Memorije

Windows za USB stik od 128 GB prikazuje samo 32 GB

zvir12 sub 4.7.2020 18:51

Windows 7, 32 bitni, prikazuje za USB stik od 128 GB, da ima samo 32 GB. Brisao sam stik pomoću više programa, formatirao ga s više datotečnih formata (FAT32, NTFS), ali bez uspjeha.

Probao sam ga priključiti i na Android box, ali i on pokazuje da stik ima samo 32 GB. Jedino u programu Macrium reflect pod stavkom Create bootable rescue media, prikazuje da stik ima 117.19 GB. Da li netko zna u čemu je problem i kako iskoristiti puni kapacitet USB stika. Imam pored ostalih i jedan USB stik od 64 GB i on prikazuje ispravnu količinu memorije.

rocker55555 sub 4.7.2020 19:17

Otvori "Create and format hard disk partitions" kroz windows search, pa provjeri vidi li se tamo ostatak prostora na USB-u. Ako se vidi, trebao bi moći desni klik na postojećih 32GB pa izbrisati taj volume, te nakon toga desni klik na sav neiskorišteni prostor i kreirati novi volume sa cijelim neiskorištenim prostorom.

zvir12 sub 4.7.2020 20:04

Uspio sam programom, USB disk storage format tool, formatirati stik u NTFS formatu, a provjerio sam formatiranje i Rufus programom i oba prikazuju da stik ima 128 GB, ali Windows i dalje prikazuje samo 32 GB.

zvir12 sub 4.7.2020 20:26

rocker55555 pogledao sam u Windowsima ovo što si napisao i Windowsi su podijelili stik na dvije pariticje jednu od 32 GB na kojoj piše primarna particija i 85.19 GB na kojem piše nedodijeljeno. Windowsi su na hrvatskom. Sada me zanima kako pristupiti nedodijeljenoj particiji.

rocker55555 sub 4.7.2020 21:33
zvir12 kaže...

Ne mogu izbrisati primarnu particiju desnim klikom miša jer je ta opcija u padajućem meniju neaktivna.

 Ne znam zbog čega ti ne dopušta izbrisati, trebao bi moći. Evo slika kako to kod mene izgleda(kreirao sam manju particiju tako da bude i unallocated space kao kod tebe):

 

 

edit:

Pronašao sam na guglu da ovo radi samo na Windows 10 1803 i novijim verzijama, tako da ako imaš stariju verziju od ovoga moguće da ti zbog toga ne radi.

 

Možda bi ti bilo najlakše to odraditi pomoću DiskPart-a, pogledaj upute ovdje pod "Method 1. Delete volume on USB using DiskPart".

zvir12 sub 4.7.2020 23:00

rocker55555 puno hvala na savjetu, upravo sam se vratio iz večernje šetnje i odmah primjenio savjete iz tvojih postova i sad napokon Windowsi pokazuju 117 GB memorije.

Još jednom velika zahvala na savjetima i sve najbolje.