mar123 pet 22.11.2019 15:44
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Za future upgrade: još jedna Asus GTX1080Ti kad cijene padnu na prihvatljive iznose ili ću prodati trenutnu i uzeti Asus GTX1180Ti , i svakako još jedan PG279Q monitor jer kad jednom odeš na dual-monitor nikako se naviknuti na single monitor.

Funny story, kupio sam drugi monitor od istog čovika od prije dvije godine. Nije lagao kad je rekao da će uzeti isti monitor kad se vrati u Austriju.

 Mene oduvijek zanima kako koristite ta dva monitora, kuzim 3 dok igrate al dva mi nisu jasna. Naravno ja pricam o igrama i zabavnim sadrzajima, razumijem dva monitora s poslovne strane. Pa ak nije bed malo da pojasnite. 

Najbrži sub 23.11.2019 08:59
mar123 kaže...

 Mene oduvijek zanima kako koristite ta dva monitora, kuzim 3 dok igrate al dva mi nisu jasna. Naravno ja pricam o igrama i zabavnim sadrzajima, razumijem dva monitora s poslovne strane. Pa ak nije bed malo da pojasnite. 

 A ne mogu ti pojasniti jer nisam doma već godinu i pol. Doma se većinom igrao Destiny 2, BF V i BF I, većinu vremena je League of Legends. Sad pošto su dva ista monitora, league of legends ne može raditi na oba, a za druge igre ne znam kakvo je stanje jer mlađi brat jedino se igra. 

Role2 sub 23.11.2019 21:02

Evo i mog kutića. Sve na jednom mjestu.

Drugi komp je  slozen u namjeri da sluzi kao storage tj, da diskovi ne vrtu ako nisu trenutno potrebni, da bi se na kraju pretvoria u retro projekt.

Na kraju mi je draze radit na njemu nego na ovim modernim cudima 

 

Znam samo da su mi zime postale kratke otkad je ovaj setup u djiru s projektorom :)

Montarinari pet 29.11.2019 14:25
mar123 kaže...
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Za future upgrade: još jedna Asus GTX1080Ti kad cijene padnu na prihvatljive iznose ili ću prodati trenutnu i uzeti Asus GTX1180Ti , i svakako još jedan PG279Q monitor jer kad jednom odeš na dual-monitor nikako se naviknuti na single monitor.

Funny story, kupio sam drugi monitor od istog čovika od prije dvije godine. Nije lagao kad je rekao da će uzeti isti monitor kad se vrati u Austriju.

 Mene oduvijek zanima kako koristite ta dva monitora, kuzim 3 dok igrate al dva mi nisu jasna. Naravno ja pricam o igrama i zabavnim sadrzajima, razumijem dva monitora s poslovne strane. Pa ak nije bed malo da pojasnite. 

 Ja koristim dva već godinama... sa gaming strane je jednostavno, igraš samo na jednom :) Osobno imam dva Della, jedan 27" 1440p i drugi 24" 1080p, tako da "pametne stvari radim na 27-ici, a igram na 24", jer je na njoj manja rezolucija, a samim time i veći framerate... jer mi je grafulja limitirajući faktor kada su igre u pitanju.

 

Što se nekog pametnog korištenja, dva monitora su stvarno odlična stvar... Ja se bavim 3D grafikom i na velikom imam otvorenu glavnu aplikaciju (u mom slučaju Rhino), a na drugom dodatne panele od renderera, Photoshop, Illustrator ili što mi drugo u tom trenutku treba.

CyberDemonVZ pet 29.11.2019 16:46
mar123 kaže...

dobro i mislio sam da je korisno s poslovne strane, no zanimao me gaming, kolko smisla zapravo ima i eto ti kazes da igras samo na jednom. znaci za gaming ili jedan ili tri komada.

 Buraz također ima dva. I igra na jednom.

Jedan je 144Hz TN, a drugi običan, s boljim bojama, ali 60Hz, na njemu ne igra.

Na njemu su otvoreni ili neki programi za razgovor ak čeka nešto vezano uz posao.

Ili praćenje temperatura ako se igra overclockom.

Ili OBS ako streama.. i tak.

Montarinari pon 2.12.2019 15:00
mar123 kaže...

dobro i mislio sam da je korisno s poslovne strane, no zanimao me gaming, kolko smisla zapravo ima i eto ti kazes da igras samo na jednom. znaci za gaming ili jedan ili tri komada.

 Ako se samo igraš, jedan je sve što ti treba... Tri komada je zgodno imati, ali onda i treba imati hardware da to pogura ;)

Najbrži čet 2.1.2020 15:56
mar123 kaže...

 Mene oduvijek zanima kako koristite ta dva monitora, kuzim 3 dok igrate al dva mi nisu jasna. Naravno ja pricam o igrama i zabavnim sadrzajima, razumijem dva monitora s poslovne strane. Pa ak nije bed malo da pojasnite. 

 Evo vratio sam se s mora i budem kroz tjedan dana dao dojmove. Za prva 24h korištenja mogu priznati da moram malo okretati vratom lijevo-desno ako koristim oba monitora (dobra vježba), a dok su samo igre u pitanju tada blago see okrenem tijelom prema monitoru na kojem gejmam.

VladimirLem pon 6.1.2020 15:54

Stol s ladičarem je rađen po mjeri, sve dimenzije su van standardnih - duži, dublji i viši od onih standarnih po Lesninama i sličnim dućanima. Stolica je Ikea JÄRVFJÄLLET.  Računalo je nedavno složeno i čine ga Ryzen 3600, Tomahawk Max, 16GB RAM, 2x250 GB SSD + 1 TB SSD, Vega 56, Be Quiet Pure Base 500, Logitech G502, G512 i Z333, AOC Q3279CWF, Asus U7 MKII, Kingston Cloud Revoler i XBOX 360 gamepad.

The_Fichek pon 6.1.2020 19:55

Lijepo izgleda, samo zašto ti podloga za miš nije ispod miša? Btw. gornji pokrov od kucista si stavio naopacke, ti otvori bi trebali ici skroz straga, ali nije velika greska. Updateaj mojPC, ako ti se da.. 

The_Fichek ned 12.1.2020 01:13

BEASTMODE49 Najs setup. Doduše kućište ti izgleda forsirano postavljeno s desna, da se vidi prozor i komponente? Možeš ga postavit na mjesto subwoofera, a subwoofer do kućišta ili na sadašnje mjesto kućišta.. Izgleda malo čudno jer ti je komp blizu sredine stola, blizu nogu? Inače lijepo uređeno.

BEASTMODE49 ned 12.1.2020 02:02

Hvala ti, drago mi je da ti se sviđa.

Navikao sam se da ovdje stoji a i puno ljepše izgleda ovako, a što se tiče mjesta za noge isto mi je skroz OK, iako bi moglo bit malo više mjesta, ali ću vjerovatno maknut ovaj ladičar s desne strane kako bi imao dosta više mjesta, samo moram nać alternativu za stvari koje tu držim.

BEASTMODE49 ned 12.1.2020 15:24
djigibao kaže...
Ako se taj ladicar može micati, stavi njega lijevo, a PC i sub desno.
Mislim da bi ti tako bilo komotnije.

 Da, može se micati. Hvala na prijedlogu, morat ću probat pa vidit kako će to izgledat.