Općenito o mobitelima

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

love2ml86 pet 30.9.2022 00:37
bruno11 kaže...
Prodavač bi trebao jasno istaknuti da na navedenom uređaju ne radi 5G zbog ograničenja proizvođača. Sve drugo je namjerno dovođenje potrošača u zabludu i trebalo bi biti kažnjivo.

To se isto odnosi na Ferrari koji zbog ograničenja države ne ide preko 130? (zakonski naravno), a oglašava se kao 300+?

Ili na UHD monitor koji ne radi na starom kompu ali ti to nije nitko rekao? Ili na routeru koji pokazuje max podržane brzine ali zbog sporog neta u tvom mjestu ne radi?

Stric_Jura pet 30.9.2022 09:02

o čem vi brijete?

 

bonbon je dio HT-a ali nema 5G, tko želi 5G mora imati HT SIM-icu...

 

Isto i za Tomato / A1...

 

kakvo lažno oglašavanje...

 

a naravno da neće ODMAH natuči u svaku vukojebinu nove 5G odašiljače - dakle ako ne želite biti čipirani, preselite na neku čuku u Lici...

bruno11 pet 30.9.2022 10:25

@ stric jura
O čemu ti briješ? Manje gemišteka ovako rano, nije ti dobro legao.

Tko spominje bonbon?
Google jasno navodi u kojim zemljama i na kojim operaterima radi 5G, Hrvatska nije među njima i potpuno je svejedno koji operater/SIM imaš jer na nijednom 5G ne radi out of box.

Volume pet 30.9.2022 12:52

Evo zvali su me iz aloalo i imam pravo na povrat. Kažu kako su dobili odgovor iz googla da Hrvatska nije na listi podržanih zemalja za 5g. Navodno bi se to tribalo riješiti updateom u skorijoj budućnosti, al kad će to točno bit nitko nzn

jollyb čet 6.10.2022 20:53

Doslo je vrijeme da upgrejdam Pixel 3 - Pixel 7 mi se cini kao dostojan izbor nakon sto sam vidio predstavljanje ;)

 

Odluka je pala i narucio sam obicni P7 256gb obsidian crni model (749€), clear TPU maskica (22€) i odabrao sam Buds Pro jer me Pixel Watch ne privlaci previse.

Vise volim analogne satove a i Garmin Fenix 3 mi je sasvim dovoljan kad mi zatreba takav sat na ruci.

Kako koristim Google One dobivam jos i 10% popusta (koji stize na google konto 30 dana nakon posiljke), cime cu kasnije uzeti Stand punjac (77€).

Cri.Lu99 uto 11.10.2022 12:18

Vidim na amazonu Pixel 6a je 400 eura sa slušalicama. To mi izgleda jako dobra ponuda. Ima li netko da je naručivao sa amazona mobitel? Jel mi to bude konačna cijena? Vidim šalju direktno u Hrvatsku ne trebam preko mailbox.de. Naravno gledam amazon.de

spajk1 pet 28.10.2022 12:31
MarinDBK kaže...
Jedina opcija za imati 5G u Hr-u je root-ati telefon. Ja sam uzeo Pixel 6 preko amazona de i tek nako otkljucavanja mi radi 5G. Nije vazno koja si mreza!

 

da li si to nakon rootanja išao sa network signal guruom? ili neka druga varijanta? Jel radi google pay, PBZ ili druge bankarske aplikacije?

thebatman sub 26.11.2022 08:16
Worgen000 kaže...

Planiram kupiti Pixel 6a u Britaniji i pokloniti ga mami da ga koristi u Hrvatskoj. Zanima me zna li netko hoce li biti ikakvih problema jer znam da Pixel 6 nije sluzbeno bio prodavan u Hr ili se mozda varam?

 sve 5, samo joj 5g nece radit, znaci zapravo sve 4(g)

G2Raf pon 28.11.2022 20:57
master943 kaže...
Ekipa, jel zna netko gdje je trenutno najbolje kupiti 7 pro? Hvala!

 ako imas nekog u Njemačkoj najjeftinije ti je preko amazona ja mslm, nekih 30ak eura jeftinije nego preko mobileshop.eu koji je najjeftiniji kod nas, pogledaj i po njuškalu makar obično kupe u Njemačkoj i onda prodaju ovdje za veću cijenu 

Fanu sri 18.1.2023 22:49

odustao sam od pixel 6a i uzeo pixel 6 preko amazon.de - naspram 6a ima bezicno punjenje, brze punjenje preko USBa, noviju kameru, veci i fluidniji ekran

 

zeni sam kupio pixel 6a (imala samsung s10e) i zasad je super zadovoljna (pogotovo fluidnoscu i trajanjem baterije) - nadam se da je i pixel 6 sa android 13 updejtom na istoj razini (bug free i brz UI)

kuleee čet 19.1.2023 10:54
Fanu kaže...

odustao sam od pixel 6a i uzeo pixel 6 preko amazon.de - naspram 6a ima bezicno punjenje, brze punjenje preko USBa, noviju kameru, veci i fluidniji ekran

 

zeni sam kupio pixel 6a (imala samsung s10e) i zasad je super zadovoljna (pogotovo fluidnoscu i trajanjem baterije) - nadam se da je i pixel 6 sa android 13 updejtom na istoj razini (bug free i brz UI)

Imam Pixel 6 već 15 mjeseci, nakon Pixela 5 mi se baš nikada više nije navika vratila na veliki mobitel. Hoću reći, iskreno, radije bih sada da imam 6A umjesto regularne šestice :D Mislim da im je 6a bok uz bok kao legende kalibra Nexus4/5 ili Pixel 2XL - baš odličan i jako pouzdan telefon za malo para. Trojica mojih kompića uzeli taj mobitel tokom prosinca, svi oduševljeni, pogotovo cijenom (posljednji ga je platio 2550kn na amazon.de)

redrum781 pet 10.2.2023 14:22

Ne znam da li će kome biti od koristi, ali evo:

 

Postoji šema kako omogućiti VoLTE bez rootanja. Slijediti proceduru opisanu ovdje: https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

 

Ako se sve odradi prema uputama (ja sam koristio WiFi debugging pa nisam spajao mobitel na komp) onda se u meniju pojavi stavka VoLTE i omogućena je (ss1).

 

Kod dolaznih/odlaznih poziva stoji oznaka HD lijevo od trajanja razgovora (ss2).

 

Kod popisa poziva vidi se oznaka HD (ss3). Zelena kućica je za dolazni poziv sa fiksne VoIP linije, plavo je neodgovoreni odlazni poziv na mobitel.