simeparanoja uto 22.9.2020 17:07
0verlord kaže...
simeparanoja kaže...

izgleda da nr200p ne dolazi sa dvije bocne stranice vec jednom (dobio info iz linksa)

dakle ovaj sto se prodaje kod nas je samo sa staklenom stranicom

 Kupio ja iz linksa dotični te ti mogu potvrdit da dobiješ staklo+lim perforirani

 super,hvala za info i ispricavam se na krivoj informaciji koju sam proslijedio

vi koji ste uzeli jeste zadovoljni s kucistem? kvaliteta izrade, sve stalo unutra,ima mozda koja slika?

 

netko je spomenuo da bi bijelo trebalo doci slijedeci tjedan,da li znate kod koga?

Santana uto 22.9.2020 17:29
simeparanoja kaže...
0verlord kaže...
simeparanoja kaže...

izgleda da nr200p ne dolazi sa dvije bocne stranice vec jednom (dobio info iz linksa)

dakle ovaj sto se prodaje kod nas je samo sa staklenom stranicom

 Kupio ja iz linksa dotični te ti mogu potvrdit da dobiješ staklo+lim perforirani

 super,hvala za info i ispricavam se na krivoj informaciji koju sam proslijedio

vi koji ste uzeli jeste zadovoljni s kucistem? kvaliteta izrade, sve stalo unutra,ima mozda koja slika?

 

netko je spomenuo da bi bijelo trebalo doci slijedeci tjedan,da li znate kod koga?

 pa u links valjda

Timo uto 22.9.2020 19:08

bit ce da im je potraznja kao sa 3080 grafama, pa deru ljude sto vise mogu 

 

trenutno je najtrazenije itx na svijetu

 

brijem da se u hrvatskoj nikada toliko ITX kucista nije prodalo u tako kratkom roku. kad je dosao u links, prije desetak dana?

FrostyHR uto 22.9.2020 19:10

Ja sasvim zadovoljan kvalitetom izrade. Solidno, čvrsto. Tiho, niš ne škripi, nema rezonancija i sl. Lako za slagati, sve je tool less, tak da nema puno šarafljenja. Malo sam se napatio sa krutim kablovima od sf600 gold (ne platinum) al uspio sam nekako sve sakriti. Svakako, al svakako gledat uzet sleeved cables ili pripremite živce. HDD od 3.5 treba izbjegavat. Izvedivo ali "pain in the ass" sa kablovima. I radi opstrukciju protoku zraka i dodatno grije prepostavljam. Nisam testirao temperature još, al ovak na prvu mi se čini da budu ok. Čak i sa staklenom stranicom. To ću drugom prilikom, za danas mi puna kapa više! 

Evo par lijenih slikica na brzinu. 

FrostyHR uto 22.9.2020 21:59

Jel ima tko gen.4 nvme ispod ploče, bez heatsinka?
Baš i nemam mjesta do bočne stranice pa imam dileme. Tu sam se malo zaletio sa asrock pločom, to mi je jedini m.2 slot. I bočni sata konetkori na ploči su koma.

Gornja dva SATA slota na ploči su mi neiskorištena jer mi kablovi lupaju o kavez od napajanja, al s tim se jos da živjet. 

simeparanoja uto 22.9.2020 22:20
FrostyHR kaže...

Jel ima tko gen.4 nvme ispod ploče, bez heatsinka?
Baš i nemam mjesta do bočne stranice pa imam dileme. Tu sam se malo zaletio sa asrock pločom, to mi je jedini m.2 slot. I bočni sata konetkori na ploči su koma.

Gornja dva SATA slota na ploči su mi neiskorištena jer mi kablovi lupaju o kavez od napajanja, al s tim se jos da živjet. 

 nemam gen4 ali imam gen3 sa straznje strrane u nzxt h210 i temperatura oko 30ak stupnjeva dok je u drugom kompu ispod gpu i masivnog cpu coolera i temperatura oko 40ak stupnjeva
prema samsung magician-u to je "good temperature" 

Zar nije s druge strane isto mesh pa valjda ce moci "disati"?

Čitatelj sri 23.9.2020 07:46

Nemam Gen4 ni plocu ni procesor - imam Samsunga pod hladnjaka, i Kingstona golog,

i Kingston je hladniji - ali i nesto sporiji. A tko ce ga znati, dal taj pasivni hladnjak na ploci

vise pomaze il odmaze, jer ako samo zarobi toplinu, dodje ti jos gore - jer konstantno imas vece

temperature nego inace - jedino bi tad vrsne vrijednosti bile nize.

 

Al sve izmedju 30 i 70°C ti je sasvim dobro.

simeparanoja sri 23.9.2020 17:23
Pero Dinamit kaže...
@simeparanoja
Kako si zadovoljan nzxt-om? Kvaliteta izrade, buka? U njega ide ATX napajanje i mini-ITX maticna?
Ajd pukni koju sliku da vidim kako izgleda.

 kuciste je za sada super,kvaliteta izrade odlicna, samo po meni ima 2 nedostatka:

- prednji filter je malo nezgodno za skinuti pa zna puknuti jedna od plasticnih kopčica (kao meni)

- ne prihvaca kartice od 2.5 slota (kao sto je 2070) sto je, s obzirom na velicinu istoga, lose

 

evo imam jednu sliku tu kod sebe,unutra h75 aio sa gtx1070,maknuo sam njihove ventilatore i stavio corsairove af ventove ( i jedan noctuin :) )tiho i hladno ispod tv-a :)

Santana sri 23.9.2020 17:33
Pero Dinamit kaže...
@simeparanoja
Kako si zadovoljan nzxt-om? Kvaliteta izrade, buka? U njega ide ATX napajanje i mini-ITX maticna?
Ajd pukni koju sliku da vidim kako izgleda.

 Meni takva kucista nemaju bas previse smisla jer ima kucista slicnih dimenzija koje podrzavaju matx ploce

boxer pet 23.10.2020 12:05

Zanimljivo i jednostavno kuciste, no preskupo s obzirom na kvalitet materijala, nema niti jednog filtera ua prasinu, pri tome nedolazi sa pcie16 riserom. Prvi puta cujem za tog prozvodjaca. Gdje se tacno proizvodi u HR? Edit: Dobio sam pp da se proizvodi u Rijeci i da dolazi sa riserom.

3dfx sri 4.11.2020 13:56

2000kn za kucsite, dok imas za 700 NR200P ?

 

sva ta kucsita od 1200kn i navise su izlaskom ovoga Cooler Mastera, prestala biti zanimljiva

 

Louqe ti je samo dual slot, bar tako pise, a nove grafe ti iziskuju 2.5 ili 3 slot kuiciste

 

ne kazem nista, odlicno je kuciste, sva su ta skupa odlicna, ali je isto tako i NR200P odlicno, a kosta skoro 3 puta manje, i pruza vise opcija

Čitatelj sri 4.11.2020 14:15

Pa mislim da je kartonska kutija od cipela bolji odabir od CM-a, jer CM je uzasno ruzno kuciste,

djeluje jeftinije nego sto je. Ako zelis sminku, dimenzije i kvalitetu, CM-a ces preskociti.

 

Ionako je na granici ITX kucista, jer je preko 20l.

 

Da sad kupujem, ovo bi bilo moje kuciste, vjerovatno u sivoj varijanti - 16 a nudi toliko puno, vise od Zalmana koji je 350€:

https://geizhals.at/jonsbo-a4-schwarz-a4-black-a2330985.html

https://geizhals.at/jonsbo-a4-grau-a4-grey-a2331022.html

https://geizhals.at/jonsbo-a4-silber-a4-silver-a2331045.html

3dfx sri 4.11.2020 14:21
Čitatelj kaže...

Pa mislim da je kartonska kutija od cipela bolji odabir od CM-a, jer CM je uzasno ruzno kuciste,

djeluje jeftinije nego sto je. Ako zelis sminku, dimenzije i kvalitetu, CM-a ces preskociti.

 

Ionako je na granici ITX kucista, jer je preko 20l.

 

Da sad kupujem, ovo bi bilo moje kuciste, vjerovatno u sivoj varijanti - 16 a nudi toliko puno, vise od Zalmana koji je 350€:

https://geizhals.at/jonsbo-a4-schwarz-a4-black-a2330985.html

https://geizhals.at/jonsbo-a4-grau-a4-grey-a2331022.html

https://geizhals.at/jonsbo-a4-silber-a4-silver-a2331045.html

ruzno kuciste? izgleda isto kao i sva takva kucista toga tipa pa i ovo sto si gore linkao

 

da je nekvalitetno, i da ne valja, ne bi ga doslovno svi zivi koji imalo ista vrijede u svijetu testiranja i recenzija kucista, hvalili na sve moguce nacine, a pogotovo oni koji su pokopali svako CM kuciste do dolaska ovoga.

 

uostalom, nisi ga niti vidio niti probao uzivo. kuciste je fenomenalno, i totalni je hit u svijetu SFF ljubitelja, i sada je SFF dostupan i ljudima koji su ograniceni  kucistem

 

Nr200P nudi vise i od Jonsbo i od Zalmana koji kostaju duplo vise

 

 

Čitatelj sri 4.11.2020 14:50

Ne nudi vise, osim ako mislis da zauzima vise prostora

 

I ruzno je, gadno, plastika i metal nisu u istim nijansama, vidio sam ga u zivo u eTecu, i mogu ti reci da je bijelo

uzasno jeftino i ruzno. Crnog nije bilo, al ovo mi je bilo dovoljno da kazem "no way".

 

Jedina dobra strana je cijena - ali i za te novce ga nebi kupio, precjenjen CM, gdje pola stvari gubis, ovisno kako montiras grafiku.

 

Zalman WarMachine i Jonsbo A4 su bez kompromisa.

https://www.jonsbo.com/en/products/a4black.html

 

Dakle za 30€ vise dobijem bolje kuciste, tako da stvarno nebi gledao CM od 100€ - da je 50-60€, bilo bi zanimljivo.

Za 100€ se dobije LianLi TU150, koje je prekrasno dizajnirano i napravljeno je od kvalitetnog aluminija, a ne jeftine plastike i pleha.

 

Za 70€ imas Enermaxa Steelwing, koji podrzava i mATX ploce i SFX-L napajanja, ali je isto 20l i lici na nesto, i uz malo modanja ispadne vrhunsko kuciste:

https://geizhals.at/enermax-steelwing-dynamic-red-rot-ecb2010r-a1549496.html