Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ivan(4) pon 12.4.2021 12:12

Moje iskustvo je da je sve to slično. Držao sam u ruci jedan do drugog Mi 5s i Mi 9T i želeo sam da mogu da kažem da mi je novi telefon bolji od starog po tom pitanju, ali su zapravo jako slično izgledali na tom nenaučnom, ali vrlo praktičnom testu. Inače, oba imaju otprilike isto maksimalno osvetljenje, 660 nita na 5s i 646 na 9T (prema merenjima na GSM Areni), i to su sasvim ok vrednosti. Isto tako, Samsungov A5 2017, sa svojim AMOLEDom, se nije pokazao superioran u odnosu na 5s (kupljeni otprilike u isto vreme, godinama korišćeni zajedno).

 

 

tomislav10 pon 12.4.2021 14:09
myroman kaže...
vepar kaže...

 Pustite se priča o savršenom Amoledu, većina ih ima lošu vidljivost na suncu.

Sory, what!?

Imam Mi 9T sa SAMOLED i nakon Redmi Note 7 sa IPS LCD ja sam se preporodio.

Nikad bolja čitljivost na suncu nego sada na AMOLEDu!

 

 Ma daj, ja imam mi9t i na suncu se ne vidi praktički ništa na ekranu, moram okretati leđa suncu da nešto vidim.

INCOGNITO99 sri 14.4.2021 21:11

Ma nije konektor, hard brick, nakon reboota nista, probati cu ga prebaciti u EDL i flashnuti, ali mislim da je HW kvar. Naručio sam si Mi 10 lite u međuvremenu, 11 nije još ni izašao, dok se pojave global verzije u trgovinama po nekoj normalnoj cijeni, Xiaomi ce predstaviti 12

NemaVeze čet 15.4.2021 11:02
NemaVeze kaže...

Koji mobitel do $200 bi bio najbolji/najpovoljniji za studenta koji povremeno snima fotografije i ne koristi ga za igranje?

 Obzirom da najjeftiniji '$125 Redmi Note 9' nije prošao na glasanju molim još jedno:

MUĆAK sri 21.4.2021 14:38

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 

 

CyberDemonVZ sri 21.4.2021 14:43
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 Još nisam vidio da bi jedan kupac mogao potaknuti da dobiju nekakav predmet na EU skladište, ali možeš probati, možda ti se posreći!

 

Za ovo drugo nisam čuo ni vidio. il mi je uvijek promaklo. To je već dulje vrijeme na Banggodu?

MUĆAK sri 21.4.2021 15:18
CyberDemonVZ kaže...
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 Još nisam vidio da bi jedan kupac mogao potaknuti da dobiju nekakav predmet na EU skladište, ali možeš probati, možda ti se posreći!

 

Za ovo drugo nisam čuo ni vidio. il mi je uvijek promaklo. To je već dulje vrijeme na Banggodu?

 

Pa piše na njihovom shopu zajedno sa ostalim načinima plaćanja karticama i Pay P.

pogledaj ...

tomislav10 sri 21.4.2021 15:28

Molim preporuku mobitela od niže navedenoh. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC (ovo zadnje dvoje svi imaju).

 

P.S: Dodao sam dva mobitela.

MUĆAK sri 21.4.2021 15:36
MUĆAK kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 Još nisam vidio da bi jedan kupac mogao potaknuti da dobiju nekakav predmet na EU skladište, ali možeš probati, možda ti se posreći!

 

Za ovo drugo nisam čuo ni vidio. il mi je uvijek promaklo. To je već dulje vrijeme na Banggodu?

 

Pa piše na njihovom shopu zajedno sa ostalim načinima plaćanja karticama i Pay P.

pogledaj ...

 

 

Ups..

Vrijedi samo za lokalno plaćanje .

mzopg sri 21.4.2021 19:35
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 

 

 Imaš opciju "to Croatia via EU priority line" za 5$, znači nemaš dodatnih troškova u obliku carine/PDV-a.

underdog čet 27.5.2021 17:53

Pozdrav ljudi!
Ima li na aliexpressu koji provjereni store da šalje mobitele u RH bez dodatnih davanja?
Prije sam naručivao preko goldwaya, ali vidim da više nemaju tu opciju.
Zadnjih godinu dana nisam baš u toku, pa zahvaljujem unaprijed.

kameni_zg uto 1.6.2021 13:24

Bok ljudi, trebam pomoc! :-)

 

Malo sam "van igre" u zadnjih par godina kaj se elektronike opcenito tice a treba mi neki mob za mamu.
Gledam Xiaomi-e ali ne znam koji bi bilo OK uzet. Vidim ima opcija od 800-1500kn sto mi je ok rang, na vise ne bih isao.

Od nekih njenih zelja "bitno da radi whatsapp i da je kamera ok". Do sad je koristila LG G2 - mob kojem iskreno treba dic spomenik 

 

Ako imate kakvih preporuka koji uzeti, bio bih zahvalan. Moze kod nas, iz kine ili iz EU - nije bitno, samo mi je bitno da mi napomenete koji shipping moram odabrati tako da nema problema s carinom.

kc-kb pet 25.6.2021 23:19

Pozz, tražim zamjenu za svog xiaomia mi 8 kod kojeg je baterija oslabila, inače nemam nikakve zamjerke i nebi ga mijenjao.

 

Ovaj puta nebi uzimao neki flagship jer mislim da nemam potrebe za time. Ne igram igrice, al zato imam 100x drugih upaljenih aplikacija. 

 

Gledam xiaomi mi 11 lite 4g, bitno mi je da ništa ne šteka i da je opet neki upgrade u odnosu na mi8

 

da / ne? ili nešto drugo da gledam? 

thebatman sub 26.6.2021 08:18
kc-kb kaže...

Pozz, tražim zamjenu za svog xiaomia mi 8 kod kojeg je baterija oslabila, inače nemam nikakve zamjerke i nebi ga mijenjao.

 

Ovaj puta nebi uzimao neki flagship jer mislim da nemam potrebe za time. Ne igram igrice, al zato imam 100x drugih upaljenih aplikacija. 

 

Gledam xiaomi mi 11 lite 4g, bitno mi je da ništa ne šteka i da je opet neki upgrade u odnosu na mi8

 

da / ne? ili nešto drugo da gledam? 

Iskreno, najisplativije ti je promjenit bateriju.

Mi8 je i dalje bombica, pogotovo s gcam i ako stavis pixel experience na njega.

Trenutno imam jedan takav i mobitel je iznad svega u ducanu do 2500kn.

 

 

kc-kb sub 26.6.2021 12:09
thebatman kaže...
kc-kb kaže...

Pozz, tražim zamjenu za svog xiaomia mi 8 kod kojeg je baterija oslabila, inače nemam nikakve zamjerke i nebi ga mijenjao.

 

Ovaj puta nebi uzimao neki flagship jer mislim da nemam potrebe za time. Ne igram igrice, al zato imam 100x drugih upaljenih aplikacija. 

 

Gledam xiaomi mi 11 lite 4g, bitno mi je da ništa ne šteka i da je opet neki upgrade u odnosu na mi8

 

da / ne? ili nešto drugo da gledam? 

Iskreno, najisplativije ti je promjenit bateriju.

Mi8 je i dalje bombica, pogotovo s gcam i ako stavis pixel experience na njega.

Trenutno imam jedan takav i mobitel je iznad svega u ducanu do 2500kn.

 

 

Sad kad bolje razmislim, imas pravo. Narucio sam bateriju i ušparao si 2k kn :D

Thx