Zekoslavko pet 31.3.2017 08:11

Samo jedna ideja nakon što sam vidio Corsairov One... čisto da vidim što bi se dalo složiti sa komponentama koje su dobavljive u maloprodaji.

 

Generalna ideja je bila napraviti čim manje kućište sa čim više mjesta i čim boljom ventilacijom.

 

Trenutno unutra stane bilo koja ITX ploča, 140mm vodeno hlađenje, SFF napajanje, do četiri 2.5" diska i full size grafička kartica, sve u kućištu dimenzija 210x210x330mm

 

Za sada je sve samo u 3D-u, ali planiram ga napraviti kada posložim sve detalje... još je uvijek work in progress.

Pupo pet 31.3.2017 19:34

Fora, pratim.

 

 

Super izgleda i želim ti sreću u izradi, odnosno nadam se da će jednom ugledat svjetlo dana.

 

 

Postoji već nekoliko "specijaliziranijih", malih kućišta al uvijek je dobro vidjeti nešto domaće.

Zekoslavko pet 31.3.2017 21:12
Pupo kaže...

Fora, pratim.

 

 

Super izgleda i želim ti sreću u izradi, odnosno nadam se da će jednom ugledat svjetlo dana.

 

 

Postoji već nekoliko "specijaliziranijih", malih kućišta al uvijek je dobro vidjeti nešto domaće.

 Hvala! Za razliku od dosadašnjih ideja, mislim da će ova uistinu i zaživjeti, ako ništa drugo, onda kao moj novi komp.

Pupo sub 1.4.2017 09:00

Zaboravio sam  pitati, a mislio sam odmah.

 

Kako si zamislio rješavanje topline iz kućišta? Jer nažalost, prirodno izdizadnje toplog zraka nije dovoljno ako se radi o jačoj konfiguraciji.

Zekoslavko sub 1.4.2017 09:12
Pupo kaže...

Zaboravio sam  pitati, a mislio sam odmah.

 

Kako si zamislio rješavanje topline iz kućišta? Jer nažalost, prirodno izdizadnje toplog zraka nije dovoljno ako se radi o jačoj konfiguraciji.

 Vrlo vjerojatno ću u gornji dio dodati jedan sporovrteći fan, koji će vući sve iz kućišta... u dnu i u donjem dijelu stranica će biti perforacije kroz koje će vodeno hlađenje i grafička vući zrak. Mislim da grijanje neće biti problem.