Monitori

Koji monitor kupiti

1950Killer sri 23.9.2020 15:26

Pozdrav ljudi,

 

U potrazi sam za 32" monitorom do cca. 2000kn, znam da je malo al ne mogu vise od tog. Gledam po nabavi ima par komada a kao najnahvaljeniji je aoc Q3279VWFD8 no nema vesa montazu sto mi ne odgovara. Rezolucija mora biti preko FHD jer osim multimedije ce se koristit i za dokumente. 

 

Hvala!

Pookie čet 24.9.2020 08:36

Bok ekipa!

Jel netko napokon isprobao Xiaomi 34' 3440x1440 144Hz monitor? Vidim da je u Linksu na akciji za 3000 kn pa me jako svrbi da ga uzmem.

Treba mi više za rad (programiranje) nego gaming, tako da ne patim na tip matrice, bitno da je 27' ili veći i više od 60Hz, kolko trenutno imam.

 

Tnx

Jurke94 čet 24.9.2020 15:28
zv'jer2 kaže...
Mitohondri kaže...
zv'jer2 kaže...

...

pogledaj si malo i Dell S2721DGF, u tome cjenovnom rangu ti je

 

svakako ti predlazem da monitor ukljucis u trgovini, bez obzira koji kupio, da se postedis setnji/slanja u slucaju da nisi zadovoljan 

Evo uzeo Della, draži mi DELL nego LG, a isti je panel i cijena.

Hvala na savjetu i infu nisam ni znao da postoji alternativa. :)


Glow je skroz prihvatljiv, a bleeda nema osim moožda malo desno dolje uz rub, ali može proći, imao sam sreće.



BTW, malo off-topic ali ako netko zna (može i PM), spojio monitor i sad mi Windowsi na desnom rubu kao da miš malo izađe s ekrana, znači kad odem skroz desno npr gdje je X gore na vrhu prozora X prestane biti crven i ne stišćem ništa, a prije restarta čak mi je desno uz rub niže kad sam stisnuo tamo gdje ne vidim miš "van ekrana" palio programe s taskbara koji su inače lijevo kod start buttona.
Dosta čudan problem, vjerujem da ga je zapamtio tko god se susreo s njim.

 Evo i ja sam imao istu dvojbu kao i ti, na kraju uzeo Dell i monitor je fantastican. Isto je malo primjetan ips glow u donjem desnom kutu i kontrast je slabiji u odnosu na VA koji sam imao prije, sve ostalo vrh.

Luka123 pet 25.9.2020 14:51
DarthMarkus kaže...
Luka123 kaže...

Jutros naručio Monitor 34" XIAOMI, 144Hz, 4ms mišljenja? rezolucija 3440 x 1440

 Ajd javi dojmove. Neki vele da ima smeara dosta i da su isprane boje. Zanima i mene osobno.

 
Hmm... neznam dosad sam imao TN panel, tako da ovo mi je prelazak čudan na VA...
ali boje se daju namjestiti jer RGB mu je odličan, te sam našao neki .icm preset sa neta i ja još malo podesio...

Za smear/ghosting ima opcija na monitoru se upali Response Time na preset High.
Dosad sam imao 1080p TN panel 144Hz ali evo recimo apex igram bez problema s njim i nesmeta mi.
Ako misliš uzeti za fast paced Arena Shootere nebih preporučio,više je namjenjen za "casual" first person shootere monitor.

Znači toliko je ogroman ekran da s lijeve i desne strane da se netrebaš stalno okretati, a sniperu ti netreba scope XD, vidiš sve doslovno,
prije sam se naginjao na onom 1080p ekranu...

Toliko od mene, ima ga još jedan kolega s foruma, post-ao je u Slike Vašeg hardwer-a pa njega pitaj isto :)!

Pozdrav

Pookie pet 25.9.2020 18:11

Mene isto zanima taj Xiaomi, ne znam jel da idem sutra po njega ili ne. Inače sam gledao DELL S2721DGF koji je oko 3400-3500 kn, ali ovo me sad intrigira. Trenutno sam na DELL 25' 2560x1440 60Hz monitoru pa mislim da bi oba bila skok na bolje. Monitor mi treba više za programiranje nego gaming, pa slobodno dajte savjet.

DarthMarkus pet 25.9.2020 19:19
Pookie kaže...

Mene isto zanima taj Xiaomi, ne znam jel da idem sutra po njega ili ne. Inače sam gledao DELL S2721DGF koji je oko 3400-3500 kn, ali ovo me sad intrigira. Trenutno sam na DELL 25' 2560x1440 60Hz monitoru pa mislim da bi oba bila skok na bolje. Monitor mi treba više za programiranje nego gaming, pa slobodno dajte savjet.

 Gle -Dell je 10/10 bolji. Ovdje je samo dijagonala +. I malo bolja reza.

Mitch pet 25.9.2020 23:07
segregator kaže...
Mitch kaže...

 

Pa za 1000kn više bi i trebao biti bolji, ali nismo čuli po čemu je točno bolji?

 

DarthMarkus kaže...
segregator kaže...
Mitch kaže...

 

Pa za 1000kn više bi i trebao biti bolji, ali nismo čuli po čemu je točno bolji?

 I mene zanima...

Sad ipak malo vise citam, ispada da su softervski ga osakatili jer ovaj nema PiP...a makli su jaci model, valjda izlazi zamjena za 95 model.

Uglavnom Xiaomi odstupa od specki kod dosta ljudi i nije kod svakog 120% sRGB, ima 100 nita manje, nema HDR...ne znam zasto jer unutra je isti Samsungov VA kao i pola drugih 144 modela...

 

Tako da Xiaomi mozda i dalje stoji kao bestbuy kome to nije bitno

Luka123 pet 25.9.2020 23:47

Neznam dečki, meni se monitor svidio i kupio sam ga. Ima reddit post sa .icm profilom i loadao ga sa DisplayCAL i boje su mi odlične, boostao sam samo malo brightness,
jer sam navikao prije imati malo jače osvjetljenje na TN panelu, te sharpness na 70. Response Time - High. Sve drugo default

Ovo bleeding, smearing, ghosting etc. iskreno slabo je... monitor radi na 144Hz, bez problema.

Recenzija na netu ima malo jer monitor je općenito u US nedobivaju Xiaomi proizvode za recenziju...

Inače ako hoćete jako jako kvalitetan 4K monitor sa 100++Hz uzmite nešto drugo i skuplje, a za 1440p preporučujem LG 27GL850.

Za 2950 kn preko webshopa koliko sam platio u Links-a nevjerujem da bih prošao bolje na necem drugom (lg,asus etc.), što se tiče izbora i buđeta s kojim sam raspolagao.

DarthMarkus sub 26.9.2020 08:24

Jel te mogu zamolit da poslikaš upaljen monitor u nekoj tamnoj sceni, čisto da vidim koliko ima bleeda (ako ima).

 

Doduše, to je lutrija, al svejedno me zanima. Kontam da bi ga uzeo, ali sam imao negativno iskustvo sa cq32g1 i povratom u Links. 

 

Stvarno ne bih ponovo to prolazio.

Luka123 sub 26.9.2020 12:18
DarthMarkus kaže...

Jel te mogu zamolit da poslikaš upaljen monitor u nekoj tamnoj sceni, čisto da vidim koliko ima bleeda (ako ima).

 

Doduše, to je lutrija, al svejedno me zanima. Kontam da bi ga uzeo, ali sam imao negativno iskustvo sa cq32g1 i povratom u Links. 

 

Stvarno ne bih ponovo to prolazio.

 Napravim, trenutno mi svijetlost od prozora udara u njega, čim padne mrak oko 19:00... šaljem ti video.
Ali ova kamera koju imam na mobu od xiaomi-a mi 10 lite, je govno, promjeni boju crvene, plave... Nezz valjda će bolje ispasti kad na komp prebacim.

Inače ovo je video koji me uvjerio da kupim, lik ima pro kameru, tako da se sve vidi na monitoru, iako sam ja boje malo bolje ipak podesio sa .icm profilom sa reddit-a:
https://youtu.be/JWo34Cf4E3I

Dodinho sub 26.9.2020 12:43

Imam pitanje za ekipu koja je dobro upoznata s pravima potrošača...

 

Naime, monitor mi se pokvario i poslan je na servis i od strane servisa je odobrena garancija i zamjena. Ja sam zaintersiran uzeti drugi monitor uz nadoplatu i zanima me koja cijena se gleda, cijena mog monitora kada sam ga kupio ili cijena koja je sada u tom shopu?

 

Konkretno se radi o AOC 24G2U kojeg sam platio malo manje od 1700kn, i sada je oko 1400, a uzeo bi AOC 27G2U.

Dodinho sub 26.9.2020 13:25
R4zOR229 kaže...

Zamjena za sta? Monitor ako se nemoze popravit ti trebaju vratiti novce, nikakve zamjene osim za isti takav ukoliko ga jos ima.

 Uvijek imaš pravo ili tražiti isti ili tražiti neki drugi (skuplji) uz nadoplatu.

R4zOR229 sub 26.9.2020 13:46
Dodinho kaže...
R4zOR229 kaže...

Zamjena za sta? Monitor ako se nemoze popravit ti trebaju vratiti novce, nikakve zamjene osim za isti takav ukoliko ga jos ima.

 Uvijek imaš pravo ili tražiti isti ili tražiti neki drugi (skuplji) uz nadoplatu.

To sta vecina trgovaca nudi drugi proizvod uz nadoplatu ne znaci da to igdje u zakonu navedeno. To rade jel im je lakse nego vratiti placeni iznos. A isti proizvod(novi) mozes dobit ako se tvoj nemoze popraviti, sve ostalo je dobra volja trgovca. Tako da ako ce ti i dopustit zamjenu za drugi proizvod, gledat ce da idu sebi u korist i srusit ti cijenu kolko mogu. Ako ti nemogu vratiti isti monitor ko sto imas fino trazi novce nazad i kupi si taj kaj hoces.