SuperHeroj čet 9.4.2020 15:34

Imam stari laptop dell inspirion 3721 i monitor od pca, spojio sam ih hdmi kabelom, isao na win+p da stavim second monitor only i nista. Odem u device manager, monitor vidim samo pod audio, a monitor nema zvucnike. Pokusao sam traziti preko device managera neki update sa tim pod audio, windows update, iobit driver nista ne nalazi. Kako spojiti laptop sa monitorom preko hdmia?

 

Edit: Vidim ga preko device managera pod monitors https://prnt.sc/rw54pz  kliknem update nista. Neznam vise sto da radim..

 

Edit2: Pokusao drugi kabel ne radi...

mbaksa ned 19.4.2020 02:34

Jesi pogledao kakvo je stanje u Display Setings? Tu odmah vidiš prepoznaje li ti oba monitora, možeš birati rezolucije te možeš pod Multiple displays probati Duplicate these display ili Extend these displays. Možda bi bilo bolje ovo Extend these displays, da ne bi ispalo da monitor ima neki problem s rezolucijom ili frekvencijom osvježavanja.

SuperHeroj ned 19.4.2020 13:00
mbaksa kaže...

Jesi pogledao kakvo je stanje u Display Setings? Tu odmah vidiš prepoznaje li ti oba monitora, možeš birati rezolucije te možeš pod Multiple displays probati Duplicate these display ili Extend these displays. Možda bi bilo bolje ovo Extend these displays, da ne bi ispalo da monitor ima neki problem s rezolucijom ili frekvencijom osvježavanja.

  Nece, sa win+p pokusao sam sve opcije. Sjetio sam se davno kada sam povezivao pc sa tv-om da jedan hdmi kabel nije radio, a drugi je radio. Tu sam sumnjao na verziju hdmi kabela, koje su verzije bili ne znam. Isto za ove kabele ne pise nista na kabelu koja je verzija. Kako trgovine ne rade narucio sam 2 drugacija jeftina kabela od kineza pa kad dodu dodu pa cu vidit sto je.