Općenito o ICT biznisu

Hrvatske Softver i Hardver Firme

Čitatelj pet 2.10.2020 12:22

Od HW-a se mislim u HR nista ne proizvodi, al zato se narucuje u Kini i printa HR brand i logo,

tipa MS-Industrial, Vivax itd, vecina MSAN grupe. Uglavnom srot roba, zaobici u sirom luku.

 

A lista softwareskih firmi mislim da ne postoji, jer vecina HR softwareskih firmi djeluju lokalno a ne globalno,

tako da vani nisu poznate ni na listi, tipa Pupilla koja proizvodi Synesis, koristi se, koliko znam, samo u HR za B2B,

ili puuunoooo bolji 4D Wand od 4th Dimensiona.

Vani se koriste vecinom u svakoj drzavi solucije lokalnih programera, primjerice Abas ERP u DACH regiji.

 

Sretno

3dfx pon 5.10.2020 21:37
Čitatelj kaže...

Od HW-a se mislim u HR nista ne proizvodi, al zato se narucuje u Kini i printa HR brand i logo,

tipa MS-Industrial, Vivax itd, vecina MSAN grupe. Uglavnom srot roba, zaobici u sirom luku.

 

A lista softwareskih firmi mislim da ne postoji, jer vecina HR softwareskih firmi djeluju lokalno a ne globalno,

tako da vani nisu poznate ni na listi, tipa Pupilla koja proizvodi Synesis, koristi se, koliko znam, samo u HR za B2B,

ili puuunoooo bolji 4D Wand od 4th Dimensiona.

Vani se koriste vecinom u svakoj drzavi solucije lokalnih programera, primjerice Abas ERP u DACH regiji.

 

Sretno

da li se igdje u svijetu ista proizvodi osim u kini?

 

hrvatska nije nista drugacija, kupujemo vecinu dijelova i sirovima vani, pa u hrvatskoj slazemo, sklapamo ili od toga "proizvodimo" novo

 

kao sto si naveo, Msan grupa sto se tice TV i PC hardvera, i ne nije "srot" roba vec jeftina roba slabije kvalitete u odnosu na Samsung, LG i slicne, u rangu sa hong jong kineskim robnim markama, kucista i perferije su im ok, za tv ne znam

 

imas jos i SELK iz Kutine koji proizvodi jako puno elektro-keramicke komponente, razlicite grane industrije, 100% izvoz, imaju neke veze sa Siemensom

 

Koncar, takoder proizvodi hardver, pa Nikola Tesla, pa imas jos hrpicu malih firmica, tesko ces naci info o njima, jer su ljudi normalni, sute i rade i ne zamaraju se hrvatskom IT scenom da iskacu na svakavim portalima i da ih se hvali na sva usta, a takoder su 100% bazirani na izvoz

 

softver firmi ima mali milijon, TOMSOFT recimo, VS-Pro itd itd, stvarno ih ima jako puno

 

najbolje ti je pogledati u nekom registru drzavnom registracije firmi, ovako na netu ces tesko naci puno informacija o nasim firmama

 

ima ih, rade, dobro posluju, ne kukaju kak im drzava nista ne pomaze, kao ovi "veliki i poznati" poslovni guri, koji su postali takvi varajuci na porezu i javnim natjecajima, pa su sad pobrali svu pamet svijeta 

3dfx pon 5.10.2020 22:08

tvoje misljenje, i uostalom nebitno za ovu temu, pa se necu dalje upustati u bespotrebne rasprave

 

nije pitao sta da kupi od hrvatske robe vec koje firme se bave softverom i hardverom, pa ajmo se drzati teme

 

lp

MGloc pon 5.10.2020 22:40

SELK ima i neke veze sa TDK u Deutschlandsberg-u.

Imao sam ms tipkovnicu slovo D je skroz propalo , nakon par mjeseci koristenja.Ms gaming mis mi se za neko cudo raspao u ruci samo odjednom (nije mi pao na pod).Imao napajanje ms industrial 400w nije radilo niti 2 godine vec je proizvodilo cudne zvukove i pc bi se restartao.Imao vivax dvd player nije dugo potrajao a mislim da je bio nekih 200kn manje-vise bi se slozio da , srot uredaji.