Monitori

UltraWide - da ili ne?

ZGamer pon 24.10.2016 00:37
Stjepanj kaže...
toxic kaže...
freeware kaže...

Kratko i jasno, naravno uz argumente.

 

Isplati li se preći na UW, kakvo je ponašanje u igrama a kakvo u svakodnevnom radu?!
Kolko čitam nitko ko je kupio uw monitor nije požalio. Imali li uopće nedostataka?

Koja je idealna veličina?

 imao sam 29" premalo dakle odi na veću dijagonalu i neces pozaliti.

 Evo bas gledam u njega:

29"

 

2200kn najeftiniji na nabavi,  benq VA 27" 16:9 za 1400kn je 3 koplja iznad toga!LOL

izbjegavati to govance!lp

Baš... dosta je to za hibridni fhd monitor s obzirom da za 600 kuna više ide Benq monitor GW2765HE doduše bez free synca ali 1440p...tko voli nek izvoli.

Robert_84 uto 25.10.2016 12:57

hi

 

dobro se informiraj na netu o tim monitorima,

 

ja sam ih imao u firmi par na testu i mogu rec da su jeftiniji i ja bi sebi kupio jedan.

 

meni je najveci problem sto se u HR uglavnom mogu kupit modeli koji su stari godinu ili dvije...

 

 

Adam sri 26.10.2016 12:27

Pozdrav

Već  dugo razmišljam o kupovini LG 29UM68 monitora.

Raspitivao sam se i na forumu gdje ga mogu vidjeti u trgovini ali još mi ta trgovina nije bila usput.

Vidim da ima dosta negativnih komentara da je nizak, nema prostora itd.

Trenutno nemam novca za 34'' UW monitor a ne mijenjam monitore baš često.

Dakle, može li netko tko ima 29'' UW monitor i neki stari 24'' da ih

fotografira zajedano i postavi sliku na forum. Mislim da bi se s ovim riješile mnoge nedoumice

oko kupovine 29'' UW monitora.

Većina nas koji planiramo promjenu monitora koristimo 23'' i 24'' monitore.

Veće je uvijek bolje ali …

 

Hvala.

Alesandro sri 26.10.2016 12:48
Adam kaže...

Pozdrav

Već  dugo razmišljam o kupovini LG 29UM68 monitora.

Raspitivao sam se i na forumu gdje ga mogu vidjeti u trgovini ali još mi ta trgovina nije bila usput.

Vidim da ima dosta negativnih komentara da je nizak, nema prostora itd.

Trenutno nemam novca za 34'' UW monitor a ne mijenjam monitore baš često.

Dakle, može li netko tko ima 29'' UW monitor i neki stari 24'' da ih

fotografira zajedano i postavi sliku na forum. Mislim da bi se s ovim riješile mnoge nedoumice

oko kupovine 29'' UW monitora.

Većina nas koji planiramo promjenu monitora koristimo 23'' i 24'' monitore.

Veće je uvijek bolje ali …

 

Hvala.

 Imam 2 takva, preporodio se. Ako necega ima, to je onda prostor :) 5120 x 1080 je fina reza :D

Visina ekrana ti je ista kao i 24" monitor. Imao jedno vrijeme bas tu kombinaciju, tj. jedan ultrawide i drugi 24" AOC. 

smak420 čet 10.11.2016 19:34

Ja momentalno koristim LG Led TV 42" kao monitor, ali sjedim cca 2 metra udaljen.. fora je za filmove, cak sam uključio na nvidiji onaj DSR 2x pa imam custom rezu, više stane stvari na desktop i tako..ali naravno, nije to to

 

Gledam i ja ovaj LG 29UM68P, kao jedan od jeftinijih izbora... volio bi zagejmat na necem boljem malo, a opet da ne kosta više nego sto sam složio komp. GTX 970 je ok za 1440p rezu i taj monitor?

Barracuda727 pon 25.3.2019 13:54

Trebam pomoc oko monitora naime dvoumim se izmedu modela Acer Nitro XV273K 4K HDR 144 Hz i Acer Predatora x34p, treba mi za multimediju, povremeno filmove i AAA igre, ne igram tolko vise fps-ove, vise tipa assassins creed i slicne... E sad dal neko ima slicne ili iste monitore da moze pojasniti njihove mane i prednosti,hvala....

Mitohondri pon 8.4.2019 11:20
Barracuda727 kaže...

Trebam pomoc oko monitora naime dvoumim se izmedu modela Acer Nitro XV273K 4K HDR 144 Hz i Acer Predatora x34p, treba mi za multimediju, povremeno filmove i AAA igre, ne igram tolko vise fps-ove, vise tipa assassins creed i slicne... E sad dal neko ima slicne ili iste monitore da moze pojasniti njihove mane i prednosti,hvala....

Imam Acer Acer XR342CK, to je Freesync verzija, koji je na 75Hz

 

Takoder imam na raspolaganju LG 32UD99 koji je 4K monitor 

 

Prednost Nitra je naravno 4K reza i veca frekvencija osvjezavanja, medutim na 27" 4K ti nije bas neka sreca skaliranja sadrzaja, tekst, ikone i slicno.

 

pa ces vjerovatno morati povecati na 125% ili 150%, a ako ti nije presitno onda mozes raditi na 100%, za 4K 32" bi bio neki minimum da je sve pic pic

 

Ne znam kakvo  racunalo imas na raspolaganju, ali za 4K igranje ti treba dosta jaka masina, a pogotovo ako zelis 144Hz, sto bez kresanja postavki neces moci postici, bar ne u vecini igara, pa i to treba uzeti u obzir, medutim isto tako monitor ces koristiti puno duze razdoblje od ostatka hardvera, pa ovo moze biti i neko ulaganje u buducnost, da si miran kada ce i 4K 144Hz biti  moguce na nekom mid range hardveru

 

Ultra wide ti je puno bolje rjesenje, posto ces ga koristiti i za gledanje filmova i serija, u 21:9 aspektu je to savrsensto, medutim imat ces problema sa 16:9 sadrzajem, pogotovo  na YouTube, gdje ces dobiti sastrane dvije crne crte, isto kao sto dobijes kada gledas filmove na 16:9 ekranu, samo sto su ove vertikalne umjesto horizontalne i malo su sire

 

to mozes rjesiti sa pluginom za Chrome ili Operu, za YouTube sadrzaj, ako ga gledas u full screenu, ima ih nekoliko za skaliranje na ultra wide. a za serije ili filmove koji nisu u 21:9 aspektu to skaliranje ti ima svaki media player

 

Sto se tice rada i igranja na ultra wide, tu nema problema, i moje iskustvo je pozitivnije na ultra wide nego na 16:9 4k, naravno da je slika bolja na 4K ako gledas 4K sadrzaj, medutim na daljinu kod gledanja filmova i serija to je nezamjetno, i puno bolji je taj wide aspekt

 

isto tako je i kod igranja, lakse ces 100Hz dobiti na ultra wide rezoluciji i to na visim grafickim postavkama, zavisno od igre, ako imas odgovarajuci hardver, na oba ova koje gledas imas Gsync, pa ti dropovi nece biti problem

 

Takoder bih ti preporucio da pogledas modele tih specifikacija koje trazis, koji imaju Freesync, jer ces ustedjeti dosta veliku kolicinu love, a sada ti adaptivna sinhronizacija radi i na nVIDIA grafickima, pa nema potrebe da placas G-sync model, ako bas ne moras

 

Moj glas ide svakako za ultra wide modele, meni su osobno bolji, ugodniji i zadovoljavaju vise mojih potreba koristenja racunala, koje je dosta slicno tvojemu, igram se, gledam filmove i serije, takoder i radim na njemu u premier pro, photoshop, excel i slilcno

 

 

 

 

Barracuda727 sub 13.4.2019 22:17

Hvala ti na opsirnom komentaru, evo neki dan bas gledam najavili su novi Acer monitor Acer Predator CG437KP 4K/144Hz ,tako da moram malo razmislit da li cekat RTX seriju 3xxx koja ce vjerojatno vrtit 4K bez problema na nekom 4K monitoru na 120Hz ili ici na ultra wide sada i uzet neku radeonku ili GTX-icu, stvar je u tome sto cijeli zivot imam monitor 16:9 i malo sam skeptic oko 21:9....moram odvagnuti i dobro razmislit, inace hvala svejedno

 

https://www.bug.hr/monitori/acer-predator-cg437kp-144-hercni-i-43-monitor-za-igrace-8967

Mitohondri ned 14.4.2019 00:19
Barracuda727 kaže...

Hvala ti na opsirnom komentaru, evo neki dan bas gledam najavili su novi Acer monitor Acer Predator CG437KP 4K/144Hz ,tako da moram malo razmislit da li cekat RTX seriju 3xxx koja ce vjerojatno vrtit 4K bez problema na nekom 4K monitoru na 120Hz ili ici na ultra wide sada i uzet neku radeonku ili GTX-icu, stvar je u tome sto cijeli zivot imam monitor 16:9 i malo sam skeptic oko 21:9....moram odvagnuti i dobro razmislit, inace hvala svejedno

 

https://www.bug.hr/monitori/acer-predator-cg437kp-144-hercni-i-43-monitor-za-igrace-8967

najbolje ti je otici do nekoga ducana, gdje imaju izlozene UW monitore i pogledaj ih uzivo, pokreni aplikacije, filmove, igre i onda usporedi sa 16:9 pa se odlucis

 

ti si taj koji ces sjediti pred njime i koristiti ga, prema tome najbolje znas sta ti odgovara, mi ti mozemo reci svaki svoja iskustva

 

meni je bolje i ugodnije na 21:9 nego na 16:9

 

jos da se netko sjeti napraviti 21:9 60"+ televizor to bi bio vrh