Općenito o mobitelima

Externe baterije - power bank

Mr. Smajli pon 4.11.2019 18:18

Pozdrav,

želio bi zamoliti za savjet pri kupnji powerbanka,

imam mobitel Samsung A5 (2017),

buđet mi je do nekih 150kn, u obzir dolazi i polovna, 

ako kupujem, želio bi da bude iz dućana u Zagrebu,

 

Koristit ću nekih 6-8h pod opterećenjem,

koje bi odgovaralo kada bi u isto vrijeme vrtio navigaciju, glovo, viber i FB

zamolio bi za preporuku,

pošto vidim da su tu svi većinom stručnjaci i znalci :)

mbaksa sub 1.2.2020 21:33

Gledaš ovaj jači, ne? Iritantno je što nije jasno koje standarde brzog punjenja podržava (da ne znam bolje, pretpostavio bih da Xiaomi nije platio Qualcommu licencu na QC). Vjerojatno podržava QC 3.0 na USB-A konektorima i PD na USB-C. Ako to doista jest tako, to bi mogao biti super powerbank. Na kraju krajeva, njegov prethodnik, 2C, je odličan, samo što ne nudi PD. Ako ti ne treba PD, ne vidim zbog čega bi to naručivao, umjesto kupio 2C kod nas, s obzirom da se može kupiti za 200 kuna, a donedavno je bio za 167 kuna u HGshopu.

 

Što se tiče otvaranja - blokirati slanje može se samo s kineske strane, zbog li-ionske (tj. LiPo) baterije. Ne znam jesi li mislio na našu carinu pa ti ga ocarine - to je uvijek rizik.

kbenzema sub 1.2.2020 22:08

Trenutno sam na Mate 20 pro koji ima poprilično veliku bateriju, tak da bi mi dobro došao ovaj power bank s obzirom da je 45w. Takav mi je i strujni punjač pa znam kojom brzinom puni, a to je jako brzo.

2c imam i puni solidno, skoro 1% po minuti, a imam i još stariji od 16000 mAh koji je preslab, treba mu 2 min za 1%. Naravno to je vezano uz Mate 20 pro, na svim mobitelima prije ovi power bank-ovi su bili više nego dobri, ali za Mate su mrvicu preslabi.

A pod zaustavljanje sam mislio da ga nebi naši zaustavili pa me tražili račun.

acmilan2 pon 15.6.2020 10:32

Pozdrav kolega.

Ja ti mogu dati toplu preporuku za Xiaomijeve power bankove.

 

Osobno koristim ovaj, Mi Powerbank 2C, 20 000MAh. Brzo punjenje mobitela jer podrzava QC 3.0, dugo se puni, ja ga stavim na komp, kuciste ima 2.0 USB utor i tu ga punim da dulje traje, al barem sam sigurniji sto se tice pregrijavanja/prevelike amperaze punjenja. (ili zivim u zabludi)

Vjerojatno koji god da uzmes od Xiaomija, neces pogrijesiti, ja sam uzeo u HR zbog garancije. LP

alen4430 pon 15.6.2020 12:39
hummer0 kaže...
alen4430 kaže...

Ja sam sa Aliexpressa naručio ovaj Redmi powerbank od 20 000 mAh. Podržava brzo punjenje, ima 2 izlaza i 2 ulaza (micro USB i type C). Jedini nedostatak koji (ne)smeta je težina, ima oko 500 grama..

 alen4430

Piše da ne isporučuju u Hrvatsku.

 Nevjerojatno. Obrisat ću post onda. Ja sam ga naručio, došao mi je prošli tjedan, ali očito u međuvremenu ne šalju u RH.

ATJLučko pon 15.6.2020 13:49

Hvala na odgovorima, jer ste ustvari samo potvrdili i to pozitivno moj izbor, još uzet naslijepo prošli tjedan u Svijetu Medija, cijena 200.00 kuna, uz jednu godinu jamstva 

No neka me služi bar četri godine, ja kažem da se je isplatio. 

Slika u privitku! 

MUĆAK uto 25.8.2020 10:33

 

Za  projector  Anker Nebula Capsule II
https://www.anker.com/store/capsule-ii/D2421J11
potreban mi je powerbank min.30W izlaz type C
za punjenje projektora kad nisam blizu struje , probao sam ga puniti sa  powerbanka Xiaomi 2C  20000  on ga puni ali jako sporo tj.više potroši struje sa svoje baterije nego dobije iz powerbanka .
Pronašao sam nekoliko modela i ovaj od Ankera je najskuplji na slikama sa Anker weba izgleda da dolazi sa
30 W adapterom pa valjda za to.
Kakav je ovaj Baseus ima li itko kakva iskustva sa tim.

ANKER PowerCore+, 26800 mAh PD 30W
569,00 čuna
https://www.links.hr/hr/mobilni-usb-punjac-anker-powercore-26800-mah-pd-30w-crni-041510013

https://www.anker.com/products/variant/powercore--26800-pd-with-30w-power-delivery-charger/B1375112

Mobilni USB punjač ANKER PowerCore 26800, 3xUSB, 26800 mAh
474,00 čuna
https://www.links.hr/hr/mobilni-usb-punjac-anker-powercore-26800-3xusb-26800-mah-crni-041700288

XIAOMI Mi PowerBank 3 PRO, 20.000 mAh,
USB-C  45 W
379,00 čuna

https://www.links.hr/hr/mobilni-usb-punjac-xiaomi-mi-powerbank-3-pro-20-000-mah-usb-c-crni-041700345

BASEUS MULIGHT FAST CHARGE POWER BANK QC 3.0 45W 20000 mAh

349,00 čuna

https://neutrinomobile.hr/baseus-mulight-fast-charge-power-bank-qc-3-0-45w-20000-mah-black.html

mbaksa uto 25.8.2020 21:32
MUĆAK kaže...

Za  projector  Anker Nebula Capsule II

https://www.anker.com/store/capsule-ii/D2421J11
potreban mi je powerbank min.30W izlaz type C
za punjenje projektora kad nisam blizu struje , probao sam ga puniti sa  powerbanka Xiaomi 2C  20000  on ga puni ali jako sporo tj.više potroši struje sa svoje baterije nego dobije iz powerbanka .

U specifikacijama te "kapsule" ne piše koji standard brzog punjenja podržava, ako ikoji. Pogledaj što piše na njegovom adapteru - jel možda kojim slučajem piše PD ili Power Delivery (pretpostavljam da ne podražava QuickCharge).

 

Jasno je da ga Xiaomi 2C puni sporo, s obzirom da je u pitanju QC 3.0 powerbank. Ako uređaj kojeg spojiš na njega ne podržava QC 3.0, onda će on dati izlaz od 5V, a onda ostaje pitanje koliko "kapsula" struje može povući pri 5V.

 

Naveo si dalje neke powerbankove. Stvar ti je u ovome - ako ti powerbankovi ne podržavaju isti standard koji traži "kapsula", onda ga neće brzo puniti, odnosno onda će punjenje biti pri 5V (i tko zna koliko ampera - možda 2 ampera?). Bilo bi za očekivati da, ako je s ikojim powerbankom kompatibilan, da je kompatibilan s Ankerovim, jer je ista marka, ali bojim se da nećeš znati kako stvari stvarno stoje dok ne probaš.

 

Uglavnom, ako ćeš riskirati, vjerojatno bi bilo najbolje da naručiš powerbank s PD 30W. Još bolje bi bilo kad bi imao neki bolji USB tester (multimetar) koji bi ti možda mogao identificirati protokol brzog punjenja kad ti je kapsula spojena na strujni adapter.

MUĆAK uto 1.9.2020 23:54
mbaksa kaže...
MUĆAK kaže...

Za  projector  Anker Nebula Capsule II

https://www.anker.com/store/capsule-ii/D2421J11
potreban mi je powerbank min.30W izlaz type C
za punjenje projektora kad nisam blizu struje , probao sam ga puniti sa  powerbanka Xiaomi 2C  20000  on ga puni ali jako sporo tj.više potroši struje sa svoje baterije nego dobije iz powerbanka .

U specifikacijama te "kapsule" ne piše koji standard brzog punjenja podržava, ako ikoji. Pogledaj što piše na njegovom adapteru - jel možda kojim slučajem piše PD ili Power Delivery (pretpostavljam da ne podražava QuickCharge).

 

Jasno je da ga Xiaomi 2C puni sporo, s obzirom da je u pitanju QC 3.0 powerbank. Ako uređaj kojeg spojiš na njega ne podržava QC 3.0, onda će on dati izlaz od 5V, a onda ostaje pitanje koliko "kapsula" struje može povući pri 5V.

 

Naveo si dalje neke powerbankove. Stvar ti je u ovome - ako ti powerbankovi ne podržavaju isti standard koji traži "kapsula", onda ga neće brzo puniti, odnosno onda će punjenje biti pri 5V (i tko zna koliko ampera - možda 2 ampera?). Bilo bi za očekivati da, ako je s ikojim powerbankom kompatibilan, da je kompatibilan s Ankerovim, jer je ista marka, ali bojim se da nećeš znati kako stvari stvarno stoje dok ne probaš.

 

Uglavnom, ako ćeš riskirati, vjerojatno bi bilo najbolje da naručiš powerbank s PD 30W. Još bolje bi bilo kad bi imao neki bolji USB tester (multimetar) koji bi ti možda mogao identificirati protokol brzog punjenja kad ti je kapsula spojena na strujni adapter.

 Projektor podržava brzo punjenje  PD preko type C utora a na strujnom adapteru piše PD 30W koji ima također izlaz type C kao i kabel na oba kraja .

S obzirom da je Ankerov powerbank 26800 skuplji 200 kuna od Xiaomi 3 pro 20000  i Baseus 20000 a oba podržavaju PD standard punjenja Xiaomi 45 W a Baseus 30W  čine mi se isplativijom kupnjom no Anker nekako ovaj Baseus ima više utora za punjenje i pražnjenje .

Vidim da se kužiš u ove stvarčice pa što misliš , jer meni je bitno da powerbank puni brže bateriju projektora nego što je troši dok radi , jer meni i sada puni stari Xiaomi 2C ali puni dosta sporo dok ovaj radi .

 

0mnia_x ned 6.9.2020 19:06

Pozdrav,

Nisam nikada koristila power bank , pa ne znam da li svaki vrijedi za bilo koji model mobitela. 
konkretno mi treba za iphone 7. Ne zelim ga jos mijenjati samo zbog lose baterije, a i dan mi izdrzi sasvim ok, nego je problem kad idem na izlete, planinarenje itd.. upaljen mi je gps, cijelo vrijeme, slikam, snimam..

Da li i ja mogu koristiti taj xiomi samo sa onim spliterom za iphone utor? 

 

hvala unaprijed

kbenzema ned 6.9.2020 19:48

Ne bi trebalo bit problema, iako možda isprobati ako imaš prilike. Ne znam jel iPhone izbirljiv oko punjača.

Npr frend je imao Ankerov power bank i nikak ga nije mogao koristiti za Huawei P10, užasno sporo je punilo, dok je na ostalim mobitelima bilo sve oke

mbaksa ned 6.9.2020 20:27
0mnia_x kaže...

Nisam nikada koristila power bank , pa ne znam da li svaki vrijedi za bilo koji model mobitela. 

konkretno mi treba za iphone 7.

Koliko vidim, iPhone podržava punjenje pri 5 V i do 2,1 A. To ti u osnovi znači da ga možeš koristiti si praktički bilo kojim powerbankom, naravno uz USB-C->koji već konektor ima taj iPhone (Lightning?)

 

Znači, možeš zaboraviti na ono što danas smatramo brzim punjenjem. Mobitel će ti se puniti s do oko 10 W.

 

kbenzema kaže...
Npr frend je imao Ankerov power bank i nikak ga nije mogao koristiti za Huawei P10, užasno sporo je punilo, dok je na ostalim mobitelima bilo sve oke

Koliko vidim, Huawei je izmišljao toplu vodu i za brzo punjenje traži punjač s njihovim protokolom (FCP). Kako vjerojatno rijetki powerbankovi podržavaju taj protokol, nije ništa čudno što se sporo puni.

ATJLučko ned 6.9.2020 20:43
0mnia_x kaže...

Pozdrav,

Nisam nikada koristila power bank , pa ne znam da li svaki vrijedi za bilo koji model mobitela. 
konkretno mi treba za iphone 7. Ne zelim ga jos mijenjati samo zbog lose baterije, a i dan mi izdrzi sasvim ok, nego je problem kad idem na izlete, planinarenje itd.. upaljen mi je gps, cijelo vrijeme, slikam, snimam..

Da li i ja mogu koristiti taj xiomi samo sa onim spliterom za iphone utor? 

 

hvala unaprijed

Ja sam u "Svijetu Medija" u Avenue Mall-u uzeo 20000mAh MI REDMI 18W Fast Charge Power Bank, za samo 200.00 kuna 

Za sada, ne mogu ga dovoljno nahvaliti koliko sam zadovoljan! 
Uredno puni i moj iPhone Xs Max, uredni puni dva mobitela odjednom, a ostane skorom 70% još juhe u njemu, a možda bi i tri mogao ali do sada nismo probali! 
Najbitnije je imati makar 5W punjač, da ga se može napuniti prije 8 sati obzirom koliko ima zapremninu sam bank! 

Marko_95 sub 17.10.2020 10:51

Pozdrav, može molim vas preporuka za prijenosni punjač koji

 

a)podržava BRZO PUNJENJE mobitela (A5 2017)

b)ima minimalno 15.000maH

c)da je u cjenovnom rangu do 100-150kn.

 

Naručio sam prijenosni Viaking 30.000maH preko Njuškala pisalo je da podržava brzo punjenje, još sam gledao na internetu i piše fast charging, no ipak ne podržava kad ukopčam u mob :(

ll25 ned 5.9.2021 17:53

Jel ima netko savjet za neki mali i tanki power bank? :) Nije sad toliko bitan kapacitet, nekih 4000-5000mah je dovoljno. Treba bi čim manji i lakši da mogu ponjet na bicikli dopunit lampu ako će trebat :)

 

Nešto kao ovo npr.