Monitori

HDMI-kabel-TV-Phone

regoć sub 16.2.2019 05:52

 Dobar dan želim,,TREBAO BIH POMOC....kupio sam u gore navedenom HDMI kabal i nikako da ga spojim na tv ili na monitor od kompjutera.....tv ima HDMI priključak kao i monitor od kompjutera...ali mi nije jeasno na svim snimkama tutorijala gledam kada ga priključi automacki se slika mobitela prikaže dok kod mene ne....da li moram na mobitelu možda nešto uključiti kakvu opciju ili što ....da li se svi ovi priklkučci moraju koristiti na tom HDMI kablu ima jedan ženski usb muški i HDMI...znam da u ženski uključujem svoj mob no za drugi usb muški ne znam da li moram uključiti u usb priključak ili ne ,ili je to dodatno neko napajanje ili što....pokušao sam normalno uključiti u tv ali taj usb sam priključio i na napajanje od mobitela pa mi je samo na tv prikazalo onaj bar kod koji i ispod ispisalo naziv i šifru tog HDMI kabla i ništa više slike nikakve od mobitela nema...na mompjuteru ništa ne prikazuje sve mrtvo ..u čemu bi bio problem i gdje griješim ako bi mogao netko pomoči ..

http://i68.tinypic.com/f1cits.jpg

 

regoć sub 16.2.2019 13:45

samsung tri modela imam s4active,s5neo i s7 tv philips plazma lcd a monitor na kompu dell 

na tv mi pokaže bar kod i nekakvu šifru ...

http://i67.tinypic.com/34rxe84.jpg

rečeno mi je da treba nekakva aplikacija koju ne mogu pronači tako da stvarno ne kužim ovime su toliko zakomplicirali da mi je žao što sam kupio taj kabel jer sam mislio da se jednostavno spji i to je to a ovako ne kužim stvarno

 

 

Bruno555 pet 11.11.2022 21:01

poz evo da ne otvaran novu temu.

 

Uzeo sam novi komp brutalan, na starom sam ima DVI utor medutim na ovom nemam. E sad, monitor je star 5god, ima VGA (koji trenutno koristin, stariji od Krista), DVI (koji mi komp ne podrzava) i vidim treci utor MHL HDMI. Da li je taj mhl hdmi ista stvar ko standardni HDMI? Vidim online da nesto pisu da je to za mobitele? Monitor mi podrzava 60hz maks, vucem 4k bez problema s novim kompom al sad ne znam da li vridi uzimat HDMI M/M kabel i oce li uopce podrzavat posto pise MHL HDMI? I je li vridno davat pare za kabel kolika ce bit razlika u odnosu na VGA