Mrežni hardver

QNAP kabel za napajanje

Hrvoje001 sub 19.3.2022 21:36

Ostao sam bez AC adaptera za QNAP TS-231P, a koliko vidim kod nas nema ovlašteni servis.Na njihovoj stranici originalni košta skoro 90 $, pa me zanima postoji li kod nas kakva alternativa?Amazon takve stvari ne dostavlja u Hrvatsku.

kiwi_91 ned 20.3.2022 13:24

Hrvoje001

 

Originalni je izgleda s 2,5 x 5,5 mm priključkom Delta DPS-65VB - 12 V / 5,417 A (65 W), ali po službenim podacima je potrošnja uređaja do nekih 20 W pa pretp. da može i slabiji od 60/65 W. Ono što sam viđao po Aliexpress-u i drugim stranicama, ta Delta je preko 500 kn, a kod nas pronađem malo slabijih 60 W (službeno je i to navedeno da se može pronaći u orig. pakiranju) za 157 kn ili eventualno ovaj za 210 kn, ali im pošalji upit za točnije specifikacije. U DE nađem FSP-ov od 75 W za cca. 300-350 kn s dostavom (12 / 3 - bez AC kabla) koji bi trebao biti najkvalitetniji od svih navedenih.

dax-lax ned 20.3.2022 17:41
Hrvoje001 kaže...

Hvala VladRi i kiwi_91 , puno ste mi pomogli.

 

Jedino još nisam siguran koji je tip konektora?3 ili 4a?

 To je max struja koju isporučuje. Ako je 12v 3a, onda isporučuje maksimalnih 36w, a na 4a to bude 48w. Kako je kolega iznad bolje istražio specifikacije uređaja, odnosno potrošnju od 20-ak wata, svejedno ti je koji uzmeš. Sa oba imaš oveći treshold.

Kod nas možda ima za kupiti i greencell punjača. To je jeftiniji brand ali sa solidnom kvalitetom. Mađari mislim

dax-lax pon 28.3.2022 11:22
Hrvoje001 kaže...

Našao sam punjač koji odgovora voltažom i wattažom, ali čim ga utaknem počne blinkati(punjač, ne NAS).

Kada ga iskopčam iz NAS-a svijetli konstantno zelenom bojom.Što bi to moglo značiti?

 možda polaritet ne štima pa ima zaštitu

 

Hrvoje001 pon 28.3.2022 13:21
dax-lax kaže...
Hrvoje001 kaže...

Našao sam punjač koji odgovora voltažom i wattažom, ali čim ga utaknem počne blinkati(punjač, ne NAS).

Kada ga iskopčam iz NAS-a svijetli konstantno zelenom bojom.Što bi to moglo značiti?

 možda polaritet ne štima pa ima zaštitu

 

 Priča s najobičnijim punječem pretvorila se u noćnu moru.Pitanje je kako provjeriti polaritet ako nemam originalni punjač?

dax-lax pon 28.3.2022 21:40

Znači qnap ima unutarnji plus kao i velika većina svih mogućih tipova adaptera. S te strane je vjerojatno i kolegin novi punjač isto jezgra plus. Ak je tako, kaj onda zeza? Valjda nema smart pin njegov nas. Ako ima, onda mora biti neki od podržanih adaptera. Stvorile se neočekivane komplikacije s punjačem.

Edit: ups, ima smart pin samo sam površno pogledao sliku posta iznad. Minus, plus i signal.

kiwi_91 uto 29.3.2022 12:16

spiderhr

 

Da nisi krivi adapter fotografirao jer meni pod tom šifrom izbacuje da je to Lenovo adapter? I TS219P II bi trebao biti napajan od 12 VDC, a ne 20 VDC koliko je na oovm adapteru.

 

Za TS-231P sam gledao ovu recenziju i nigdje ne piše da ima neki posebni signalni pin, niti na adapteru niti na naljepnici od uređaja. Hrvoje001, možeš li fotografirati naljepnicu adaptera kojeg si priključio na NAS?

spiderhr uto 29.3.2022 14:43
kiwi_91 kaže...

spiderhr

 

Da nisi krivi adapter fotografirao jer meni pod tom šifrom izbacuje da je to Lenovo adapter? I TS219P II bi trebao biti napajan od 12 VDC, a ne 20 VDC koliko je na oovm adapteru.

 

Za TS-231P sam gledao ovu recenziju i nigdje ne piše da ima neki posebni signalni pin, niti na adapteru niti na naljepnici od uređaja. Hrvoje001, možeš li fotografirati naljepnicu adaptera kojeg si priključio na NAS?

 

A f.k... Moguće, provjerim doma. Je imam i thinkpada iznad njega pa sam vjerojatno krivi jer su jedan kraj drugoga. Provjerim kada dođem doma. Moja greška.

Hrvoje001 uto 29.3.2022 21:37

Evo adaptera kojeg sam našao.

Izgleda isto kao i adapter na linku kojeg je kiwi_91 stavio, pa je moguće da je to zagubljeni komad.Uz mali problemčić da NAS izgleda više ne radi.

 

Prije su bila dva diska i kada jedan odspojim čuje se zvuk diska i kao da se nas počinje paliti.Prednje lampice su ugašene, a LAN odozada svijetli.Slično je i ako nema diskova.

Kada su spojena obadva diska NAS ne daje znake života, nit LAN svijetli.

 

EDIT: Definitivno je problem s drugim diskom, jer kada je on spojen AC adapter počne blinkati.

 

Nadam se da je krivo napajanje, ali vuče na elektroniku.