Monitori

Koji monitor kupiti

ansha uto 13.9.2022 17:01
batizg kaže...

moj prijedlog nadodat još malo pa ići na LG gn850-b, nije velika razlika u cijeni a puno bolji monitor

Ne pisi gluposti, nije puno bolji monitor, slicni su, Samsungov isto ima LG panel. 

Na rtings.com Samsung ima 8.4 ocjenu za gaming a LG 8.3, tolko o tome kako je puno bolji...

glas_razuma sri 21.9.2022 18:09

Ako je suditi po ovoj stranici Youtube stranici općenito nije neki (što ne znači da se ne isplati u odnosu na cijenu). Linkao sam mjesto na kojem se referira baš na tvoj monitor.

 

Kakav je u odnosu na druge monitore, nadam se da će ti netko drugi objasniti. U ovom renkingu ispada da je slabiji (bar u odnosu na testirane).

 

EDIT: Sad sam opet poslušao, pa možda i nije loš ako je jeftiniji u odnosu na onu cijenu koja je bila prije godinu dana.

Silent horror1992 sri 21.9.2022 18:44
glas_razuma kaže...

Ako je suditi po ovoj stranici Youtube stranici općenito nije neki (što ne znači da se ne isplati u odnosu na cijenu). Linkao sam mjesto na kojem se referira baš na tvoj monitor.

 

Kakav je u odnosu na druge monitore, nadam se da će ti netko drugi objasniti. U ovom renkingu ispada da je slabiji (bar u odnosu na testirane).

 

EDIT: Sad sam opet poslušao, pa možda i nije loš ako je jeftiniji u odnosu na onu cijenu koja je bila prije godinu dana.

 

Nisam imap.vremena gledat recenzije sem na preskokce na istom kanalu.

Oni vele da je monitor odličan ali tad kad je rađena recenzija bio je preskup i nije bio dobra kupovina isključivo radi toga a ne jer je loš.

Nisam mogao naći kod nas takvu dijagonalu i IPS panel 100+hz za ni priblizne novce.

Al opet, ne kuzim se u monitore nešto previše.

OggyvonKenobi pet 30.9.2022 12:51

Pozdrav svima,

 

kupujem novi monitor koji mi uz gejming mora služiti i za grafički dizajn.

Zato mora biti IPS, 32 incha itd.

 

Što mislite o ovom? I da li ima što bolje za sličnu cijenu?

 

 

Monitor Dell 31.5" G3223D, IPS, Gaming, NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium Pro 165Hz, 1ms (GTG), 2xHDMI, DP, 2xUSB 3.2, USB-C, HDR400, 2K - MAXI PONUDA | Gaming monitori | Monitori | Instar informatika - Računala i PC Komponente bez Kompromisa (instar-informatika.hr)

Mitohondri pon 3.10.2022 08:06
Bero_ng95 kaže...

A tipa 4k??

Baš sam u nedoumici jer bi uzimao nesto za duze staze.

osobna preporuka za Gigabyte M32U  tu negdje ti je u budzetu, ovdje imas osvrt

 

144Hz 4k sigurno ce ti biti dovoljno sljedecih 10 godina, a ako se odlucis na konzole onda imas i 4k@120Hz za njih, a i ugradeni KVM switch je odlican dodatak

Aces of Anarchy uto 4.10.2022 20:22

Pozdrav, 

Može li preporuka nekog 32" 2k IPS monitora do cca 2500 max 3000 kn. Primarno mi je bitna kvaliteta slike tj. boja, te bih na njemu ponekad i zaigrao COD Warzone ili neku sličnu igru. Gledao sam dosta po nabavi ali teško je izabrati pogotovo što za neke monitore izbace kako imaju ili IPS ili VA pa na kraju sve bude VA. Bio bi pridružen Dellovom 24" IPS 16:10 monitoru.

Putn1k sri 5.10.2022 11:25

Trebam drugi monitor uz osnovnog, namjena je programiranje i twitch chat primarno. Nešto jeftino, ali da barem malo valja, da mi ne umara oči, da se može rotirat i da dobro ide uz primarni monitor.

glas_razuma čet 6.10.2022 00:23

Pozdrav, ekipa. Nedavno sam tražio savjet glede monitora, no nije baš bilo odaziva. Iskreno, malo sam si zakomplicirao život tražeći monitor koji bi imao sve što sam tražio i za koji sam shvatio da ne postoji, pa sam na kraju presjekao i odlučio se za ASUS ROG Swift OLED PG42UQ. I nisam požalio. ;)

 

Dvoumio sam se između LG C2 i ovog, no presudio je DisplayPort i naklonost ASUS-u. Trebao mi je koji dan da se prilagodim na veličinu (imao 27 do sada - jedna od slika je usporedba), i moram si kupiti malo dublji stol, no osim toga sve je super. Boje su super, slika je izvrsna, a osim gejmanja slika je uživanje i kod multimedije, a vrlo je dobra i kad radim. Koristim ga najmanje za ovo zadnje, možda mi ne bi bio prvi izbor da je prvenstveno za rad. Maksimalni refresh rate je 138 Hz, tako da nije najbolji za FPS, no meni paše jer najviše igram Witcher 3, Fallout, Assassins Creed i slične igre.

 

Bilo je malo muke dok nisam apdejtao firmware, no nakon toga je sve izgledalo izvrsno. Preporučujem za 4K igranje. ;)