mrkiii sri 8.7.2020 13:59

Pozdrav, 

 

nisam siguran da li je najbolja tema za ovo pitati, ali pokušavam naći Power Supply Sleeved Cable, kao što je npr. ovaj: Antec sleeved white i ni u jednom našem shopu nema ništa slično ili ja ne znam koje je hrvatsko ime za to. 

 

Zar to nema stvarno nigdje za kupit na našem tržištu? Kupio bi na amazonu ali iz nekog razloga ne dostavljaju u HR, a na ebayu je onako još 20 funti skuplje...

 

Hvala

danexxx sri 8.7.2020 14:06
metallic kaže...

Ekipa sto mislite o ovom cudu na koje sam naletio..?

https://www.riotoro.com/cr-1080

Kakva su vasa iskustva s brandom, a pogotovo ako je neko slagao u njihova kucista ili bas ovo.

 

Trazin iskreno misljenje, jer bi mjenjao svoje koje je Okej, ali mi je dosadilo. Trazim sto manji kejs sa ODD, a bez promjene maticne na mAtx, pa ako ima druga preporuka.

 

hvala!

 Meni izgleda prejeftino za tu cijenu. Glosi plastika i akril(još je oblikovan tako ružno da stanu kablovi za gpu) . A ne sviđa mi se ni što je sve naopačke unutra. Isto tako filter za prašinu je samo na napajanju. Ja bi to preskočio bez razmišljanja. 

mrkiii sri 8.7.2020 16:17

Gledam na njihovom webu, ali ne vidim. Upišem nzxt - 6 rezultata ni jedno od toga produžni kabeli. Mogu ja naručiti i izvana, ali s kojeg shopa? Amazon kao što rekoh iz nekog razloga ne dostavlja u HR, bilo to amazon co uk ili amazon de. Neki savjet za online shop u inozemstvu koji dostavlja i u HR?

The_Fichek sri 8.7.2020 17:21
mrkiii kaže...

Gledam na njihovom webu, ali ne vidim. Upišem nzxt - 6 rezultata ni jedno od toga produžni kabeli. Mogu ja naručiti i izvana, ali s kojeg shopa? Amazon kao što rekoh iz nekog razloga ne dostavlja u HR, bilo to amazon co uk ili amazon de. Neki savjet za online shop u inozemstvu koji dostavlja i u HR?

Imas na Cablemod stranici jos uvijek 50% Covid19 popuste, ali je shipping 20 dolara ako se dobro sjecam. Evo jedan od setova: https://store.cablemod.com/product/cablemod-basic-cable-extension-kit-86-pin-series/ Naravno najpopularnije boje su out of stock vec par mjeseci, ali mozda si nadjes nekaj. Ovo su samo extenzije, imas i cijeli set za odredjena napajanja.

The_Fichek čet 9.7.2020 12:05

Ja si razmisljam, gunmetal sivi BQ Pure Base 500 sa staklom ili bijele boje za 100kn vise. Kuciste bi bilo smjesteno do svijetlo zelene boje zida, u razini/malo ispod prozora do stola koji je jako svijetlo sive boje, novi ladičar isto jako svijetla siva koja je skoro pa bijela. Obje verzije su mi jako lijepe, nemrem se odlucit.. Siva manje upada u oci i hvale da je jako dobro izvedena na PB 500, a bijela je isto lijepa, joj joj..

 

EDIT: ili ostavit FD Define S, crne boje, fuckas prozor? Ladicar na kojem bi stajalo kuciste cu upiknut u petak navecer pa poslikam u subotu ujutro, ne znam ni sam kak ce to tocno izgledati. Define S mi ima bolji protok zraka sprijeda, ali neuporabljiv protok zraka s gornje strane, no kako smo krecili sobu cilj je malo osvjezit sobu.. Vjerujem da bih Define S lako prodao.

The_Fichek čet 9.7.2020 19:42

600kn siva u Futuri, 700kn bijela u Futuri/Linksu, oba s prozorom. Budem posliko kombinaciju boja kad dođe novi ladičar pa ću editat ili stavit novi post, ali to tek u subotu ujutro ili sutra kasno navečer.

Valentin17 čet 9.7.2020 19:57
The_Fichek kaže...

600kn siva u Futuri, 700kn bijela u Futuri/Linksu, oba s prozorom. Budem posliko kombinaciju boja kad dođe novi ladičar pa ću editat ili stavit novi post, ali to tek u subotu ujutro ili sutra kasno navečer.

Ja sam glasao da ostaviš kućište koje imaš samo zato da ovaj koji je glasao za isto ne bude usamljen, inače mi je potpuno svejedno jer ja ne kupujem ništa. 

The_Fichek sub 11.7.2020 19:18
Deltron0 kaže...

MS cyclops, zalman s2 ili nešto drugo?

Nedavno frendu slozio komp sa https://www.nabava.net/search.php?q=signum+silentiumpc, prilicno dobar mesh s filterom za taj pa i 2x skuplji cijenovni rang. Biras hoces li staklo, RGB.. Jedino odbojno barem meni je plastika sa strane, ali dizajn je funkcionalan i kuciste je dosta solidno.

 

 

Vezano za moj slucaj, evo slika tog kutka, tj. sredine sobe. Kada bih kupio neko kuciste sa staklom ono bi bilo suprotne orijentacije, ukoso kako sam skicirao na trecoj slici. Stol bi tada pomaknuo malo udesno. Same komponente, dio iznad psu pokrova bi dosle negdje taman na razinu stola. Tepih je sivi, stol i ladicar prakticki bijeli, ali ustvari svijetlo svijetlo sivi, ladicar sa strane tamno sivi. Zavjese bijele, zid svijetlo zeleni.. Po meni bi se i bijelo i sivo uklopilo, a crno daje kontrast. Periferija je sva crna radi cega se i FD dobro uklapa.. Skoro zaboravio poslikat i komponente koje su crno-sivo-bijele, izuzev plave na grafickoj koju cu kad tad prodat i rgb memorije koja se da iskljucit (inace je sive boje). Futura vise ne drzi BQ na akciji jer eto zasto bi njihov timer bio tocan. Stave na pocetku tjedna da akcija traje do subote i onda iskljuce akcije kako za koji artikl kak im se sprdne. Ugl, budem jos sacekao, ali komentari su i dalje dobrodosli, pogotovo sad kad znate kako izgleda situacija.

Deltron0 sub 11.7.2020 20:40
The_Fichek kaže...
Deltron0 kaže...

MS cyclops, zalman s2 ili nešto drugo?

Nedavno frendu slozio komp sa https://www.nabava.net/search.php?q=signum+silentiumpc, prilicno dobar mesh s filterom za taj pa i 2x skuplji cijenovni rang. Biras hoces li staklo, RGB.. Jedino odbojno barem meni je plastika sa strane, ali dizajn je funkcionalan i kuciste je dosta solidno.

 

 

Vezano za moj slucaj, evo slika tog kutka, tj. sredine sobe. Kada bih kupio neko kuciste sa staklom ono bi bilo suprotne orijentacije, ukoso kako sam skicirao na trecoj slici. Stol bi tada pomaknuo malo udesno. Same komponente, dio iznad psu pokrova bi dosle negdje taman na razinu stola. Tepih je sivi, stol i ladicar prakticki bijeli, ali ustvari svijetlo svijetlo sivi, ladicar sa strane tamno sivi. Zavjese bijele, zid svijetlo zeleni.. Po meni bi se i bijelo i sivo uklopilo, a crno daje kontrast. Periferija je sva crna radi cega se i FD dobro uklapa.. Skoro zaboravio poslikat i komponente koje su crno-sivo-bijele, izuzev plave na grafickoj koju cu kad tad prodat i rgb memorije koja se da iskljucit (inace je sive boje). Futura vise ne drzi BQ na akciji jer eto zasto bi njihov timer bio tocan. Stave na pocetku tjedna da akcija traje do subote i onda iskljuce akcije kako za koji artikl kak im se sprdne. Ugl, budem jos sacekao, ali komentari su i dalje dobrodosli, pogotovo sad kad znate kako izgleda situacija.

 

Jel signum ima removable front filter sprijeda osim ova dva sa strane? Osim tog izgleda solidno thx

The_Fichek sub 11.7.2020 23:22

Samo sam mu predlozio cijelu konfu i vidio uzivo kak izgleda, ali mu nisam kopao po kucistu. Ako se dobro sjecam nekog videja sa YT, filter je removable, ali provjeri za svaki slucaj. Siguran sam da se nalazi iza prednjeg mesha sto bi po difoltu trebalo znacit da je removable.

 

EDIT: S obzirom da je glasanje zavrsilo izjednaceno i da vas je dosta glasalo da ostavim FD i s obzirom da trenutno nitko ne prodaje BQ u sivoj metallic gun izvedbi za sada cu neko vrijeme ostaviti ovako kako je.

 

Gledao sam i gledao ponudu i zapravo shvatio da bi moje idealno kuciste bilo nesto tipa Phanteks P300 s jacim stranicama, u bijeloj boji + P300A prednji mesh koji se nigdje ne moze nabaviti, a kosta samo 20 dolara vani.. Svidja mi se bijela ili neka unutrasnjost koja nije crne boje, radi cega sam isprva zapeo za BQ PB 500. Kod Phanteksa mi se svidja cijena, mesh, generalno dizajn, a ne svidjaju mi se malo cudno rjeseni okviri za 140mm ventilatore i savitljive stranice.. Da imam kuciste s prozorom, prednja strana bi bila dalje od mene, nego straznja, tako da mi mesh sprijeda sto se zvuka tice i nebi tolko smetao, a bogme i po testovima su cesto mesh varijante jednako tihe kao prvotne cak i kod Be Quieta. Istina je ono sto picajzla veli za low load, ali kod mene su u low loadu ventovi pozadi na 400rpm, a oni sprijeda 0rpm, tako da mi ustvari nije stalo do izolacije, samo do cim manje prasine. Trenutno me privlaci Lian Li Lancool II Mesh koji vani kosta jednako kao prva varijanta, oko 90-ak eura, cak i u najskupljoj varijanti s 3 RGB venta. Mozda iponcomp.hr ducan nabavi jer vidim da imaju nemesh verziju za 728kn sto je ok. Do tad zivi bili pa vidjeli.. Tu sve izgleda zgodno, iako malo overkill za moje potrebe i bio bi sretniji da je unutrasnjost isto bijela i da pozadi prima 140mm kao BQ. Btw. poslao sam upit Mall.hr-u mogu li nabaviti prednji mesh za P300A kao dodatak njihovom najprodavanijem PC kucistu P300, hehe.

The_Fichek sub 18.7.2020 16:37

Ima ga samo u Conradu prema nabavi: https://www.nabava.net/search.php?q=p300+air Nakon jos detaljnijeg gledanja mi se ne svidja izrada, debljina stranica ni P300A ni P400A (dio gdje se stavlja vent pozadi se savija, prednji mesh se savija..), a kolko citam i u Be Quietu su stedili na izradi PB 500. Neki dan je 500DX, mesh verzija bila 756kn u Conradu i to mi je zao sto sam propustio, ali nema veze. Sto se Lancoola II mesh tice ne kuzim zasto se prozor ne moze otvorit, ako ne otvoris psu shroud. Takodjer, ventovi su im malo bucni, ali izbor je dobar, 3x120mm RGB ili 2x140mm + 1x120mm svi PWM kod jeftinijeg Performance modela. Druga slika koju sam ubacio je odgovor Mall.hr-a koji kao da imaju retardiranu podrsku, bolje da mi nije nista odgovorio. Btw. ako neko vidi Pure Base 500DX ispod 800kn, slobodno posaljite PM, neda mise vise gledat cijene svaki dan, makar mi nije tako bitno. Sve mi se cini da cu kuciste narucivati, tek kad cu upgrade PC, vjerojatno kad izadje Zen3. Nekad je jeftinije platit dostavu iz Njemacke i kupit tamo, nego se zajebavat s nasim trgovcima.

mariolla79 sub 18.7.2020 19:27

Zato sam ja jos uvijek na corsairu 500r white..jer neznam kaj bi uzeo...plexi zatamnjena strana bocna s magnetnom trakom izigrava TG...lol..cini mi se da su starija kucista kvalitetnije napravljena nego vecina novih

Apocalypso722 sub 18.7.2020 22:49

Kupio sam P400A unatoč primjedbama na debljine stranica i savijanje, i moram reči - potpune gluposti. Pri max sili koju bi materijal kučišta zajedno sa svojom geometrijom razumno mogao i trebao izdrža(va)ti tokom normalnog korištenja (sastavljanje komponenti, prenošenje, u najgorem slučaju pritezanje vijaka ventova) neće doći do značajnijeg primjetnijeg savijanja. Pričamo s statički opterečenoj konstrukciji, ne dinamički, a bome ispod granice tečenja... Kolko sam puta pročitao komentare o savijanju pomislio bi da se savija pod vlastitom težinom... 

The_Fichek ned 19.7.2020 00:17

Naravno da sam mislio na dinamicko opterecenje, tocnije mislio sam na obican pritisak prsta na zadnju ili prednju stranicu. Nije to neki smak svijeta, ali eto na P300 se vidi da se savija, a P400A bi trebao imati istu konstrukciju. Problem je sto P400A nemas di kupit kao ni P300A. Drugi problem je sto HR ducani nabijaju cijene svih tih kucista. Osobno, ako platim prakticki metalnu kutiju od 700kn ocekujem da se bas i ne savija, nigdje. To je moje misljenje. Naravno P300 je jeftiniji i to mu se moze oprostiti, P400A je bio dosta dobar odabir za 600kn, ali to je sad blize 700kn, tj. jedva dobavljivo. Bas gledam Conrad, nabili svemu cijene i stavili 15% akcije na sve i besplatnu dostavu do 22.7. Vrijeme cekanja kod njih za bijeli RGB P400A je samo 8 tjedana, lol. Glavni problem po meni koji je poceo s kaljenim staklom je da su brand proizvodjaci za svaki feature poceli dizat cijene, tako da su flagshipi otisli do 150 eura i onda naravno da ce neko prosjecno dobro kuciste kostat 100 eura, a realnmo sve ovo o cemu pricamo bi trebalo po meni imati cijenu onog prvog dobrog starog NZXT S340 koji je kostao 60 ili 70 dolara, cijena slicna kao kod P300, a cvrst metal, cak i precvrst sprijeda i tako to. Otisao sam malo u sirinu.