Ripjaw uto 14.6.2022 22:02

Pozdrav ljudi,

 

prošlo je neko vrijeme od zadnje rasprave na ovu temu. Mislim da smo svi već upoznati sa tom problematikom oko IT paušalnih obrta. Kako sada stvari stoje u Hrvatskoj?

Ja i dalje planiram sljedeći mjesec započeti sa procesom otvaranja obrta+mjere zapošljavanja. Imati ću jednu veliku mušteriju(moja bivša firma koja nije u IT branši) i imam dogovreno par malih projekta.

Znači prema njihovom tumačenju to bi bio onda prikriveni rad. Da li se porezna malo smirila ili i dalje češlja sve obrtnike?

BaklavaMetal uto 14.6.2022 22:47

Rad za bivseg poslodavca preko obrta je red flag njima. Nije garantirano da ce te proglasiti u prekrsaju ali sigurno ce ti trebati dobri argumenti da nije prikriveni radni odnos. Naravno, u slucaju da nastave s provjerama. Zasad se radi samo o 2020. Ali glasine su da ce ici dalje

Ripjaw uto 14.6.2022 23:25

I dalje mi nije jasno zašto je to red flag? Kako oni uopće mogu znati da je moj bivši poslodavac u Njemačkoj? Još jednom je naglasak na to da mi on neće biti jedina mušterija, ali prvih pola godine će sigurno biti najveća..treba mi jednostavno vremena da se posao razvije..

sandokan111 sri 15.6.2022 01:35

Djaba objasnjavas. Po opisu im je to jako veliki red flag. Eventualno nadjes odvjetnika da ti sastavi ugovor koji ima sve one stavke negativne. Ali citajuci te zapisnike i sto se sve izvrtalo, pripremi se na sudske bitke jer mislim da ce tek tamo to pasti.

ihush sri 15.6.2022 08:45
Ripjaw kaže...

I dalje mi nije jasno zašto je to red flag?..

 -zavaravaš samog sebe.. tj znaš i sam i zato postavljaš pitanje, znaš jer radiš za bivšeg poslodavca i to je prikriveni rad.

-no šanse su ti 'dobre'.. jer kažeš firma je iz dojča.. no rizik je tvoj pa se ne oslanjaj na to što ja mislim da su šanse 'dobre'.. :)

 

ministar sri 15.6.2022 11:32
ihush kaže...
Ripjaw kaže...

I dalje mi nije jasno zašto je to red flag?..

 -zavaravaš samog sebe.. tj znaš i sam i zato postavljaš pitanje, znaš jer radiš za bivšeg poslodavca i to je prikriveni rad.

-no šanse su ti 'dobre'.. jer kažeš firma je iz dojča.. no rizik je tvoj pa se ne oslanjaj na to što ja mislim da su šanse 'dobre'.. :)

 

prema viđenom, nije imalo apsolutno nikakve veze je li firma van HR - EU, USA i sve ostalo je jednako (loše) prolazilo, i to ne samo u ovakvim slucajevima