Mrežni hardver

Pomoc oko odabira wireless range extendera

raspad sistema pon 13.4.2020 23:06

Pozdrav!

Preselio sam PC u sobu i jedva mi dolazi signal do sobe, ovisno o raspolozenju od 0.2 do 20 Mb/s a od provajdera imam brzinu 150/10. Plan je bio narucit 20m kabla al ga nema nigdje na stanju, nakon toga sam naisao na powerline adaptere ali prostorije nisu na istoj fazi tako da mi to otpada. Bez kabla jedina opcija ostaju wireless range extenderi ili access pointovi npr nes na ovaj fazon https://imtec.ba/access-point-range-extender/46045-d-link-wireless-ac1200-dual-band-range-extender-with-fe-port-dap-1610-e.html . Pa me zanima ako je netko imao iskustva sa njima kakvu bi brzinu mogao ocekivati i jel ovaj ehernet port sluzi za povezivanje extendera sa ruterom ili sa PCom?

Hvala!

ihush uto 14.4.2020 08:35

-ako kabla nema na lageru u jednoj trgovini ima u drugoj... ili u svakoj gdje prodaju na metre možeš po želji .. naprave za par minuta. Traži. Sve ostalo je kemijanje s upitnim rezultatom (AP radi jednako, tj sve je to isti wlan i ako s jednim imaš problem imat ćeš vjerojanto sa svakim drugim, tj signal i dalje ima isti problem dok se AP-repeaterima samo bolje pokrije prostor-zgrada-uredi-katovi.. što bi jedan uređaj teško jednako pokrio).

-kad nisi siguran u mogućosti-specifikacije nekog uređaja tad pogledaš što kaže proizvođač-manual.. google i sekunda posla, točan podatak dok ovako može biti svašta, točno-netočno..

ima 1xLAN-100 port, ako pogledaš sliku u manualu-datasheetu bit će ti jasno.. :) tj može bežično ili žicom kao hotspot (spoj routera na AP, ne računala..)

AF139 uto 14.4.2020 17:55

Jedino ako nije problem brzina jer sa extenderom neće ići brže od 75Mbps u idealnom slučaju , a sa LAN kablom + AP-300Mbps će ići do 150Mbps kao što bi išlo i samim LAN kablom (UTP 5e).

AF139 čet 16.4.2020 21:37

Da bi extender komunicirao sa ruterom MORA biti na istom kanalu (frekvenciji) ili nema komunikacije.

Promjenom kanala ste vjerovatno našli neki kanal sa manje korisnika u okolini pa sa manjim smetnjama

se uspije dobiti veća brzina rada ( a ne veći "SIGNAL" za 20Mbps).

Ja se držao žice  ,  pa sad do sobe ide tanki fleksibilni plosnati tel. bjeli kabal sa 4 žice  i imam na 20m LAN10/100 bez problema.