izgled. Najgore mi izgleda Galerija fotografija, tu su totalno zabrljali, ruzno izgleda, sve nekako umanjeno. Ali navikne se covik na sve. Ja imam dvi sim kartice. Prije sam imao mogucnodt da za svaki kontakt odredim karticu koja ce mi bit primarna za zvanje. Sad nema vise tw mogucnosti, nego za sve kontakte mogu jedino odredit primarnu karticu ili da me svaki put pita koji poziv zelim. To su mi dvije najvece zamjerke, galerija i pozivi. Ali da mob ima nekih bugova,  nema, sve radi bez ikakvih problema. Zbog ovih prica po forumima i ja samnse mislio oko nadogradnje, ali samnjenipak napravio i nije mi žao. Malo se osvježi mob, neke nove funcije, da nije uvijek isto. Ove priče o bateriji su mi smijesne. Imam dvije sim kartice,  uvijek upaljen wifi i mobilni podaci, uoaljen bluetooth koji je uvijek spojen na sat i na radio u autu, jer puno vozim. AOD, 120Hz, ekran na Q hd rezoluciji. Puno razgovora, slušanja glazbe. I sad pricat o nekim danima trajanja baterije mi je smijesno. Zato imam brz punjac, za 15-tak minuta i eto 50%. Svw u svemu zadovoljanns andoidom 12.

Koristiš svoj mobitel do maksimuma, a onda ne vjeruješ drugima kad kažu da im mobitel može izdržati 48 sati na jednom punjenju?

Meni je otprilike ovako: FHD 120 Hz, WiFi i mobilni podaci uključeni cijelo vrijeme, Bluetooth samo vikendom, jedna kartica, malo razgovora i bez slušanja glazbe, ali puno gledanja po messenging aplikacijama Slack, Messenger, Viber i Instagram, povremeno zavirim u Chrome i Quora, a svaki dan imam i workout aplikaciju uključenu po 45 minuta (bez gašenja ekrana), povremeno i YouTube.

Nažalost nemam puno slika o trajanju baterije na Androidu 11, ali imam jednu koja ne pokazuje nužno 48 sati, ali pokazuje 40 i sigurno bi baterija izdržala još 8 sati.

Meni se je baterija gotovo sigurno pogoršala s Androidom 12, za druge ne znam. Možda koriste mobitel na drukčiji način pa im nije bilo previše utjecaja.


btomaso8 sub 30.4.2022 15:46

Iskreno nema smisla raspravljat o trajenju baterije, svak ima drugačiji nacin korištenja. Ali na kraju svi imamo punjač i struju u kući, nije problem napunit. Nije samsung gdje mi ženi treba 2 sata da se napuni baterija. Ovdje za 15-tak minuta možeš nadopunit bateriju. Iskreno nije mi uopće važno koliko ima baterije na kraju dana, uvijek na večer stavim punit, nema šanse ujutro izać iz kuće ako baterija nije na 100%. 

zabranjeniples sub 30.4.2022 21:22

Dal na A12 postoji mogućnost tap za AOD ?

Koliko vidim na community, to su isto maknuli.

 

Koliko vidim, zeznuli su i profil na modemu, vezano za Volte ?

Naravno, ovo se odnosi na one kojima navedena opcija nije bila omogućena ni kroz A11, ali se ista mogla sredit, dok za sad ne može.

Ovo ovisi naravno o regiji gdje je telefon kupljen (official web shop, dućan u HR ili recimo ako je postojala opcija kod operatera).

btomaso8 sub 30.4.2022 22:29
zabranjeniples kaže...

Dal na A12 postoji mogućnost tap za AOD ?

Koliko vidim na community, to su isto maknuli.

 

Koliko vidim, zeznuli su i profil na modemu, vezano za Volte ?

Naravno, ovo se odnosi na one kojima navedena opcija nije bila omogućena ni kroz A11, ali se ista mogla sredit, dok za sad ne može.

Ovo ovisi naravno o regiji gdje je telefon kupljen (official web shop, dućan u HR ili recimo ako je postojala opcija kod operatera).

 Evo ti slika s t-com, imaju Volte pozivi, na A1 kartici nema Volte poziva. Tako isto mi je bilo i na A11. Ako misliš na tap AOD,  kad kucneš dva puta da se upali ekran, sve radi kao i na A11. Dva puta kucnes da se ugasi, dva puta kucnes da se upali. 

Dachande sub 30.4.2022 22:51

Ne znam. Ja sam jako zadovoljan cijelo vrijeme sa svojim običnim OP8. Zadovoljan sam i s A12 nadogradnjom. Da, baterija je slabija, al ako mi se mobitel napuni na 100% u 30 minuta, stvarno me baš briga jel izdrži 7, 8 ili 9 sati SOT-a. Općenito mi je ovo brzo punjenje 12 puta draže nego da stave i 8000 mah bateriju.

 

Izgleda mi ko prvi dan, a ponaša se još bolje, nakon nadogradnje na A12. Stvarno je još brži cijeli mob. Nisam koristio ni zaštitu za ekran, ni kaljeno staklo (ionako je ovdje GG), ni futrole ni ništa - zbilja nemam potrebe za tim, jer se frosted glass straga ponaša fantastično, a velim, s prednje strane mi ne treba.

zabranjeniples sub 30.4.2022 23:47
btomaso8 kaže...

 Evo ti slika s t-com, imaju Volte pozivi, na A1 kartici nema Volte poziva. Tako isto mi je bilo i na A11. Ako misliš na tap AOD,  kad kucneš dva puta da se upali ekran, sve radi kao i na A11. Dva puta kucnes da se ugasi, dva puta kucnes da se upali. 

Vezano za AOD, ne mislim na double tap, nego baš na jedan tap za AOD.

To što ti pričaš je double tap to wake screen i nema veze s AOD-om.

 

Vezano za Volte, koliko vidim na tvom screenshotu, ne radi ti.

Ista stvar je bila i na A11, ali se na A11 stvar može sredit promjenom profila na samom modemu telefona (spominjao sam već ranije u temi), što sam i napravio.

Za sada takva solucija ne prolazi na A12.

U tvom slučaju, imaš opciju za uključit, ali ako pogledaš gore, nemaš ga aktivnog, dok je kod mene aktivan (vidi screenshot).

 

 

btomaso8 ned 1.5.2022 10:07
zabranjeniples kaže...
btomaso8 kaže...

 Evo ti slika s t-com, imaju Volte pozivi, na A1 kartici nema Volte poziva. Tako isto mi je bilo i na A11. Ako misliš na tap AOD,  kad kucneš dva puta da se upali ekran, sve radi kao i na A11. Dva puta kucnes da se ugasi, dva puta kucnes da se upali. 

Vezano za AOD, ne mislim na double tap, nego baš na jedan tap za AOD.

To što ti pričaš je double tap to wake screen i nema veze s AOD-om.

 

Vezano za Volte, koliko vidim na tvom screenshotu, ne radi ti.

Ista stvar je bila i na A11, ali se na A11 stvar može sredit promjenom profila na samom modemu telefona (spominjao sam već ranije u temi), što sam i napravio.

Za sada takva solucija ne prolazi na A12.

U tvom slučaju, imaš opciju za uključit, ali ako pogledaš gore, nemaš ga aktivnog, dok je kod mene aktivan (vidi screenshot).

 

 

 U pravu si. Ali ja znam da mi je Volte bio aktivan na A11 na t-com kartici. A li iskreno nisam ga ni koristio. A sad mi je primarna kartica za zvanje A1, sve je neograničeno pa i ne gledam na to. Ali sam sad probao stavit t-com karticu primarnu za pozive i ne pokazuje više dostupne  Volte pozive, a znam da je na A11 bila dostupna ta opcija. Svi imamo različite potrebe, tebi je to bitno, meni nije. A taj tap za AOD, iskreno nemam pojma što je to

zabranjeniples ned 1.5.2022 10:21
btomaso8 kaže...

 U pravu si. Ali ja znam da mi je Volte bio aktivan na A11 na t-com kartici. A li iskreno nisam ga ni koristio. A sad mi je primarna kartica za zvanje A1, sve je neograničeno pa i ne gledam na to. Ali sam sad probao stavit t-com karticu primarnu za pozive i ne pokazuje više dostupne  Volte pozive, a znam da je na A11 bila dostupna ta opcija. Svi imamo različite potrebe, tebi je to bitno, meni nije. A taj tap za AOD, iskreno nemam pojma što je to

Dal imaš sve neograničeno ili ne, totalno je nevezano za VoLTE.

Ukoliko ga tvoj operater podržava, a i HT i A1 ga podržavaju, to je po meni must have stvar u 2022.

Osim što su pozivi navodno nešto kvalitetniji i što uspostava samog poziva ide brže, ono najbitnije je da tokom poziva i dalje možeš najnormalnije surfat u 4G/5G, što meni osobno itekako znači.

 

Inače, ovo su samo neke od opcija koje su poremetili dolaskom A12, tako da mi je i više nego drago da sam za sada ostao na A11.

Iako bi najmanji problem bio napravit donwgrade, drago mi je da sam poslušao community.

btomaso8 ned 1.5.2022 16:11
zabranjeniples kaže...
btomaso8 kaže...

 U pravu si. Ali ja znam da mi je Volte bio aktivan na A11 na t-com kartici. A li iskreno nisam ga ni koristio. A sad mi je primarna kartica za zvanje A1, sve je neograničeno pa i ne gledam na to. Ali sam sad probao stavit t-com karticu primarnu za pozive i ne pokazuje više dostupne  Volte pozive, a znam da je na A11 bila dostupna ta opcija. Svi imamo različite potrebe, tebi je to bitno, meni nije. A taj tap za AOD, iskreno nemam pojma što je to

Dal imaš sve neograničeno ili ne, totalno je nevezano za VoLTE.

Ukoliko ga tvoj operater podržava, a i HT i A1 ga podržavaju, to je po meni must have stvar u 2022.

Osim što su pozivi navodno nešto kvalitetniji i što uspostava samog poziva ide brže, ono najbitnije je da tokom poziva i dalje možeš najnormalnije surfat u 4G/5G, što meni osobno itekako znači.

 

Inače, ovo su samo neke od opcija koje su poremetili dolaskom A12, tako da mi je i više nego drago da sam za sada ostao na A11.

Iako bi najmanji problem bio napravit donwgrade, drago mi je da sam poslušao community.

 Meni to nešto ne znaci, tako da je i meni drago da sam nadogradio. Svak ima svoje

Ziga pon 2.5.2022 20:56
simeparanoja kaže...

Da li itko koristi op sa garminom?

Nakon uograde-a moba,stalno mi gubi konekciju sa satom i onda rucno moram ulaziti u aplikaciju da bi se opet poveza

 

Da li je ovo do nekih probjena u bt-u ili?

 Ja imam 8T uparen s Fenixom 6x Pro

11.0.13.13 radi bez greške i za probu sam "nekako" povukao Indijski Oxygen12 C.15 i tamo je radilo bez greške pa sam se vratio nazad na 11.0.13.13

 

 

Dachande uto 3.5.2022 15:59

Ja sam baš zadovoljan s osmicom. I mislim si da ću čekati 11-icu i vidjeti kojim su smjerom krenuli.

 

Jer 9-ka je lošija od 8-ice, a 10-ke još ni nema.

 

Fakat volim osmicu, od dizajna, boja, materijala, korištenja, sve...

simeparanoja uto 3.5.2022 19:35
Ziga kaže...
simeparanoja kaže...

Da li itko koristi op sa garminom?

Nakon uograde-a moba,stalno mi gubi konekciju sa satom i onda rucno moram ulaziti u aplikaciju da bi se opet poveza

 

Da li je ovo do nekih probjena u bt-u ili?

 Ja imam 8T uparen s Fenixom 6x Pro

11.0.13.13 radi bez greške i za probu sam "nekako" povukao Indijski Oxygen12 C.15 i tamo je radilo bez greške pa sam se vratio nazad na 11.0.13.13

 

 

 hvala za odgovor

ne znam koliko dugo si testirao ali kod mene stalno gubi konekciju

evo sad sam lockao garmin connect aplikaciju, da je nikad ne zatvara, pa cemo vidjeti kako ce se ponasati

 

BTW da li itko ima problema sa albumima u galeriji? zna mi se dogoditi da slike s kamere su na mobu ali kad prebacim na albume njih nema

Nakon reseta moba isti se pojave....

mp3david pon 30.5.2022 19:02

Stiže neki veliku update
Nezz sta je ovo,kao da je novi android kolko je update velik 😆

 

Dobio sam Oxygen OS 12.1

 

I dalje mi ne radi bluetooth

Novi bug, copy paste opcija pocela stekati u whatsapp aplikaciji, jednom dvaput mogu nesto kopirati i nekon toga kao da se smrzne, ne zeli zalijepiti link/tekst.

Nisam skuzio dali je samo u whatsappu za sada 

 

I tako, vise stete nego koristi i to vec drugi puta tako...

mp3david ned 21.8.2022 15:51

Jeli itko nadogradivao kroz Oxygen updater?
Slucajno idem vidjeti ima li sta novo i nudi update od 4Gb?
Jeli sigurno napraviti update kroz tu aplikaciju? Hoce li pobrisati datoteke s uredaja to? Inace kad radim normalan update sve bude u redu.

ATJLučko ned 21.8.2022 15:58
mp3david kaže...
Jeli itko nadogradivao kroz Oxygen updater?
Slucajno idem vidjeti ima li sta novo i nudi update od 4Gb?
Jeli sigurno napraviti update kroz tu aplikaciju? Hoce li pobrisati datoteke s uredaja to? Inace kad radim normalan update sve bude u redu.

Na kojoj si kolega verziji, 12.0 kao još uvijek ja ili na nekoj iznad?! 
Koliko sam skužio, većina se kolega žali na sve iznad 12.0, pa sam do dolaska preko Oxygen updatera 13 verzije tu gdje jesam i što fercera bez nekakvih gluposti i/ili problema! 

btomaso8 čet 15.9.2022 19:22
btomaso8 kaže...
zuper kaže...

Imaš na njihovom websiteu sve u vezi popravaka

 Vidim to i ja. Ali nigdje nikakve cijene. Poslao sam im mail s upitom, bar neka okvirna cijena

 Nema okvirne cijene. Moraš poslat tamo i onda ti oni procjene trošak popravka i ti odlućiš da li ideš dalje. Zato sam i pitao na ovom forumu da li je netko možda slao, da vidim ima li to uopće smisla.