Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

love2ml86 sri 9.3.2022 16:48
FiTop kaže...

Što bi preporučili za moju majku, trenutno ima Redni Note 5 Pro. Razbila je ekran i nisu stavili baš dobar i cijeli mob je za smeće. 

 

Budžet je do 2000-2500, a tim da bi ja što jeftinije jer baš ne pazi na mobitel i onda budu opet drame 😁

 Note 11?

mrakky čet 16.6.2022 13:26

pozz, koji bi mobitel preporučili za nekih 100-150eura, kamera mi nebitba, ni rezolucija ekrana,nemislim igrat, al da ima dovolno rama i dobar cpu za multitsaking, može i rabljeni kaj da tražim po oglasnicima?

hvala!!

Patrik Sonny pon 25.7.2022 23:12

Zanima me par stvari: Tražim mobitel za brata. Buđet je do 2000 kn, tj. malo niže. Samsung je ispao iz igre iako ga ja imam. Nema Gorila Glass a i snima u 1152p@30 rezoluciji. Govorim o Galaxyju A22 5G. Naišao sam na Xiaomi Redmi Note 11 i Poco M4 Pro. Ovaj drugi ima 6GB RAM pa mi izgleda možda privlačniji. Neznam koliko je dovoljno 4 GB RAM, jer to ima i kunjada a mob je iz 2016.

 

Podpitanje: dali je dovoljno 64 GB za pohranu jer mobitel planira koristiti 4 god normalno. Ja imam 128 a samo sustav koristi 20 GB.

 

Drugo pitanje - čitao sam na bugu o tim "kinskim" mobitelima i banovima i slično što raid SAD. Neznam koliko je dobro uzimati nešto što možda izgubi podršku. Molim samo konkretne komentare...

vepar sri 27.7.2022 19:31

Kolega neki dan upecao A52s za 1400kn s garancijom. Nikakav kinez tu nema što tražiti za te novce.
Može se bez garancije ubosti i P30 Pro, S10, Mate 20 Pro, ali to je mačak u vreći...😁

vepar čet 28.7.2022 08:21

Ja sam A52S usporedio s kinezima koji imaju garanciju, a u tom su cjenovnom rangu (Xiaomi 11 Lite NE, Realme 8, Realme 9, Redmi Note 11 Pro, Motorola G60...)

P30 ili Mate 20 Pro su bolji bez razmišljanja, ali nemaju garanciju, a time kod mnogih ispadaju iz svih kombinacija...

ocean77 čet 28.7.2022 11:12
mile59 kaže...
Dobra je stvar sto ti ne treba garancija kolko je mobitel pouzdan

 

 

Istina, iznimno rijetko se kvare.

Do sada sam imao cca 4-5 komada Mate 20 PRO i svi su bili preko 2 godine i nikakvih problema.

Zeni sam uzeo Mate 20 PRO takoder i jos ga koristi a mob je sada stariji od 3 godine...ima samo novu bateriju.

Ja trenutno i dalje imam P30 iako ga trenutno ne koristim jer sam uzeo Galaxy Note 20 Ultra ali i taj P30 je sada skoro 3 godine star i nikakvih problema...znam jos nekoliko ljudi koji koriste i dalje Mate 20 PRO i takoder nista...oni su imali na pocetku prodaje probleme sa LG ekranima a kasnije su dolazili sa Boe i osim tih pocetnih problema taj mob nema nikakvih konkretnih mana.

dennocro sri 17.8.2022 07:11

da ne otvaram novu temu, od kolege kcerki je pao telefon u vodu, sad sam ga stavio na punjac i puni ali jedva, pustit cu ga do kraja dana na punjacu, ekran ne reagira, uspio sam ga upaliti. e sad znam da na samsungu dok ga ne otkljucas ne mozes uci u memoriju, jel postoji za p 20 lite nacin da samo slike kopiram ako ga ne uspijem otkljucati. ili bi se mozda dalo i ekran zamjeniti pa onda.

hahhaajaads sri 17.8.2022 14:38
dennocro kaže...

da ne otvaram novu temu, od kolege kcerki je pao telefon u vodu, sad sam ga stavio na punjac i puni ali jedva, pustit cu ga do kraja dana na punjacu, ekran ne reagira, uspio sam ga upaliti. e sad znam da na samsungu dok ga ne otkljucas ne mozes uci u memoriju, jel postoji za p 20 lite nacin da samo slike kopiram ako ga ne uspijem otkljucati. ili bi se mozda dalo i ekran zamjeniti pa onda.

 Stavi ga u rizu da pokupi svu vlagu

MUĆAK uto 30.8.2022 10:46

Molim preporuku ili ako netko zna od nekog drugog iskustva za Kineski shop 

TradingShenzehn 

koliko sam shvatio sa njihovih stranica  oni imaju skladište u Njemačkoj dakle tu bi sa carinom i pdv bilo sve u redu jer je u EU , rokovi isporuke od 5 do 14 dana povrat moguć u 14 dana . 

Kupio bih Xiaomi tablet i mobitel .

No jeli sve to  tako zna li netko .

zzz uto 30.8.2022 13:54
MUĆAK kaže...

Molim preporuku ili ako netko zna od nekog drugog iskustva za Kineski shop 

TradingShenzehn 

koliko sam shvatio sa njihovih stranica  oni imaju skladište u Njemačkoj dakle tu bi sa carinom i pdv bilo sve u redu jer je u EU , rokovi isporuke od 5 do 14 dana povrat moguć u 14 dana . 

Kupio bih Xiaomi tablet i mobitel .

No jeli sve to  tako zna li netko .

 Na dobrom su glasu,ali im cijena zna biti ista kao i u HR.Ako plačaš preko paypala ,podižo cjenu za nekih 3%,što je mene odbijalo od kupnje kod njih,a i daju samo 1 god. garancije.

MUĆAK uto 30.8.2022 14:38
zzz kaže...
MUĆAK kaže...

Molim preporuku ili ako netko zna od nekog drugog iskustva za Kineski shop 

TradingShenzehn 

koliko sam shvatio sa njihovih stranica  oni imaju skladište u Njemačkoj dakle tu bi sa carinom i pdv bilo sve u redu jer je u EU , rokovi isporuke od 5 do 14 dana povrat moguć u 14 dana . 

Kupio bih Xiaomi tablet i mobitel .

No jeli sve to  tako zna li netko .

 Na dobrom su glasu,ali im cijena zna biti ista kao i u HR.Ako plačaš preko paypala ,podižo cjenu za nekih 3%,što je mene odbijalo od kupnje kod njih,a i daju samo 1 god. garaancije.

MUĆAK uto 30.8.2022 14:40
vepar kaže...
Dobar je i Giztop, nema PDV-a, dosta jeftini. Imaš i na Aliju Tentrust store, šalju iz Francuske....

 Provjeriti ću na Giztop ali mi se čini da sam prije pola godine pitao njih mailom dali imaju  oni skladište u EU onda nisu imali pa je problem sa carinjenjem i Pdv .

MUĆAK uto 30.8.2022 14:41
zzz kaže...
MUĆAK kaže...

Molim preporuku ili ako netko zna od nekog drugog iskustva za Kineski shop 

TradingShenzehn 

koliko sam shvatio sa njihovih stranica  oni imaju skladište u Njemačkoj dakle tu bi sa carinom i pdv bilo sve u redu jer je u EU , rokovi isporuke od 5 do 14 dana povrat moguć u 14 dana . 

Kupio bih Xiaomi tablet i mobitel .

No jeli sve to  tako zna li netko .

 Na dobrom su glasu,ali im cijena zna biti ista kao i u HR.Ako plačaš preko paypala ,podižo cjenu za nekih 3%,što je mene odbijalo od kupnje kod njih,a i daju samo 1 god. garancije.

 

Kažeš sa Paypal a ako platim Visa karticom kako je onda .

zzz uto 30.8.2022 20:44
MUĆAK kaže...
zzz kaže...
MUĆAK kaže...

Molim preporuku ili ako netko zna od nekog drugog iskustva za Kineski shop 

TradingShenzehn 

koliko sam shvatio sa njihovih stranica  oni imaju skladište u Njemačkoj dakle tu bi sa carinom i pdv bilo sve u redu jer je u EU , rokovi isporuke od 5 do 14 dana povrat moguć u 14 dana . 

Kupio bih Xiaomi tablet i mobitel .

No jeli sve to  tako zna li netko .

 Na dobrom su glasu,ali im cijena zna biti ista kao i u HR.Ako plačaš preko paypala ,podižo cjenu za nekih 3%,što je mene odbijalo od kupnje kod njih,a i daju samo 1 god. garancije.

 

Kažeš sa Paypal a ako platim Visa karticom kako je onda .

 Sory,neznsm.

Iamdanny čet 29.12.2022 08:58

Pozdrav ekipa.

ima tko Xiaomi 12?

 

Trenutno imam Mi 9 i super sam zadovoljan, međutim mobitel je star već nekih 3 godine i lagano gledam za zamjenu. 

 

Slučajno sam naletio na ponudu gdje mobite uz tarifu izađe nekih 2300kn i to mi se čini poprilično povoljno? Ima tko iskustva s tim modelom? Šta Vas smeta, šta su mu prednosti, imate neku drugu preporuku za te novce?