fer-de-lance čet 27.8.2020 12:34

Da, onda ti je jedina mogućnost unlock bootloadera i onda flashat recovery i prek njega enableat camera2 api ili rootat (ne preporučam) pa onda s nekim root toolom uključit ili ručno u build.prop.

Uglavnom, ako baš želi š, najbolje rješenje je otključati bootloader i flashati prek recoverya.

 

fer-de-lance čet 27.8.2020 13:03

Samo pazi kaj radiš.

Otključaj bootloader (to budeš čekao par dana), flashaj recovery i onda prvo napravi backup svega iz recoverya, za svaki slučaj.

A onda budeš i skužio da ima super ROM-ova za indtalirat, MIUI je dobar ali ...

 

Bencho2211 pet 28.8.2020 10:14

Ja otkljucao prije nekih mjsc dana, (redmi note 7) odmah probao lineage os nije mi pasao i presao na xiaomi.eu, nasao gcam preko linka od par postova iznad i radilo mi, koristim gcam mjc dana i vidim razliku od stock kamere koju koristim od trenutka kupnje

Dud pet 28.8.2020 10:27

Sad ste me malo uplašili, ja planiram uskoro neki xiaomi uzet ili note8 pro ili 9pro, i stavit gcam. Znači li to da mi gcam neće raditi samo tako bez flashanja ili rootanja ili čega već? Znam da noviji mobiteli imaju dobre softvere za kameru ali ja bi ipak uvijek imao i gcam gore.

mind_challenge pet 28.8.2020 12:15
Dud kaže...

Sad ste me malo uplašili, ja planiram uskoro neki xiaomi uzet ili note8 pro ili 9pro, i stavit gcam. Znači li to da mi gcam neće raditi samo tako bez flashanja ili rootanja ili čega već? Znam da noviji mobiteli imaju dobre softvere za kameru ali ja bi ipak uvijek imao i gcam gore.

 

Dex.pwn kaže...
Mislim da ne. Moraš rootat da staviš Camera2 API.

 Na svim novijim Xiaomi mobitelima unazad par godina je Camera2 ukljucen, ne treba nista raditi.

Lik1990 sub 5.9.2020 15:55

pitanje

 

kako su ameri u "ratu" sa kinzima vidim da na novom huawei p40 ne mogu se koristit ni trg play ni aplikacije poput youtubea, gmaila, facebooka, instagrama, itd.

 

je li to samo za nove huawei telefone ili je to pogodilo sve nove kineske proizvođače pa se gmail, youtube i ostale aplikacije ne mogu koristit ni na ostalim kineskim telefonima. razmišljam o kupnji onplus 8pro pa zato pitam

Posmatrač sub 5.9.2020 16:10
Lik1990 kaže...

pitanje

 

kako su ameri u "ratu" sa kinzima vidim da na novom huawei p40 ne mogu se koristit ni trg play ni aplikacije poput youtubea, gmaila, facebooka, instagrama, itd.

 

je li to samo za nove huawei telefone ili je to pogodilo sve nove kineske proizvođače pa se gmail, youtube i ostale aplikacije ne mogu koristit ni na ostalim kineskim telefonima. razmišljam o kupnji onplus 8pro pa zato pitam

 youtube aplikaciju ne mozes ali imas druge aplikacije a i mozes kroz browser gledati yt. FB instagram i sve ostale aplikacije rade normalno....Samo ne rade aplikacije koje se oslanjaju na google servise. Cak i google earth radi. Gmail mozes koristiti najnoralnije ali ne kroz gmail aplikaciju ali imas more drugih email appova....

zviznemte sub 5.9.2020 18:28
Lik1990 kaže...

pitanje

 

kako su ameri u "ratu" sa kinzima vidim da na novom huawei p40 ne mogu se koristit ni trg play ni aplikacije poput youtubea, gmaila, facebooka, instagrama, itd.

 

je li to samo za nove huawei telefone ili je to pogodilo sve nove kineske proizvođače pa se gmail, youtube i ostale aplikacije ne mogu koristit ni na ostalim kineskim telefonima. razmišljam o kupnji onplus 8pro pa zato pitam

Evo dovoljno je upisati na youtube kako instalirat google servirce na huawei p40 i dobis gomilu videa, pogledaj neke koje su sa novijim datumom, jer mozda ove starije metode više ne rade. Sretno

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+install+google+services+on+huawei+p40

T700 čet 17.9.2020 18:09

Imam Youtube Vanced pitanje može li se on negdje podesiti kao zadani Youtube ? Ako naprimjer preko google asistanta zatražim da pokrene muziku u youtubeu da ne otvara onaj stari defaultni već taj Vanced. 

 

Ako se netko razumije, kako bi to bilo moguće izvesti ? 

 

 

Marko :D čet 17.9.2020 18:35
Lik1990 kaže...

pitanje

 

kako su ameri u "ratu" sa kinzima vidim da na novom huawei p40 ne mogu se koristit ni trg play ni aplikacije poput youtubea, gmaila, facebooka, instagrama, itd.

 

je li to samo za nove huawei telefone ili je to pogodilo sve nove kineske proizvođače pa se gmail, youtube i ostale aplikacije ne mogu koristit ni na ostalim kineskim telefonima. razmišljam o kupnji onplus 8pro pa zato pitam

Ukratko, ako ti trebaju Google aplikacije i servisi, Huawei mobiteli nisu za tebe. Radije kupi neki mobitel koji dolazi s Google-ovim uslugama (iliti bilo koji drugi Android mobitel) i gotovo.

 

Ako si tvrdoglav i baš želiš najnoviji Huawei s Google aplikacijama, moraš biti upoznat s nekim činjenicama. Pa da krenem;

 Ne postoji legalan i siguran način za instalaciju Google-ovih servisa i aplikacija. Huawei je zaključao bootloader na svojim uređajima i ne dozvoljava otključavanje istog (iz nekog nepoznatog razloga). To znači da ne možeš na siguran način instalirati Google aplikacije.

 Za instalaciju se koristi aplikacija LZplay, nepoznatog kineskog autora, zatvorenog koda koja iskorištava backdoor koji je Huawei ugradio u svoje uređaje. Dakle, nekoj nepoznatoj osobi daješ kompletnu kontrolu nad svojim uređajem. ➡ https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/sto-sve-huawei-app-galleryju-kako-h/6124705.aspx

 Neke Google-ove aplikacije i servisi neće raditi (Google Pay), a ostali koji će raditi mogu prestati u svakom trenutku.

– Telefon nakon instalacije više neće biti siguran; osoba koja ima kontrolu ima pristup i svim podacima s uređajima

 

ArsTehnica je još prije objavila detaljniju analizu te aplikacije i govori zašto treba izbjegavati korištenje iste; ➡ https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

Posmatrač kaže...
Lik1990 kaže...

pitanje

 

kako su ameri u "ratu" sa kinzima vidim da na novom huawei p40 ne mogu se koristit ni trg play ni aplikacije poput youtubea, gmaila, facebooka, instagrama, itd.

 

je li to samo za nove huawei telefone ili je to pogodilo sve nove kineske proizvođače pa se gmail, youtube i ostale aplikacije ne mogu koristit ni na ostalim kineskim telefonima. razmišljam o kupnji onplus 8pro pa zato pitam

 youtube aplikaciju ne mozes ali imas druge aplikacije a i mozes kroz browser gledati yt. FB instagram i sve ostale aplikacije rade normalno....Samo ne rade aplikacije koje se oslanjaju na google servise. Cak i google earth radi. Gmail mozes koristiti najnoralnije ali ne kroz gmail aplikaciju ali imas more drugih email appova....

Da, neke aplikacije mogu se zamijeniti web verzijom ili nekom drugom aplikacijom iste svrhe. Recimo, YouTube se može zamijeniti web verzijom ili YouTube Vanced. Gmail nudi podršku za POP3/IMAP/SMTP tako da se za mail može koristiti bilo koja druga aplikacija ili pak web verzija. U principu, sve što zahtjeva Google Play Services i koristi Google-ove APIje ne može koristiti. Recimo, Uber i Bolt se oslanjaju na Google Maps i Google Play Services, tako da na te aplikacije može zaboraviti.

zviznemte kaže...
Lik1990 kaže...

pitanje

 

kako su ameri u "ratu" sa kinzima vidim da na novom huawei p40 ne mogu se koristit ni trg play ni aplikacije poput youtubea, gmaila, facebooka, instagrama, itd.

 

je li to samo za nove huawei telefone ili je to pogodilo sve nove kineske proizvođače pa se gmail, youtube i ostale aplikacije ne mogu koristit ni na ostalim kineskim telefonima. razmišljam o kupnji onplus 8pro pa zato pitam

Evo dovoljno je upisati na youtube kako instalirat google servirce na huawei p40 i dobis gomilu videa, pogledaj neke koje su sa novijim datumom, jer mozda ove starije metode više ne rade. Sretno

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+install+google+services+on+huawei+p40

Već sam postavio poveznicu, ali nema veze. Ponavljanje je majka znanja.

 

➡ https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

T700 kaže...

Imam Youtube Vanced pitanje može li se on negdje podesiti kao zadani Youtube ? Ako naprimjer preko google asistanta zatražim da pokrene muziku u youtubeu da ne otvara onaj stari defaultni već taj Vanced. 

 

Ako se netko razumije, kako bi to bilo moguće izvesti ? 

Tko još koristi Google Assistant? I još u Hrvatskoj gdje nije službeno podržan? Uvijek možeš probati deinstalirati zadani YouTube i onemogućiti ga (isključiti, na nekim uređajima). Možda Google Assistant kada vidi da nema instaliran YouTube potegne za aplikacijom treće strane; ne znam kako je to implementirano.

T700 pet 18.9.2020 12:44

Meni je neki dan stigla nadogradnja koja omogučuje da na glas kazem

Hey Google,  play music (ime izvođača) i pokrene neku pjesmu od tog izvođača 

 

kad kazem

hey google,  Youtube (ime nečeg, ili žanr) pa mi brzinski nesto nade ali ga otvara u starom youtubeu koji ne koristim i ne mogu koristiti na zaključanom zaslonu. 

Youtube vanced koristim za slušanje muzike dok vozim i zamislite ovo, mob mi je u dzepu i kazem na glas sto zelim i pokrene se :D 

 

krokodil pet 18.9.2020 17:53
T700 kaže...

Meni je neki dan stigla nadogradnja koja omogučuje da na glas kazem

Hey Google,  play music (ime izvođača) i pokrene neku pjesmu od tog izvođača 

 

Jeli može od Šabana Šaulića "s namerom dođoh u veliki grad" pokrenuti?

Marko :D pet 18.9.2020 18:05
T700 kaže...

Meni je neki dan stigla nadogradnja koja omogučuje da na glas kazem

Hey Google,  play music (ime izvođača) i pokrene neku pjesmu od tog izvođača 

 

kad kazem

hey google,  Youtube (ime nečeg, ili žanr) pa mi brzinski nesto nade ali ga otvara u starom youtubeu koji ne koristim i ne mogu koristiti na zaključanom zaslonu. 

Youtube vanced koristim za slušanje muzike dok vozim i zamislite ovo, mob mi je u dzepu i kazem na glas sto zelim i pokrene se :D 

Google Assistant si oduvijek mogao koristiti u Hrvatskoj ako si odabrao engleski jezik za isti. Nije to nikakva nova nadogradnja nego nisi imao odabran engleski jezik za pomoćnika u postavkama Google aplikacije.

T700 sub 19.9.2020 11:11
krokodil kaže...
T700 kaže...

Meni je neki dan stigla nadogradnja koja omogučuje da na glas kazem

Hey Google,  play music (ime izvođača) i pokrene neku pjesmu od tog izvođača 

 

Jeli može od Šabana Šaulića "s namerom dođoh u veliki grad" pokrenuti?

 Proučavao sam, ipak radi ono sto sam htio ali ne mogu pokrenuti aplikaciju. 

Mogu imati mob u dzepu, slusalice u ušima. i govoriti hey google, next music. to barem fukcionira. Pa ako imas album domačih hitova ili tih srpskih itd hitova kao album na netu. onda barem mozes samo reći naglas (next) . 

 

dzelo sub 3.10.2020 22:10

Jedan problem mi se pojavio niotkud. Mikrofon mi ne radi samo tokom video poziva. Kada razgovaram normalno funkcionise. Ovo se odnosi na sve aplikacije. Audio poruke mogu snimati normalno razgovati, samo znaci u video pozivu se ne radi mikrofon. Da li neko ima iskustva. Da li se sta gdje iskljucilo. Znam da mogu probati sa reinstallom aplikacija i slicno, ne treba to govoriti. Zanima me ima to gdje u opcijama sta da se podesi ili mozda je neki bug koji je stigao sa novim Updateom.

 

Upravo uradio jos neke testove, mikorofn ne radi pri svim pozivima koji idu preko zvucnika.  

zviznemte čet 15.10.2020 14:43
T700 kaže...

Facebook ima svoj web preglednik koji nema pune mogućnosti. Dali se može zadati drugi preglednik kao default, primjerice Chrome ? Da ne moram dvaput otvarati istu web stranicu. 

 Udi u Facebook aplikaciju odi u postavke, skroz na dnu "Medijski sadržaji i kontakti", kad uđeš unutra označi "Poveznice se otvaraju izvana"