Općenito o mobitelima

Kašnjenje obavijesti na MIUI 12.0.2

ocean77 ned 21.3.2021 14:14
Silent horror1992 kaže...
Caustic kaže...

Ne možeš reć da je MIUI smeće jer je jedan update pokvario nešto.

I W10 zna usrat s updateovima pa opet nije smeće.

 

Mogu.

Zato jer realno je.

Nakon svakog velikog updatea mi treba sat vremena da složim postavke da bi telefon normalno radio.

Isto to kad ga kupiš i izvadiš iz kutije te upališ.

 

 

 

Bas naprotiv, mislim da oni koji sat vremena mrdaju uglavnom i sjebu da stvari ne rade kako treba jer ja na Mi10 PRO nisam nista u postavkama dirao i sve radi kako treba.

PPdoX ned 21.3.2021 15:03

Osim ovih obavijesti nemam nikakav problem.

Sve radi savršeno, ne smrzava se, ne buguje, ne pregrijava, ne troši bateriju, nemam problem sa WiFi itd itd 

Kao što rekoh na miui 11 mi je dobro radilo i prilično dobro i na 12.0.1. Veći problem je nastao na 12.0.2.

 

Kupio sam Xiaomi zato što mi je dovoljno bilo ono što nudi, a za ovaj problem nisam znao, jer u recenzijama koje sam odgledao nisam čuo za problem sa obavijestima. Također ni po forumima (bar ona iskustva koja sam čitao).

Pretpostavljam da je to zato što nisam u pretragama ukucavao obavijesti ili notifications pa u rezultatima nisam ni dobio linkove na teme u kojima se priča o tome. Nisam imao pojma, tek sad sam malo više počeo da istražujem.

 

Nadam se da će biti ispravljeno sa dolaskom MIUI 12.5 pošto vidim da sam isprobao sve moguće postavke bezuspiješno. 

 

Hvala svima u svakom slučaju. 

 

pqweasdyxc ned 21.3.2021 15:31

Gledao sam neke video recenzije xiaomi mobitela i često se spominje kašnjnje obavijesti, a i da ažuriranja nisu baš dobra. 

Miui se je nakon 10 navodno dosta pogoršao po pitanju kvalitete. Sjećam se da mi je na redmi 5 miui 9 radio ok, a s 10 na dalje je postao doslovno neupotrebljiv.

Silent horror1992 pon 22.3.2021 14:37
ocean77 kaže...
Silent horror1992 kaže...
Caustic kaže...

Ne možeš reć da je MIUI smeće jer je jedan update pokvario nešto.

I W10 zna usrat s updateovima pa opet nije smeće.

 

Mogu.

Zato jer realno je.

Nakon svakog velikog updatea mi treba sat vremena da složim postavke da bi telefon normalno radio.

Isto to kad ga kupiš i izvadiš iz kutije te upališ.

 

 

 

Bas naprotiv, mislim da oni koji sat vremena mrdaju uglavnom i sjebu da stvari ne rade kako treba jer ja na Mi10 PRO nisam nista u postavkama dirao i sve radi kako treba.

 

Ja nisam dirao ništa pa mi pun krc stvari nije radilo kak spada.

Hoćeš reći da ljudi kojima kasne obavijesti i imaju hrpe drugih problema prvo sami sjebu to pa tek onda traže razloge problema ?

Ne lupetaj.

Han pon 22.3.2021 15:02
Silent horror1992 kaže...
Caustic kaže...

Ne možeš reć da je MIUI smeće jer je jedan update pokvario nešto.

I W10 zna usrat s updateovima pa opet nije smeće.

 

Mogu.

Zato jer realno je.

Nakon svakog velikog updatea mi treba sat vremena da složim postavke da bi telefon normalno radio.

Isto to kad ga kupiš i izvadiš iz kutije te upališ.

 

 Daj mi , al za ozbiljno objasni što ti namještaš sat vremena nakon update-a?

Han pon 22.3.2021 15:19
pqweasdyxc kaže...

Gledao sam neke video recenzije xiaomi mobitela i često se spominje kašnjnje obavijesti, a i da ažuriranja nisu baš dobra. 

Miui se je nakon 10 navodno dosta pogoršao po pitanju kvalitete. Sjećam se da mi je na redmi 5 miui 9 radio ok, a s 10 na dalje je postao doslovno neupotrebljiv.

 Zanimljivo je kad kažeš doslovno neupotrebljiv. Na što se referiraš? Ažuriranja nisu baš dobra? Ko kaže da se MIUI nakon verzije 10 pogoršao?? Video recenzije no name wanna be youtuber likova?  Na Miui-u sam od verzije 2 i na njihovim mobitelima od 2013-te ( Mi 2S ) i jedino što vidim je napredak. Da ima nekih "mušica" ima, kao i svaki drugi proizvođač sa svojim uređajima itd.. Evo sad sam na Xiaomi.Eu beta kanalu i ne instaliram update koji mi ne treba. Kad se doda nekaj zanimljivo napravim update, restartam i sve radi bez ikakvih namještanja....

pqweasdyxc pon 22.3.2021 15:55
Han kaže...

 Zanimljivo je kad kažeš doslovno neupotrebljiv. Na što se referiraš? Ažuriranja nisu baš dobra? Ko kaže da se MIUI nakon verzije 10 pogoršao?? Video recenzije no name wanna be youtuber likova?  Na Miui-u sam od verzije 2 i na njihovim mobitelima od 2013-te ( Mi 2S ) i jedino što vidim je napredak. Da ima nekih "mušica" ima, kao i svaki drugi proizvođač sa svojim uređajima itd.. Evo sad sam na Xiaomi.Eu beta kanalu i ne instaliram update koji mi ne treba. Kad se doda nekaj zanimljivo napravim update, restartam i sve radi bez ikakvih namještanja....

 Na miui 9 je radio sasvim solidno. Večinom sve je bilo smooth.

Na 10 je još bilo koliko toliko izdržljivo, ali trzanja su bila česta, broken animacije i baš osjetna sporost u radu.

11 je stvarno totalno neupotrebljiv - u nekim situacijama reagira na dodir tek nakon nekoliko sekundi, animacije su u 5 fps-a, scrollanje je katastrofa u skoro svakoj aplikaciji jer reagira kasno i sve se vuče tromo. Ponaša se kao da je cpu na 100% konstantno.

 

 

Han pon 22.3.2021 18:37
pqweasdyxc kaže...
Han kaže...

 Zanimljivo je kad kažeš doslovno neupotrebljiv. Na što se referiraš? Ažuriranja nisu baš dobra? Ko kaže da se MIUI nakon verzije 10 pogoršao?? Video recenzije no name wanna be youtuber likova?  Na Miui-u sam od verzije 2 i na njihovim mobitelima od 2013-te ( Mi 2S ) i jedino što vidim je napredak. Da ima nekih "mušica" ima, kao i svaki drugi proizvođač sa svojim uređajima itd.. Evo sad sam na Xiaomi.Eu beta kanalu i ne instaliram update koji mi ne treba. Kad se doda nekaj zanimljivo napravim update, restartam i sve radi bez ikakvih namještanja....

 Na miui 9 je radio sasvim solidno. Večinom sve je bilo smooth.

Na 10 je još bilo koliko toliko izdržljivo, ali trzanja su bila česta, broken animacije i baš osjetna sporost u radu.

11 je stvarno totalno neupotrebljiv - u nekim situacijama reagira na dodir tek nakon nekoliko sekundi, animacije su u 5 fps-a, scrollanje je katastrofa u skoro svakoj aplikaciji jer reagira kasno i sve se vuče tromo. Ponaša se kao da je cpu na 100% konstantno.

 

 

 Nakon svakog update-a se napravi jos jedan restart odma nakon boot-a i pusti se mobitel neko vrijeme da se smiri. Ako imas MIUI account on provjerava sve sa serverom i po potrebi vraca na uredaj...to zna radit probleme...

MasterOfDisaster uto 23.3.2021 10:58

Za sada na mojem Mi 10T Pro 256GB i na update-u 12.1.2 sve mi notifikacije rade (Gmail, Viber i WhatsApp). Najteže mi se je naviknuti na nedostatak AOD-a, a ona ledica za obavijesti, pa koji smijeh, ne znam da li postoji manja i nevidljivija

PPdoX pet 30.4.2021 13:22

Prije par dana sam dobio update na MIUI 12.0.4.0. U momentu otvaranja teme je bio 12.0.2.0

 

Ništa se nije promijenilo što se tiče kašnjenja obavijesti. I dalje kasne i po 30 minuta i više. Čak sam u momentu mislio da je do mobilne mreže, ali evo jutros su mi i na Wi-Fi kasnila neke poruke i to dosta kasnile, tako da je definitivno do MIUI.

 

 

 

Navodno za moj uređaj (Redmi Note 9 pro - global) veći update odnosno 12.5 stiže tek krajem 6. mjeseca, a to mi se ne čeka, jer mi niko ne garantuje da će i tu biti ispravljeno ovo.

 

 

 

Zato sam se odlučio za neki custom rom, a kako ovom forumu najviše vjerujem i do sad me nikad nije izdao, molio bih da mi preporučite koji je po vašem mišljenju najbolji custom rom za ovaj uređaj konkretno.

 

 

 

Znam da postoji opširna tema o custom romovima, pa ću tamo sve detaljno ispitati i istražiti kako i šta trebam da uradim kad se upustim u ovu avanturu, dakle neću ovdje spamovati.

 

Napisao sam jer je vezano za prethodna moja pitanja ovdje.

 

 

 

Pa eto, ako se ne kosi sa pravilima foruma, samo prijedlog koji rom da izaberem, a ostalo ću pitati u odgovarajućoj temi.

 

 

 

Hvala unaprijed. 

Maiky4you pet 16.12.2022 16:22

Evo da "oživim" raspravu....nažalost i na kraju 2022 isti problemi
Prije 15-tak dana kupio xiaomi12 kao ono super mob...i stanje... nikako da naštelam te xebene obavijesti da negovorimo senzor svijetline i onaj proximiti...ali najviše se lozim na te xenebe obavijesti prčkaj malo ovdje malo ondije ali i dalje sranje....poludit cu taj mob samo želi svirati palito se gasiti i svijetliti...a NIJE bio jeftin...lud sam!

darkborg pet 16.12.2022 16:31

Godinama sam na xiaomiju ali idući neće biti, praštao sam im te sitnice i mušice dok su bili daleko povoljniji od razvikanih brendova ali sad kad su cjenovno prilično slični, najvjerojatnije se vraćam na samsunga ili ću dati priliku nekom drugom kinezu.

Ivan(4) pet 16.12.2022 16:45
Maiky4you kaže...
poludit cu taj mob samo želi svirati palito se gasiti i svijetliti...

 Čekaj, tebi je problem da podesiš da obaveštenja ne dižu preveliku uzbunu? Šta te tačno muči? To se sigurno da rešiti (famous last words).

Maiky4you pet 16.12.2022 19:22

Da..bas to...
Večinom imam povezan samsung watch sa mobitelom i do sad sam imao one+Nord sve radilo super, prije njega Pico F1 pa sam odlucio se "nagraditi" novim "boljim" bržim mob. i odlučio na xiaomi 12 jer mi veličina i specifikacije bas odgovaraju...
Ja bim htio mob poslovan recimo bez nekih svijetlecih slika koje mijenja zad je zakljucan da ne svijetli dok dode neka poruka i sl ( to smo "slozili" nekako) a ne zelim nikakve zvukove tipkovnice poslane, primljene poruke i slično i tu dolaze problemi jer sam previse toga poklikao da bim znao sto se treba a sto se nebi trebalo iskluciti-uključiti...
Kako stvari stoje morat tu ga resetirati natvornicke i sve polako ponovno "poklikati" a neda mi se jer sam jedva slozio banke i sl...stvari... Pa pizdim....