Linux

Problem sa driverom za grafiku

Jockz02 sub 30.9.2017 20:57

Pozdrav svima!
Imam problem sa Linuxom jer nece da mi instalira drivere za graficku. Skino sam  sa amd sajta raspakovao .run fajl i u permisiji stiklirao ono za execute. I u terminalu kucam sudo ./amd-driver... i to odradi i otvori mi prozor od amd instalacije i kada idem continue, izbaci mi ovo https://imgur.com/a/2ynZl . I nece, ne znam sta da radim.

Inace svi pricaju da linux radi brze od windowsa, ali meni da li zbog tih drivera ili sta vec, sve mi radi sporo, kad otvaram folder bilo sta treba malo vremena dok otvori, dok mi je na windowsu radilo brze.

Entry Point ned 1.10.2017 09:19
Jockz02 kaže...

Pozdrav svima!
Imam problem sa Linuxom jer nece da mi instalira drivere za graficku. Skino sam  sa amd sajta raspakovao .run fajl i u permisiji stiklirao ono za execute. I u terminalu kucam sudo ./amd-driver... i to odradi i otvori mi prozor od amd instalacije i kada idem continue, izbaci mi ovo https://imgur.com/a/2ynZl . I nece, ne znam sta da radim.

Inace svi pricaju da linux radi brze od windowsa, ali meni da li zbog tih drivera ili sta vec, sve mi radi sporo, kad otvaram folder bilo sta treba malo vremena dok otvori, dok mi je na windowsu radilo brze.

 Probaj:

 

sudo apt-get install linux-generic

 

reboot i ponovno pokreni instalaciju.

Jockz02 ned 1.10.2017 12:57

Ukucam to i ovo mi izbaci
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
linux-generic is already the newest version (4.4.0.96.101).
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

ihush ned 1.10.2017 16:59
Jockz02 kaže...

..

Inace svi pricaju da linux radi brze od windowsa, ..

- svašta se može pričati, no prečesto su to ipak glupsti, fanbojizam i sl. Tako da s pogrešnim razlogom krećeš u neki OS, korištenje.

Ipsravan hardware, odgovarjuće postavke, kompatibilan software (to uključuje os, drivere + postavke) kao i ovisnost distri o paketima, DE i patchevima (supprot).

za konkretan problem: google, distra, opis i vjerojatno postoji odgovor ili barem razlog (problema) pa tad znaš što dalje (drugi driver, open) druga distra itd..

dok sporost može biti npr problem s diskom ili nešto deseto, što nema veze s OSom npr nedovoljno RAMa za današnje requirementse. Zapravo, prvi kriterij kad nešto želiš koristiti je upravo to, pogledaš requirementse i tad tek možeš odlučiti ili se prilagoditi. Sama želja nije dovoljna (neovisno što se sve priča, jer priča se svašta..) :)

Jockz02 ned 1.10.2017 17:14

Manje me sad brine to, posto ne mogu da namestim ove drajvere, sad pokusavam da vratim Windows, ali nikako mi ne uspeva, nekolko puta pravim bootabilan flash ne znam dal pravilno, ali pokusavao sam nekoliko puta nista. Zna li neko kako da resim ovo sa drajverima ili kako da napravim bootabilan flash?

557 ned 29.10.2017 07:30

Pozzz gospodo imam jedan mali problem grafika gforce gtx 9500 gt kad se instalira drajver izlazi plava slika kao error kad to uradim i sa oficijalne stranice to se pojavi moze li da mi neko pomogne hvala unapred

Entry Point ned 29.10.2017 09:00
557 kaže...

Pozzz gospodo imam jedan mali problem grafika gforce gtx 9500 gt kad se instalira drajver izlazi plava slika kao error kad to uradim i sa oficijalne stranice to se pojavi moze li da mi neko pomogne hvala unapred

 Koji OS i koji hardware imaš?

 

 

Entry Point pon 30.10.2017 09:02
557 kaže...

Gospodo nema veze koji je OS win 7 32 bit ovo je drajver nije nesto drugo hvala

 Ovo je  podforum za linux operativne sustave. Za windows i grafiku imaš posebno dodjeljenje podforum, pa bi bilo bolje da tamo postaviš pitanje.