Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

mzopg pon 25.10.2021 16:34
Lord_Of_The_Rings kaže...

Pozdrav,

ako se naruci kineska verzija Xiaomi mobitela (Orginal) sa https://tradingshenzhen.com/en/ pa me zanima da li je kineska verzija (orginal) otkljucana na sve mreze, tj. moze li se staviti europska sim karticu u kinesku verziju mobitela

Naravno, razlika je što kineske verzije ne podržavaju sve frekvencije (4G/5G) kao globalne, pa ti nije loše prvo provjeriti koje frekvencije koristi tvoj tele operater pa onda pogledaš u opisu koje sve mob podržava.

Osobno nisam nikada imao problema sa kineskim verzijama i podržanim frekvencijama jer uglavnom podržavaju sve što treba, obično je bila upitna jedna frekvencija, ali to nije previše bitno jer postoje barem dvije zamjenske.

Pezer pon 25.10.2021 20:48

postavio sam slicno pitanje u drugoj temi, ali odlucio sam tamo izbrisati i postaviti ovdje među "kineze" jer je Samsung ispao iz utrke...

Dakle mijenjam Iphone 11, a glavni razlog je dual sim mogucnost, dakle treba mi dual sim mobitel sa mogucnosti fizickog sima... S21+ sam tek kasnije shvatio ima isti princip kao i Iphone i nema opcije dva fizicka sima pa ispada iz utrke...

Plan je prodati Iphone i nadodati nesto, pa ajmo reci da je budzet nekih cca 600 eura, kupuje se polovan...

 

Evo napravit cu poll, a usput napisati sto ja trazim od mobitela i zasto je koji meni na popisu...
Bitna mi je brzina/fluidnost, ekran(sto manji, a sto kvalitetniji), autonomija, a na zadnjem mjestu je zapravo kamera...

Na ovo u glasanju jos bih nadodao potencijalno Oneplus 9 PRO, ako bi slucajno naletio vjerujem da je mozda i u prednosti, ako moze netko baciti i objasnjenje bio bih zahvalan...

 

vepar pet 12.11.2021 21:06
Iamdanny kaže...

Koji mob bi preporučili do max 1500kn? Nebitna marka al preferiram Xiaomi🤣

Nema nekih posebnih zahtjeva, tražim nešto što bi zadovoljilo prosječnog korisnika.

 

 Realme 8 - 1530kn na eKupi...

Nemo nemo uto 23.11.2021 20:17
TomekK kaže...

Gledam neki mobitel sad za BF pa ne znam koji da uzmem? Čitam da Poco ima problema sa digitizerom,jel istina?

 Mobitel za što? Što ti je važno kod mobitela? Za igre je po meni najbolji Poco X3 Pro. Kupi online i isprobavaj 12 dana. Tako da možeš vratiti bez obrazloženja!

Nemo nemo sri 24.11.2021 20:41
TomekK kaže...
Ne za igre,mislim kupiti vani na BF...Da li mi vrijedi garancija ?

 Po meni, Poco X3 Pro je hardverski najbolji uređaj, od tih koje si naveo. Iako nema amoled zaslon. Tako da bi ja svejedno izabrao njega! Na njuškalu se da naći novi za 1.600,00 - 1.700,00 kn! 

Što se garancije tiče, trebala bi ali provjeri sa 

 

https://mi.hr/

Korny1603987 čet 25.11.2021 19:38

Za mene mobitel mora biti što manji, ali ajde može max do 160mm visine.

Mora biti pristupačne cijene - do 1500 kn. (Ne kupujem laptop)

Mora imati bateriju barem 4000, ali da ima 5000 mAh neću se buniti.

Također minimalno 4 GB RAM memorije.

 

Ne znam da li je ovo za današnje pojmove pretjerano traženje s obzirom da su mobiteli ili preveliki, ili preskupi, ili s premalo memorije i slabom baterijom.

love2ml86 sri 15.12.2021 16:09
Nemo nemo kaže...
TomekK kaže...

Gledam neki mobitel sad za BF pa ne znam koji da uzmem? Čitam da Poco ima problema sa digitizerom,jel istina?

 Mobitel za što? Što ti je važno kod mobitela? Za igre je po meni najbolji Poco X3 Pro. Kupi online i isprobavaj 12 dana. Tako da možeš vratiti bez obrazloženja!

Jao, zajebati ćeš tako nekoga, nedao bog da mu ispadne..

CROGamerJosip uto 21.12.2021 23:45

Uzimam novi mobitel i važno mi je da što dulje traje, performanse, display, baterija...tu i tamo okinem koju fotku, ali volio bih da ispadne bolje od trenutnih sa Redmi Note 7.

Što se tiče budućnosti ne znam trebam li vjerovati mediatekovom helio 1200, sd 888 (čini se najlogičniji) ili sd 870. Anketa je ispod pa pomozite.

Unaprijed hvala. 

darko151 čet 17.2.2022 22:05

Pozdrav svima

Tema se uspavala. Kako i nece kad u zadnje vrijeme svi spominju neke skupe bijesne mobitele.
Ima li tkogod da preporuci nesto max do 100 eur (doduse pozeljnije bi bilo oko 50). Naravno, iz Kine. Kriza je...

Garak1138 uto 8.3.2022 12:19

Ne. Za naše područje način dostave je Global Priority i za taj način dostave lijepo piše da nema nikakvih dodatnih davanja:

 

Delivery methods:Global Priority (NO EXTRA COSTS)  - If you order with Global Priority, you don't have to pay customs, the delivery company in China pays it for you.

FiTop sri 9.3.2022 15:18

Što bi preporučili za moju majku, trenutno ima Redni Note 5 Pro. Razbila je ekran i nisu stavili baš dobar i cijeli mob je za smeće. 

 

Budžet je do 2000-2500, a tim da bi ja što jeftinije jer baš ne pazi na mobitel i onda budu opet drame 😁