Općenito o mobitelima

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Sil uto 4.1.2022 14:30
Purger155 kaže...

Eto, stopirali update koji ustvari nista novog/dobrog nije niti ponudio..

 

 

 Idući patch ide tek krajem mjeseca navodno. To znači da ekipa koja nije ni dobila update u prosincu, ima security patch iz studenog. Mislim da se ovako nešto nikad nije dogodilo na Pixelu. Skoro tri mjeseca bez security patcha.

mzopg uto 4.1.2022 19:16
Purger155 kaže...

Eto, stopirali update koji ustvari nista novog/dobrog nije niti ponudio..

 

 

 e da je Xiaomi u pitanju sad bi bilo pljuvanja, ali kad to napravi Google, izvorni autor Androida, onda je sve ok. 

mzopg uto 4.1.2022 22:06
fer-de-lance kaže...

Od kad je to Google izvorni autor Androida?

 (u doslovnom smislu)

 

https://www.youtube.com/watch?v=h1YoVo_y0tU

 

 

Onda mu je "očuh". Projekt koji su kupili, zajedno sa njegovim autorom, bili mu glavni "sponzor" i developer dok ga nisu stavili na noge i prebacili u OS svijet. U kontekstu moje izjave to je namjerno karikirano i prenaglašeno, ali ne i daleko od istine. Očito sam trebao staviti navodnike, ali računao sam da većina već zna povijest Androida.

love2ml86 sub 8.1.2022 01:10
assassin.st kaže...

Imam opciju da uzmem jos jedan Pixel s Google storea u DE, jel ima netko tko bi uzeo mob po nabavnoj cijeni (i mozda nesto od opreme)?

Koja je nabavna cijena? Maloprodajna? Za šesticu.

2happy2beu pon 17.1.2022 23:06

Da li je netko od vas koristio kod za popust na Google Store (75 €) prilikom kupnje? Ja sam pokušavao par puta na različitim browserima i sa različitim artiklima ali jednostavno na zadnjem koraku ne mogu završiti narudžbu/potvrditi kupnju.. Samo odradi animaciju "loading" i ništa se ne dogodi.

Čitam po internetu da su ljudi imali taj problem na Black Friday, nemoguće da se vuče isti još od tada. Naravno upišem adresu osobe u Njemačkoj kao kad sam naručivao Pixel 6.

S druge strane Bose QC45 slušalice su uredno stigle na adresu.

mika2210 pet 18.2.2022 10:23

Sjeo je novi update, drugi u veljači za Pixel 6.

Nema službenog changelog-a, ali navodno da je update dosta ubrzao i popravio fingerprint scanner.

 

Jutros sam instalirao update pa ne mogu sa sigurnošću reći dali se je situacija popravila. A i nisam imao nekih problema sa fingerprint scannerom, meni je od prvog dana dobro radio.

johnny jungle ned 20.2.2022 20:45

Ima na ebay.de rabljenih za oko 500 eura. U njem. dućanima se moze naci za oko 600 (popusti).

 

Da, malo mi je too much za kupiti odjednom. Imam Pixel 3 xl i skroz sam zadovoljan, samo mi baterija vise ne izdrzi ni jedan dan, a nista posebno ne radim na njemu (mail, koji video, uglavnom citanje).

Nedajboze da upalim gps, ode baterija za svega par h.

 

Izgleda da su dosta zadovoljni s Pixel 6 s obzirom na cijenu (ne mislim na Pro model).

Takodjer, lako je zamijeniti screen (bateriju malo teze, ali izvedivo), sto je isto dosta veliki pomak unaprijed.

spajk1 sri 16.3.2022 09:20

Ja sam kupio Pixel 6 Pro. Ne radi 5G. Google kaže da je do operatera, da oni moraju neki carrier settings, neki xml fajl editirati. Operateri kažu da nije do njih, nego do proizvođača. Realno to je par linija koda koje treba promijeniti, ali Googlu nije u interesu, ako netko nađe neko rješenje koje ne uključuje root, neka javi.

Rootanjem navodno više ne možeš koristiti aplikacije od mobilnog bankarstva i google Pay, tako da vjerujem da mnogima to nije opcija.

Inače sam s mobitelom jako zadovoljan. Kamera je jako dobra, pogotovno u uvjetima slabijeg osvjetljenja daje super rezultate u usporedbi s nekim drugim uređajima.

Ekran će možda nekima biti preveliki, ali meni je taman

marinho25 pon 4.4.2022 20:28
assassin.st kaže...

Imam opciju da uzmem jos jedan Pixel s Google storea u DE, jel ima netko tko bi uzeo mob po nabavnoj cijeni (i mozda nesto od opreme)?

 

Uzeo bi ja pixel 6 pro mozda...ovisno o cijeni.

Imam s21 ultra i uzasno mi fali gcam s procesuiranjem slike kakve sam imao s starim xiaomi mi 8(onako lagano filtrirani rezultat).  jednostavno mi ne pase taj prirodni look fotki na s21 ultra.

assassin.st uto 5.4.2022 01:20
marinho25 kaže...
assassin.st kaže...

Imam opciju da uzmem jos jedan Pixel s Google storea u DE, jel ima netko tko bi uzeo mob po nabavnoj cijeni (i mozda nesto od opreme)?

 

Uzeo bi ja pixel 6 pro mozda...ovisno o cijeni.

Imam s21 ultra i uzasno mi fali gcam s procesuiranjem slike kakve sam imao s starim xiaomi mi 8(onako lagano filtrirani rezultat).  jednostavno mi ne pase taj prirodni look fotki na s21 ultra.

 Taj kupon koji sam imao vise nemam, al mogu izgenerirat kod s 10% popusta na Google DE storeu ako koga zanima..

ocean77 čet 7.4.2022 18:01
marinho25 kaže...
assassin.st kaže...

Imam opciju da uzmem jos jedan Pixel s Google storea u DE, jel ima netko tko bi uzeo mob po nabavnoj cijeni (i mozda nesto od opreme)?

 

Uzeo bi ja pixel 6 pro mozda...ovisno o cijeni.

Imam s21 ultra i uzasno mi fali gcam s procesuiranjem slike kakve sam imao s starim xiaomi mi 8(onako lagano filtrirani rezultat).  jednostavno mi ne pase taj prirodni look fotki na s21 ultra.

 

 

Kako smo razliciti svi 🙂...ja mislio uzeti Pixel 6 i upravo to sto ti zelis mene odbija od Pixela.

 

marinho25 čet 7.4.2022 21:02
ocean77 kaže...
marinho25 kaže...
assassin.st kaže...

Imam opciju da uzmem jos jedan Pixel s Google storea u DE, jel ima netko tko bi uzeo mob po nabavnoj cijeni (i mozda nesto od opreme)?

 

Uzeo bi ja pixel 6 pro mozda...ovisno o cijeni.

Imam s21 ultra i uzasno mi fali gcam s procesuiranjem slike kakve sam imao s starim xiaomi mi 8(onako lagano filtrirani rezultat).  jednostavno mi ne pase taj prirodni look fotki na s21 ultra.

 

 

Kako smo razliciti svi 🙂...ja mislio uzeti Pixel 6 i upravo to sto ti zelis mene odbija od Pixela.

 

 A slusaj ,zeni sam dao stari mi8 a ja kupio mobitel od 8tk i ona stalno prdi da njezin radi bolje slike....a kosta 8 puta manje. E to je razlog:)

It'sMe932 čet 26.5.2022 15:46
KiX777 kaže...

Gledam na njemačkom eBayu mogu se naći Pixeli za dobru cijenu pa razmišljam o narudžbi. Na što trebam pripaziti prilikom naručivanja? I vrijedi li garancija gdje kod nas?

 Pazi da ne kupiš neki koji je zaključan na DE mrežu (SIMLOCK).