mbaksa uto 19.11.2019 08:04
Vlinders kaže...

Pozdrav svima . Planiram si uzeti ovaj mob https://gearbest.app.link/II6f3Ldiy1 . To ce mi biti prva kupnja preko ove stranice , pise da se salje preko priority line pa nisam siguran dali ce mi ovi nasi naplatiti carinu ili pdv. Ako se placa carina ili pdv , zna li netko koliko ce biti na ovu cijenu od 540 dolara, cirka 3600 Kn da znam koliko novca ukupno da odvojim.

Piše da je to sa skladišta u Hong Kongu, dakle podliježe carinjenju. Odgovori na tvoja pitanja su ovdje: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-esto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Igor Volkin pet 29.11.2019 13:03

Zelio bih kupiti ovaj mobitel:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009249559840.html

(pise da je skladiste 'hk', tj. Hong Kong)

 

Zanima me ima li carine i pdv-a ukoliko se za shipping odabere 'EU Priority Line' posto u jednom drugom forumu ovdje dosta ljudi tvrdi da nisu imali nikakva dodatna davanja ako se odabere taj shipping...?

 

Isto tako vidim tvrdnje da nema carine i pdv-a s odredjenih AliExpress ducana kada se odabere 'DHL' kao dostava, kao ni sa Geekbuyinga sa 'EU Priority Line' shippingom.

Igor Volkin pet 29.11.2019 13:51
Cojonero kaže...
Jučer mi stigao 9T Pro sa Gearbesta sa priority line opcijom bez carine. Ide do Švabije i onda od tamo ti šalju DHL-om tako da je to više manje sigurnjak.

 

da li je to bilo naruceno sa HK (Hong Kong) skladista?

mbaksa uto 3.12.2019 09:06
BinHex kaže...

Gledam ponudu Xiaomi mobitela na Gb i AliExpress-u, i Ali mi se čini osjetno jeftiniji? Jel postoji neki razlog zašto raja naručuje sa Gearbesta osim duljine čekanja?

Meni je Gearbest čudna biljka... Često im cijene znaju biti osjetno više nego u konkurencije, čak i ako su u pitanju akcije (u zadnje vrijeme u reklamnim e-mailovima često izostave cijenu! al je kakti "deal" u pitanju...), ali povremeno se da naći i nešto dobre cijene. Sve rjeđe doduše.

 

Nisam siguran da ljudi više baš toliko briju na Gearbest. Eventualno gledaju ako se nešto šalje s EU skladišta pa da izbjegnu carinjenje...

mzopg uto 3.12.2019 18:59
BinHex kaže...

Pozdrav,

Gledam ponudu Xiaomi mobitela na Gb i AliExpress-u, i Ali mi se čini osjetno jeftiniji? Jel postoji neki razlog zašto raja naručuje sa Gearbesta osim duljine čekanja?

Daj par primjera?

 

Evo usporedne cijene za par najpopularnijih uređaja.

 

Xiaomi Redmi 7A

GB - 84$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 118$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 114$ s dostavom

 

 

Xiaomi Redmi Note 8T

GB - 193$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 197$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 196$ s dostavom

 

 

Xiaomi Mi 9T 6/128

GB - 280$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 302$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 320$ s dostavom

 

 

Xiaomi Mi 9T Pro

GB - 343$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 386$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 384$ s dostavom

 

 

Xiaomi Mi Note 10

GB - 442$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 477$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 477$ s dostavom

 

 

Xiaomi Mi 9 Lite

GB - 224$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 253$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 257$ s dostavom

 

 

OnePlus 7T Pro

GB - 692$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 703$ s dostavom

AliExpress HK Goldway - 683$ s dostavom

 

 

ASUS ROG Phone 2

GB - 530$ s dostavom

AliExpress - 675$ s dostavom

 

 

OPPO Realme 5 Pro

GB - 250$ s dostavom

AliExpress - 300$ s dostavom

CyberDemonVZ uto 3.12.2019 19:27

Znam za ono što tražim:

Xiaomi Mi 9 (6/128) global version

AliExpress: 350 do 370 USD (nestalo iz skoro svih dućana poslije crnog petka, čekam da se opet pojave)

Gearbest: 540 USD

 

Xiaomi Yeelight LED 5M strip

AliExpress: 30 USD

Gearbest: 40 USD

 

 

CyberDemonVZ uto 3.12.2019 19:59

Da, za određene stvari to je istina.

 

Ali ja nisam iz Gearbesta ništa naručio već pola godine, možda i godinu dana, jer ili nisu imali ili je bilo skuplje nego u Aliexpressu ili Banggoodu.

Sad vidim da je možda bila slučajnost za stvari koje sam uzimao.

mzopg uto 3.12.2019 20:34
CyberDemonVZ kaže...

Da, za određene stvari to je istina.

 

Ali ja nisam iz Gearbesta ništa naručio već pola godine, možda i godinu dana, jer ili nisu imali ili je bilo skuplje nego u Aliexpressu ili Banggoodu.

Sad vidim da je možda bila slučajnost za stvari koje sam uzimao.

Naravno da su neke stvari jefitnije preko Alija. Te cijene ionako stalno luduju, tako da ih treba pratiti i onda znaš koja je realno najniža cijena. Meni je GB ok jer kako tamo često kupujem tako imam nekakav VIP level tako da mi je podrška odlična, uz to se svako malo skupe nagradni bodovi i popusti, i do sada su mi svaki problem riješili bez greške. Ne treba kupovati po cijenama na webshopu jer gotovo za svaki proizvod se uz malo guglanja može pronaći kod za popust. Isto tako se isplati pretplatiti na newsletter pa redovito stižu kodovi i akcije.

 

Mi 9 si imao na GB prije nekih 30-40 dana za 320$. Sada su nabili cijenu jer ga uopće nema, nekakva je nestašica, a negdje sam pročitao i da ih povlače iz prodaje, ne znam odnosi li se to samo na određeni model ili je netko bubnuo bezveze, ali očito je nekakva "frka" s njima. Možda će na njegovo mjesto uskočiti Pro verzija, prije nego stigne desetka. 

CyberDemonVZ uto 3.12.2019 20:54
mzopg kaže...

 

Mi 9 si imao na GB prije nekih 30-40 dana za 320$. Sada su nabili cijenu jer ga uopće nema, nekakva je nestašica, a negdje sam pročitao i da ih povlače iz prodaje, ne znam odnosi li se to samo na određeni model ili je netko bubnuo bezveze, ali očito je nekakva "frka" s njima. Možda će na njegovo mjesto uskočiti Pro verzija, prije nego stigne desetka. 

 Znam :D Čekao sam crni petak za još niže cijene  (počinjao je u 9:00 po našem vremenu) stigao prekasno za komp, samo pola sata prekasno, i više ih nije bilo nigdje!

I eto mi sad :D

Imam spremno 2600 kn, a mobitela nigdje :D

 

(Već sam naručio i bežićni punjač, tako da bi radije Mi 9 nego Mi9T pro.. ali to će se možda promijeniti)

mzopg uto 3.12.2019 21:13
CyberDemonVZ kaže...
mzopg kaže...

 

Mi 9 si imao na GB prije nekih 30-40 dana za 320$. Sada su nabili cijenu jer ga uopće nema, nekakva je nestašica, a negdje sam pročitao i da ih povlače iz prodaje, ne znam odnosi li se to samo na određeni model ili je netko bubnuo bezveze, ali očito je nekakva "frka" s njima. Možda će na njegovo mjesto uskočiti Pro verzija, prije nego stigne desetka. 

 Znam :D Čekao sam crni petak za još niže cijene  (počinjao je u 9:00 po našem vremenu) stigao prekasno za komp, samo pola sata prekasno, i više ih nije bilo nigdje!

I eto mi sad :D

Imam spremno 2600 kn, a mobitela nigdje :D

 

(Već sam naručio i bežićni punjač, tako da bi radije Mi 9 nego Mi9T pro.. ali to će se možda promijeniti)

 Mislim da je nekidan bio i kod nas u SD po 2400kn. Biti će sad sigurno opet za blagdane nekakva akcija.

BinHex sri 4.12.2019 08:07
mzopg kaže...
BinHex kaže...

Pozdrav,

Gledam ponudu Xiaomi mobitela na Gb i AliExpress-u, i Ali mi se čini osjetno jeftiniji? Jel postoji neki razlog zašto raja naručuje sa Gearbesta osim duljine čekanja?

Neda mi se sad tražiti i uspoređivati ali sam gledao uređaje kao Redmi note 7, Redmi 7, Redmi 8. U BiH imam pravo naručiti  uređaje do 300KM(170$) bez plaćanja carine i PDVa... svaki je na Ali bio 40-50$ jeftiniji.

Na GB doslovno niti jedan Xiaomi mobitel s 4GB rama nije bio ispod 170$ dok je recimo na Aliju RN7 6/64 bio 142$ s dostavom dok je na GB RN7 4/64  182$.

 

Jesi ti siguran da si gledao uređaje s istim specifikacijama?

darkborg sri 4.12.2019 10:06

kao što je kolega gore rekao, za gearbest se definitivno treba pretplatiti na newsletter i onda na mail redovno dolaze ciene puno niže od onih na webshopu. evo primjer mi9 lite redovna cijena na webshopu 295 usd a meni u košarici za 214

BinHex sri 4.12.2019 10:41

Jedino možda tako i da kad si ulogiran automatski imas neke popuste, jer recimo evo gledam

 

Xiaomi Redmi Note 8T

GB - 193$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 197$ s dostavom

 

Kod mene na GB: 219$ + free dostava

A na Mi GS : 166$ + 3 $dostava ili 20$ ako ce DHL

 

mzopg sri 4.12.2019 14:25
BinHex kaže...
mzopg kaže...
BinHex kaže...

Pozdrav,

Gledam ponudu Xiaomi mobitela na Gb i AliExpress-u, i Ali mi se čini osjetno jeftiniji? Jel postoji neki razlog zašto raja naručuje sa Gearbesta osim duljine čekanja?

Neda mi se sad tražiti i uspoređivati ali sam gledao uređaje kao Redmi note 7, Redmi 7, Redmi 8. U BiH imam pravo naručiti  uređaje do 300KM(170$) bez plaćanja carine i PDVa... svaki je na Ali bio 40-50$ jeftiniji.

Na GB doslovno niti jedan Xiaomi mobitel s 4GB rama nije bio ispod 170$ dok je recimo na Aliju RN7 6/64 bio 142$ s dostavom dok je na GB RN7 4/64  182$.

 

Jesi ti siguran da si gledao uređaje s istim specifikacijama?

Jesam, pazio sam da je isti uređaj, ista boja, ista količina memorije, sve identično.

 

BinHex kaže...

Jedino možda tako i da kad si ulogiran automatski imas neke popuste, jer recimo evo gledam

 

Xiaomi Redmi Note 8T

GB - 193$ s dostavom

AliExpress Mi GS - 197$ s dostavom

 

Kod mene na GB: 219$ + free dostava

A na Mi GS : 166$ + 3 $dostava ili 20$ ako ce DHL

 

Za skoro sve proizvode se može pronaći promotivni kod za popust, sve ti je napisao kolega darkborg.

Evo ti link za RN 8T - 190$ + free shipping, ranije sam računao Priority Line, ali tebi u BiH to neće pomoći, jedino da naručiš na nekoga u HR pa se zaletiš po njega, kako bi izbjegao carinu i porez.

bruno03 pon 14.11.2022 21:17

Čuo sam da je bearbest propao ali čini se da sada opet radi. Jeli ko kupovao kod njih u zadnje vrijeme? Odkada je EU uvela porez na sve proizvode i na one manje vrijednosti od 22 eura,  Aliexpress, a mislim i bangood su uveli da se odmah plača pdv na proizvode da se ne trebamo mi zajebavat sa neizbježnom carinom. Dali to i Gearbest radi?