Monitori

Koji monitor kupiti

javax čet 22.10.2020 13:20
Pookie kaže...

Ako mu ne smeta mala razlika u veličini, ja mu prodam svoj Dell U2518D (pod garancijom), idem na nešto veće.

Ne znam kako mu je sad, ja ne mogu programirati na 1080p na 27', tekst mi nije dovoljno oštar i počne me bolit glava. Al inače preporučam ako ide na 2 monitora, da budu jednaka ako ih drži horizontalno, a ne moraju bit jednaka ako je jedan vertikalno.

 kaze da mu ne odgovara, minimalno 27´

a kaze i da bi mozda prodao ovaj postojeci i isao na neki ultrawide ako se moze sta naci dobro za 1800 + $ od prodaje ovog Dell-a koji ima vec

samo ne zna za koliko bi mogao prodati ovaj Dell, pa ako moze neko reci za koliko bi se realno mogao prodati pa da vidimo onda sta se da s tim uraditi

Stryder čet 22.10.2020 14:43

Uzeo sam s2721dgf u linksu no imam osjecaj kao daj e vec bio otvaran. Jednostavno pakovanje nije bilo "profesionalno" , nije bilo naljepnice preko ekrana (nisam siguran jel to uopce bude) no najvise me zasmetalo tragovi brisanja ekrana (znate kad obrisete mokrom krpom pa se vidi poslije). 

Što mi je činiti? Mislim, dodje mi da ih odma nazovem i kažem. Ne vidim niti jedan mrtvi piksel i jedino vidim dosta bleeda u donjem desnom kutu no to je za svaki monitor IPS jednako, negdje vise negdje manje. 


EDIT: Zvao links, rekli da je vjeorjatno bio izlozen, bez problema mogu doci po drugi (novi)

DarthMarkus čet 22.10.2020 15:42
Stryder kaže...

Uzeo sam s2721dgf u linksu no imam osjecaj kao daj e vec bio otvaran. Jednostavno pakovanje nije bilo "profesionalno" , nije bilo naljepnice preko ekrana (nisam siguran jel to uopce bude) no najvise me zasmetalo tragovi brisanja ekrana (znate kad obrisete mokrom krpom pa se vidi poslije). 

Što mi je činiti? Mislim, dodje mi da ih odma nazovem i kažem. Ne vidim niti jedan mrtvi piksel i jedino vidim dosta bleeda u donjem desnom kutu no to je za svaki monitor IPS jednako, negdje vise negdje manje. 


EDIT: Zvao links, rekli da je vjeorjatno bio izlozen, bez problema mogu doci po drugi (novi)

 Ja sam imao isto s AOC-om i Linksom. Kutija kao da je bila u mesnici Fiolić. Oštećena i pohabana, a stiropor kao da je vađen.

Kad sam napravio povrat preko sredstava na osnovu lošeg panela (bleed) su mi skinuli 10% i poslali slike iste sjebane ambalaže !!!

 

Sreća pa su tebi izašli u susret.

 

 

 

CyberDemonVZ čet 22.10.2020 15:49
Stryder kaže...

....

no najvise me zasmetalo tragovi brisanja ekrana (znate kad obrisete mokrom krpom pa se vidi poslije). 
....

 Da, ne može zapakiran TV imati tragove brisanja!

I vjerojatno mora imati zaštitu, svi koje sam ja do sad vidio su imali...

stef_zg pet 23.10.2020 10:18

Bok ljudi,

Slažem si neki novi komp za cca 1000 eura bez monitora, ali trebat će mi i monitor jelte :D Konfiguraciju sam odabrao, a ostalo mi je otprilike još oko 1700-2000 kn za monitor.

 

Tu i tamo ću se igrati nekaj, ali radim na kompu osam sati dnevno pa mi je bitno da je neki kvalitetniji (kaj god to značilo) i da mi baš pod obavezno ne otpadnu oči :D

 

Svaki prijedlog je dobrodošao, a imam i jedno pitanje: Jel jako bitno da je 144 Hz ili može i manje?

 

Hvala unaprijed

CelticFrost pet 23.10.2020 12:23

Izbjegao bih 144 Hz u tvom slučaju, jer bi time značajno morao kompenzirati druge karakteristike monitora koje su ti, po svemu sudeći, bitnije.

Da ideš u smijeru 2560x1440 reze, mogao bi se počastiti većim zaslonom (27 incha), jer je 1080p na većim zaslonima za rad jedva ili nepodnošljiv. Ako od toga kreneš, u tom cjenovnom razredu neće biti pregršt opcija, a odabir bi ti se mogao lomiti na pivotu, 75 Hz, dizajnu i sl.

S 24 incha možeš imati i 144 Hz, no osobno ne bih žrtvovao količinu pixela. Za rad mi malo žao što nisam išao ultrawide tbh. :P

 

Samo pazi da ne odabereš TN panel.

stef_zg pet 23.10.2020 12:59
CelticFrost kaže...

Izbjegao bih 144 Hz u tvom slučaju, jer bi time značajno morao kompenzirati druge karakteristike monitora koje su ti, po svemu sudeći, bitnije.

Da ideš u smijeru 2560x1440 reze, mogao bi se počastiti većim zaslonom (27 incha), jer je 1080p na većim zaslonima za rad jedva ili nepodnošljiv. Ako od toga kreneš, u tom cjenovnom razredu neće biti pregršt opcija, a odabir bi ti se mogao lomiti na pivotu, 75 Hz, dizajnu i sl.

S 24 incha možeš imati i 144 Hz, no osobno ne bih žrtvovao količinu pixela. Za rad mi malo žao što nisam išao ultrawide tbh. :P

 

Samo pazi da ne odabereš TN panel.

 ako imaš neki prijedlog modela, viči :D

javax pet 23.10.2020 14:30
stef_zg kaže...

Bok ljudi,

Slažem si neki novi komp za cca 1000 eura bez monitora, ali trebat će mi i monitor jelte :D Konfiguraciju sam odabrao, a ostalo mi je otprilike još oko 1700-2000 kn za monitor.

 

Tu i tamo ću se igrati nekaj, ali radim na kompu osam sati dnevno pa mi je bitno da je neki kvalitetniji (kaj god to značilo) i da mi baš pod obavezno ne otpadnu oči :D

 

Svaki prijedlog je dobrodošao, a imam i jedno pitanje: Jel jako bitno da je 144 Hz ili može i manje?

 

Hvala unaprijed

 naisao sam maloprije na ovaj monitor, pa sad neka ostatak ekipse s foruma potvrdi da li je isplativ, ali po specifikaciji se cini ok

 

https://edigital.hr/monitor/aoc-q27g2ubk-qhd-led-monitor-p755482?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

zvoncic pet 23.10.2020 17:12

Pozdrav,
nekakva preporuka za monitor do 1500kn, 27˝,nije za igru, citanje plus konfiguracija u terminalu i sl.
Trenutno nekakava akcija na ekupi 10+10%, ima nesto Samsunga, jedan AOC i jedan Nitro za tu cijenu, ne znam jel to ok?
Hvala

greathander pet 23.10.2020 20:39

Pozdrav, gledam gaming monitore pa bih uzeo za black friday nekakav 1080p 144hz 24".

Ima li jos koji monitor u rangu AOC 24G2U? Nasao sam BenQ EX2510, ali ga nema tu na nasemu trzistu, tj. barem ja nisam uspio pronaci u hr ducanima.

Svaki prijedlog za monitor je dobrodosao  :D

Mindim sub 24.10.2020 20:00

Pozdrav,

 

trebao bih monitor za programiranje / home office za 1500-2k kn, igrice ne igram, rijetko malo LoL.

 

Naišao sam na ovaj aoc: AOC Q3279VWFD8 31.5'' pa me zanima jel to preveliko ili je ok pošto sam dosad radio samo na 1080 24'' monitorima?

Također, vidim da je rezolucija 2k, a kako se spajam s laptopom, skeptican sam kako ce se integrirana graficka ponasat na toj rezoluciji, pa ako me netko moze uputit jel valja ovaj monitor ili ako ima nesto bolje i sta bi trebao imat na umu kad uzimam.

 

Također razmisljam i o LG 29WN600-W kojeg je kolega par postove prije predlozio, a zapeo mi je za oko i Dell U2518D koji je nesto skuplji (2300kn).

 

Hvala.

Pislje pon 26.10.2020 09:39

Pa vidi ja ti imam vwf jer sam ga uzeo novog na akciji za 1200 s 5 godina gare, kupio sam ga za ured. ovaj što ti gledaš je mislim ipspanel ako se ne varam. Imat ćeš življe bolje i manje ghostinga u igrama, meni to nije bilo važno.  Iako planiram ovog doma otpeljat da opdigram cyberpunk. Meni ti je spojen 2k monitor na neki jadni laptop i nema nikakvih problema. Za rad je odličan, velika površina, pogotovo ako trebaš imati dva pregledna taba otvorena. Ja sad ne bi čak ni 27 gledao kada sam se navikao na ovaj.  Za te pare ja sam zadovoljan

sosta pon 26.10.2020 10:38
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih monitor za programiranje / home office za 1500-2k kn, igrice ne igram, rijetko malo LoL.

 

Naišao sam na ovaj aoc: AOC Q3279VWFD8 31.5'' pa me zanima jel to preveliko ili je ok pošto sam dosad radio samo na 1080 24'' monitorima?

Također, vidim da je rezolucija 2k, a kako se spajam s laptopom, skeptican sam kako ce se integrirana graficka ponasat na toj rezoluciji, pa ako me netko moze uputit jel valja ovaj monitor ili ako ima nesto bolje i sta bi trebao imat na umu kad uzimam.

 

 Ukoliko ti integrirana grafika podržava 2K rezoluciju, nema problema, nije to gejmanje, npr. autocad i office alati sasvim normalno rade na integriranoj grafici na 4K.

JohnW uto 27.10.2020 15:17

Bok,

Imam sljedeće zahtjeve za monitor...

 

27" - 32" (mozda i >32"?)

1440p? (imam RTX2080)
HDR

VESA mounts


1. posao (puno terminala/ dark theme IDEs, etc)

 - cca 6-10h dnevno sam tu

 - ovdje bi super bio ultrawide (curved :-S ?), ali ako uzmemo gejming i multimediu blah...

 - imam i xps 15 sa linux, kojeg bi isto kačio

2. gejming

 - cca 10h tjedno...

 - kacio bih i playstation & nvidia shield

 

3. Mutimedia

 - uz Netflix/HBO/Kodi mislim nista

 

4. cijena: mislim da bi me počelo boljeti sve više od 3.5 - 4k kuna... što ne znači da je to upper limit.. 

 

nemam neko čvrsto mišljenje koje stvari prioritizrati, otvoren sam za sugestije... 

EDIT: dodao par req

Mitch uto 27.10.2020 17:37
JohnW kaže...

Bok,

Imam sljedeće zahtjeve za monitor...

 

27" - 32" (mozda i >32"?)

1440p? (imam RTX2080)
HDR

VESA mounts


1. posao (puno terminala/ dark theme IDEs, etc)

 - cca 6-10h dnevno sam tu

 - ovdje bi super bio ultrawide (curved :-S ?), ali ako uzmemo gejming i multimediu blah...

 - imam i xps 15 sa linux, kojeg bi isto kačio

2. gejming

 - cca 10h tjedno...

 - kacio bih i playstation & nvidia shield

 

3. Mutimedia

 - uz Netflix/HBO/Kodi mislim nista

 

4. cijena: mislim da bi me počelo boljeti sve više od 3.5 - 4k kuna... što ne znači da je to upper limit.. 

 

nemam neko čvrsto mišljenje koje stvari prioritizrati, otvoren sam za sugestije... 

EDIT: dodao par req

Osobno bih uzeo S3221QS, pa razmisljaj izmedu ova tri:

 

Dell S3221QS 4k VA zakrivljeni, ali ima HDR10 (400 nita ne preznacajno, ali je 4k), i 100% sRGB https://www.protis.hr/products/details/dell-flat-panel-32-s3221qs-4k-uhd/160067?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Xiaomi 34, 34" ultrawide dakle 27" po visini, losiji panel od druga 2, ali 144 Hz i jeftiniji

Dell S3220DGF, 1440p 165Hz HDR isto VA zakrivljeni https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-32-s3220dgf-va-gaming-amd-freesync2-165hz-hdr-2xhdmi-dp-usb-zakrivljeni-2k-best-buy/S3220DGF/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Sve drugo (1440p 34" ultrawide IPS - ne VA - je bitno skuplje)

Mitch uto 27.10.2020 18:43

Slazem se. Ja sam privremeno uzeo Philips 328E1CA dok radim od doma bas zato sto je 32 4k, blago zakrivljen. Isto coding ali visina mi znaci vise nego sirina jer je 80 char line.

Dell je bolja verzija toga jer ima USBove i hdr sluzbeno. Oba imaju VESA

Stryder uto 27.10.2020 21:45
Stryder kaže...

Uzeo sam s2721dgf u linksu no imam osjecaj kao daj e vec bio otvaran. Jednostavno pakovanje nije bilo "profesionalno" , nije bilo naljepnice preko ekrana (nisam siguran jel to uopce bude) no najvise me zasmetalo tragovi brisanja ekrana (znate kad obrisete mokrom krpom pa se vidi poslije). 

Što mi je činiti? Mislim, dodje mi da ih odma nazovem i kažem. Ne vidim niti jedan mrtvi piksel i jedino vidim dosta bleeda u donjem desnom kutu no to je za svaki monitor IPS jednako, negdje vise negdje manje. 


EDIT: Zvao links, rekli da je vjeorjatno bio izlozen, bez problema mogu doci po drugi (novi)

 
Samo da javim kako je proslo. Ugl dobio sam drugi monitor, nisu imali na stanju pa sam cekao da dodje. Sve je proslo u najboljem redu, cak bi rekao da je proslo "prelako". Znaci nisam uopce imao neugodnosti tako da imam osjecaj ili a) da su znali da je monitor bio izlozen/koristen ili b) stvarno su se poboljsali sto se tice reklamacija. Big props za Links u ovom slucaju.

Drugi monitor koji je stigao je dosao u puno boljoj kutiji i tek kad sam otvorio bio sam siguran da je onaj bio otvaran. Jer ona bijela "spuzva" sto je stavljena oko ekrana i dijelova je bila ravna a ona iz prosle kutije je bila izguzvana. Također, prvi monitor koji sam ukljucio je imao jako jako lose boje no kalibracijom sam ih uspio napraviti da izgleda ok (imam tvornicke kalibrirane u2715h), dok je ovaj drugi odmah iz kutije imao puno bolje boje. Iskreno razlika je bila kao između IPS-a i TN-a. Neznam, mozda neka drugacija matrica ili nesto ili placebo efekt jer sam bio odmah u startu nasekiran oko onoga kad sam vidio u kakvom je stanju. No sve u svemu jako sam zadovoljan monitorom, svima ga preporucujem a ja cu vjerojatno u dogledno vrijeme uzeti jos jedan. Jedini nedostatak je sto nema daisy chain i puno manje portova za razliku od U2715h, no ima ih sasvim dovoljno. 

naPerk777 sri 28.10.2020 16:26

Pozdrav ljudi.
Trebao bih pomoć oko odabira monitora.

Trenutno imam GTX 1070 (Evga FTW edition), Intel I7 7700k i 16gb rama. Monitor je LG Flatron IPS234 (star je već preko 5-6 godina).
Volio bih isprobati neki 120/144 Hz monitor.
Igrice i rad na monitoru (iako rad nije primaran jer imam laptop za to). Nešto od 24-27".

Zapeo mi je za oko LG 27GL850-B QHD ali ima malo papreniju cijenu od 3400 kn. Da li se isplati dati tu cifru za njega ili ima nešto do 2500 kuna tipa Samsung 27FG73 ?

Luka21 sri 28.10.2020 23:45
naPerk777 kaže...

Pozdrav ljudi.
Trebao bih pomoć oko odabira monitora.

Trenutno imam GTX 1070 (Evga FTW edition), Intel I7 7700k i 16gb rama. Monitor je LG Flatron IPS234 (star je već preko 5-6 godina).
Volio bih isprobati neki 120/144 Hz monitor.
Igrice i rad na monitoru (iako rad nije primaran jer imam laptop za to). Nešto od 24-27".

Zapeo mi je za oko LG 27GL850-B QHD ali ima malo papreniju cijenu od 3400 kn. Da li se isplati dati tu cifru za njega ili ima nešto do 2500 kuna tipa Samsung 27FG73 ?

 Do 2500 ti je best buy https://www.nabava.net/monitori/aoc-q27g2u-bk-monitor-cijena-va-27-16-9-117563531  a ako ti lova nije problem onda ovaj LG 27GL850-B koji si gledao.

Luka21 čet 29.10.2020 17:53
zvoncic kaže...
@Luka21, moze info za Best buy monitor do 1500kn i do 2000kn? Hvala
Namjena: posao, uglavnom citanje i CLI

 Rekao bi AOC 24G2U ima ga od 1500kn pa nadalje ali možda ima netko nešto bolje za preporučiti da je za posao ja više gledam da je monitor za gaming pa onda sve ostalo.

CelticFrost pet 30.10.2020 19:11
zvoncic kaže...
@Luka21, moze info za Best buy monitor do 1500kn i do 2000kn? Hvala
Namjena: posao, uglavnom citanje i CLI

Gaming opciju ti je kolega preporučio. Kao nekog all-roundera uzeo bih nešto tipa DELL S2721DS.

27 incha, IPS

2560x1440@75hz

Pivot

zvoncic pet 30.10.2020 21:35

CelticFrost, evo bas maloprije preporuceni model stavio medju tri u izbor i sad vidim tvoju preporuku. No za 60,70kn vidim da ima i model dell-27-p2719h koji ima mogucnost podesavanja po visini, sto bi bilo jako dobro.
Tako da bi to bio moj izbor.
No, vidim jedan monitor koji mi se ci ni dosta interesantan za navedenu cijenu, 32˝ pa me zanima ima li ko iskustva rada sa monitorom te velicine:

https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-315-q3279vwfd8-ips-amd-freesync-75hz-gaming-hdmi-dvi-dp-vga-2k-promo/aoc-q3279vwfd8/product/

Hvala