Općenito o mobitelima

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

mirdaVG čet 23.2.2023 15:46
redrum781 kaže...

VoWIFI poziv ima drukčiji prikaz, simbol WiFi mreže i oznaka HD  (vidi sliku).

 

Glavno da je Google u zadnjoj beti omogućio 5G Indiji, nas ko j***.

 Zato što se Pixel 6 i 7 serija službeno i prodaje u Indiji...

čmrljo sri 1.3.2023 14:10

Pozdrav imam namjeru kupiti svojim roditeljima Google pixel 6a. Pa jel ga netko ima taj uređaj ,kako je se uređaj pokazao? Oni nisu zahtjevni korisnici koriste WhatsApp, Viber i druge jednostavnije aplikacije.

Chico12 sri 1.3.2023 17:36

@čmrljo
Imam pixel 6 koji sam uzeo prije nekih dva mjeseca iako am htio uzeti 6a ali nije neka razlika u cijeni.
To su otprilike dva slicna uređaja s tim što 6a nema 90hz ekran 50mp kameru i bezicno punjenje, i nesto je manjih gabarita.
Koliko sam vidio po recenzijama i nema neke razlike u kvaliteti fotki izmedju ova dva telefona.
Moje iskustvo sa pixelom je 4.5/5. Čista petica nije samo iz razloga što im je fingerprint sensor katastrofa te moram koristiti lozinku.
Sve ostalo čista petica i za performanse a za kamere nema što, desetka!

kuleee čet 2.3.2023 11:57
čmrljo kaže...

Pozdrav imam namjeru kupiti svojim roditeljima Google pixel 6a. Pa jel ga netko ima taj uređaj ,kako je se uređaj pokazao? Oni nisu zahtjevni korisnici koriste WhatsApp, Viber i druge jednostavnije aplikacije.

 I napredniji korisnici će biti zadovoljni sa takvim telefonom pogotovo kada uzmeš u obzir uloženo dobiveno. Imam Pixel 6, ali ništa protiv ne bih imao niti da imam Pixel 6a, ponajprije zbog gabarita kako je kolega gore i spomenuo. Kako me godine stižu tako postajem sve veći simplex user, posljednja tri telefona nisam rootao :O kameru upalim jednom mjesečno da uslikam račun... Koliko vidim, slično si jednostavnim korisnicima naveo i svoje roditelje i garantiram da će biti zadovoljni

jukiii pet 17.3.2023 09:20

Poštovanje,

 

Ako tko slučajno zna, nešto mi je čudno na pixelu 6a - ima veliki drain phone idle i mobile network... kupljen je mob ima par dana, došao s a13.. nisam nikakvi factory reset radija, ni ništa... Jel ima tko kakav savjet, šta bi moglo bit... (nemam ni puno aplikacija) - Tj. može li se kako provjeriti koji je uzrok takvog draina. Hvala i lp

kuleee pet 17.3.2023 11:55
jukiii kaže...

Poštovanje,

 

Ako tko slučajno zna, nešto mi je čudno na pixelu 6a - ima veliki drain phone idle i mobile network... kupljen je mob ima par dana, došao s a13.. nisam nikakvi factory reset radija, ni ništa... Jel ima tko kakav savjet, šta bi moglo bit... (nemam ni puno aplikacija) - Tj. može li se kako provjeriti koji je uzrok takvog draina. Hvala i lp

 Možda je malo glup i pointless moj odgovor koji usljeđuje... Ali... Da li si ga probao ugasiti i upaliti? :D ja sam uvijek battery drain (na svim mobitelima, ne samo na Nexusima i Pixelima) otklanjao na taj način, a nije da mi se događa(o) prečesto tho. Možda jednom ili dva puta godišnje

kuleee pet 17.3.2023 12:04

Uvijek mi je bila diskutabilna ona teorija koja mi ne drži vodu, a radi se o tome da SIM card može biti uzročnik veće potrošnje baterije uslijed loše fizičke kvalitete stare kartice. Iz istog razloga starosti ili nekvalitete, kao može uzrokovati slabije komunikacijske sposobnostisa odašiljačem. Sad se već hvatam za slamku i odustajem od daljnjih glupih komentara, no želim ti sreću.

 

btw evo meni je jučer stigao još jedan Pixel 6A, ovaj put sam ga kupio nećaku. Prethodni uređaji (kupio sam još dva komada Pixel 6A dvojici frendova) još nisu prijavili nikakav problem, a nadam se da niti neće :O

kuleee čet 13.4.2023 13:08
Tasgor kaže...
Da sada se nisam susretao s Pixel telefonima.
Molim informaciju, da li ima HR meni, da li se može puniti s bilo kojim žičanim i bežičnim punjačem (Pixel 6)?

 

Ima HR izbornik.

 

Možeš puniti manje više sa svakim punjačem, ali iz mog iskustva sa tri Pixel telefona mogu ti samo reći da neće sve punjače prihvatiti kao fast charger kompatibilne punjače. Recimo Samsungove punjače detektira kao brze, dok OnePlus punjač mi puni 'regularnom' brzinom. No ovo je bila situacija dok sam probao s Pixel 2XL/Pixelom 5 prije par godina... Očekuj i problem sa adapterima za slušalice ukoliko nije adapter koji si dobio s mobitelom.

 

Na koncu, scumbag Google jede govna, ali ta govna ja lopatom jedem svejedno jer još nisam naišao na bolji OS od Androida, kao niti na bolju distribuciju Androida od standardne Vanille. Što opet ne znači da sam sretan što koristim govno, ali barem nije proljev. Sretno u Pixel svijetu!

marinnn pon 24.4.2023 12:27
kuleee kaže...

Uvijek mi je bila diskutabilna ona teorija koja mi ne drži vodu, a radi se o tome da SIM card može biti uzročnik veće potrošnje baterije uslijed loše fizičke kvalitete stare kartice. Iz istog razloga starosti ili nekvalitete, kao može uzrokovati slabije komunikacijske sposobnostisa odašiljačem.

 Svojedobno je Vip imao problema ne sa SIMO nego mreznim postavkama, nekim korisnicima koji su korisitli 4g je porasla potrosnja mreze, bilo je do nekih njihovih postavki.

picajzla0707 pon 22.5.2023 14:23
kuleee kaže...

btw evo meni je jučer stigao još jedan Pixel 6A, ovaj put sam ga kupio nećaku. Prethodni uređaji (kupio sam još dva komada Pixel 6A dvojici frendova) još nisu prijavili nikakav problem, a nadam se da niti neće :O

 naručio mobitel i maskicu, nakon desetak minuta stigne mi mejl s porukom 'Unfortunately, the payment for this order has failed.'

ponovim plaćanje s drugom karticom kojom sam plaćao i ranije i skinu mi samo 20 eura, pogledam narudžbu i stoji ovo dolje na screenshotu

dakle mobitel nit su naplatili nit poslali, a maskicu jesu, koji će mi piton maskica bez moba

i kako su jedno naplatili, a drugo nisu, kad sam preko mobilnog bankarstva autorizirao plaćanje za jedno i drugo?

 

ima netko ideju što se dogodilo?

 

EDIT

drugi screenshot, vidi se ukupni iznos na narudžbi, a naplaćeno je samo 20e za maskicu

wtf???

 

EDIT 2

kontaktirao podršku, kažu da je došlo do greške i da će poslati i mob u idućih par dana

nadam se da će tako i biti

kuleee uto 23.5.2023 15:00

Takvu pizdariju sam imao i ja. Sa amazon.de sam uzimao prvo jedan Pixel koji je stigao za manje od 48h, pa onda 10 dana kasnije drugi Pixel kod čije kupovine sam odmah primjetio ovo sranje koje su sada i tebi servirali. Stvar je u tome što sam i jedan i drugi uzimao od istog sellera. Ja sam ih kontaktirao tek nakon tjedan dana ovog nepromijenjenog statusa kao i kod tebe i tada sam otkazao narudžbu, naručio opet i bok. Sretno

tommy2103 sri 24.5.2023 08:11

Pozdrav ljudi, razmišljam i ja naručit Pixel mob sa amazona, možete mi dati malo info s kojeg amazona najbolje naručiti, kolko je dostava i taj cijeli proces, nisam još ništa naručivao tak malo veće vrijednosti pa ako mi možete malo olakšati bio bih zahvalan.

kuleee pon 29.5.2023 09:13

Ja sve što mogu kupujem sa Amazon.de (nema carine, poreza, kurca ni palca). Kupio sam tamo Pixel 2XL, dron, Pixel 5, Pixel 6 i 3 komada Pixel 6A (Pixeli 6A nisu bili za mene). Sve kupovine su mi prolazile glatko i narudžbe su stizale do maksimalno 72h od trenutka narudžbe, dok mi je npr dron došao u 24h :O Shipping za jedan Pixel 6A sam platio 10€, za ostale 30€. Kod istog prodavača sam kupovao i imao problem kao što sam gore spomenuo vezano za obradu ordera. Uglavnom, masivni pozitivni feedback za Amazon.de

picajzla0707 uto 30.1.2024 17:30

ima tko ideju kako se riješit ovog govneta dolje?

s android 14 stiglo je i ovo dolje, nekakav screensaver ili štoveć, koji se pali prilikom punjenja ili dužeg stajanja mobitela

ne koristim zaključavanje i umjesto da samo svajpnem po ekranu kad ga palim iz idle stanja, sad moram dodatno ciljat ovaj dolje 'ok, thanks' gumb, pa tek onda svajpat

i još se ne da namjestit da nije temperatura u fajrenhajtima, debilana 

 

btw., našao sam negdje u opcijama screensaver, isključio ga, ali ovo govno se i dalje pojavljuje

Apachy pet 15.3.2024 11:00

Probao sam na 8 Pro taj 5G na A1 i fakat nema nikakve prednosti pri nekom nomralnom korištenju u odnosu na 4G, a da ne govorim o potrošnji baterije koja zatuče bilo kakvu korist od brzine prijenosa podataka.

To očito nije spremna tehnologija ni danas, ako gledamo mobitele, a kamo li pred 4 godine kad su to svi počeli gurati.

 

Inače kako vam drži baterija na šestici nakon par god-dvije korištenja?