Kućišta i napajanja

Koliko max priključaka na 1 sata kabel

njuskac ned 5.5.2019 12:28

Dakle imam 4 kabla i na svakome 4x sata , da li ja mogu spojit 4 uređaja na jedan kabel, jer kad sma otvorio napajanje piše spojite maksimalno 2 uređaja na jedan kabel.. koja je onda poanta 4 sate na jednom kablu? Ne zelim da mi nešto pregori

ihush ned 5.5.2019 12:39

-kablovi.. power/data, dvije različite stvari (koje tad kažu, ne radi ono što ne razumiješ.. =rizik).

-opterećenje koje može izdržati pojedina žica-reil.. ugl diskovi nisu neki potrošači + nekad je to bilo 15w (i dalje ostaje ta računica), danas <10w.. dok je ssd ni pola/nevažan.. tako da jedna žica može bez posebnih problema držati desetak diskova, nasuprot tome je npr vga-power gdje jedna vga može povući 200-300+w.. ili prosječno čitavo računalo koje može raditi s manje od 200w (ako nema neke vga ..).

-naravno, postoje i kontroleri kao nas-raid.. koji mogu biti spojeni jednim kablom, no to nije sata-data kabel za direktno spajanje mbo-kontrolera-diska, nego kontroler kabel, na kojeg se periferno spajaju diskovi i sl.

-tek kad rasčistiš na koji kabel se misli, data-podaci ili power-struja.. može dalje. 90% da je struja i 99% da možeš spojiti koliko god želiš.. (tj kućište te ugl ograničava na 3-6 diskova.. kao i uobičajeni broj power priključaka.

-.. Y-power kabel možeš kupiti u svakoj pc trgovini za 5-15kn..

-.. data kebel može biti problem npr duljina, pad signala i ugl su do 50cm, duži -> može biti problem..

ihush ned 5.5.2019 16:21
njuskac kaže...

trebam spojiti 3-4  risera na jedan kabel, jedan kabel na sebi ima 4x sata

 .. ?? i dalje baš ništa ne razumiješ? Kakav raiser, nema veze sa sata.. sata je disk kontroler, tip priključka. Struja za druge uređaje npr usb-vga s tim nema veze.

-sto si kupio, vjerojtatno radi.. i čisto nagađanje, neki minig rig, vga, struja.. a to sa sata nema veze i zato u prvom postu pišem, power-data, dvije odvojene-različite stvari. Sve radi na struju, ali ovisi kakvu, napon i sl..

ihush ned 5.5.2019 16:50
njuskac kaže...

Pa onaj sata power kabel koji se spaja na riser ,isti koji se spaja na hard ,na jednoj zici imam takva 4 

 

 ajd iz početka.. :) pa upravo to ti i pišem. Precizno, jer se tako izbjegavaju nesporazumi. Power kabel, može baz iakavog problema recimo 7+ uređaja kao hdd (i više ssd.. ili 3,2-5/2,5 itd..). Raiser je nešto drugo, to je uređaj koji radi nešto 'deseto'.. samo krade struju napajanju i nevažno je koji j etip konektora osim fizički da možeš spojiti i da ukupna snaga-potrošnja-opterećenje ne prelazi mogućnosti napajanja. (a to raiseri ne rade.. tj nije isto želiš li neku vga za gejmanje kojoj po komadu pciex treba isporučiti 75w + drektno vga-power ako je jača.. ili samo za npr usb kontroler koji traži cca 5v/1A.. itd..

ukupna snaga napajanja je onaj 'glavni' broj npr 400-500-700w (wata, wati su napon x snaga, VxA, rad..) i tek kod većih opterećenja treba pripaziti na railove (žice) koje idu iz napajanja a to imaš na shemi napajanja npr max 3.5A ili 280w i sl.. po railu-žici.. do te granice je jednako-slično kao razvodni utikač, uključiš-radi.. sporedno. (mada ne znamo što želiš priključiti.. no ako to u opisu uređaja piše, ako postoji 4 priključka, tad je za očekivati da će do tog raditi stabilno.. osim ako je neispravno, škart ili ''jeftikaner-kinez..'' (loša roba)..).

 

sata power je samo struja, jednako kao i molex.. 12-5-3 V koje daje napajanje ovisno koju kombinaciju žica koristiš dok se adapterom može spojiti npr sata<->molex ili na vga power (obično 2kom molexa.. u jedan 6-ili-8 pin vga power i samo tad gledaš koliko struje stvarno može dati žica, dvije žice..).

Posmatrač ned 5.5.2019 17:16
njuskac kaže...

Dakle imam 4 kabla i na svakome 4x sata , da li ja mogu spojit 4 uređaja na jedan kabel, jer kad sma otvorio napajanje piše spojite maksimalno 2 uređaja na jedan kabel.. koja je onda poanta 4 sate na jednom kablu? Ne zelim da mi nešto pregori

 Nikad nisam vidio SATA kabel za vise od jednog uredjaja ali u svakom slucaju SATA prenosi podatke i nema veze sa napajanjem tako da to sto pise na napajanju nema veze sa ovim sto ti pricas.....

JozoBozo121 ned 5.5.2019 17:38
njuskac kaže...

trebam spojiti 3-4  risera na jedan kabel, jedan kabel na sebi ima 4x sata

 Ako ćeš stavljati grafičke na risere koje vuku puno struje ja nikako ne bi spajao više od dvije na toj grani na riser. Možda čak ni toliko. SATA power konektori su za 54 vata, ali te žice na kojima su četiri konektora, pretpostavljam samo jedan za drugime, definitvno ne mogu izdržati 54 vata na svakom konektoru i tu bi se kabeli počeli pregrijavati. 

 

Ako radiš to da napajaš nekoliko grafičkih na riserima jedino sigurno rješenje je kupiti PCI-E na SATA power konektor jer jedino su PCI-E konektori predviđeni za tako velike struje pa ne bi trebalo biti nikakvih problema s napajanjem.

Posmatrač kaže...

 Nikad nisam vidio SATA kabel za vise od jednog uredjaja ali u svakom slucaju SATA prenosi podatke i nema veze sa napajanjem tako da to sto pise na napajanju nema veze sa ovim sto ti pricas.....

 Nisi vidio SATA power kabel? Čime ti onda napajaš diskove? Ajde zakopaj rupu i iskopaj se.

njuskac ned 5.5.2019 18:13
JozoBozo121 kaže...
njuskac kaže...

trebam spojiti 3-4  risera na jedan kabel, jedan kabel na sebi ima 4x sata

 Ako ćeš stavljati grafičke na risere koje vuku puno struje ja nikako ne bi spajao više od dvije na toj grani na riser. Možda čak ni toliko. SATA power konektori su za 54 vata, ali te žice na kojima su četiri konektora, pretpostavljam samo jedan za drugime, definitvno ne mogu izdržati 54 vata na svakom konektoru i tu bi se kabeli počeli pregrijavati. 

 

Ako radiš to da napajaš nekoliko grafičkih na riserima jedino sigurno rješenje je kupiti PCI-E na SATA power konektor jer jedino su PCI-E konektori predviđeni za tako velike struje pa ne bi trebalo biti nikakvih problema s napajanjem.

Posmatrač kaže...

 Nikad nisam vidio SATA kabel za vise od jednog uredjaja ali u svakom slucaju SATA prenosi podatke i nema veze sa napajanjem tako da to sto pise na napajanju nema veze sa ovim sto ti pricas.....

 Nisi vidio SATA power kabel? Čime ti onda napajaš diskove? Ajde zakopaj rupu i iskopaj se.

 Eto taj odgovor sam trazio,jednostavan i jasan. zato je i pisalo na napajanju max 2 sata po kablu da se ne bi spržilo (if this PSU is used for mining use just 2 sata connectors from one cable).Hvala na odgovoru.Pozdrav.

Posmatrač ned 5.5.2019 20:19
njuskac kaže...

Dakle imam 4 kabla i na svakome 4x sata , da li ja mogu spojit 4 uređaja na jedan kabel, jer kad sma otvorio napajanje piše spojite maksimalno 2 uređaja na jedan kabel.. koja je onda poanta 4 sate na jednom kablu? Ne zelim da mi nešto pregori

 

JozoBozo121 kaže...
....
Posmatrač kaže...

 Nikad nisam vidio SATA kabel za vise od jednog uredjaja ali u svakom slucaju SATA prenosi podatke i nema veze sa napajanjem tako da to sto pise na napajanju nema veze sa ovim sto ti pricas.....

 Nisi vidio SATA power kabel? Čime ti onda napajaš diskove? Ajde zakopaj rupu i iskopaj se.

 Kad neko kaze 4xsata kabel ti pomislis na power kabel? Daj sliku da vidim kako izgleda 4x sata kabel.... Kad si toliko pametan.....

AF139 ned 5.5.2019 20:53

Počevši od posta sa pitanjem do sada nema podatka što će se priključiti kao opterećenje na kabal sa 4 sata power priključcima.

Da , sad po slici znamo sigurno da se odnosi na sata-power kabal.

Problem je što smo sami morali to zaključiti jer u prvom postu piše samo " sata kabal " a znamo da na njega ide samo jedan disk ( CD/DVD , SSD ili HDD).