forumaš pon 8.11.2021 08:26
DarthMarkus kaže...

 Konačno kućište sa napajanjem gore i ventilatorima dolje koji ubacuju zrak direkt na grafu. Ovo samo pokazuje koliko proizvođači lutaju i svako malo mijenjaju koncept i marketing.

Ja se držim provjerene metode, jeftino kućište od 300 kn, maknuta bočna stranica i kućište okrenutuo tom starnom prema stolu/zidu tak da se nekaj slučjano ne lupi nogom i sl. 

Teperature odlične, prašina se i tak mora vremenom očistiti više/manje. Pet minuta kistom po ventilatorima i komponetama svakih pola godine. 

metallic pet 3.12.2021 07:27

Moram ti reci da si u pravu, malo sam temeljitije proucio i cini se REAL DEAL, taj TORRENT.

 

Bio sam prestrog ranije jer mi se gadi cijena za kejs od 2000kn al jebiga. Ono sto nije po mom ukusu je udaljenost front panela od maticne, predaleeeko.

 

Evo, da je mrvicu kompaktnije kuciste, tj malo uze i krace. Odma bih ga kupio (200€). Ovako mi se cini da je radjeno za neki powerhouse komp sa E-atx, a ne moj bugdet PC, koje bi se izgubile unutra...

 

Posljednje, kao da je preveliko za stol, a ima airflow za usisat sve s poda. Ahh :D

 

Inace izgled i izrada me tjeraju da poludim.

 

Ti sto kazes, sto sad imas?

Apocalypso722 pet 3.12.2021 22:08

Pozdrav.. Nije nužno idealno mjesto za pitat no ovdje će se najprije vidjet. Je li se desilo kome da mu zbog prašine ne funkcionira neki od 3.5mm jackova na kučištu? Imam PH P400A s jackovima vertikalno gore koje do danas u ovih godinu i pol doslovno nikada nisam koristio, i sad krenem uštekat novi headset i samo jedna sluška dela pa gledam wtf. Je li moguće (edit: sigurno je moguće, no jel vjerojatno) da prašina jednostavno prekine kontakt?

metallic sub 4.12.2021 22:17
love2ml86 kaže...
metallic kaže...
love2ml86 kaže...

Ima netko prijedlog za MIDI minimalističko kučište da ima bar jedan USB C na fronti? Naravno, na našem tržištu.

Minimalisticko = skupo.

 

Ovo je tako npr:

 

fractal-design-define-7-compact

-nzxt-h510-atx-usb-

I bijelo... dx500 BeQuiet

 

 

koji je budjet uopce? Ima corsair dobrih......

Dao si super prijedloge, i cijenom prihvatljive. Mislim da ću ići na dx500. Hvala ti.

Ajde neka, to je onako vec provjerenih par iz osobne arhive. Mislim da nema loseg izbora tu.

 

Iako imam osjecaj da sam zaboravio nesto dobro. Javim ako se sjetim.

 

Lp

 

EDIT:

love2ml86 jesi vidio: corsair 4000-series-cases

merlin10 ned 16.1.2022 20:05

Pozdrav svima na forumu!

U potrazi sam za kućištem za buduću CAD radnu stanicu. Dakle ne trebam RGB čudesa i nebesa. Kućište bi trebalo biti dovoljno veliko da u njega stane normalna ATX ploča. Ako je veće, naravno da nije problem.

 

Što se mene tiče može case biti i od neke starije radne stanice, Pa ako netko ima nekoga tko prodaje ili zna nešto mjesto za šoping - neka napiše.

Ja bih bio zadovoljan sa nečim ovakvim:

Dell Precision Tower 5600

 

ili

 

Fujitsu Celsius J550

 

ili

 

Lenovo Thinkstation p340 workstation

 

Naravno da može i preporuka za neko "normalno" kućište,ali da ne vrište boje na sve strane. Ukoliko ima neko kućište koje treba modificirati - nije problem,dobar sam sa alatom 

Hvala svima koji nešto odgovore!

 

Valentin17 pon 17.1.2022 19:11
merlin10 kaže...

Za radnu stranicu preporučio bih neki BeQuiet model koji ti je najljepši, složiš računalo unutra da ni ne znaš da radi kako je tiho.

Posao je posao i ovdje bih svakako gledao kvalitetu, tu kućište možeš koristiti godinama, Silent Base 601 ili veći 802 je idealan po meni za ovakav stroj koji radi nešto stvarno korisno, ima modela bez prozora i svi imaju zvučnu izolaciju.

Mitohondri pon 24.1.2022 12:00

Kako imam Dan A4-SFX kuciste nekoliko mjeseci, i posto sam ga nedavno zamjenio sa NR200P, evo i kratki osvrt, ako trazite ovako nesto.

 

Komponente koje sam koristio:

Asrock H410 ITX
Intel i5 10400F
Noctua NH-L9i
Gigabyte B550I Aorus Pro AX
Amd Ryzen 7 5800X
Noctua NH-L9a
Kingston HyperX 16GB
Xps 1TB NVMe
Palit GeForce RTX 3060Ti
Silverstone SX 500W

 

The good:

Iznimno malo i kompaktno kuciste, cak i za ITX pojmove, u koje se moze staviti najjaci procesori i najjace graficke kartice.

Slike ne mogu docarati koliko je u stvarnosti ovo kuciste malo s obzirom kakvu zvijer od racunala mozete sloziti.

 

Omogucuje ogromnu ustedu prostora za one koji drze racunala na stolu, te je takoder i iznimno lako prenosivo.

Stane mi u Razer Rogue ruksak za 13" notebooke, zajedno sa tipkovnicom i misem.

 

Vrhunska kvaliteta izrade i materijala, Lian Li ih izraduje.

Funkcionalni dizajn sa iznimnom lakocom sastavljanja racunala.

 

Mogucnost zracnog i vodenog hladenja.

 

PCI-E 4.0 riser

 

The bad:

Kuciste je dizajnirao u suradnji sa SFF.Network korisnicima foruma, s obzirom da je to specificna publika koja je sudjelovala u dizajnu kucista, nije za sire mase, koje naravno imaju svoje preferencije i neke stvari im se sigurno nece svidjeti.

Kuciste izuskuje pripremu komponenti koje ce se stavljati u njega i samim time prilagodbu kupovine istih.

 

Najbitniji po meni odabir je graficke kartice, ako fulate u ovome i volite tisinu, necete biti zadovoljni.

Preporucio bih graficke sa 3 ventilatora ili provjereno tihe dual vent modele.

Palit 3060Ti Dual je meni bila preglasna pa sam skinuo tvornicke ventilatore i stavio Noctua A12x15 ventove.

Ovo je naravno osobna preferencija, svatko drugacije percipira sto je bucno a sto tiho i takoder ovisi od samom "zvuku" zraka koji vam smeta ili ne smeta, tako da je moguce da nekome drugome ovaj Palit model ne bi uopce bio bucan.

 

2-slot graficke maksimalne duzine 300mm

 

vodeno hladenje 92mm i ograniceno na jedan jedini model, Asetek 645LT

postoji mogucnost i 120mm vodenog, ali onda graficka kompatibilnost pada na 273mm ili na 173mm, zavisno gdje stavite vodeno

 

zracno hladenje do max 48mm i to takoder imate samo 4 modela, bez modifikacija

kod procesora sa velikim TDP-om potrebno "tweekanje" BIOS postavki za najbolji moguci balans tisine/temperature

 

opcenito dosta igranja sa postavkama procesora, graficke i ventilatora ako zelite optimizirati temperature i buku, gdje cete izgubiti puno vremena i zivaca, ali na kraju se isplati, jer se moze dobiti ispod 40db u igranju, zavisno naravno od komponenti

 

ne dolazi sa filterima za prasinu, prodaju se odvojeno

 

The ugly:

Cijena samoga kucista, oko 220 EUR, zna se naci na akcijama ili na njemackim oglasima za 150 EUR
Na to dodajte jos trosak za filtere, ako ih zelite, 20 EUR
pa zatim 1 ili 2 komada 92mm ventilatora za kuciste, ako zelite dodatno smanjiti buku i temperature.

 

S obzirom da sve vise proizvodaca radi 2.5+ slot graficke kartice, upitna buduca kompatibilnost nadogradnje.

Ovo mi se i samome desilo, jer sam zamjenio 3060Ti za 3070 koja ne stane u A4, pa sam sve prebacio u NR200P, koje sam imao od prije.


Zakljucak bi bio, bez problema mogu preporuciti kuciste, onima koji su spremni na kompromise i zele nesto ovako kompaktno, a opet da mogu staviti top procesore i graficke, naravno sa gore navedenim opaskama.

 

Kuciste je namjenjeno SFF entuzijastima, kao i ostala slicna kucista, tipa NCase, Velka, FormD, SSUP..., tako da trenutno imate stvarno odlican odabir u ovome segmentu.

 

Izdvojiti cu NR200P kao opciju gdje ne trebate skoro pa nikakve kompromise raditi, a i cijena mu je oko 3-4 puta manja od A4 i slicnih minijatura, mada je i dosta "vece", kao sto vidite na slici.

Medutim za veliku vecinu korisnika koji zele ITX kuciste, NR200P mi se cini kao najbolji odabir od svega sto se trenutno nudi u tome segmentu.

 

Pitajte bilo sto, ako vas zanima nesto u vezi ovoga ili NR200P kucista.

 

 

 

 

ToxyZG čet 27.1.2022 18:00

Kolega, ako zanemarimo cijenu samog kučišta (mislim ovog Dan A4), što bi rekao da li bi ovo bilo dobro kučište za nekog tko ima iGPU. Tada ove sve neke stvari ne bi trebale biti problematične. Osim kupiti ventove i Noctuin onaj flat cooler.

Mitohondri čet 27.1.2022 21:49
ToxyZG kaže...

Kolega, ako zanemarimo cijenu samog kučišta (mislim ovog Dan A4), što bi rekao da li bi ovo bilo dobro kučište za nekog tko ima iGPU. Tada ove sve neke stvari ne bi trebale biti problematične. Osim kupiti ventove i Noctuin onaj flat cooler.

ne bih preporucio ovo kuciste za iGPU, osim kao privremeno, dok cijene grafickih ne dodu u neku normalu

 

kuciste je filozofije "zvijer od kompa u malom pakiranju"

 

za iGPU imas puno manjih i boljih opcija, kao Intel NUC, Asrock Deskmini, Zotac Magus, MSI Cubi ako trazis gotova racunala, ili bas samo kucista tipa Velka 3, Skyreach 4, Ixkbiced B01 i slicno

 

mogu preporuciti InWin B1 kuciste, koje dolazi sa 200W napajanjem, imam ga i u njemu je 4750G APU

Taraba uto 22.3.2022 11:30

Da li je Phanteks Eclipse P400 dobro kučište za jedan i7-7700k + Sapphire RX580 i par SSD? Jel će komponente imati dovoljno zraka zbog zatvorene prednje strane ili ne??? What you think boisss???