damir83 pon 6.8.2018 11:18

Pozdrav ekipa,

 

Prije par dana sam s Honorbuya kupio Xiaomi mi 8se, prvi dan je radio super, drugo jutro mi ga je kćer donijela s greškom "The system has been destroyed", pretpostavljam da je pokrenula i prekinula neki OS update.

 

Mob sam uspio pokrenuti u Fastboot modu, u MiFlash aplikaciji se device pojavi na listi. Čak sam i skinuo neki fastboot rom ali ne postoji offical global ili multilang pa me strah kliknuti na flash da ga skroz ne "zeznem" (ako već nije).

 

Da li je tko od vas radio flash za mi8se? Do sada nisam imao iskustva u flashanju moba pa je bilo koji savjet dobrodošao.

 

Hvala&Lp,

Damir

display name ivo pon 6.8.2018 11:24
damir83 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Prije par dana sam s Honorbuya kupio Xiaomi mi 8se, prvi dan je radio super, drugo jutro mi ga je kćer donijela s greškom "The system has been destroyed", pretpostavljam da je pokrenula i prekinula neki OS update.

 

Mob sam uspio pokrenuti u Fastboot modu, u MiFlash aplikaciji se device pojavi na listi. Čak sam i skinuo neki fastboot rom ali ne postoji offical global ili multilang pa me strah kliknuti na flash da ga skroz ne "zeznem" (ako već nije).

 

Da li je tko od vas radio flash za mi8se? Do sada nisam imao iskustva u flashanju moba pa je bilo koji savjet dobrodošao.

 

Hvala&Lp,

Damir

Imaš već otvorenu temu za Mi8. A ovo sam negdje vidio, mislim da je netko pisao već o tome.

 

Što se tiče flashanja Xiaomija - imaju ti zaključan bootloader pa nećeš ni moći flashati dok ga ne otključaš (moraš od Xiaomija zatražiti otključavanje). Pomoglo bi da si napisao koji ROM imaš?

damir83 pon 6.8.2018 11:43

Nisam htio spamati diskusiju o mobitelu pa sam otvorio novu temu u "Mobilni OS-ovi i softver".

 

S obzirom da mi odmah kod bootanja baci grešku, ne znam kako provjeriti verziju roma, saznati IMEI ili bilo koju drugu informaciju. Pretpostavljam da bez tih informacija ne mogu ni tražiti otključavanje bootloadera.

display name ivo pon 6.8.2018 11:55
damir83 kaže...

Nisam htio spamati diskusiju o mobitelu pa sam otvorio novu temu u "Mobilni OS-ovi i softver".

 

S obzirom da mi odmah kod bootanja baci grešku, ne znam kako provjeriti verziju roma, saznati IMEI ili bilo koju drugu informaciju. Pretpostavljam da bez tih informacija ne mogu ni tražiti otključavanje bootloadera.

U biti si se trebao logirati u Mi account i zatražiti otključavanje bootloadera. A samo otključavanje se radi kroz njihovu apliciju, mislim da se mobitel isto stavlja u fastboot mod i spaja na računalo preko usb kabela i pokreće ta aplikacija. Nakon što otključaš bootloader možeš flashati ROM.

 

S tim da ja na službenoj stranici ni ne vidim da ima ROM za Mi8 SE. Pa je pitanje kakav si ROM uopće imao. Moguće da Xiaomi.EU ili neki vendor ROM (modificirani, pa ti zato nije prošao OTA update)

display name ivo pon 6.8.2018 11:58

Dostupni ROM-ovi i upute za flashanje i sve što ti treba je na ovoj stranici.

 

Otključavanje bootloadera ovdje.

 

Al daj pričekaj da ti odgovori netko tko ima taj mobitel, možda se susreo s istim problemom. Rekao sam ti da postoji tema iz razloga što je malo življe tamo i vjerojatno će ti netko prije odgovoriti nego tu u novoj temi. Al ok.

Jehonan pon 6.8.2018 12:04
display name ivo kaže...
damir83 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Prije par dana sam s Honorbuya kupio Xiaomi mi 8se, prvi dan je radio super, drugo jutro mi ga je kćer donijela s greškom "The system has been destroyed", pretpostavljam da je pokrenula i prekinula neki OS update.

 

Mob sam uspio pokrenuti u Fastboot modu, u MiFlash aplikaciji se device pojavi na listi. Čak sam i skinuo neki fastboot rom ali ne postoji offical global ili multilang pa me strah kliknuti na flash da ga skroz ne "zeznem" (ako već nije).

 

Da li je tko od vas radio flash za mi8se? Do sada nisam imao iskustva u flashanju moba pa je bilo koji savjet dobrodošao.

 

Hvala&Lp,

Damir

Imaš već otvorenu temu za Mi8. A ovo sam negdje vidio, mislim da je netko pisao već o tome.

 

Što se tiče flashanja Xiaomija - imaju ti zaključan bootloader pa nećeš ni moći flashati dok ga ne otključaš (moraš od Xiaomija zatražiti otključavanje). Pomoglo bi da si napisao koji ROM imaš?

Ajoooj, uh!!!

 

Dakle, stock, tvornički, oficijelni ROM uvijek možete flashati!!!

 

Otključavanje bootloadera jo potrebno SAMO ako želite instalirati custom recovery te potom custom ROM!!!

 

display name ivo pon 6.8.2018 12:04

Jel možeš u recovery?

 

Da te utješim, dok god možeš u fastboot nisi puno zbrljao, eventualno ćeš bez podataka ostati ali novi ROM se da flashati. Nisam previše u toku oko toga, prije sam flashao taj xiaomi.eu dok nije bilo službene podrške za Hrvatski jezik ali sam već dugo na Global Stable pa ne znam jel bilo kakvih izmjena oko načina flashanja tih ROM-ova. Ako se ne varam, prije si mogao bez otključavanja bootloadera flashati samo isti ROM koji već imaš. Neka me netko ispravi ako griješim.

display name ivo pon 6.8.2018 12:09
Jehonan kaže...

Ajoooj, uh!!!

 

Dakle, stock, tvornički, oficijelni ROM uvijek možete flashati!!!

 

Otključavanje bootloadera jo potrebno SAMO ako želite instalirati custom recovery te potom custom ROM!!!

 

 Moguće, nisam siguran. Kažem, nisam dugo to već radio, možda je bilo promjena.

 

"Devices marked with ★ are locked. If your device is locked, please click here to unlock it first. Devices marked with ☆ are unlocked. If your device is unlocked, please just follow the following tutorial to complete the ROM flashing."

 

Koliko se ja sjećam mogao si flashati samo taj ROM na kojem jesi. Ali ako prelaziš sa Stable na Developer ili China na Global morao si otključati bootloader.

domac5 pon 6.8.2018 12:10

Vjerojatno modificirani vendor rom koji se ne smije azurirat ili je kcer naglo ugasila mob usred azuriranja a to se ne smije..

 

probaj skinut ovo, vjv nisi imao uključen usb debugging ali eto ako ti prepozna uredaj kad ga spojis dok je u fastbootu ponudit ce ti china stable rom i skinut i flashat.. jako jednostavno za koristenje http://www.xiaomitool.com

display name ivo pon 6.8.2018 12:14

Kad smo kod tog otključavanja, domac5 jel ti poznato možda da li jednom kad zatražiš otključavanja bootloadera i odobre ti, jel ti vrijedi za sve uređaje na tom accountu? Ili kad uzmeš novi mobitel moraš ponovno tražiti? Ja sam za Mi4 čekao nekoliko dana, poslije na Mi5 mi je doslovno za par minuta došla poruka da mi je odobreno.

damir83 pon 6.8.2018 12:29

Možda glupo pitanje ali china stable rom - da li mi ponudi nakon bootanja engleski ili moram naučiti osnove kineskog?:)

 

Hvala svima na savjetima, čim dođem doma provjerim xiaomitool pa javim...

display name ivo pon 6.8.2018 13:40
damir83 kaže...

Možda glupo pitanje ali china stable rom - da li mi ponudi nakon bootanja engleski ili moram naučiti osnove kineskog?:)

 

Hvala svima na savjetima, čim dođem doma provjerim xiaomitool pa javim...

 China stable ROM ti ima engleski, nudi odabir kod početnog podešavanja, neće ti biti problem. China ROM ti je inače najbrži, ima samo kineski i engleski, ali dolazi sa par njihovih aplikacija više i nema google play store. Ali isto nije problem, mislim da ima na toj njihovoj trgovini (aplikaciji sličnoj play store-u) cijeli paket google za skinuti pa prvo to pukneš i onda znaš dalje. I čekaš da izađe Globalni ROM pa ponovno flash i bok. Ja još nisam Mi8 naručio jer čekam Global Stable ROM.

display name ivo pon 6.8.2018 17:53
damir83 kaže...

Pokušao sam zadati zahtjev za unlock ali mi zapne na Unlocking koraku:( Javim ako se riješim ovaj problem.

Da, nije ti povezan uređaj s tim accountom. Bio bi povezan kada bi se logirao na samom uređaju u Mi account. Ne znam kako ćeš zaobići taj problem. Flashat si probao bez otključavanja bootloadera? (za slučaj da je točno ono što je rekao jedan forumaš tu, da nije potrebno otključavati bootloader ako se flasha službeni ROM)

 

I kad ti odobre zna zapeti. Ako ti zapne na 50% - to je problem koji se i meni događao a riješio sam ga otljučavanjem starijom verzijom tog unlock software-a. Ne znam gdje sam skinuo, sad imam na kompu MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en  pa moguće da i s tim. Probaj tu verziju naći.

 

Gle, još jedan prijedlog ti je da kontaktiraš Xiaomi, ja sam u par navrata mailom poslao upit službi za korisnike i mogu ti reći da se jave za dan dva i ponude detaljno korake šta napraviti.

damir83 pon 6.8.2018 18:32

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

display name ivo pon 6.8.2018 19:57
damir83 kaže...

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

 IMEI imaš napisan i  na kutiji ako si ju sačuvao. A find device nemaš šta isključivati jer ne možeš bootati OS da bi to podesio. Javi baš. Riješit ćeš, javi baš kako ide.

 

Jesi čitao ovo malo: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

 

Ja bi još dok čekam probao skinuti Mi PC Suite i vidio jel s njim mogu šta.

Jehonan sri 8.8.2018 10:50
display name ivo kaže...
damir83 kaže...

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

 IMEI imaš napisan i  na kutiji ako si ju sačuvao. A find device nemaš šta isključivati jer ne možeš bootati OS da bi to podesio. Javi baš. Riješit ćeš, javi baš kako ide.

 

Jesi čitao ovo malo: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

 

Ja bi još dok čekam probao skinuti Mi PC Suite i vidio jel s njim mogu šta.

Možeš ga bez problema bootati ako napraviš prije toga full tvornički reset!

U biti, to čak i je ono što trebaš napraviti jer tek tada si isključio svaku vezu s dotičnim uređajem i svojim korisničkim računom, a to je u biti ono što oni i hoće jer ti tada bez problema mogu dati drugi uređaj!

 

Dakle, procedura bi bila, napraviš full tvbornički reset, on će ti isključiti Find device tj. vezu između uređaja kojeg držiš u ruči i tvog računa, potom se uređaj reboota.

Nakon toga, kada ga ideš postavljati uopće te ne traži aktivaciju tj. izbrisan je iz tvog računa!

display name ivo sri 8.8.2018 12:08
Jehonan kaže...
display name ivo kaže...
damir83 kaže...

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

 IMEI imaš napisan i  na kutiji ako si ju sačuvao. A find device nemaš šta isključivati jer ne možeš bootati OS da bi to podesio. Javi baš. Riješit ćeš, javi baš kako ide.

 

Jesi čitao ovo malo: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

 

Ja bi još dok čekam probao skinuti Mi PC Suite i vidio jel s njim mogu šta.

Možeš ga bez problema bootati ako napraviš prije toga full tvornički reset!

U biti, to čak i je ono što trebaš napraviti jer tek tada si isključio svaku vezu s dotičnim uređajem i svojim korisničkim računom, a to je u biti ono što oni i hoće jer ti tada bez problema mogu dati drugi uređaj!

 

Dakle, procedura bi bila, napraviš full tvbornički reset, on će ti isključiti Find device tj. vezu između uređaja kojeg držiš u ruči i tvog računa, potom se uređaj reboota.

Nakon toga, kada ga ideš postavljati uopće te ne traži aktivaciju tj. izbrisan je iz tvog računa!

Da, vidiš, nisam se uopće sjetio Factory reseta-a.

 

Damir86: možeš pokušati, ako već nisi, napraviti factory reset. Kad pališ mobitel držiš tipku power i vol up zajedno pritisnute (ili vol down, ne znam točno, jedna kombinacija je za fastboot jedna za recovery), i ući  ćeš u recovery mod odakle bi trebao imati ponuđen factory reset, možda se boota nakon factory reseta. FACTORY RESETOM GUBIŠ SVE PODATKE NA MOBITELU!!! (slike, instalirane aplikacije, poruke... itd.)

Jehonan sri 8.8.2018 13:11
display name ivo kaže...
Jehonan kaže...
display name ivo kaže...
damir83 kaže...

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

 IMEI imaš napisan i  na kutiji ako si ju sačuvao. A find device nemaš šta isključivati jer ne možeš bootati OS da bi to podesio. Javi baš. Riješit ćeš, javi baš kako ide.

 

Jesi čitao ovo malo: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

 

Ja bi još dok čekam probao skinuti Mi PC Suite i vidio jel s njim mogu šta.

Možeš ga bez problema bootati ako napraviš prije toga full tvornički reset!

U biti, to čak i je ono što trebaš napraviti jer tek tada si isključio svaku vezu s dotičnim uređajem i svojim korisničkim računom, a to je u biti ono što oni i hoće jer ti tada bez problema mogu dati drugi uređaj!

 

Dakle, procedura bi bila, napraviš full tvbornički reset, on će ti isključiti Find device tj. vezu između uređaja kojeg držiš u ruči i tvog računa, potom se uređaj reboota.

Nakon toga, kada ga ideš postavljati uopće te ne traži aktivaciju tj. izbrisan je iz tvog računa!

Da, vidiš, nisam se uopće sjetio Factory reseta-a.

 

Damir86: možeš pokušati, ako već nisi, napraviti factory reset. Kad pališ mobitel držiš tipku power i vol up zajedno pritisnute (ili vol down, ne znam točno, jedna kombinacija je za fastboot jedna za recovery), i ući  ćeš u recovery mod odakle bi trebao imati ponuđen factory reset, možda se boota nakon factory reseta. FACTORY RESETOM GUBIŠ SVE PODATKE NA MOBITELU!!! (slike, instalirane aplikacije, poruke... itd.)

Uh!

 

Bemu miša, opet si pogriješio!

 

To nije factory reset!

 

Dakle, ako to napraviš, mobitel ti je i dalje vezan za tvoj račun tj. "Find device" funkcija ti je i dalje aktivna!!!

 

Ono što trebaš napraviti je to da odeš u Settings->Additional settings->Backup & reset->Factory data reset

 

Nakon toga, nakon što to odradiš, mobitel je deaktiviran, nije vipe vezan za tvoj profil!

 

Ovo što si ti naveo nije to!

 

Osim toga, u Recovery meniju čak niti nemaš "Factory reset", samo "Data reset" tj. brisanje svih podataka mobitela ali "NA MOBITELU" dakle lokalno, a ne ovo što čini pravi "Factory reset" tj. i lokalno i iz profila na njihovim serverima!

display name ivo sri 8.8.2018 14:58
Jehonan kaže...
display name ivo kaže...
Jehonan kaže...
display name ivo kaže...
damir83 kaže...

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

 IMEI imaš napisan i  na kutiji ako si ju sačuvao. A find device nemaš šta isključivati jer ne možeš bootati OS da bi to podesio. Javi baš. Riješit ćeš, javi baš kako ide.

 

Jesi čitao ovo malo: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

 

Ja bi još dok čekam probao skinuti Mi PC Suite i vidio jel s njim mogu šta.

Možeš ga bez problema bootati ako napraviš prije toga full tvornički reset!

U biti, to čak i je ono što trebaš napraviti jer tek tada si isključio svaku vezu s dotičnim uređajem i svojim korisničkim računom, a to je u biti ono što oni i hoće jer ti tada bez problema mogu dati drugi uređaj!

 

Dakle, procedura bi bila, napraviš full tvbornički reset, on će ti isključiti Find device tj. vezu između uređaja kojeg držiš u ruči i tvog računa, potom se uređaj reboota.

Nakon toga, kada ga ideš postavljati uopće te ne traži aktivaciju tj. izbrisan je iz tvog računa!

Da, vidiš, nisam se uopće sjetio Factory reseta-a.

 

Damir86: možeš pokušati, ako već nisi, napraviti factory reset. Kad pališ mobitel držiš tipku power i vol up zajedno pritisnute (ili vol down, ne znam točno, jedna kombinacija je za fastboot jedna za recovery), i ući  ćeš u recovery mod odakle bi trebao imati ponuđen factory reset, možda se boota nakon factory reseta. FACTORY RESETOM GUBIŠ SVE PODATKE NA MOBITELU!!! (slike, instalirane aplikacije, poruke... itd.)

Uh!

 

Bemu miša, opet si pogriješio!

 

To nije factory reset!

 

Dakle, ako to napraviš, mobitel ti je i dalje vezan za tvoj račun tj. "Find device" funkcija ti je i dalje aktivna!!!

 

Ono što trebaš napraviti je to da odeš u Settings->Additional settings->Backup & reset->Factory data reset

 

Nakon toga, nakon što to odradiš, mobitel je deaktiviran, nije vipe vezan za tvoj profil!

 

Ovo što si ti naveo nije to!

 

Osim toga, u Recovery meniju čak niti nemaš "Factory reset", samo "Data reset" tj. brisanje svih podataka mobitela ali "NA MOBITELU" dakle lokalno, a ne ovo što čini pravi "Factory reset" tj. i lokalno i iz profila na njihovim serverima!

Ok, hvala na ispravku.

 

Ali ako nisi čitao od početka čovjek ima bootloop i ne može upaliti mobitel tako da ne može napraviti to što si predložio.

damir83 sri 8.8.2018 17:47

Update statusa... PC Suite ne pomaže, ne registrira device. MiTool kaže da moram omogućiti usb debugging (ako sam dobro zapamtio).

 

Volume Up + Pwr -> Uđe u Main menu (Mi-Recovery 3.0) ali nudi 3 opcije: Reboot, Wipe Data i Connect with MiAssistant. Niti jedna od ovih ne pomaže.

 

Volume Down + Pwr -> Fastboot

 

Honorbuy mi je poslao adresu na koju mogu poslati mob ali još čekam odgovor od Xiaomi supporta, nadam se da bi mi mogli omogućiti Unlock uređaja da napravim flash.

 

Još jednom hvala svima na sugestijama, svakako se javim čim napravim konkretniji pomak.

 

pozz

Jehonan sri 8.8.2018 21:09
damir83 kaže...

Update statusa... PC Suite ne pomaže, ne registrira device. MiTool kaže da moram omogućiti usb debugging (ako sam dobro zapamtio).

 

Volume Up + Pwr -> Uđe u Main menu (Mi-Recovery 3.0) ali nudi 3 opcije: Reboot, Wipe Data i Connect with MiAssistant. Niti jedna od ovih ne pomaže.

 

Volume Down + Pwr -> Fastboot

 

Honorbuy mi je poslao adresu na koju mogu poslati mob ali još čekam odgovor od Xiaomi supporta, nadam se da bi mi mogli omogućiti Unlock uređaja da napravim flash.

 

Još jednom hvala svima na sugestijama, svakako se javim čim napravim konkretniji pomak.

 

pozz

Hajde ovako!

 

Skini ovaj program.

 

Raspakiraš ga te u njegov direktorij staviš zadnji ROM, koji skineš odakle ga već skidaš (skini ROM u ZIP obliku, ne Fastboot!).

 

Potom, ugasi mobitel, uđi u Recovery (vidim već znaš kako), odi na menu MiAssistant i aktiviraj ga!

 

Priključi mobitel na računalo s instaliranim adb i fastboot na novu sistema!

 

Tada, otvori CMD u prethodno raspoakiranom direktoriju!

 

U CMD upiši: xiaomiadb format-data

 

Vidjeti ćeš da će se pokrenuti adb server te će se obrisati/formatirati/osvježiti data particija

 

Nakon toga upiši u istom CMD-u: xiaomiadb sideload_miui ime_skinutog_roma.zip

 

Vidjeti ćeš da se program pokreće, kontaktira neke servere, provjerava ZIP, i ako je s njim sve uredu kreće sideload!

 

Nakon kojih 3-5 min, mobitel će se restartati i to je to!

 

Uglavnom, ovo ti mora raditi!!

 

Ako imaš nekih nejasnoća, javi se slobodno (imam i sam djecu i znam kako je to ).

Jehonan sri 8.8.2018 21:13
display name ivo kaže...
Jehonan kaže...
display name ivo kaže...
Jehonan kaže...
display name ivo kaže...
damir83 kaže...

Verzija 1.1.0317.1 - Couldn't verify device. Please upgrade your unlock Tool. Probao i s 2.2.406.5, kod nje ista poruka kao na verziji 3.*

 

Flash China Offical Stable i Developer verzije baca grešku - Erase is not allowed in Lock State.

 

Jučer sam pitao honorbuy za support, rekli su da mogu pogledati uređaj ako sam za da im ga pošaljem ali prije slanja moram poslati imei i isključiti Find device. Pitao sam na koji način da saznam imei i da isključim find device s obzirom da ne mogu bootati mob.

 

Sad sam poslao mail na xiaomi global support.

 

Javim kako napredujem:)

 IMEI imaš napisan i  na kutiji ako si ju sačuvao. A find device nemaš šta isključivati jer ne možeš bootati OS da bi to podesio. Javi baš. Riješit ćeš, javi baš kako ide.

 

Jesi čitao ovo malo: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

 

Ja bi još dok čekam probao skinuti Mi PC Suite i vidio jel s njim mogu šta.

Možeš ga bez problema bootati ako napraviš prije toga full tvornički reset!

U biti, to čak i je ono što trebaš napraviti jer tek tada si isključio svaku vezu s dotičnim uređajem i svojim korisničkim računom, a to je u biti ono što oni i hoće jer ti tada bez problema mogu dati drugi uređaj!

 

Dakle, procedura bi bila, napraviš full tvbornički reset, on će ti isključiti Find device tj. vezu između uređaja kojeg držiš u ruči i tvog računa, potom se uređaj reboota.

Nakon toga, kada ga ideš postavljati uopće te ne traži aktivaciju tj. izbrisan je iz tvog računa!

Da, vidiš, nisam se uopće sjetio Factory reseta-a.

 

Damir86: možeš pokušati, ako već nisi, napraviti factory reset. Kad pališ mobitel držiš tipku power i vol up zajedno pritisnute (ili vol down, ne znam točno, jedna kombinacija je za fastboot jedna za recovery), i ući  ćeš u recovery mod odakle bi trebao imati ponuđen factory reset, možda se boota nakon factory reseta. FACTORY RESETOM GUBIŠ SVE PODATKE NA MOBITELU!!! (slike, instalirane aplikacije, poruke... itd.)

Uh!

 

Bemu miša, opet si pogriješio!

 

To nije factory reset!

 

Dakle, ako to napraviš, mobitel ti je i dalje vezan za tvoj račun tj. "Find device" funkcija ti je i dalje aktivna!!!

 

Ono što trebaš napraviti je to da odeš u Settings->Additional settings->Backup & reset->Factory data reset

 

Nakon toga, nakon što to odradiš, mobitel je deaktiviran, nije vipe vezan za tvoj profil!

 

Ovo što si ti naveo nije to!

 

Osim toga, u Recovery meniju čak niti nemaš "Factory reset", samo "Data reset" tj. brisanje svih podataka mobitela ali "NA MOBITELU" dakle lokalno, a ne ovo što čini pravi "Factory reset" tj. i lokalno i iz profila na njihovim serverima!

Ok, hvala na ispravku.

 

Ali ako nisi čitao od početka čovjek ima bootloop i ne može upaliti mobitel tako da ne može napraviti to što si predložio.

Žao mi je, nisam čitao od početka.

 

Oprosti ako si se možda osjetio povrijeđenim , nije mi to bila namjera (od davnih dana sam prestao gledati tko može dalje piškiti i čiji je tata jači).

 

Evo, odgovorio sam čovjeku, ono kako je on to opisao, to nije "pravi" bootlop i da se riješiti bez problema tj. što se toga tiče ne mora uopće slati mobitel nikuda!

 

Svako dobro!

display name ivo čet 9.8.2018 07:58
Jehonan kaže...

Žao mi je, nisam čitao od početka.

 

Oprosti ako si se možda osjetio povrijeđenim , nije mi to bila namjera (od davnih dana sam prestao gledati tko može dalje piškiti i čiji je tata jači).

 

Evo, odgovorio sam čovjeku, ono kako je on to opisao, to nije "pravi" bootlop i da se riješiti bez problema tj. što se toga tiče ne mora uopće slati mobitel nikuda!

 

Svako dobro!

Nisam se osjetio povrijeđenim, nema potrebe za isprikom. Isto tako se ni ti nebi trebao naći uvrijeđenim, stvarno nije bilo namjere. Svaka čast što si našao vremena pomoći čovjeku i svaka čast na znanju ako je točno što si napisao, ovo još nisam vidio. Sve što sam sugerirao kao moguću pomoć je kumulacija mog dosadašnjeg iskustva s Xiaomi mobitelima, problem mi je zanimljiv i zanimalo me rješenje i pratim temu jer sam se nadao da će se javiti netko tko zna to riješiti i da će čovjeku pomoći. A siguran sam da ću se s tim problemom još susretati.

 

Mislim da same upute nije teško pratiti, puno sam puta riješio slične probleme prateći tutoriale koje je netko podijelio na forumima, ali da mi je skroz jasno što se točno te naredbe rade - nije. Nisam toliko u tome.

 

Damir83 javi baš jesi uspio šta.

Jehonan pet 10.8.2018 13:02
display name ivo kaže...
Jehonan kaže...

Žao mi je, nisam čitao od početka.

 

Oprosti ako si se možda osjetio povrijeđenim , nije mi to bila namjera (od davnih dana sam prestao gledati tko može dalje piškiti i čiji je tata jači).

 

Evo, odgovorio sam čovjeku, ono kako je on to opisao, to nije "pravi" bootlop i da se riješiti bez problema tj. što se toga tiče ne mora uopće slati mobitel nikuda!

 

Svako dobro!

Nisam se osjetio povrijeđenim, nema potrebe za isprikom. Isto tako se ni ti nebi trebao naći uvrijeđenim, stvarno nije bilo namjere. Svaka čast što si našao vremena pomoći čovjeku i svaka čast na znanju ako je točno što si napisao, ovo još nisam vidio. Sve što sam sugerirao kao moguću pomoć je kumulacija mog dosadašnjeg iskustva s Xiaomi mobitelima, problem mi je zanimljiv i zanimalo me rješenje i pratim temu jer sam se nadao da će se javiti netko tko zna to riješiti i da će čovjeku pomoći. A siguran sam da ću se s tim problemom još susretati.

 

Mislim da same upute nije teško pratiti, puno sam puta riješio slične probleme prateći tutoriale koje je netko podijelio na forumima, ali da mi je skroz jasno što se točno te naredbe rade - nije. Nisam toliko u tome.

 

Damir83 javi baš jesi uspio šta.

Isprika je sastavni dio uljuđenog, normalnog i kulturnog čovjeka! Bar ja to tako gledam! Meni nikakav problem i uopće mi to ne predstavja nešto neugodno. Ako sam pogriješio, idemo to riješiti i idemo dalje. Bitno je riješiti problem i doći do rezultata, a etikete i činove riješimo na kraju! Osim toga, obično su najgluplji ljudi oni koji se grčevito drže svoga mišljenja kada vide da su pogriješili. Ja sam uvijek pristalica konstantnog propitivanja i nepostojanja apsolutne istine al' na zdravim temeljima, bez podcjenjivanja i prigovaranja poradi prigovaranja, a sve da bi se ispalo pametnijim.

 

Eto, nakon gornjeg teksta, idemo na meritum. Da! Xiaomi. Počinju sve više "stezati" kako postaju važniji igrač na EU i globalnoj sceni. U biti, sve već viđeno i pitanje je kako će to sve završiti. Al' opet, Bože moj, nema tu svete krave, idemo dalje...

 

Evo, vidim da je čovjeku pomoglo. Lijepo, drago mi je!

 

Svako dobro!

Jehonan pet 10.8.2018 13:05
damir83 kaže...

RADDIIIII:) Postupak koji je naveo Jehonan je riješio problem:) Javi mi adresu da ti pošaljem gajbu pive!!!

 

p.s. - sada još pričekati global rom i ponoviti postupak

Drago mi je da ti je pomoglo!

 

Svako dobro i ugodan vikend ti želim!

 

P.S.

Bitno da smo mi to riješili, a ako se ikada sretnemo popijmo po Guiness u svako slučaju!

100white čet 6.9.2018 10:48

pozdrav ljudi , evo već ista situacija danima i kod mene. U pitanju je Mi8 kupljen s Ali-ja , otključan boootloader. Išao flešati twrp i zapeo je u bootloop , a kada sam išao vratiti preko mi flasha stable rom brickao se ( budala odabrao lock) točnije treba mi račun s unlock ovlasti da ga pokrenem. Ne , nisam se prijavio prije za otključavanje , tako da sam ne mogu ništa. @Ivo me uputio na temu i hvala mu na tome , evo da znate da nas ima u istoj situaciji. a šta se tiče xiaomi podrške , fer su i sve ali:

"With respect to your concern, would like to inform you that there is no procedure available to manually authorize the account from our end. It is a server bound process and you will get permission automatically via the server for which we do not know the exact time frame.

 

I would request you to please wait for some time and keep patience till then. We regret the discomfort this may have caused you."

 

 

update: Isprobao sve romove i global i chinese , čak i ako se fleša opet zapne na istom , this miui version cant be installed on your device. ugl a kad idem na početnu naredbu xiaomiadb format-data, javi mi samo done , valjda je to to il bi tribalo drugačije?