Gale92 sub 11.7.2020 21:05

Otvaram ovu temu s razlogom rasprave o idućoj inačici iOS mobilne platforme za iPhone pametne telefone.

 

Moje neko pitanje je dali ste probali iOS 14 Betu?

(Dali kada u Rujnu dođe punokrvna inačica, dali nadogradnjom korisnici Bete dobiju navedenu)

Kako Vam se čini te koji je postupak "vraćanja" na iOS 13.

Imam iPhone 8 Plus.

Naravno govorim o nadogradnji odnosno inačici sa Apple Beta programa

ATJLučko sub 11.7.2020 21:35
Gale92 kaže...

Otvaram ovu temu s razlogom rasprave o idućoj inačici iOS mobilne platforme za iPhone pametne telefone.

 

Moje neko pitanje je dali ste probali iOS 14 Betu?

(Dali kada u Rujnu dođe punokrvna inačica, dali nadogradnjom korisnici Bete dobiju navedenu)

Kako Vam se čini te koji je postupak "vraćanja" na iOS 13.

Imam iPhone 8 Plus.

Naravno govorim o nadogradnji odnosno inačici sa Apple Beta programa

Do sada nisam probao ništa vezano za verziju iOS14! 
Kada izađe komercijalna verzija, vjerujem da nije puno drukčija od zadnje bete! 
Uvijek sam bio smiren, čekao javnu redovnu verziju, par dana kasnije od službene objave! 

sardax sub 11.7.2020 23:42

Pozdrav, stavio sam iOS14 Beta 2 na 11 pro i sve za sada radi ok.
Dvi stvari me nerviraju, pa ne znam je li to misle trajno ostavit ili moze li se to vec sada rijesiti:

1) caller id je sada opet “mali krug”, ne lipo priko cilog ekrana. Je li tako svima?

2) home screen layout je malo podignut sada i ikone su recimo 5-10% manje sve skupa.

Gale92 ned 12.7.2020 12:09
sardax kaže...
Pozdrav, stavio sam iOS14 Beta 2 na 11 pro i sve za sada radi ok.
Dvi stvari me nerviraju, pa ne znam je li to misle trajno ostavit ili moze li se to vec sada rijesiti:

1) caller id je sada opet “mali krug”, ne lipo priko cilog ekrana. Je li tako svima?

2) home screen layout je malo podignut sada i ikone su recimo 5-10% manje sve skupa.

 dali si radio preko beta programa?

Koliko vremenski traje čitav postupak...

 

ja imam iPhone 8 Plus a "vuče" me da isprobam....

sardax ned 12.7.2020 14:20

Skuzio sam za Caller ID, ako je upaljen Banner style, onda je neovisno o svemu svaki poziv sa malom slikom, radio ti na telefonu ili ne. Valjda ce to rijesit. Ako se stavi na Full Screen, sve je po starom.

Malo bi ipak volio da vrate raster na staro, ovako mi je sitnije nego prije :(

ProTeinZ ned 12.7.2020 14:52

koristio 3 dana beta 2 verziju ios 14-tice, mogu reci da je i dalje usrana i ne bas fluidna, widget azuriranja kasne, force restarta se mob ako idete slikat preko msn, ugl ima jos sitnica koje zivciraju pa sam se vratio sam 13.5.1

Gale92 pon 13.7.2020 22:22
ProTeinZ kaže...

koristio 3 dana beta 2 verziju ios 14-tice, mogu reci da je i dalje usrana i ne bas fluidna, widget azuriranja kasne, force restarta se mob ako idete slikat preko msn, ugl ima jos sitnica koje zivciraju pa sam se vratio sam 13.5.1

 ipak ću pričekati još neko vrijeme

zdgrunf uto 14.7.2020 09:06
ProTeinZ kaže...
zdgrunf kaže...

S bete se možeš vratiti na prijašnju verziju, samo treba prije instalacije bete napraviti full backup s lozinkom preko itunesa...

 mozes i bez lozinke napraviti backup..

 možeš, ali te onda čeka iznenađenje kod restorea

zdgrunf uto 14.7.2020 13:25

Onda ne koristiš ove aplikacije:
Ako želite spremiti podatke aplikacija Zdravlje i Aktivnost s uređaja ili Apple Watch uređaja, sigurnosnu kopiju morate kriptirati: potvrdite okvir Kriptiraj [uređaj] sigurnosnu kopiju te stvorite lozinku koju je jednostavno zapamtiti. Ako ne želite spremiti podatke aplikacija Zdravlje i Aktivnost, sigurnosnu kopiju možete izraditi i bez kriptiranja. Kliknite opciju Izradi sigurnosnu kopiju sad.

sardax pon 27.7.2020 15:17
Gale92 kaže...

Ekipa beta 3 je izašal, kako vam se čini?
Pohvale/Kritike.....

 Bolje od Beta 2, ispravili su recimo i tu glupost sa Call ID-em, tako ako ne koristiš telefon, a imaš uključen Compact Caller ID, svjedno će ti biti poziv preko cijelog ekrana i sa full contact picture. 

Jedino šta me nervira, što mi na Settings ikoni stoji (1), ali  nema se što više updateat. 

 

Popravili su ažuriranje widgeta na 0 screenu, tako to je ok. 

Vjerujem samo da će vratiti i Phone widget koji je i prije bio. 

 

App library sada jasno otvara applikaciju koju klikneš, a ako klikneš između dva appa, otvara ti tu podgrupu. 

Sve u svemu, ok je, nemam za sada u ovih par dana nikakvih crasheva i slično. Na Beta2 sam imao dva ili tri puta full restart (Messenger, Mail). 

ATJLučko pon 5.10.2020 11:00
zdgrunf kaže...

Iphone 7 nakon IOS 14 - paa mislim da odustajem od ovog iphonea. Šteka. Sporiji je, baterija je lošija... odoh u neke druge vode

Unazad dan dva sam gledao jedan YT video, gdje lik govori da iOS 14.0.1 jako troši bakteriju, očigledno tebi svakako, meni ne! 
Sačekaj iOS 14.0.2 ili 14.1, ili dođe ipak prije 14.2, kažu da popravlja situaciju sa bakterijom! 

Ako te baš zanima koji video, traži od onih sa uOS 14.2 Beta 2, u jednom će biti spomena!