Monitori

Koji monitor kupiti

NistaNeznam uto 26.10.2021 13:24

Pozdrav, pogledao sam link ali mislim da ni jedna trgovina nema na 36 rata. Nasao sam u jednog trgovini gdje ima na 36 rata, 24 incha samsung zakrivljen 4ms odaziv jedino kontrast kaze 300:1. Jel to velika razlika izmedu 300:1 i 1000:1 od ovog sto ste poslali? Ili je to slabo primjetno? Isto pise i amd free sync, dal to znaci da trebam amd grafu ili ce radit i sa nvidiom? ----Monitor 24" Samsung 24F390 FHD 16:9 zakrivljen

NistaNeznam uto 26.10.2021 13:31

Pozdrav, nasao sam u nekoj trgovini gdje ima na 36 rata posto ovaj koji ste poslali nema trgovona koje nude na 36 rata visu. Radi se o samsungu zakrivljenom od 24 incha i 4 ms odaziva ali pise kontrast 300:1. Jel to puno losije od ovog sto ste naveli i koliko je primjetno. Isto pise da ima amd freesync, znaci li to da trebam amd gpu ili radi i na nvidia?

NistaNeznam uto 26.10.2021 14:59

Gledam sada jedan monitor samsung 24rg50 fhd . Istina da je 1500 al na 36 rata nije velika razlika a ima i display port i boju 3000:1, 4ms odaziv,144hz al je VA panel. Dal je to dobro za gaming i gledanje filmova s obzirom da je freesync a ja imam nvidia gpu 1050. Nes5o sam citao da bi trebalo radit preko display porta ali nekuzim previse. Dal je to istina i jel dobar monitor?

Iwan7SeVeN uto 26.10.2021 15:56
RuskeGTT kaže...

ajmo opet postavit pitanje...

preporuka UW 34" ekrana...

da li je xiaomijev mi 34 vrijedan novaca ili za nekog kome nije bitno imat 1440p, 144hz, curved...je bolje uzet nekog jeftinijeg? lg?

 Ja ti imam vec tijedan dana iiyamu malo je skuplja i od xiaomija i nije curved ali je IPS. Ima mi mali ips glow u lijevome kutu dole ali me vise to ne brine jer i ne primjetim to (osum kada se sjetim i bas gledam u to). Ako imas duboki stol onda ti je flat 34" taman ako ne onda curved samo svi curved su ti VA paneli sa imaju problem sa ghostingom jer nisu bas rasponzivni tako da ti odluci sta ces uzimati. 

imsonotgonnatellyoumyname sri 27.10.2021 12:30

Nemoj birati Dell samo ako misliš da su oni visoke kvalitete, jer nisu. Kod Dell-a je jako popularan "panel lottery" Backlight bleed je dosta čest.

Unazad 5-10 godina su katastrofa. U zadnje vrijeme su se malo popravili, no ja im još ne vjerujem (imam 2 Dell monitora i koristio sam 4 njihova laptoa i 5 različita monitora unazad 10 godina, od mid range do high end).

AOC je super za budžetni izbor, isto kao i Asus Tuf serija.

Svjetlina od 250 cd/m2 kod tog AOC-a je dosta loše. Sve ispod 300 je jako mračno, čak i u srednje osvjetljenoj prostoriji.

U jače osvjetljenom prostoru je jedva čitljivo. Ako se igrač u srednje mračnoj do mračnoj prostoriji, ok, no ako radiš nešto produktivno, uzmi svjetliji panel.

 

No nemoj 27in 1080p monitor kupovati. Ništa preko 24 in ne smije biti 1080p. Biti će ti odviše mutno.

 

Reci okvirnu cijenu i zahtjeve.

imsonotgonnatellyoumyname sri 27.10.2021 12:50

Nešto ovakvo, kad već nisi rekao ni cijenu ni ništa drugo konkretno?

 

AOC Q32V4

Budget opcija, IPS

 

BENQ PD3200Q 32", VA

VA, nešto skuplji, dosta svjetliji i ima USB hub

 

VA panel nije rijedak. Nimalo. Zapravo je najčešći za low - mid range. Za uredski posao ti je najbolje VA uzeti.

 

Ovisi koji tip posla radiš. Možda ipak bolje da uzmeš neki VA 4k 32 in monitor, pogotovo ako programiraš i gledaš pobliže u njega. Ako je udaljen metar od tebe, ipak uzmi 1440p.

Mandor sri 27.10.2021 13:07
Mandor kaže...

Bok.

Tražim savjet. Kupio bih monitor ili tri 1440 rezolucije, 31,5"

Moraju biti mat premaz, a ne sjajni.

Najradije bih AOC jer sam imao dobra iskustva. Ne znam koliko su danas mrtvi pikseli stvar, ali od tri AOCa niti jedan.

Imam Q3277pqu i super mi je, VA matrica.

Danas se ti više ne prodaju, a i VA je rijedak, a prijatelj mi kaže da zakrivljeni monitori imaju background bleed.

Meni je ok ravni ili što manja krivulja.

Monitori su mi više uredski, manje igranje.

Koja su vaša mišljenja?

Mislim da ciljam DELL S3222DGM ako bude kakva akcija

Mandor sri 27.10.2021 13:37
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Nešto ovakvo, kad već nisi rekao ni cijenu ni ništa drugo konkretno?

 

AOC Q32V4

Budget opcija, IPS

 

BENQ PD3200Q 32", VA

VA, nešto skuplji, dosta svjetliji i ima USB hub

 

VA panel nije rijedak. Nimalo. Zapravo je najčešći za low - mid range. Za uredski posao ti je najbolje VA uzeti.

 

Ovisi koji tip posla radiš. Možda ipak bolje da uzmeš neki VA 4k 32 in monitor, pogotovo ako programiraš i gledaš pobliže u njega. Ako je udaljen metar od tebe, ipak uzmi 1440p.

 Mislim da ot meni odgovaraš?

Kada kliknem nadporuka baci me iza i moj post je u sredini. Koji glupi način. Neki popup bi bio bolji da vidiš originalnu poruku. Ili makar tooltip kome se odgovara.

Znam, ima te u "odgovori na moje poruke", a ima i threaded view...

Programiram, već imam 1440 monitore 32" VA i ok su mi.

Pogledat ću i ove. Hvala.

E, da, mora imati VESA, idealno 100x100 ups, zaboravio

RuskeGTT sri 27.10.2021 19:19
Iwan7SeVeN kaže...
RuskeGTT kaže...

ajmo opet postavit pitanje...

preporuka UW 34" ekrana...

da li je xiaomijev mi 34 vrijedan novaca ili za nekog kome nije bitno imat 1440p, 144hz, curved...je bolje uzet nekog jeftinijeg? lg?

 Ja ti imam vec tijedan dana iiyamu malo je skuplja i od xiaomija i nije curved ali je IPS. Ima mi mali ips glow u lijevome kutu dole ali me vise to ne brine jer i ne primjetim to (osum kada se sjetim i bas gledam u to). Ako imas duboki stol onda ti je flat 34" taman ako ne onda curved samo svi curved su ti VA paneli sa imaju problem sa ghostingom jer nisu bas rasponzivni tako da ti odluci sta ces uzimati. 

 vidio sam tvoj review, a iskreno premisljam se dal uzet nesto tako skuplje, a nije mi bitan 144hz i 1440p. a curved mi FORA, al evo to za ghosting nisam znao...

 

......

 

a kad smo kod freesynca, znaci ako sam i ja skuzio po revieowima raznim, trebao bi raditi sa nvidia karticama, ali obrnuto ne, dakle g sync sa ati grafickama?

zapeo mi za oko i ovaj monitor, kao recimo jeftinija varijanta: https://www.lg.com/hr/monitori/lg-34UM69G kako vam se cini?

zhUPer_C18 sri 27.10.2021 20:00

ali zašto bi uzimao Gsync monitor kad imaš AMD (za nostalgičara ATI) gpu, a Gsync monitori su u pravilu skuplji!??! osim ako ne planiraš u budućnosti definitivno uzeti Nvidia gpu.

Ja zapravo niti ne kužim zašto su ljudi toliko zapeli za tu adaptive sync tehnologiju. možda je problem što je moj mozak spor pa ne stigne procesuirati screen tearing. Nisam primjetio razliku u igri na 144Hz s uključenim freesyncom i bez njega. Možda zato jer mi se igre večinom vrte iznad 100 fps, a niti nemam vremena testirati. S druge strane, ta tehnologija nije gimmick i već ako se kupuje novi gamerski monitor je must have stvar.

RuskeGTT sri 27.10.2021 21:40

uhhh sad vidim da mi pod moj pc stoji komp kojeg sam prodao ima vec 3 god...i u iducih god dana planiram si kupit novi...pa zato sad skupljam informacije

planiram uzet i5 10-11 gen ili koji tad bude, 2060tku barem, 16 ram, ekran 34 uw i slicno...

kako god, monitor koji gledam ima freesync i to bi trebalo biti kompatibilno sa GE FORCE (nostalgija :D) grafickama

HowYesN0 čet 28.10.2021 10:21
ibme74 kaže...
HowYesN0 kaže...

ima li tko ovdje monitor LG 32GN600 tftcentral reviews

31.5'', 1440p, VA 165HZ, 1ms, 1ms MPRT, 3000:1 contrast, 95% sRGB

2000kn https://www.nabava.net/search.php?q=LG+32GN600&cod=&cdo=

 

Džabe za te pare s obzirom na specke iako ima svojih mana:


The LG 32GN600 is a great gaming monitor. It has a great response time at the max refresh rate, but like most VA monitors, there's noticeable black smear. It also has fantastic low input lag, and it supports FreeSync variable refresh rate technology, and we found it to work well with NVIDIA's G-SYNC, even though it's not certified. The large, relatively high-resolution screen delivers a more immersive gaming experience, but it has narrow viewing angles, so it's not recommended for co-op gaming.

 

PROS
Fast refresh rate.
Great response time at the max refresh rate.
Low input lag.
Great screen real estate.
CONS
Black smear in dark scenes.
Terrible ergonomics.

 18.10 šaljem upit u mall.hr jer je kod njih dosta jeftiniji (1933kn / protis 2698)

kažu akcija za black friday i da imaju 11komada na zalihi.

dajte vi što ste pokupovali neke informacije, kakav je monitor.

Iwan7SeVeN čet 28.10.2021 18:27
RuskeGTT kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
RuskeGTT kaže...

ajmo opet postavit pitanje...

preporuka UW 34" ekrana...

da li je xiaomijev mi 34 vrijedan novaca ili za nekog kome nije bitno imat 1440p, 144hz, curved...je bolje uzet nekog jeftinijeg? lg?

 Ja ti imam vec tijedan dana iiyamu malo je skuplja i od xiaomija i nije curved ali je IPS. Ima mi mali ips glow u lijevome kutu dole ali me vise to ne brine jer i ne primjetim to (osum kada se sjetim i bas gledam u to). Ako imas duboki stol onda ti je flat 34" taman ako ne onda curved samo svi curved su ti VA paneli sa imaju problem sa ghostingom jer nisu bas rasponzivni tako da ti odluci sta ces uzimati. 

 vidio sam tvoj review, a iskreno premisljam se dal uzet nesto tako skuplje, a nije mi bitan 144hz i 1440p. a curved mi FORA, al evo to za ghosting nisam znao...

 

......

 

a kad smo kod freesynca, znaci ako sam i ja skuzio po revieowima raznim, trebao bi raditi sa nvidia karticama, ali obrnuto ne, dakle g sync sa ati grafickama?

zapeo mi za oko i ovaj monitor, kao recimo jeftinija varijanta: https://www.lg.com/hr/monitori/lg-34UM69G kako vam se cini?

 Gsync radi na mojoj iiyami bez problema samo upalis u postavkama (cak je automatski bilo pri prvome paljenju) freesync i to je to nvidija control panel prepozna kao gsync compatible ali kao nije na listi podrzanih ali sve super radi. Isto tako ima zapravo i LFC (freesync premum) kad fps padne ispod podrzanig ranga 48-144 onda se boosta refresh za fluidniji gameplay. Jest da moja RTX2060 je preslaba za 3400x1440p ali i dalje igram igre oko 60fps tipa far cry 6 na high postavkama i bas je ugodno igrati mada sam do jucer imao 24.5 tn 144hz monitor.

 

Iwan7SeVeN čet 28.10.2021 22:32
rooswelt1991 kaže...

Tražim neki monitor od 32incha, 100+hz, po mogučnost 2k reza minimum.

naletio sam na ovaj, pa me zanima išta da bolje u toj cijeni, kao best buy "200-300kn" gore dolje.

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-samsung-32-odyssey-lc32g55tqwrxen-va-gaming-amd-freesync-premium-144hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr10-zakrivljeni-1000r-2k-promo/0001213022/product/

 Mozda ovaj LG? IPS sa 144hz i 1440p ali je 27"

 

Eto i usporedbe smo nemaju taj 32" od samsunga nego 27" ali je prakticki isti panel.

nick_nick pet 29.10.2021 09:55

Pozdrav opet svima ,

 

pala je odluka za novi monitor , neka preporuka je bila da budem min 27 incha , IPS panel , 350 cd , USB C (ovo je must radi MacBooka) .
Monitor bi koristio većinom za web development , 90 % vremena i ostatak za obradu slika i video zapisa .
Budget je do 3k kn, gore dolje , tako da sam selekcijom došao nekako na 3 modela ali uvijek sam otvoren za preporuke :

 

 

instar-informatika.hr/monitor-benq-27-ex2780q-ips-gaming-amd-freesync-premium-144hz-hdr10-2xhdmi-dp-usb-c-zvucnici-2k/63834/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

https://www.lg.com/hr/monitori/lg-27UK670-B

 

 

https://www.lg.com/hr/monitori/lg-27UL850-W

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-samsung-27-ls27a600uuuxen-ips-amd-freesync-75hz-hdmi-dp-usb-c-rj45-hdr10-pivot-2k/0001225769/product/

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/monitor-dell-p2720dc-27-ips-led-qhd-2560x1440-10001-350-cd-m2-5-8ms-hdmi-displayport-usb-3-0-usb-c-pivot-p-n-p2720dc/10820?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Nekako sam najbliže ovom LG 27UL850-W ali ne znam previše o monitorima . 

Hvala . 

texas.bug pet 29.10.2021 11:16

Najlakse saznati nesto o proizvodu je otici na amazon.de i citati recenzije kupaca. Ima ih 886 monitor koji te zanima.

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/reviews/B07MKT1W65/ref=cm_cr_dp_mb_top?ie=UTF8

 

Kliknes na ocjene 1 ili 2 i procitas sto su pisali nezadovoljnici.

 

Samo pazi da pogledas tocno koji je model recenziran, jer amazon smiksa recenzije od cijele linije proizvoda, ovdje imas modele 300 cd/m² pa 350, 400, 450... Ovi nizi izgleda imaju los prikaz boja sudeci po par prvih recenzija.