Općenito o mobitelima

Mobitel odbija pozive dok je zaključan

hellblade sub 17.4.2021 18:25

Znam da je Doogee smeće, ali ne vjerujem da je u pitanju marka. Mobitel je novi, i tjedan dana je radio kako treba. Zadnja dva dana, kad je mobitel zaključan, automatski odbija pozive, i daje samo notifikaciju missed call. Pozivatelj čuje ton za zauzeto.
Kad je otključan pozivi dolaze bez problema.
Cijeli google sam pregledao i ja sam valjda jedini u svijetu sa ovim problemom. Pregledao sam sve postavke za pozive, notifikacije, lock screen, do not disturb, sve mi izgleda OK.

Posmatrač ned 18.4.2021 11:53
hellblade kaže...

Znam da je Doogee smeće, ali ne vjerujem da je u pitanju marka. Mobitel je novi, i tjedan dana je radio kako treba. Zadnja dva dana, kad je mobitel zaključan, automatski odbija pozive, i daje samo notifikaciju missed call. Pozivatelj čuje ton za zauzeto.
Kad je otključan pozivi dolaze bez problema.
Cijeli google sam pregledao i ja sam valjda jedini u svijetu sa ovim problemom. Pregledao sam sve postavke za pozive, notifikacije, lock screen, do not disturb, sve mi izgleda OK.

 

hellblade kaže...

Izgleda da ću morati, ali volio bih znati o čemu se radi, da mi se ne ponovi.

 Znas i odgovor ;)

hellblade ned 18.4.2021 16:55
darkborg kaže...
DND možda? Ili neki divlji battery saver?

 DND je isključen, a i namješten je da ne blokira pozive. Sve postavke sam pregledao. Jedino ako se DND uključuje sam od sebe random. Schedule je isto isključen u DND-u. Battery saver ima u opcijama, znači stock funkcija, nikakve aplikacije nisam skidao jer znam da su to gluposti. Ima opcija za "optimiziranje" aplikacija, ali radi samo za aplikacije koje sam skinuo, nema opcije da se uključi za sistemske aplikacije kao što su pozivi.

Posmatrač ned 18.4.2021 20:08
darkborg kaže...
DND možda? Ili neki divlji battery saver?

 Battery saver koji iskljuci phone aplikaciju na mobitelu? Cuva bateriju za sta ;)

Jednom je moj telekom izbacio clanak o cuvanju baterije i jedan o savjeta je bio da se ugasi telefon....

rambox ned 18.4.2021 22:01
hellblade kaže...

Može li biti toliko smeće da novi mobitel ne prima pozive? :D

Mislim, to je jedinstven slučaj u svijetu, telefon na koji te nitko ne može nazvati. Mora postojati neka logika po kojoj se to događa.

 Skupi precjenjeni auti se prebrzo pokvare, pa kako neče jefitniji mob to se događa.I mobovi od 1000eura znaju povremeno kihnut onako prebrzo, pa eto probaj ga odbit o pod možda proradi.Mob ima nekakvu grešku, ali nema frke zato i imaš garanciju.

Bur33k pon 19.4.2021 06:56

Jesi li siguran sa nemaš uključen NO DISTURB mod?
Bilo je nekakvih mogućnosti da kad se isključi ekran da se ne mogu primati pozivi.

Samsung je imao opciju da ako polegneš ekran prema dole, onda se uključi Sleep mod i jednako ne možeš primati pozive.

Istraži postavke ekrana i koje funkcije su dostupne.

robogo pon 19.4.2021 09:19
hellblade kaže...

Znam da je Doogee smeće, ali ne vjerujem da je u pitanju marka. Mobitel je novi, i tjedan dana je radio kako treba. Zadnja dva dana, kad je mobitel zaključan, automatski odbija pozive, i daje samo notifikaciju missed call. Pozivatelj čuje ton za zauzeto.
Kad je otključan pozivi dolaze bez problema.
Cijeli google sam pregledao i ja sam valjda jedini u svijetu sa ovim problemom. Pregledao sam sve postavke za pozive, notifikacije, lock screen, do not disturb, sve mi izgleda OK.

Neovisno o tome je li uređaj novi ili nije, uvijek se može potkrasti kakva greška. 

 

U temi već ima nekoliko dobrih savjeta na koje ću se samo nadovezati s nekoliko savjeta. 

 

Testiraj SIM karticu u drugom telefonu - ovo je važan korak jer je prvi u eliminacijskom procesu, potrebno je razlučiti je li greška na strani uređaja (korisnik) ili SIM kartice (korisnik/mreža). Ako se isti problem događa i u drugom uređaju, zamijeniti SIM karticu kod operatera ili prijaviti problem tehničkoj podršci. 

 

Pokušaj još i ovo: postavi telefon u "samo 3G" način rada (WCDMA/GSM ili WCDMA only) ako imaš i ako je uključen LTE. Ako na 3G pozivi prolaze kako spada, događa se to da uređaj zbog nekog razloga kod dolaznog poziva ne promijeni signal s LTE (4G, data only) na 3G (WCDMA, data+voice), iako bi pozivatelj prije u tom slučaju dobio obavijest da si nedostupan, a ne zauzet. 

 

Ako pozivatelj dobiva ton zauzeća, nekoliko je mogućih opcija: 

- drugi poziv u tijeku (malo vjerojatno)

- uređaj ne podržava sve frekvencije mreže (malo vjerojatno jer je tjedan dana bilo sve ok)

- instalirana je neka aplikacija koja upravlja pozivima ili ima dozvole upravljati pozivima. 

 

Ako SIM u drugom telefonu ne radi neke probleme, predlažem deinstalirati posljednje instalirane aplikacije jednu po jednu dok se problem ne otkloni. Ako to ne pomogne, factory reset, pa eventualno reklamacija.

Čitatelj pon 19.4.2021 09:22

Da nekim slucajem taj telefon nema dva radija?

Probaj staviti u SIM2, ili SIM1, ovisno gdje ti se sada kartica nalazi.

Mozda je softwareska greska, osobito kad imas dva radija za dvije SIM kartice.

A mozda je problem do samog radija (manje moguce, al desava se).

hellblade pon 19.4.2021 13:32
robogo kaže...

Neovisno o tome je li uređaj novi ili nije, uvijek se može potkrasti kakva greška. 

 

U temi već ima nekoliko dobrih savjeta na koje ću se samo nadovezati s nekoliko savjeta. 

 

Testiraj SIM karticu u drugom telefonu - ovo je važan korak jer je prvi u eliminacijskom procesu, potrebno je razlučiti je li greška na strani uređaja (korisnik) ili SIM kartice (korisnik/mreža). Ako se isti problem događa i u drugom uređaju, zamijeniti SIM karticu kod operatera ili prijaviti problem tehničkoj podršci. 

 

Pokušaj još i ovo: postavi telefon u "samo 3G" način rada (WCDMA/GSM ili WCDMA only) ako imaš i ako je uključen LTE. Ako na 3G pozivi prolaze kako spada, događa se to da uređaj zbog nekog razloga kod dolaznog poziva ne promijeni signal s LTE (4G, data only) na 3G (WCDMA, data+voice), iako bi pozivatelj prije u tom slučaju dobio obavijest da si nedostupan, a ne zauzet. 

 

Ako pozivatelj dobiva ton zauzeća, nekoliko je mogućih opcija: 

- drugi poziv u tijeku (malo vjerojatno)

- uređaj ne podržava sve frekvencije mreže (malo vjerojatno jer je tjedan dana bilo sve ok)

- instalirana je neka aplikacija koja upravlja pozivima ili ima dozvole upravljati pozivima. 

 

Ako SIM u drugom telefonu ne radi neke probleme, predlažem deinstalirati posljednje instalirane aplikacije jednu po jednu dok se problem ne otkloni. Ako to ne pomogne, factory reset, pa eventualno reklamacija.

 

Pozivatelj dobiva ton zauzeća. Znači kao da sam odbio poziv.

Par poziva mi je prošlo čak i dok je mobitel zaključan, tako sad stvarno više nemam pojma po kojoj logici se ovo događa.

 

Čitatelj kaže...

Da nekim slucajem taj telefon nema dva radija?

Probaj staviti u SIM2, ili SIM1, ovisno gdje ti se sada kartica nalazi.

Mozda je softwareska greska, osobito kad imas dva radija za dvije SIM kartice.

A mozda je problem do samog radija (manje moguce, al desava se).

 U SIM2 slotu je ista stvar.

 

 

Do not disturb je isključen, a i podešen je da dozvoljava pozive. Ako i postoji opcija da blokira pozive kad je ekran isključen, ja ju ne vidim. Sve sam opcije pregledao jedno deset puta i ne nalazim ništa što bi moglo tako blokirati pozive. Napravio sam i factory reset i nije pomogao.

 

SIM sam probao u drugom telefonu i radi kako treba. Iz A1 podrške kažu da oni ne vide nikakav forwarding, problem u vezi, podešenjima, s njihove strane sve izgleda OK. Ne mogu probati drugu karticu u mobitelu jer prima samo nanoSIM, a nitko u blizini nema takvu.