Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

CyberDemonVZ sri 14.7.2021 20:43
Martin89 kaže...

...DHL(AliExpress) da nema dodatnih davanja?

 Uh, nemoj slučajno ovo probati 

 

Ovo je vrijedilo samo za 3-4 dućana koja su valjda imala nekakav način dopreme paketa u EU, i uvijek je posebno naznačeno na opisu proizvoda.

 

Ne želiš znati koliki će ti biti troškovi ako neku sitnicu naručiš preko DHLa iz Kine iz dućana koji nije posebno sredio DHL shipping :D

 

P.S. Možda ćeš imati sreće, pa će baš oni od kojih naručuješ imati taj deal...

zzz čet 15.7.2021 08:58
Martin89 kaže...

Je li tko dobio pošiljku sa Banggooda ili AliExpressa iza 1.7.? Jel i dalje vrijedi ako je Priority Line (Banggood) ili DHL(AliExpress) da nema dodatnih davanja?

 Najsigurnije ti je da pitaš trgovca.

mzopg ned 18.7.2021 13:05
fora2 kaže...
Na Aliju se na cijenu dodaje PDV prilikom plaćanja. Što je s Banggooddom, Gearbestom, Geekbuyingom? Zna li netko?

 Pa odeš i pogledaš, nije baš da moraš pješice u Kinu za provjeriti. 

 

No da ne budem zloban, evo ti za banggood, koliko vidim pored svake cijene kad si prijavljen piše "inclusive of VAT", znači da odmah njima platiš PDV i ne bi trebalo biti dodatnih troškova:

https://www.banggood.com/index.php?com=help&t=questionCategory&artid=1901&catid=187

 

From July 1, 2021, for commodity purchased from Banggood and delivered to the destination located in the European Union (EU), VAT has been included in its selling price and order value. You don't need to pay additional tax. Banggood will declare and pay VAT in accordance with relevant policies and requirements. For more details, please visit the official website of the European Union.

 

Gearbest i Geekbuying koliko vidim i dalje nude "EU Priority line" i mogućnost odabira slanja sa nekog od EU skladišta (za određene proizvode), da li to i dalje prolazi ne znam, čekamo da netko od kolega provjeri. 

Korny1603987 uto 17.8.2021 21:05

Imam Xiaomi A2 lite i ne planiram kupovati novo, ali sam se malo zaigrao na phone finder na GSMareni i nevjerovatno mi je koliko malo telefona ima ispod visine od 155 mm. Ne znam kada će mobiteli prestati rasti, odnosno kada će telefoniranje postati nemoguće.

Primjer: proizvedeni u 2021. godini. mobiteli do 155mm i s baterijom od minimalno 4000 maH.

 

1. Galaxy S21
2. Asus Zenfone 8
3. Xperia 10 III
4. Meizu 18
EDIT: netko će reći da proširim traženje i na 2020. godinu - tu sam dobio 10 uređaja više, ali većinom firme za koje nikad nisam čuo.

mzopg čet 2.9.2021 14:48
NEW_MAN kaže...
Trazim neki telefon do 500€. Koji je po vama best buy?

Novi, polovni, nebitno?

Oglasnik, trgovina, strana trgovina?

 

Ovako općenito, Realme X50 Pro, Xiaomi Mi 11, OnePlus 8 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra (550 eura), Pixel 4a 5G...

mungo čet 16.9.2021 15:27

Pozdrav svima, kupila bi xiaomi, dvojim između mi 10t pro i ovog novog 11t - jeli mi to najbolji izbor ili nesto drugo?

Jel se taj snapdragon 888 bas toliko zagrijava, jel bi to bio problem? Aj pomozite u odabiru please

vepar čet 16.9.2021 18:20

Kod Xiaomija se gadno zagrijava, tu mislim na Mi 11 i Mi 11 Ultra. Imaš recenziju na Benchmarku...
Gsmarena kaže da se Mi 11T Pro isto dosta grije u stres testovima, ali u igrama je podnošljivo...

mzopg čet 16.9.2021 21:49
mungo kaže...

Pozdrav svima, kupila bi xiaomi, dvojim između mi 10t pro i ovog novog 11t - jeli mi to najbolji izbor ili nesto drugo?

Jel se taj snapdragon 888 bas toliko zagrijava, jel bi to bio problem? Aj pomozite u odabiru please

 Ne bi, prenapumpana glupost od strane klikova željnih jutjubera. Čisto sumnjam da ćeš provesti sate i sate vrteći benchmark testove, a u normalnom radu nećeš imati nikakvih problema.

mzopg pet 17.9.2021 13:04
vepar kaže...

Onda ovi na Benchmarku lažu, a oni mi se nikako ne čine kao jutjuberi željni klikova...Mi 11 sam i ja razmatrao, ali odbio me SD888 i loše hlađenje.

Kakav benchmark? Može nekakav link?

 

Imaš već dosta ekipe sa ovog foruma koja je uzela Mi 11 i nisam vidio da je iti jedan od njih napisao da se mobitel gadno grije ili do te mjere da ga je teško koristiti.

Ako ćeš silovati mobitel sa bezveznim i nepotrebnim bechmarkovima onda će se dobrano zagrijati, ali pitanje je tko će to od normalnih korisnika raditi i zašto to uopće spominjati osim da bi se pravila drama oko SD888.

 

Ukratko velika većina korisnika će biti super zadovoljna i neće imati problema sa pregrijavanjem, dok će onaj manji postotak specifičnih korisnika (gejmeri i slično) biti sretniji sa nekim drugim modelom.

acmilan2 pet 17.9.2021 13:08

Jel ima tko mozda Mi 10T Pro?

Ja sam si njega nekako pikirao uzeti pa me zanima malo kakav je opcenito - kamera jel zbilja tako dobra sa tih 108MP, baterija uz normalno koristenje, bez igrica, radi li 5G mreza normalno posto SD865 ima 5G, jel radi fluidno s tih 8GB RAM-a, osobno imam Pocophone F1 i ako idem na novi mob, zelim da bude nadogradnja naspram starog, a ne da idem unazad. Hvala

vepar pet 17.9.2021 13:14
mzopg kaže...
vepar kaže...

Onda ovi na Benchmarku lažu, a oni mi se nikako ne čine kao jutjuberi željni klikova...Mi 11 sam i ja razmatrao, ali odbio me SD888 i loše hlađenje.

Kakav benchmark? Može nekakav link?

 

Imaš već dosta ekipe sa ovog foruma koja je uzela Mi 11 i nisam vidio da je iti jedan od njih napisao da se mobitel gadno grije ili do te mjere da ga je teško koristiti.

Ako ćeš silovati mobitel sa bezveznim i nepotrebnim bechmarkovima onda će se dobrano zagrijati, ali pitanje je tko će to od normalnih korisnika raditi i zašto to uopće spominjati osim da bi se pravila drama oko SD888.

 

Ukratko velika većina korisnika će biti super zadovoljna i neće imati problema sa pregrijavanjem, dok će onaj manji postotak specifičnih korisnika (gejmeri i slično) biti sretniji sa nekim drugim modelom.

 https://www.youtube.com/watch?v=SACb9maIQYA

 

https://www.youtube.com/watch?v=7ZTMvmrL5Dw

mzopg pet 17.9.2021 14:07
vepar kaže...
mzopg kaže...
vepar kaže...

Onda ovi na Benchmarku lažu, a oni mi se nikako ne čine kao jutjuberi željni klikova...Mi 11 sam i ja razmatrao, ali odbio me SD888 i loše hlađenje.

Kakav benchmark? Može nekakav link?

 

Imaš već dosta ekipe sa ovog foruma koja je uzela Mi 11 i nisam vidio da je iti jedan od njih napisao da se mobitel gadno grije ili do te mjere da ga je teško koristiti.

Ako ćeš silovati mobitel sa bezveznim i nepotrebnim bechmarkovima onda će se dobrano zagrijati, ali pitanje je tko će to od normalnih korisnika raditi i zašto to uopće spominjati osim da bi se pravila drama oko SD888.

 

Ukratko velika većina korisnika će biti super zadovoljna i neće imati problema sa pregrijavanjem, dok će onaj manji postotak specifičnih korisnika (gejmeri i slično) biti sretniji sa nekim drugim modelom.

 https://www.youtube.com/watch?v=SACb9maIQYA

 

https://www.youtube.com/watch?v=7ZTMvmrL5Dw

Eto "natjerao" si me da ih pogledam i poslušam, ali se sad pitam jesi li ti poslušao što čovjek govori?

 

Pustili su 3D mark test i u 8-9 prolazu Mi 11 Ultra je zaustavio testiranje kako bi spriječio pregrijavanje.

 

Citiram komentar recenzenta: "...ovo se verovatno neće desiti nikome tokom igranja, jer malo je igara koje mogu da opeterete sistem u tolikoj meri..."

 

Kod drugog normalnog svakodnevnog korištenja i testiranja nisu imali nikakvih problema, čak je i bio nešto malo hladniji od S21 Ultre.

 

Znači upravo ono što sam ranije napisao, tko kupuje mob da bi vrtio uzastopno 3D Mark testiranje ili da bi igrao duži period iznimno zahtjevne igre poput Genshin Impact na max postavkama taj neka radije potraži prigodniji uređaj za tako nešto.

Svi drugi koji će mob koristiti za svakodnevne radnje, normalno igranje, fotkanje, snimanje, video pozive i slično neće imati nikakvih problema i vjerojatno neće niti primijetiti razliku između recimo Mi 10 i Mi 11.

vepar pet 17.9.2021 14:57

Ništa ja tebe ne tjeram, tražio si linkove...Činjenica je da se moj mob sa SD865 grijao pošteno ovo ljeto kod snimanja 4k videa i igranja igara. Kćer mi igra Genshin Impact i telefon  se već nakon 20 min igranja grijao do te mjere da je prekidao igru. Mogu misliti kakva je situacija s SD888, jer SD865 nema takvu "reputaciju"...

 

To što neko  koristi isključivo Instagram, Facebook i ostale gluposti i to smatra pod normalnim korištenjem, ne znači da SD888 nema taj problem. Ima itekako. Sustained performance su mu lošije od SD870. Grije se pod opterećenjem, posebno u toplijim uvjetima, kod snimanja 4k videa i dugotrajnijeg igranja. Za to je i namijenjen, a za društvene mreže dovoljan je i SD662.

I šta znači normalno igranje? Genshin i Fortnite su iznimno popularne igre, ali treba izbjegavati mob sa SD888 jer nije prikladan za te igre?! Ne razumijem...

 

mzopg pet 17.9.2021 15:46
vepar kaže...

Ništa ja tebe ne tjeram, tražio si linkove...Činjenica je da se moj mob sa SD865 grijao pošteno ovo ljeto kod snimanja 4k videa i igranja igara. Kćer mi igra Genshin Impact i telefon  se već nakon 20 min igranja grijao do te mjere da je prekidao igru. Mogu misliti kakva je situacija s SD888, jer SD865 nema takvu "reputaciju"...

 

To što neko  koristi isključivo Instagram, Facebook i ostale gluposti i to smatra pod normalnim korištenjem, ne znači da SD888 nema taj problem. Ima itekako. Sustained performance su mu lošije od SD870. Grije se pod opterećenjem, posebno u toplijim uvjetima, kod snimanja 4k videa i dugotrajnijeg igranja. Za to je i namijenjen, a za društvene mreže dovoljan je i SD662.

I šta znači normalno igranje? Genshin i Fortnite su iznimno popularne igre, ali treba izbjegavati mob sa SD888 jer nije prikladan za te igre?! Ne razumijem...

 

Vidiš valjda navodnike kod "natjerao".

 

Možeš ti misliti što god želiš, ali prvo probaj pa onda zaključuj. Osobno najviše koristim foto i video i to intenzivno + obrada odmah na mobitelu kad je hitno i ovo ljeto na +35 nisam imao nikakvih problema. Mi 11 nije namijenjen gejmanju, za to postoji posebna serija gejming uređaja. Gle moj Mackbook Pro itekako zakuha na +30 i više i to toliko da ga ne možeš držati na nogama, pa opet nitko ne radi spektakle oko toga.

SD888 je snažan, ali se i grije kad se ta snaga koristi maksimalno.

Ako netko napiše da traži mob na kojem će se po cijeli dan igrati sigurno mu neću preporučiti Mi11 ili S21, ali ako netko traži mob za prosječno korištenje onda neće imati nikakvih problema i to prosječno nije samo društvene mreže, već i fotkanje, snimanje, igranje manje zahtjevnih igrica i slično.

 

Da ne bi bilo da se uopće ne slažemo, slažem se sa tvojom završnom rečenicom. 

dak0001 ned 19.9.2021 17:48
mzopg kaže...
fora2 kaže...
Na Aliju se na cijenu dodaje PDV prilikom plaćanja. Što je s Banggooddom, Gearbestom, Geekbuyingom? Zna li netko?

 Pa odeš i pogledaš, nije baš da moraš pješice u Kinu za provjeriti. 

 

No da ne budem zloban, evo ti za banggood, koliko vidim pored svake cijene kad si prijavljen piše "inclusive of VAT", znači da odmah njima platiš PDV i ne bi trebalo biti dodatnih troškova:

https://www.banggood.com/index.php?com=help&t=questionCategory&artid=1901&catid=187

 

From July 1, 2021, for commodity purchased from Banggood and delivered to the destination located in the European Union (EU), VAT has been included in its selling price and order value. You don't need to pay additional tax. Banggood will declare and pay VAT in accordance with relevant policies and requirements. For more details, please visit the official website of the European Union.

 

Gearbest i Geekbuying koliko vidim i dalje nude "EU Priority line" i mogućnost odabira slanja sa nekog od EU skladišta (za određene proizvode), da li to i dalje prolazi ne znam, čekamo da netko od kolega provjeri. 

 

 Gearbest je krahiral ... zaboravi ga

acmilan2 ned 19.9.2021 17:49
acmilan2 kaže...

Jel ima tko mozda Mi 10T Pro?

Ja sam si njega nekako pikirao uzeti pa me zanima malo kakav je opcenito - kamera jel zbilja tako dobra sa tih 108MP, baterija uz normalno koristenje, bez igrica, radi li 5G mreza normalno posto SD865 ima 5G, jel radi fluidno s tih 8GB RAM-a, osobno imam Pocophone F1 i ako idem na novi mob, zelim da bude nadogradnja naspram starog, a ne da idem unazad. Hvala

 Itko?

Ivan(4) ned 19.9.2021 20:36

Čudi me da se niko ne javlja. Nemam lično, ima kolega, prezadovoljan je i ubedio je još jednog prijatelja da sa Samsung flagshipa pređe na 10T Pro. Koliko sam se lično poigrao, ekran je odličan (mene više impresionira polling rate nego refresh rate, kod scrolla, kao da je sadržaj ekrana zalepljen za prst i pomera se s njim, bez ikakvog laga). Slike koje je delio, uključujući i one u večernjim uslovima, su jako dobre. 5G nemamo (imali smo neki eksperimentalni, pa smo obećali Amerima da nećemo raditi sa Huaweijem, pa sad nemamo nikakav). Multitasking je, koliko sam video, jako dobar, lepo mu se spaja sa svim dodatnim uređajima (Canon DSLR, Xiaomi BT slušalice, štagod)... Sve što sam video je jako dobro, a sam kolega, da ja znam, nema zamerki.

 

Ipak, bolje da ti se javi neko iz prve ruke, ne mogu verovati da niko nema (ali je moguće da ne prati ovu temu).

mzopg ned 19.9.2021 20:49
acmilan2 kaže...
acmilan2 kaže...

Jel ima tko mozda Mi 10T Pro?

Ja sam si njega nekako pikirao uzeti pa me zanima malo kakav je opcenito - kamera jel zbilja tako dobra sa tih 108MP, baterija uz normalno koristenje, bez igrica, radi li 5G mreza normalno posto SD865 ima 5G, jel radi fluidno s tih 8GB RAM-a, osobno imam Pocophone F1 i ako idem na novi mob, zelim da bude nadogradnja naspram starog, a ne da idem unazad. Hvala

 Itko?

 big smoke ukay1000 vapingguy bunch MasterOfDisaster JuXo Games55 Johntra 

 

Tema

https://forum.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-10/272829.aspx

 

Valjda će se javiti netko od ponosnih vlasnika. 

JuXo ned 19.9.2021 21:13
acmilan2 kaže...
acmilan2 kaže...

Jel ima tko mozda Mi 10T Pro?

Ja sam si njega nekako pikirao uzeti pa me zanima malo kakav je opcenito - kamera jel zbilja tako dobra sa tih 108MP, baterija uz normalno koristenje, bez igrica, radi li 5G mreza normalno posto SD865 ima 5G, jel radi fluidno s tih 8GB RAM-a, osobno imam Pocophone F1 i ako idem na novi mob, zelim da bude nadogradnja naspram starog, a ne da idem unazad. Hvala

 Itko?

 5G radi vrhunski, bar u Irskoj, najvise sam imao 980 MBita, bio sam prije 10tak dana Krku i imao sam 5G skoro stalno (koristim Vodafone u Irskoj, na Krku je bio spojen na A1)

8GB rama je vise nego dosta, imao sam i ja poco f1 i u usporedbi puno je brzi Mi 10T, bilo je dosta bugova, htio sam ga razbit, ali zadnji update od prije nekih 2-3 tjedna kao da je malo popravio mob, cini se ok zasad

kamera je ok, zadovoljan sam, ali imao sam prije Huawei Mate 20 Pro i puno je bila bolja

da li bi ti preporucio, i da i ne, ja znam da je meni ovo zadnji Xiaomi, digli su mi zivce sa bugovima