dustY sri 26.2.2020 15:01

Mislim da ima nekoliko tema na forumu sa istim problemom. Uglavnom, mislim da svi zakrivljeni VA monitori imaju taj batman bleed/glow (jeftiniji sigurno).

Evo primjer mojeg (24" VA 1080p 144hz), dobio sam i novi panel jer sam imao burn-in na starom. Novi panel je više-manje isto govno što se tiče bleeda/glow-a.

Ako uspiješ zamijeniti, velike su šanse da ćeš dobiti istu stvar. Jedino povrat i uzeti drugi monitor, a onda opet postoji šansa da dobiješ isti problem sa IPS/VA, ovisno o parama i ne/sretnom primjerku.

 

DarthMarkus sri 26.2.2020 15:04
witcher99 kaže...

Pozdrav, molim mišljenje o bleedu. Radi li se o prevelikom bleedu odnosno dali da tražim zamjenu? Napomenuo bih da se u stvarnosti ne vidi toliko bleed.

Lp

 Gdje si to uzeo ?

 

Ovo je kao moj koji sam vratio Linksu...

witcher99 sri 26.2.2020 15:29

Links, ma mislim ne smeta u svakodnevnom radu, primjeti se u scenama di je potpuno crn ekran ili neki mali text na sredini (loading u igrama). Kad bih znao da ću dobiti savršen ekran odmah bi zamijenio ali znam da mogu dobit i veći bleed.

dustY sri 26.2.2020 15:29

Može netko sa zakrivljenim VA provjeriti uniformnost na sivoj?

Mislim da je kod mene to dosta loše, u Chrome-u me živcira. Ovo mi je posljednja šansa da prije isteka garancije probam nešto sa ovim govnom od monitora.(ako bih uspio dobiti novi, pa novu garanciju, barem to)  

DarthMarkus sri 26.2.2020 15:54
witcher99 kaže...

Links, ma mislim ne smeta u svakodnevnom radu, primjeti se u scenama di je potpuno crn ekran ili neki mali text na sredini (loading u igrama). Kad bih znao da ću dobiti savršen ekran odmah bi zamijenio ali znam da mogu dobit i veći bleed.

 Vraćaj to i traži povrat.

 

Uzmi onaj LG 32" VA flat ili neki 27" IPS.

 

Nema ti druge. 

witcher99 sri 26.2.2020 16:39

A nisam preko webshopa  tako da mislim da ništa od toga  a i ne želim ips zbog glowa,  ne želim riskirati da dobijem nešto još gore kad mi ovo ne smeta toliko da riskiram. Ako se pogorša mislim da ću slat na servis. 

DarthMarkus sri 26.2.2020 16:43
witcher99 kaže...

A nisam preko webshopa  tako da mislim da ništa od toga  a i ne želim ips zbog glowa,  ne želim riskirati da dobijem nešto još gore kad mi ovo ne smeta toliko da riskiram. Ako se pogorša mislim da ću slat na servis. 

 Kod ipsa je glow bar specifično konzistentan.

 

Ovdje imaš mix IPSa, TNa i VA panela bokte.

picajzla0707 sri 26.2.2020 18:47
witcher99 kaže...

A nisam preko webshopa  tako da mislim da ništa od toga  a i ne želim ips zbog glowa,  ne želim riskirati da dobijem nešto još gore kad mi ovo ne smeta toliko da riskiram. Ako se pogorša mislim da ću slat na servis. 

 probaj ga zamijeniti za ravnu verziju

nedavno je izašla nova g2 verzija, sa 27'', 2k i 144hz trebao bi biti dosta bolja opcija - link

na ravnim va ekranima dosad nisam viđao probleme s glowom, bleadingom i ostalim ips boljkama, ovi zakrivljeni su očito usrani

wyks čet 27.2.2020 21:57
dustY kaže...

Evo zakrivljeni 24" VA i AOC 32 IPS. Kamera to jako istakne, ali aoc me uopće ne muči, dok na VA primjetim ove bijele mrlje. Oba su na 100% svjetline, ali mogu primijetiti i na nižoj.

 AOC Q3279VWFD8 - je li ovaj model?

 

Sad sam bas pogledao svoj, imam nesto malo bleeda u samom donjem desnom kutu, ostalo je daleko bolje nego na ovom sto si uslikao - dapace da nema tog malog radiusa u kutu rekao bih da skoro i nema bleeda.

rambox čet 27.2.2020 22:07
dustY kaže...

Mislim da ima nekoliko tema na forumu sa istim problemom. Uglavnom, mislim da svi zakrivljeni VA monitori imaju taj batman bleed/glow (jeftiniji sigurno).

Evo primjer mojeg (24" VA 1080p 144hz), dobio sam i novi panel jer sam imao burn-in na starom. Novi panel je više-manje isto govno što se tiče bleeda/glow-a.

Ako uspiješ zamijeniti, velike su šanse da ćeš dobiti istu stvar. Jedino povrat i uzeti drugi monitor, a onda opet postoji šansa da dobiješ isti problem sa IPS/VA, ovisno o parama i ne/sretnom primjerku.

 

Nemaju svi i realno ne ovisi o cijeni, nego samo ovisi da li su ili nisu štedili na pozadinskom osvjetljenju dakle kontrola kvalitete.Linkani ispigani 35 AMVA Benq nije imal problema na tom polju.

 

https://youtu.be/1W9q3ZZdAqo

 

https://youtu.be/6Lazg7vaoqo

 

Smeče je smeče, bez obzira da li košta 200-300$ ili 1000$ nema tu nikakve razlike.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/links-reklamacija-monitora-backlight-bleed-om/273677.aspx?page=1&jumpto=6073369&sort=asc&view=flat