Općenito o mobitelima

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

PiXeLsss pet 17.6.2022 18:32

Ima 6 Pro vec mjesec i pol dana. Super zadovoljan.

Al danas mi se desilo da se zaslon ne moze ukljuciti. Znaci samo zna zavribrirat na dugi pritisak al nista, bez slike(tel. se nije ugasio). Trebalo mi je fore da ga ponovo iskljucom pa ukljucim. Sav se preznojijo da mu nije nešto 😰

I zna mi se dogodit (do sada 2 puta) da ona ikona/mjesto za otisak nestane. Odnosno otkljucavanje otiskom kao da je iskljuceno. Kako na lock screen tako i na ostalim aplikacijama -_-' Restart pomogne

ko imao slicnih problema?

mika2210 pon 20.6.2022 07:17

Ovo sa nestankom ikone otiska ima možda veze s time da nakon određenog perioda treba jednom mobitel otključati sa šifrom, pa možda zato nestane otisak.

 

Ja imam obični Pixel 6 cca 5 mjeseci, i stvarno sam prezadovoljan.

 

pYm čet 30.6.2022 17:57

Prije par dana sam dobio 6 Pro te sam pri punjenju (koristim stariji Pixel 18w punjač) primjetio da čim temperatura baterije dosegne 36-37°C mobitel vuče max oko 920 mA.

Znam da je throttlanje pri visokim temperaturama uobičajeno, ali npr., kod Pixel 4xl po mom iskustvu do takvog pada bi došlo tek kad bi mob dosegao 40°C ili više.

 

Slična iskustva, anybody?!

mika2210 pon 4.7.2022 07:27

 Ja ne razumijem kak vi to koristite mobitele.

Kaj sjedite i pratite parametre dok se mobitel puni?

 

Staviš mob po noći na punjač i bez brige si, ujutro je pun, i ne sekiraš se oko toga na kojoj temperaturi koje čelije punjenje kolko usporava punjenje.

love2ml86 uto 5.7.2022 16:43
mika2210 kaže...

 Ja ne razumijem kak vi to koristite mobitele.

Kaj sjedite i pratite parametre dok se mobitel puni?

 

Staviš mob po noći na punjač i bez brige si, ujutro je pun, i ne sekiraš se oko toga na kojoj temperaturi koje čelije punjenje kolko usporava punjenje.

Ovo je forum za ljude koji se zenimaju detaljnije za tehnologiju. A ne za noobove koji se ne sekiraju oko detalja i tehnologije.

mika2210 sri 6.7.2022 07:21
love2ml86 kaže...

Ovo je forum za ljude koji se zenimaju detaljnije za tehnologiju. A ne za noobove koji se ne sekiraju oko detalja i tehnologije.

 

Sorry faco 

 

 

Za slučaj da ne skužiš sarkazam  -  

Del_Boy97 sri 6.7.2022 21:32

razmisljam o kupnji ili jednog ili drugog mobitela

 

 

Kakvi su dan danas nakon svih updateova? kakav je senzor otiska prsta i koliko baterija traje?

Gdje ga kupiti i kako garanciju iskoristit u nesretnom slucaju?

 

 

Ako sam jos sta bitnog zaboravio recite

love2ml86 sri 6.7.2022 22:07
Del_Boy97 kaže...

razmisljam o kupnji ili jednog ili drugog mobitela

 

 

Kakvi su dan danas nakon svih updateova? kakav je senzor otiska prsta i koliko baterija traje?

Gdje ga kupiti i kako garanciju iskoristit u nesretnom slucaju?

 

 

Ako sam jos sta bitnog zaboravio recite

Imam šesticu i otisak prsta je meni loš ali to je lako moguće jer imam kaljeno staklo. Baterija mi izdrži s 30% u prosjeku do kraja dana s time da nisam power user. Yt, mailovi, par poziva i malo surfanja.. Ja sam ga uzeo u Google store DE s mailboxom te ga se tako i šalje nazad u slučaju kvara. I još jedna čudna makar meni stvar, autofokus je užasan. Ali ću uzeti i 7icu jer sam mazohist i fanboy.. :D

mika2210 čet 7.7.2022 07:20

Meni na P6 otisak radi solidno. Otključa iz prve velikom većinom puta (reko bih preko 90% točnost), ali je ponekad malo spor pa mu treba sekunda da prepozna otisak.

To se je dosta popravilo u zadnje vrijeme, pa se ni taj delay u očitavanju otiska u zadnje vrijeme zamjetno skratio i rijeđe se događa.

 

Osim tog problema s sporijim otiskom, ja nisam imao nikakvih problema od kad koristim mobitel.

 

Al to je možda do toga što je moj mobitel obični Pixel 6, nije Pro. Navodno da su kod tog modela bugovi češći i gori.

djhuby čet 7.7.2022 22:40

Dobar je mobitel. Po meni best buy za te novce. I nije ti potreban PRO model. Dovoljan je obicni. Baterija je odlicna. Puno bolja nego na Samsungu. Pogledaj na netu testove i usporedbe sa drugim mobitelima. Trenutno je i na akciji na google store po cijeni 529 EUR za obicni model i 749 EUR za PRO

Hclifer ned 24.7.2022 17:37

Pozdrav dragi ljudi,

planiram upgrade sa Huawei P30 Pro na Google Pixel 6. 

Jedina stvar koja mi je bitna(pored dobre baterije i solidne kamere) je da je e-sim funkcionalan izvan Hrvatske, jer često putujem i u svakakvim žnj državama se nađem, pa mi je jako bitno da to radi kako treba. 
Ako netko ima iskustva u vezi s tim bilo bi mi drago ako bi dao nekakvu povratnu informaciju,

Hvala puno tko god pomogao. :) 

bones1802 sri 17.8.2022 18:50

Yap, sideloadan na 13icu, sve radi super.. nisam isprobal punjenje sa alarmom, al punjenje je bolno sporo.. wireless na Xiaomijevom 20w punjacu preko 2 sata.. koje punjace koristite? Inace fon je mrak, prezadovoljan.. 😁

redrum781 uto 23.8.2022 13:45
PiXeLsss kaže...
Stigao Android 13

Ako je neko ažurira, može li mi provjerit jeli mu radi adaptivno punjenje dok je alarm uključen(iza 21h) Hvala

Meni ne radi ;)

 Ja koristim ovaj punjač https://www.aukey.com/products/omnia-mix3-90w-3-port-pd-charger sa kablom spojenim u PD slot i adaptivno punjenje radi.

 

5G ne radi (iako je nadograđen carrier services) kao i VoLTE. Koliko sam primjetio VoLTE je omogućen u srpanjskoj nadogradnji na uređajima kupljenim u "autoriziranim" EU državama koji imaju i "poseban" EU softver (SQ3A.220705.001.B1).

Za globalni model nije omogućeno (SQ3A.220705.003).

 

Malo ga s*ru s tim, tak da bum si DOBRO razmislil o kupnji drugog Pixela.

bones1802 čet 25.8.2022 12:37

Ja sam narucil stand2, malo je skup, al se dobi i cigla puljac za zid.. mislim ga imati bar 3 godine pa reko budem riskiral..
Je 13 je odlican, nego kako vam baterija, meni dosta siše modem struje, znaci mreza i phone idle, citam da bi trebalo napraviti factory reset, al to mi se bas i neda.

2happy2beu čet 25.8.2022 15:08

Napravi reset definitivno, ja sam koristio android13 jedno popodne bez reseta i bilo je bugova moram priznat. Nakon factory reseta sve savrseno vec par dana, baterija se jednako trosi bar ovako na prvu, al neka prodje par punjenja pa cemo vidit.

U svakom slucaju mobitel leti, animacije su jos bolje, nikakvih bugova jos nisam primjetio.