Kućišta i napajanja

Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

insomniac pet 19.6.2020 14:58

Triple post jedan za drugim, ali eto.


Evo stigao Seasonic, na svu sreću zaštita u starom Corsairu je odradila svoje, tako da ostatak komponenti radi.

 

Seasonic je nešto teži, tiši, ima hybrid mode, i fully modular je. Kablovi su bolji od Corsairovih. Npr SATA power kabel je mekši i lakši za radit s njim, šta mi je dosta bolje od Corsairovih koji su malo tvrđi. A s druge strane, 24pin atx kabel je nešto čvršći kod seasonica, ništa posebno, samo ga je malo teže bilo routat u kućištu.

 

Plus, fora koju još nisam vidio, Seasonic je došao sa jumper nastavkom za 24pin kabel, za provjeru jeli napajanje radi ili ne, prije nego što se ugradi u kućište.

 

Sve u svemu, super za sad, a Corsair ide na RMA.

mirzet1976 pet 19.6.2020 21:20
insomniac kaže...

Triple post jedan za drugim, ali eto.


Evo stigao Seasonic, na svu sreću zaštita u starom Corsairu je odradila svoje, tako da ostatak komponenti radi.

 

Seasonic je nešto teži, tiši, ima hybrid mode, i fully modular je. Kablovi su bolji od Corsairovih. Npr SATA power kabel je mekši i lakši za radit s njim, šta mi je dosta bolje od Corsairovih koji su malo tvrđi. A s druge strane, 24pin atx kabel je nešto čvršći kod seasonica, ništa posebno, samo ga je malo teže bilo routat u kućištu.

 

Plus, fora koju još nisam vidio, Seasonic je došao sa jumper nastavkom za 24pin kabel, za provjeru jeli napajanje radi ili ne, prije nego što se ugradi u kućište.

 

Sve u svemu, super za sad, a Corsair ide na RMA.

 SEasonic uvjek dobar imam isti Focus SS 650W Gold

HowYesN0 sri 24.6.2020 07:12

jel moža brzinski savjet oko napajanja. znači nova konfiguracija je, a ostalo staro napajanje:

ryzen 3600X, asrock X570 ploča, radeon 5700, 2x8GB ram. ništa overcloking, samo stock. napajanje je corsair cms 450 (ne znam točan model)

instalacija windowsa prošla bez problema, što i nije neko opterećenje, još se nije gejmalo pa me zanima hoće li ovo biti dovoljno.

online kalkulator savjetuje bar 490W napajanje.

 

kiwi_91 sri 24.6.2020 08:37

Sumnjam da bi konfiguracija s Ryzen 5 3600X (max bench cca. 76 W / link) i 5700 (max bench cca. 200 W / link) @stock tijekom gaminga ikad zahtijevala više od 300-350 W tako da može proći, ali recimo CS450M nema 2x PCI-E priključka pa ako je on u pitanju, jesi li koristio adapter molex > PCI-E ili imaš itx 5700 bez dva priključka?

CX450M ima dva PCI-E priključka pa možda i njega imaš.

 

Uglavnom, oba modela su ok kvalitete pa mogu ostati, no možda u budućnosti ne bi bilo loše loviti dobre ponude napajanja pa uzeti nešto novo, a ovo za neku slabiju konfiguraciju ili prodati.

ibme74 sri 24.6.2020 09:20

ja bi to promjenio, napajanje je na knap uz to je sigurno već i starije i još i nije baš neka ekstra kvaliteta, ako imaš love za 3600x i rx5700 onda imaš i za pošteno napajanje, imaš dobrih dealova za 500-600kn

Valentin17 ned 28.6.2020 08:04
ivan_iv kaže...

koliko je corsair cx500 sposobno drzati ryzen 1700, gtx1080ti, 1x hdd, 1xssd? pretpostavljam da navedena kombinacija trosi max 350w odnosno 100w+250w i da ne bi trebalo biti problema

Taj CX je u redu napajanje za neke manje rastrošne konfiguracije, za ovo tvoje je dovoljno iako ne bih preporučio za na duge staze jer vjerujem da je starije od 3 godine.

Spiridon čet 9.7.2020 01:12

Pozdrav.

Nećak ima neki Dell Optiplex 380 SFF, čini mi se, sa Intelom E7500 , 4 GB RAM-a DDR3 1066, integriranom grafikom na ploči...

Htio bi staviti neku GT 710, 720 ili 730 ali sam ga upozorio na starost i slabost napajanja.

Ima ovo Dell napajanje na slici pa ako može vaša procjena... Igrao bi Crossout i WoT...

Jel bi PSU izdržao neku od tih grafa?

Hvala.

 

 

R4zOR229 čet 9.7.2020 01:55

A kolko je to staro? Te kartice trose jako malo, al je vrlo upitno kakvo je napajanje unutra te pogotovo kolko snage ima nakon tolko godina. A procesor je grob, mislim za soma kuna dobis 3x bolji komp od ovog kaj on ima, nzn dal se isplati ista trosit na ovo. Eventualno neki upergrade napajanja, cpu sa aliexpressa i neka stara nvdia za 200kn, al i dalje je upitno bacanje novaca.

Spiridon čet 9.7.2020 04:22
R4zOR229 kaže...

A kolko je to staro? Te kartice trose jako malo, al je vrlo upitno kakvo je napajanje unutra te pogotovo kolko snage ima nakon tolko godina. A procesor je grob, mislim za soma kuna dobis 3x bolji komp od ovog kaj on ima, nzn dal se isplati ista trosit na ovo. Eventualno neki upergrade napajanja, cpu sa aliexpressa i neka stara nvdia za 200kn, al i dalje je upitno bacanje novaca.

 Ma on i njegov brat imaju još i Ivy Bridge konfu uz taj Dell. Dell sam mu ja dao da mogu istovremeno oba pratiti nastavu online.

Rekao sam mu da se igraju na smjene na svom kompu a 10-11 godina star Dell nek im služi za YouTube, fejs.

Neću mu dopustiti trpanje grafe jer ni ja ne vjerujem tom starom PSU. 

A ugradnja drugog PSU... To je Small Form kućište, di naći usko a pouzdano napajanje?? Još je i dodatni trošak. 

Inače, Intel E7500 i 4 GB RAM-a uz zasebnu grafu su dovoljni za WoT... 

kiwi_91 čet 9.7.2020 09:32

Ukoliko je napajanje ispravno, trebalo bi držati sve navedene kartice i CPU. Po specifikacijama s etikete isporučuje 14 A na 12 V (168 W), a TDP E7500 (65 W) i GT 730 (38 W) zajedno ispada 103 W. Max potrošnja s bench alatima može biti nešto veća, ali mislim da ni u tom slučaju ne bi dostigla maksimalne mogućnosti napajanja. Tako da ima i prostora za kompenzaciju eventualne degaradacije nastale tijekom vremena.

 

Sudeći po slikama s ove stranice (navedeni kôd napajanja je jednak kao na tvom "H235PD-01"), unutra bi trebala biti platforma proizvođača Hipro koji uglavnom radi napajanja za servere i OEM računala tako da bi kvaliteta trebala biti solidna, a i ohrabrujuća je činjenica što ima japanske kondenzatore na sekundarnom dijelu (Chemi-Con, Rubycon) i na primarnom dijelu tajvanske Elite, koji su nešto lošijeg ranga, ali ako su dobri primjerice za novu Corsair RM seriju, onda su dobri i za ovakav tip napajanja.

 

I koliko vidim, trebat će ti kartica s nosačem koji je niskog profila što nisam baš siguran dobije li se uz baš sve kartice niskog profila.

Bero_ng95 čet 9.7.2020 13:59

Evo vec nekih mjesec dana napajanje, ne da zuji nego se jednostavno malo glasnije čuje. Dali je to do temperatura ili bi trebao obratiti pozornost i razmisljanje o zamjeni??

Super flower 650w +80 bronze  5i mjesec 2013e kupljeno 

Valentin17 čet 9.7.2020 19:56
Bero_ng95 kaže...

Dobro, međutim jel nužno uzeti novo ili pak je to normalno ??

Novo samo ako te smeta buka, inače nema potrebe jer to napajanje nije škart nikako, istina je da je sada već starije,

ali dok ne osjetiš neke probleme kao npr. cvrčanje, gašenje računala ili nesnosna buka, nema potrebe išta dirati.

Bero_ng95 čet 9.7.2020 21:11

Extra onda, msm planiram uzeti ritoro enigma 750 ili 850w full modularno napajanje. No to bi pričekalo godinu dana bar ako je kako ti kazes s ovim sve uredu.Napajamje je staro 7 godina, no period u kojem sam koristio vise od 150 w je period od 2godine

Hvala na savjetu, neka ga jos godinu dana! 😀

Ivan0S pet 10.7.2020 21:44
ibme74 kaže...

Ako neko traži kvalitetno i jako napajanje do 100€ Riotoro Enigma G2 850w trenutno na akciji za 720kn

 

 

Evo bas ovaj tjedan uzeo navedeno od tamo dok je bilo na akciji da zamijeni stari dobri Corsair CX400 koji je vjerno sluzio nekih 10tak godina no sto je stariji to je postajao bucniji a kako sam u fazi osvjezavanja racunala novim komponentama bilo je vrijeme da se posteno umirovi.

 

Planirao sam dati nekih 500-600kn za otprilike isto toliko W no ovo je odlicno uletilo jer za nekih 100injak kn vise svakako se isplati pogotovo za nesto sto ce opet nadam se vjerno sluzit slijedecih 10tak godina.

 

Svjestan sam da je trenutno dobrano overkill za trenutnu konfiguraciju no zato cak i pod loadom dok je Corsair bucao ovaj je u fanless modu a i dobri temelji su tu stagod stavio od CPU/GPU kad dodje na red slijedecih mjeseci.

Casper127 sri 15.7.2020 18:21

Imam ovo napajanje u staroj kanti koje sam kupio prije cca 6mjeseci, pa me zanima dali je dobra ideja prebacit ga iz stare konfe u novu ili da uzmem novo?

Ovo ce bit u novoj kantici:

Ryzen 5 3600

Asrock B450 PRO4

Gigabyte RTX 2060 Super Gaming OC, 8GB GDDR6

WD SSD1TB

G Skill Aegis16GB DDR4, 3000MHz