Monitori

Koji monitor kupiti

Fly598 pet 20.11.2020 21:54

Zna li netko kakav je

 

Monitor 27" PHILIPS 276E8VJSB, 4K, 5ms, 350cd/m2, 20.000.000:1, crni

 

bi li bio optimalan izbor za programiranje?, koliko utječe to što je 60hz?,

 

i ima baš ružan stalak.

 

Dijagonala ekrana: 27"
Maksimalna rezolucija: 3840 x 2160
Panel: IPS
Frekvencija: 60 Hz
Vrijeme odaziva [ms]: 5
Svjetlina [cd/m2]: 350
Kontrast: 20 000 000:1

Cijena je oko 2k kuna.

Pigh Biddle Connover sub 21.11.2020 15:22

Pozdrav,

 

nisam baš pratio monitore u zadnje vrijeme, imam LG 22MP65 već par godina i sad gledam uzet još jedan monitor (za rad, nikakvo igranje).

Mislim da ću uzeti Della P2419, ali ono što me kopka je da ne vidim neku bitnu razliku u specifikacijama monitora.

Gdje je napredak tehnologije za tih par godina? Ili je sve stvar subjektivnog dojma?

 

 

CelticFrost sub 21.11.2020 15:44

Taj monitor je koštao X. Za X danas dobiješ viši refresh rate, veću rezoluciju, diagonalu itd. Nešto slično tom LGu danas možeš novo kupiti za 100€. I to je napredak svoje vrste.

Što se samih razlika u slici tiče, ne bih volio pametovati. Imam subjektivna iskustva s tim (otac koristi stari Dellov IPS), no ne bih znao ukazati što je točno drugačije. Pretpostavljam da stariji IPS paneli imaju izražen(iji) ghosting i manje priključaka (displayport).

 

Žalosno je što u RH nigdje ne možemo isprobati monitor prije kupnje. Treba nam neki MediaMarkt. :P

Gemmy uto 24.11.2020 22:40

misljenje o S3220DGF?

 

planiram prec s 1080p60 24"

 

koristit ce se za ps4pro/ps5 i PC

radi ps5 uzimam jedino 1440p koji ima downscaler ugraden posto ps5 nema podrsku na 1440p, ili 1080p 27, ali ljudi kazu da je prevelik monitor za tu rezolucija(tipa 27g2u)

 

na playi se igraju fifa i nba2k, ostale igre su na 4k telci

na PC-u ce se igrat vecinom strategije i RPGovi,AAA koje ne uzem na ps4 nego gamepass ili yogurt verzija. online pucacine me ne zanimaju. konfa iz siga ce to pogoniti

 

igra se u prostoriji koja je puluzatamnjena tako da mislim da mi je VA bolji izbor nego IPS

domagoj05 sri 25.11.2020 11:36

Iskreno, uopce nisam procitao ovaj detalj da je refurbished 😂

 

Ok to bi bilo 24" sta si predlozio, al stvarno bi mi trebalo 27" (jer sam razmisljao cak i o 32" tako da je 27" nekakav minimum sta mi treba)

 

Ima li nekakav 27" bestbuy od 144Hz na više?

bubimir13 čet 26.11.2020 09:34

Društvo, može pomoć.

 

Trebam uredski monitor, nebitna veličina, rezolucija da je FHD, nebitan refresh rate i slične stvari za gejmere (al da nije sad odron baš), i trebam što točniji prikaz (tipa za montiranje filmića i uređivanje fotosa, al znam da ne mogu dobit vrh preciznost). E sve to za do 150 EUR (HRK negdje oko 1100~), iznad toga ne ide, razlog je vrlo jednostavan, točno do tog iznosa mogu pravdat firmi, sve iznad toga otpada mi nabavka (za brižne duše koje će reći što se ne protegneš još malo i te fore).

 

Za sada sam upikirao ove:

 

LG

 

Philips

 

AOC

 

Samsung (plaćam jednokratno pa se uračunava popust)

 

 

Unaprijed hvala na pomoći

crocro23 čet 26.11.2020 10:53
picajzla0707 kaže...
Puno bolja, na 27" je 1440p puno bolja rezolucija nego 1080p. Nekome ne smeta 1080p na 27", nekom smeta jer mu je prezrnata slika, ali i onom kojem 'ne smeta' itekako će biti vidljiva razlika kad vidi oba kako izgledaju

 Nije li 27 inch i 1440p zapravo loše po pitanju toga što će sve biti sitno.

crocro23 čet 26.11.2020 10:57

Pitanje

Nisam imao monitor koji ima usb na sebi, a da nema upstream, koristim dell i on uvijek ima 1 upstream i zatim 2-3 downstreama. Zanima me, ako monitor piše da ima usb-c (DP alt) mogu li spojit recimo usb hub na njega i zatim iskoristiti usb .30 koji su na tom hubu, hoće li to radit ili taj usb-c (alt) nema veze sa usb hubom kakav nudi dell i koji ima usb upstream kabal za spojit na komp dolje. Ovo DP ALT misle na display port? To znači da DP ide u komp, a dobiva se zatim usb-c na monitoru ili? zbunjuje me naziv DP alt mod.

Minneyar čet 26.11.2020 11:18
crocro23 kaže...
picajzla0707 kaže...
Puno bolja, na 27" je 1440p puno bolja rezolucija nego 1080p. Nekome ne smeta 1080p na 27", nekom smeta jer mu je prezrnata slika, ali i onom kojem 'ne smeta' itekako će biti vidljiva razlika kad vidi oba kako izgledaju

 Nije li 27 inch i 1440p zapravo loše po pitanju toga što će sve biti sitno.

 Lol, ne. 27'' je idealan za 1440p, isto kao 24'' za 1080p.

Pookie čet 26.11.2020 14:54
crocro23 kaže...

Pitanje

Nisam imao monitor koji ima usb na sebi, a da nema upstream, koristim dell i on uvijek ima 1 upstream i zatim 2-3 downstreama. Zanima me, ako monitor piše da ima usb-c (DP alt) mogu li spojit recimo usb hub na njega i zatim iskoristiti usb .30 koji su na tom hubu, hoće li to radit ili taj usb-c (alt) nema veze sa usb hubom kakav nudi dell i koji ima usb upstream kabal za spojit na komp dolje. Ovo DP ALT misle na display port? To znači da DP ide u komp, a dobiva se zatim usb-c na monitoru ili? zbunjuje me naziv DP alt mod.

 

USB C DP alt znači da možeš na njega uštekati laptop koji ima USB C. Tada preko samo jednog kabela monitor puni laptop (najčešće 65W, provjeri), a laptop može projicirati na monitor kao da je spojen DP kabelom jer DP protokol ide kroz USB C. Inače je jako zgodno za izbjeći uporabu docka ako ti je jedan monitor dovoljan za rad. USB C iz monitora će puniti i sve ostale uređaje normalno, tipa mobitel, powerbank i ostalo, ali za USB hub nisam siguran da li će raditi onako kako želiš jer mislim da najčešće USB C utor na monitoru nije povezan sa ugrađenim USB hubom. Znam da ima monitora koji imaju ugrađen KVM switch ali je to baš naglašeno i dosta su skuplji.

congo sub 28.11.2020 19:53

Pozdrav,

Kupio bi si LG 27GL850-B QHD Nano IPS

Zanima me kako se taj monitor slaze sa Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB (ostatak moje konfe pod Moj PC)

Monitor je za gaming. Ne znam ima li sto bolje za tu cijenu, cca 3.500kn (volio bi da je 27'' IPS na 144hz)?

Tiby pon 30.11.2020 19:36
KASA kaže...

Da li je netko uzimao tipa ovakav stalak za monitor?

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stakleno-kutno-postolje-za-monitore-05-081-lcrna

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-staklen-stalak-za-monitor

 

Da li se moze podesit visina? Nisam siguran jer nigdje nije to izricito navedeno iako se spominje tipa visina, ukupno sa staklom: 88 – 108 mm

 Imam ti ja onaj s prvog linka, istina na nogicama se ta visina da podesiti (čepovi nogica su kao glave šarafa) pa dobiješ max 108 mm visinu podnožja ali meni tako izrazito ružno izgleda.

Inaće samo postolje je jako dobro i kvalitetno.